2024-05-26   08:30:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UDM 13-14 Halmstad

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UDM 13-14 år 2023 Halmstad
Plats: Halmstad Arena Arrangör: VSSF & SK Laxen
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 4, 100m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Ingvarsson 2010 Kungälvs Simsällskap 1:02.94
50m: 30.44
100m: 1:02.94
(32.50)
2 Tilda Flyckt 2010 Simklubben Elfsborg 1:04.84 +1.90
50m: 31.46
100m: 1:04.84
(33.38)
3 Leia Johansson 2010 S 77 Stenungsund 1:05.81 +2.87
50m: 31.65
100m: 1:05.81
(34.16)
4 Leia Kayal 2010 Föreningen Varbergs Sim 1:06.01 +3.07
50m: 32.09
100m: 1:06.01
(33.92)
5 Agnes Dahlström Berg 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:07.18 +4.24
50m: 32.76
100m: 1:07.18
(34.42)
6 Iris Eidmar 2010 Simklubben S02 1:07.24 +4.30
50m: 32.72
100m: 1:07.24
(34.52)
7 Maria Torres Perez 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:08.99 +6.05
50m: 33.71
100m: 1:08.99
(35.28)
8 Cornelia Zander 2010 Kungälvs Simsällskap 1:09.18 +6.24
50m: 32.92
100m: 1:09.18
(36.26)
9 Marika Söderlund Larsson 2010 S 77 Stenungsund 1:09.32 +6.38
50m: 33.21
100m: 1:09.32
(36.11)
10 Mira Bensryd 2010 S 77 Stenungsund 1:09.71 +6.77
50m: 33.64
100m: 1:09.71
(36.07)
11 Penny Norrlander 2010 Simklubben Elfsborg 1:09.81 +6.87
50m: 33.39
100m: 1:09.81
(36.42)
12 Svea Röhss 2010 S 77 Stenungsund 1:10.12 +7.18
50m: 34.15
100m: 1:10.12
(35.97)
13 Märta Daneberg 2010 Föreningen Uddevalla Sim 1:10.37 +7.43
50m: 34.27
100m: 1:10.37
(36.10)
14 Alice Setterberg 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:11.68 +8.74
50m: 34.25
100m: 1:11.68
(37.43)
15 Amanda Roghe 2010 Simklubben Laxen 1:11.82 +8.88
50m: 34.09
100m: 1:11.82
(37.73)
16 Molly Bengtsson 2010 Föreningen Varbergs Sim 1:11.85 +8.91
50m: 34.11
100m: 1:11.85
(37.74)
17 Josephine Karlsson 2010 Föreningen Uddevalla Sim 1:11.97 +9.03
50m: 33.55
100m: 1:11.97
(38.42)
18 Elisabeth Anderson Brown 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:12.00 +9.06
50m: 33.92
100m: 1:12.00
(38.08)
19 Leia Carlsson 2010 Simklubben Laxen 1:12.33 +9.39
50m: 34.17
100m: 1:12.33
(38.16)
20 Angelika Borg 2010 Simklubben Alingsås 1:12.95 +10.01
50m: 35.53
100m: 1:12.95
(37.42)
21 Klara Dalqvist 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:13.19 +10.25
50m: 34.85
100m: 1:13.19
(38.34)
22 Sara Mansur 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:13.35 +10.41
50m: 34.63
100m: 1:13.35
(38.72)
23 Leena Mainardis 2010 S 77 Stenungsund 1:13.49 +10.55
50m: 35.24
100m: 1:13.49
(38.25)
24 Aoife O`Connell 2010 Göteborg Sim 1:13.56 +10.62
50m: 35.25
100m: 1:13.56
(38.31)
25 Edith Jonsson 2010 Simklubben Laxen 1:15.42 +12.48
50m: 35.61
100m: 1:15.42
(39.81)
26 Artiona Sulaj 2010 Falkenbergs Simklubb 1:15.60 +12.66
50m: 36.07
100m: 1:15.60
(39.53)
27 Elin Asserståhl 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:15.88 +12.94
