2024-05-25   12:29:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UDM 13-14 Halmstad

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UDM 13-14 år 2023 Halmstad
Plats: Halmstad Arena Arrangör: VSSF & SK Laxen
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 3, 100m Frisim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elliott Kantola 2010 Simklubben Elfsborg 1:02.44
50m: 29.99
100m: 1:02.44
(32.45)
2 Emil Holmström 2010 Kungälvs Simsällskap 1:04.05 +1.61
50m: 30.67
100m: 1:04.05
(33.38)
3 Noah Almquist 2010 Simklubben Laxen 1:05.75 +3.31
50m: 31.48
100m: 1:05.75
(34.27)
4 Agaton Jernberg 2010 Simklubben Laxen 1:06.78 +4.34
50m: 31.78
100m: 1:06.78
(35.00)
5 Teodor Thorén 2010 Föreningen Uddevalla Sim 1:06.79 +4.35
50m: 31.40
100m: 1:06.79
(35.39)
6 Theo Söderqvist 2010 Simklubben Elfsborg 1:06.80 +4.36
50m: 32.27
100m: 1:06.80
(34.53)
7 Luke Morlok Baeckström 2010 Kungälvs Simsällskap 1:08.14 +5.70
50m: 32.14
100m: 1:08.14
(36.00)
8 Jon Ingvar Eythorsson 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:08.21 +5.77
50m: 32.07
100m: 1:08.21
(36.14)
9 Sandor Brink 2010 S 77 Stenungsund 1:09.44 +7.00
50m: 33.04
100m: 1:09.44
(36.40)
10 Harry Bodin 2010 Göteborg Sim 1:09.73 +7.29
50m: 33.78
100m: 1:09.73
(35.95)
11 Felix Örmgård 2010 Simklubben Laxen 1:11.33 +8.89
50m: 34.35
100m: 1:11.33
(36.98)
12 Otto Nielsen 2010 Simklubben Laxen 1:13.01 +10.57
50m: 35.34
100m: 1:13.01
(37.67)
13 Sixten Arnrup 2010 Falkenbergs Simklubb 1:13.72 +11.28
50m: 35.38
100m: 1:13.72
(38.34)
14 Ludvig Schöbel Dahlberg 2010 Simklubben Laxen 1:13.74 +11.30
50m: 34.19
100m: 1:13.74
(39.55)
15 William Sköld 2010 Simklubben Elfsborg 1:14.07 +11.63
50m: 35.38
100m: 1:14.07
(38.69)
16 Eric Olof Nam karlsson 2010 Kungälvs Simsällskap 1:14.40 +11.96
50m: 35.64
100m: 1:14.40
(38.76)
17 Seiji Onozuka Gama de Almeid 2010 Göteborg Sim 1:15.91 +13.47
50m: 34.65
100m: 1:15.91
(41.26)
18 James Edwards 2010 Kungsbacka Simsällskap 1:17.69 +15.25
50m: 37.02
100m: 1:17.69
(40.67)
19 Aron Karlsson 2010 Föreningen Uddevalla Sim 1:19.30 +16.86
50m: 37.15
100m: 1:19.30
(42.15)
20 Viktor Helmfors 2010 Simklubben Laxen 1:22.04 +19.60
50m: 39.23
100m: 1:22.04
(42.81)
21 August Pärlö 2010 Kungsbacka Simsällskap 1:24.51 +22.07
50m: 38.81
100m: 1:24.51
(45.70)
22 Casper Janver 2010 Simklubben Laxen 1:26.44 +24.00
50m: 39.86
100m: 1:26.44
(46.58)
23 Hjalmar Tejemark 2010 Simklubben Elfsborg 1:37.98 +35.54
50m: 45.73
100m: 1:37.98
(52.25)
Grenen officiell:  2023-05-07 10:45:14
Gren 3, 100m Frisim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Behre 2009 Kungälvs Simsällskap 57.29
50m: 27.24
100m: 57.29
(30.05)
2 Noah McAdam 2009 Falkenbergs Simklubb 59.98 +2.69
50m: 28.25
100m: 59.98
(31.73)
3 Gustav Westerlind Olsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:01.20 +3.91
50m: 28.98
100m: 1:01.20
(32.22)
4 Joel Stenström 2009 Föreningen Varbergs Sim 1:01.27 +3.98
50m: 29.27
100m: 1:01.27
(32.00)
5 Hannes Aminoff 2009 Göteborg Sim 1:01.47 +4.18
50m: 29.26
100m: 1:01.47
(32.21)
6 Olle Salomonsson 2009 Simklubben Laxen 1:02.31 +5.02
50m: 30.07
100m: 1:02.31
(32.24)
7 Sigge Fredriksson 2009 Simklubben Elfsborg 1:02.99 +5.70
50m: 29.65
100m: 1:02.99
(33.34)
8 Måns Bergdahl 2009 Simklubben Laxen 1:04.02 +6.73
50m: 30.33
100m: 1:04.02
(33.69)
9 Nabil Kayal 2009 Föreningen Varbergs Sim 1:05.16 +7.87
50m: 30.65
100m: 1:05.16
(34.51)
10 Viktor Forsberg Funkquist 2009 Simklubben Laxen 1:06.85 +9.56
50m: 31.80
100m: 1:06.85
(35.05)
11 Jonas Bjerklund 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:08.80 +11.51
50m: 32.51
100m: 1:08.80
(36.29)
12 Melvin Lindell 2009 Simklubben Laxen 1:09.55 +12.26
50m: 32.98
100m: 1:09.55
(36.57)
13 Malte Tyrberg 2009 Simklubben Alingsås 1:11.25 +13.96
50m: 33.92
100m: 1:11.25
(37.33)
14 Daniel Zarghami 2009 Simklubben S02 1:11.82 +14.53
50m: 33.73
100m: 1:11.82
(38.09)
15 Antonio Poller 2009 Kungsbacka Simsällskap 1:12.92 +15.63
50m: 34.84
100m: 1:12.92
(38.08)
16 Erik Hellman 2009 Kungälvs Simsällskap 1:13.86 +16.57
50m: 35.34
100m: 1:13.86
(38.52)
17 Gaston Wallin 2009 Göteborg Sim 1:14.16 +16.87
50m: 35.54
100m: 1:14.16
(38.62)
18 Alexander Bagge 2009 Simklubben Laxen 1:14.70 +17.41
50m: 34.69
100m: 1:14.70
(40.01)
19 Oliver Axelsson 2009 Simklubben Elfsborg 1:15.09 +17.80
50m: 37.04
100m: 1:15.09
(38.05)
20 Victor Bräck 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:16.15 +18.86
50m: 35.84
100m: 1:16.15
(40.31)
21 Adam Larsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:17.86 +20.57
50m: 38.07
100m: 1:17.86
(39.79)
22 Benedikt Danielsson 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:18.40 +21.11
50m: 36.05
100m: 1:18.40
(42.35)
23 Gustav Möller 2009 Simklubben S02 1:19.10 +21.81
50m: 38.64
100m: 1:19.10
(40.46)
24 Sixten Hammenfors Ögärd 2009 Simklubben S02 1:19.67 +22.38
50m: 37.84
100m: 1:19.67
(41.83)
25 Alexéy Shishkin 2009 Kungsbacka Simsällskap 1:23.11 +25.82
50m: 39.02
100m: 1:23.11
(44.09)
26 Benjamin Jonsson 2009 Simklubben Elfsborg 1:35.81 +38.52
50m: 46.54
100m: 1:35.81
(49.27)
Grenen officiell:  2023-05-07 10:45:14
2023-05-07 10:45:18 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Laxen

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner