Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
XX GANT Turku Junior Games
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Impivaaran uimahalli |
Järjestäjä: |
Uinti Turku - Åbo Simning ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
29.04.2023 - 29.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Vapaauinti T15, T13, T10 T10 - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Turun Satama |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milja Parkkamäki |
2013 |
Simmis Wanda ry |
|
259 |
2:57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.29 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milda Riska |
2014 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
257 |
2:57.58 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.35 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eevi Tanttari |
2013 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
253 |
2:58.54 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.22 |
(-6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Senni Alaluusua |
2013 |
Raision Urheilijat |
|
251 |
2:58.97 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.90 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adriana Viljanen |
2013 |
Raision Urheilijat |
+0.73 |
246 |
3:00.22 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.81 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minea Toivonen |
2013 |
Simmis Wanda ry |
|
226 |
3:05.22 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.16 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Chenmi Zhang |
2013 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
183 |
3:18.88 |
+21.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.12 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aada Lapila |
2013 |
Raision Urheilijat |
|
176 |
3:21.35 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.67 |
(-19.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lilia Madden |
2013 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
166 |
3:25.28 |
+28.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.48 |
(+7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilja Akkola |
2013 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.64 |
130 |
3:42.49 |
+45.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Tauluvuori |
2013 |
Rauman Uimaseura |
+0.87 |
111 |
3:54.45 |
+57.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.59 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Venla Teerialho |
2013 |
Rauman Uimaseura |
+0.74 |
80 |
4:21.48 |
+1:24.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:21.06 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.4.2023 19.10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Vapaauinti T15, T13, T10 T13 - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Turun Satama |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pihla Kapanen |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
476 |
2:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.69 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Toivonen |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.50 |
476 |
2:24.67 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.28 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmi Pekanheimo |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
459 |
2:26.38 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.58 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elli Sihvonen |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
454 |
2:26.94 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.26 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.75 |
449 |
2:27.52 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.14 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maya Bergström |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.86 |
425 |
2:30.24 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.58 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniela Eloranta |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
418 |
2:31.09 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.70 |
(-18.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Vanne |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.64 |
385 |
2:35.30 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.93 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helmi Rantala |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.83 |
373 |
2:36.91 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.69 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Engström |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.79 |
367 |
2:37.80 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.07 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Inkeri Rinnola |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.61 |
353 |
2:39.74 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.89 |
(+4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Janessa Pihlava |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.85 |
325 |
2:44.31 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.70 |
(-8.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
299 |
2:48.77 |
+24.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.39 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Areva |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.80 |
289 |
2:50.80 |
+26.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.03 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aada Tapiola |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.64 |
266 |
2:55.58 |
+30.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.15 |
(-8.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aava Salmiosalo |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.79 |
261 |
2:56.63 |
+31.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.84 |
(-11.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Senni Helskyaho |
2010 |
Salon Uimarit |
|
237 |
3:02.53 |
+37.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.78 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Minttu Ahokas |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.64 |
234 |
3:03.28 |
+38.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.43 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ellen Eriksson |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
227 |
3:04.96 |
+40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Janina Hyvönen |
2010 |
Salon Uimarit |
|
222 |
3:06.58 |
+41.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.04 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna-Maria Sintonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.94 |
203 |
3:12.17 |
+47.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.15 |
(+14.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vilma Kivi |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
192 |
3:15.62 |
+50.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.52 |
(-11.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aada Lehtinen |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.77 |
191 |
3:16.11 |
+51.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.81 |
(-17.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Varpu Karrila |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.87 |
141 |
3:36.85 |
+1:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Milja Teräsjärvi |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.87 |
132 |
3:41.64 |
+1:16.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:59.05 |
(-17.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ines Kauppinen |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
131 |
3:41.95 |
+1:17.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:48.75 |
(-6.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Renja Koskela |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
- |
|
Eva Riquelme Mac Donald |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.55 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.4.2023 19.10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Vapaauinti T15, T13, T10 T15 - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Turun Satama |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saara Pakomäki |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.71 |
551 |
2:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.22 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
528 |
2:19.71 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.97 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisette Schaper |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.75 |
501 |
2:22.22 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.95 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carola Lehtonen |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
492 |
2:23.08 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.15 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Sjösten |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.66 |
487 |
2:23.52 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.74 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Ruusuvaara |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.70 |
487 |
2:23.56 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.74 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
+0.60 |
485 |
2:23.79 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.38 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Danska |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
477 |
2:24.51 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.08 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nelli Savisto |
2009 |
Uinti Tampere |
|
473 |
2:24.94 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.75 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Constable |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
455 |
2:26.83 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.37 |
(+8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hilla Pajula |
2009 |
Raision Urheilijat |
+0.69 |
437 |
2:28.87 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.14 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lova Sandberg |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.42 |
421 |
2:30.63 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.05 |
(-8.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alina Niittymäki |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.76 |
412 |
2:31.77 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.11 |
(+5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Peppi Viljanen |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.35 |
403 |
2:32.86 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.15 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aliisa Kunttu |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.62 |
400 |
2:33.26 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.46 |
(+5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Veera Vilhelma Kiukkonen |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
378 |
2:36.24 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.94 |
(-24.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Meea Kinnunen |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.82 |
374 |
2:36.69 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.51 |
(+6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Senni Soininen |
2009 |
Raision Urheilijat |
+0.76 |
372 |
2:36.96 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.44 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
316 |
2:45.80 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.23 |
(+8.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hilda Jaakkola |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.69 |
313 |
2:46.24 |
+28.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.97 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mette Virtanen |
2009 |
Uimaseura Aquila |
|
303 |
2:48.20 |
+30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rosa Sjöblom |
2009 |
Salon Uimarit |
|
288 |
2:51.02 |
+33.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.33 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.82 |
272 |
2:54.33 |
+36.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.49 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Minea Mäkilä |
2009 |
Salon Uimarit |
|
182 |
3:19.17 |
+1:01.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.24 |
(-14.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iiris Pajamo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.4.2023 19.10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29.04.2023 19.11.11 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Åbo Simklubb |
|
|
|
|
|
|