50m: 36.34
100m: 1:15.88
(39.54)
28 Ylva-Li Engström 2010 Föreningen Uddevalla Sim 1:16.39 +13.45
50m: 35.78
100m: 1:16.39
(40.61)
29 Olivia Pending 2010 Falkenbergs Simklubb 1:17.07 +14.13
50m: 37.06
100m: 1:17.07
(40.01)
30 Isabella Liljedahl 2010 Simklubben Laxen 1:17.39 +14.45
50m: 37.05
100m: 1:17.39
(40.34)
31 Olivia Holm Hjelm 2010 Föreningen Uddevalla Sim 1:17.96 +15.02
50m: 37.42
100m: 1:17.96
(40.54)
32 Julia Jensen 2010 Göteborg Sim 1:18.11 +15.17
50m: 38.38
100m: 1:18.11
(39.73)
33 Molly Lisstorp 2010 Föreningen Uddevalla Sim 1:18.80 +15.86
50m: 36.65
100m: 1:18.80
(42.15)
34 Stina Levinsson 2010 Simklubben Elfsborg 1:18.94 +16.00
50m: 37.48
100m: 1:18.94
(41.46)
35 Ebba Arrhén 2010 Göteborg Sim 1:18.95 +16.01
50m: 37.74
100m: 1:18.95
(41.21)
36 Yrla sannehed 2010 Föreningen Uddevalla Sim 1:19.62 +16.68
50m: 37.46
100m: 1:19.62
(42.16)
37 Lilly Rydin 2010 Simklubben Elfsborg 1:19.83 +16.89
50m: 38.42
100m: 1:19.83
(41.41)
38 Molly Magnusson 2010 Simklubben Elfsborg 1:20.60 +17.66
50m: 37.34
100m: 1:20.60
(43.26)
39 Olivia Holm 2010 Kungsbacka Simsällskap 1:22.24 +19.30
50m: 40.72
100m: 1:22.24
(41.52)
40 Tuva Paulin 2010 Simklubben S02 1:23.31 +20.37
50m: 40.10
100m: 1:23.31
(43.21)
41 Judith Petersson 2010 Simklubben Laxen 1:26.84 +23.90
50m: 41.11
100m: 1:26.84
(45.73)
42 Hilde Holmer 2010 Göteborg Sim 1:26.96 +24.02
50m: 39.47
100m: 1:26.96
(47.49)
43 Ebba Pettersson 2010 Simklubben Laxen 1:27.63 +24.69
50m: 41.75
100m: 1:27.63
(45.88)
44 Elna Isakson 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:27.74 +24.80
50m: 39.51
100m: 1:27.74
(48.23)
45 Cornelia Persson 2010 Föreningen Varbergs Sim 1:28.17 +25.23
50m: 40.70
100m: 1:28.17
(47.47)
46 Maja Mossberg 2010 Simklubben S02 1:33.73 +30.79
50m: 44.61
100m: 1:33.73
(49.12)
- Alva Wägander 2010 Simklubben 1970 DNS
Grenen officiell:  2023-05-07 11:02:37
Gren 4, 100m Frisim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ronja Kylen 2009 Simklubben Alingsås 1:01.46
50m: 29.62
100m: 1:01.46
(31.84)
2 Ebba Johansson 2009 Föreningen Varbergs Sim 1:03.25 +1.79
50m: 30.85
100m: 1:03.25
(32.40)
3 Adina Hilmersson 2009 Kungsbacka Simsällskap 1:04.23 +2.77
50m: 30.35
100m: 1:04.23
(33.88)
4 Livia Berggren 2009 Simklubben Laxen 1:04.47 +3.01
50m: 30.65
100m: 1:04.47
(33.82)
5 Liv Olesen 2009 Kungsbacka Simsällskap 1:04.78 +3.32
50m: 30.77
100m: 1:04.78
(34.01)
6 Alva Finnäs 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:06.43 +4.97
50m: 32.05
100m: 1:06.43
(34.38)
7 Clara Carlén 2009 S 77 Stenungsund 1:07.27 +5.81
50m: 33.26
100m: 1:07.27
(34.01)
8 Tilda Sahlsten 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:07.54 +6.08
50m: 32.71
100m: 1:07.54
(34.83)
9 Signe Viola Larsson 2009 Simklubben Laxen 1:08.70 +7.24
50m: 33.87
100m: 1:08.70
(34.83)
10 Atena Zamani 2009 Simklubben Laxen 1:08.93 +7.47
50m: 33.58
100m: 1:08.93
(35.35)
11 Selma Sollenius 2009 Simklubben Laxen 1:09.10 +7.64
50m: 33.37
100m: 1:09.10
(35.73)
12 Mathilda Ekeklint 2009 S 77 Stenungsund 1:09.19 +7.73
50m: 33.58
100m: 1:09.19
(35.61)
13 Elin Pettersson 2009 Simklubben Laxen 1:09.47 +8.01
50m: 33.22
100m: 1:09.47
(36.25)
14 Noomi Hullegård 2009 Simklubben Laxen 1:09.71 +8.25
50m: 34.08
100m: 1:09.71
(35.63)
15 Alice Boutaba 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:10.67 +9.21
50m: 34.07
100m: 1:10.67
(36.60)
16 Meja Eriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:10.83 +9.37
50m: 33.68
100m: 1:10.83
(37.15)
17 Sonja Molin 2009 Falkenbergs Simklubb 1:11.22 +9.76
50m: 33.51
100m: 1:11.22
(37.71)
18 Elly Härdig Gunnarsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:11.25 +9.79
50m: 34.64
100m: 1:11.25
(36.61)
19 Rut Meurling 2009 Simklubben Laxen 1:11.33 +9.87
50m: 33.95
100m: 1:11.33
(37.38)
20 Sara Celik 2009 Simklubben Laxen 1:11.86 +10.40
50m: 34.71
100m: 1:11.86
(37.15)
21 Hilda Cronqvist 2009 Simklubben Laxen 1:11.99 +10.53
50m: 34.77
100m: 1:11.99
(37.22)
22 Ingrid Sundström 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:12.48 +11.02
50m: 34.98
100m: 1:12.48
(37.50)
23 Linnea Nordqvist 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:13.45 +11.99
50m: 35.18
100m: 1:13.45
(38.27)
24 Sofia Olsson 2009 S 77 Stenungsund 1:14.33 +12.87
50m: 35.39
100m: 1:14.33
(38.94)
25 Vera Stark 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:14.39 +12.93
50m: 36.37
100m: 1:14.39
(38.02)
26 Sofie Eklöf Jungwallius 2009 Föreningen Varbergs Sim 1:15.96 +14.50
50m: 35.69
100m: 1:15.96
(40.27)
27 Amanda Drevik 2009 Simklubben Alingsås 1:18.01 +16.55
50m: 36.57
100m: 1:18.01
(41.44)
28 Imra Axelsson 2009 Simklubben S02 1:18.31 +16.85
50m: 37.99
100m: 1:18.31
(40.32)
29 Lejla Sajdovic 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:18.55 +17.09
50m: 36.86
100m: 1:18.55
(41.69)
30 Molly Ilisei Svensson 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:21.67 +20.21
50m: 39.00
100m: 1:21.67
(42.67)
=31 Siri Dahlin 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:21.85 +20.39
50m: 38.26
100m: 1:21.85
(43.59)
=31 Nina Vulicevic 2009 Simklubben Laxen 1:21.85 +20.39
50m: 38.96
100m: 1:21.85
(42.89)
33 Emilia Gustafsson 2009 Simklubben Laxen 1:23.70 +22.24
50m: 38.43
100m: 1:23.70
(45.27)
34 Moa Adebahr 2009 Kungsbacka Simsällskap 1:24.00 +22.54
50m: 40.37
100m: 1:24.00
(43.63)
35 Tilda Johansson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:24.10 +22.64
50m: 40.49
100m: 1:24.10
(43.61)
36 Gemma Lundh 2009 Göteborg Sim 1:25.96 +24.50
50m: 41.02
100m: 1:25.96
(44.94)
37 Alicia Pakas 2009 Simklubben S02 1:25.99 +24.53
50m: 38.69
100m: 1:25.99
(47.30)
38 Lova Arlfelt 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:27.55 +26.09
50m: 40.26
100m: 1:27.55
(47.29)
Grenen officiell:  2023-05-07 11:02:37
2023-05-07 11:02:41 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Laxen

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner