2024-06-20   07:27:56
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Zoggs-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Tulokset
Zoggs-uinnit 2023
Paikka: Tampereen Uintikeskus Järjestäjä: Uinti Tampere ry
Allas: 50m Päivämäärä: 27.05.2023 - 27.05.2023
Laji 1, 100m Vapaauinti Miehet 12 and younger - Final
Sponsori: Pihlajalinna
Pool R 49.92 Ari-Pekka Liukkonen Tampere 23.4.2016
Rollo11 1:28.89
Rollo12 1:20.30
Rollo13 1:14.45
IKM14 1:03.45
IKM15 1:00.20
IKM16 58.09
SM-raja 55.60
NSM-raja 56.20
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Angelo Kippola 2012 Uinti Tampere +0.65 246 1:14.70 Rollo11
Entry time: 1:17.19 (-2.49)
50m: 36.03
100m: 1:14.70
(38.67)
2 Gabriel Kannisto 2011 Porin Uimaseura +0.65 235 1:15.88 +1.18 Rollo12
Entry time: 1:16.07 (-0.19)
50m: 35.67
100m: 1:15.88
(40.21)
3 Reino Korpela 2011 Kuopion Uimaseura +0.63 224 1:17.15 +2.45 Rollo12
Entry time: 1:19.62 (-2.47)
50m: 37.02
100m: 1:17.15
(40.13)
4 Mika Metsänoja 2011 Uinti Tampere +0.86 222 1:17.28 +2.58 Rollo12
Entry time: 1:19.29 (-2.01)
50m: 36.33
100m: 1:17.28
(40.95)
5 Santeri Heinikoski 2012 Vesihelmen Uimaseura +0.61 211 1:18.70 +4.00 Rollo11
Entry time: 1:18.47 (+0.23)
50m: 37.74
100m: 1:18.70
(40.96)
6 Lukas Peltoniemi 2012 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 210 1:18.76 +4.06 Rollo11
Entry time: 1:28.40 (-9.64)
50m: 36.29
100m: 1:18.76
(42.47)
7 Alex Heikkilä 2012 Nokian Pyry +0.57 208 1:19.03 +4.33 Rollo11
Entry time: 1:19.27 (-0.24)
50m: 37.59
100m: 1:19.03
(41.44)
8 Eljas Lahtinen 2011 Uinti Tampere +0.77 207 1:19.11 +4.41 Rollo12
Entry time: 1:24.82 (-5.71)
50m: 38.16
100m: 1:19.11
(40.95)
9 Aku Kokkonen 2012 TaTu Tampere 207 1:19.18 +4.48 Rollo11
Entry time: 1:17.69 (+1.49)
50m: 36.92
100m: 1:19.18
(42.26)
10 Alex Juutilainen 2011 Uinti Tampere +0.69 203 1:19.63 +4.93 Rollo12
Entry time: 1:23.10 (-3.47)
50m: 37.61
100m: 1:19.63
(42.02)
11 Vertti Kaipio 2011 Uinti Tampere 203 1:19.65 +4.95 Rollo12
Entry time: 1:20.82 (-1.17)
50m: 37.52
100m: 1:19.65
(42.13)
12 Ahti López-Lehto 2011 Jyväskylän Aalto +0.62 196 1:20.67 +5.97
Entry time: 1:21.82 (-1.15)
50m: 38.30
100m: 1:20.67
(42.37)
13 Väinö Lehtelä 2011 Uinti Tampere 192 1:21.11 +6.41
Entry time: 1:23.86 (-2.75)
50m: 38.79
100m: 1:21.11
(42.32)
14 Peetu Jussila 2011 Porin Uimaseura +0.65 187 1:21.88 +7.18
Entry time: 1:25.91 (-4.03)
50m: 37.30
100m: 1:21.88
(44.58)
15 Alvar Herckman 2011 TaTu Tampere 184 1:22.24 +7.54
Entry time: 1:23.98 (-1.74)
50m: 39.19
100m: 1:22.24
(43.05)
16 Matias Halmu 2011 Järvenpään Uintiklubi ry +0.75 178 1:23.27 +8.57
Entry time: 1:23.88 (-0.61)
50m: 38.63
100m: 1:23.27
(44.64)
17 Eemeli Yliaho 2012 Uinti Tampere 173 1:24.08 +9.38 Rollo11
Entry time: 1:24.79 (-0.71)
50m: 39.64
100m: 1:24.08
(44.44)
18 Eemeli Pulkkinen 2012 Uinti Tampere 161 1:25.97 +11.27 Rollo11
Entry time: 1:32.72 (-6.75)
50m: 39.09
100m: 1:25.97
(46.88)
19 Lauri Saastamoinen 2011 Uinti Tampere 140 1:30.06 +15.36
Entry time: 1:30.74 (-0.68)
50m: 43.73
100m: 1:30.06
(46.33)
20 Aaro Wandén 2011 Uinti Tampere +0.76 140 1:30.23 +15.53
Entry time: 1:29.15 (+1.08)
50m: 42.99
100m: 1:30.23
(47.24)
21 Vilho  Tonteri 2013 Nokian Pyry 128 1:32.93 +18.23
Entry time: 1:38.58 (-5.65)
50m: 44.99
100m: 1:32.93
(47.94)
22 Alvar Keikko 2012 Uinti Tampere +0.60 127 1:33.10 +18.40
Entry time: 1:32.83 (+0.27)
50m: 43.23
100m: 1:33.10
(49.87)
23 Eemil Koivumäki 2011 TaTu Tampere +0.71 122 1:34.38 +19.68
Entry time: 1:40.33 (-5.95)
50m: 45.56
100m: 1:34.38
(48.82)
24 Adriano Sivenius 2013 Uinti Tampere 121 1:34.56 +19.86
Entry time: 1:34.15 (+0.41)
50m: 44.50
100m: 1:34.56
(50.06)
25 Elias Alanissi 2011 Porin Uimaseura +0.63 121 1:34.70 +20.00
Entry time: 1:36.69 (-1.99)
50m: 44.48
100m: 1:34.70
(50.22)
26 Taito Huilla 2012 TaTu Tampere +0.83 117 1:35.73 +21.03
Entry time: 1:34.06 (+1.67)
50m: 44.25
100m: 1:35.73
(51.48)
27 Rami Kolehmainen 2012 Uinti Tampere +0.70 116 1:35.84 +21.14
Entry time: 1:33.09 (+2.75)
50m: 44.07
100m: 1:35.84
(51.77)
28 Juuse Pikkuhuhta 2014 Uimaseura Kangasalan Kuohu 114 1:36.47 +21.77
50m: 45.37
100m: 1:36.47
(51.10)
29 Eino Hakala 2011 Kuopion Uimaseura 100 1:40.93 +26.23
Entry time: 1:48.06 (-7.13)
50m: 46.68
100m: 1:40.93
(54.25)
30 Akseli Kivelä 2012 TaTu Tampere +0.87 90 1:44.22 +29.52
Entry time: 1:49.19 (-4.97)
50m: 51.18
100m: 1:44.22
(53.04)
31 Elias Salonen 2013 Porin Uimaseura +0.86 87 1:45.44 +30.74
Entry time: 1:44.41 (+1.03)
50m: 50.10
100m: 1:45.44
(55.34)
32 Kusti López-Lehto 2013 Jyväskylän Aalto 82 1:47.72 +33.02
Entry time: 1:54.55 (-6.83)
50m: 50.80
100m: 1:47.72
(56.92)
33 Onni Petälä 2013 TaTu Tampere 71 1:53.09 +38.39
Entry time: 1:51.25 (+1.84)
50m: 53.50
100m: 1:53.09
(59.59)
34 Martti Salin 2013 TaTu Tampere +0.49 64 1:57.13 +42.43
Entry time: 1:57.39 (-0.26)
50m: 54.45
100m: 1:57.13
(1:02.68)
35 Joonas Nikander 2012 Uinti Tampere 58 2:00.50 +45.80
Entry time: 1:56.04 (+4.46)
50m: 57.21
100m: 2:00.50
(1:03.29)
- Neo Porkka 2011 Uinti Tampere +0.73 DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Laji virallinen: 27.5.2023 11.32.28
Laji 1, 100m Vapaauinti Miehet 13-14 years - Final
Sponsori: Pihlajalinna
Pool R 49.92 Ari-Pekka Liukkonen Tampere 23.4.2016
Rollo11 1:28.89
Rollo12 1:20.30
Rollo13 1:14.45
IKM14 1:03.45
IKM15 1:00.20
IKM16 58.09
SM-raja 55.60
NSM-raja 56.20
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Tuure Pikkuhuhta 2009 TaTu Tampere +0.65 485 59.62 IKM14
Entry time: 1:00.61 (-0.99)
50m: 28.43
100m: 59.62
(31.19)
2 Toivo Vuorenjuuri 2009 Gladius Kirkkonummi +0.67 420 1:02.55 +2.93 IKM14
Entry time: 1:02.46 (+0.09)
50m: 29.44
100m: 1:02.55
(33.11)
3 Max Tamminen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.77 406 1:03.26 +3.64 IKM14
Entry time: 1:03.98 (-0.72)
50m: 30.73
100m: 1:03.26
(32.53)
4 Niko Aaltonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 398 1:03.68 +4.06
Entry time: 1:04.84 (-1.16)
50m: 30.07
100m: 1:03.68
(33.61)
5 Eemeli Pennanen 2009 TaTu Tampere +0.60 389 1:04.14 +4.52
Entry time: 1:04.29 (-0.15)
50m: 30.90
100m: 1:04.14
(33.24)
6 Olavi Mäkinen 2009 Porin Uimaseura 361 1:05.76 +6.14
Entry time: 1:06.67 (-0.91)
50m: 31.59
100m: 1:05.76
(34.17)
7 Eino Tonteri 2010 Nokian Pyry +0.88 351 1:06.41 +6.79 Rollo13
Entry time: 1:07.14 (-0.73)
50m: 32.45
100m: 1:06.41
(33.96)
8 Anton Kahelin 2010 Kuopion Uimaseura +0.64 342 1:06.99 +7.37 Rollo13
Entry time: 1:11.05 (-4.06)
50m: 32.44
100m: 1:06.99
(34.55)
9 Adam Bazhyna 2010 Uinti Tampere 330 1:07.76 +8.14 Rollo13
Entry time: 1:08.17 (-0.41)
50m: 32.54
100m: 1:07.76
(35.22)
10 Kiril Lopusiev 2010 Uinti Tampere 317 1:08.69 +9.07 Rollo13
Entry time: 1:11.20 (-2.51)
50m: 32.75
100m: 1:08.69
(35.94)
11 Valtteri Tavast 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.54 309 1:09.30 +9.68
Entry time: 1:07.86 (+1.44)
50m: 32.37
100m: 1:09.30
(36.93)
12 Milo Viskari 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 284 1:11.27 +11.65
Entry time: 1:13.31 (-2.04)
50m: 33.38
100m: 1:11.27
(37.89)
13 Justus Uutela 2010 Uinti Tampere +0.59 283 1:11.36 +11.74 Rollo13
Entry time: 1:11.10 (+0.26)
50m: 34.16
100m: 1:11.36
(37.20)
14 Viljami Rautiainen 2009 Porin Uimaseura +0.69 281 1:11.52 +11.90
Entry time: 1:10.20 (+1.32)
50m: 34.22
100m: 1:11.52
(37.30)
15 Niklas Kaipainen 2010 Hämeenlinnan Uimaseura +0.73 268 1:12.63 +13.01 Rollo13
Entry time: 1:12.49 (+0.14)
50m: 34.40
100m: 1:12.63
(38.23)
16 Aatu Satola 2010 Rauman Uimaseura +0.73 258 1:13.57 +13.95 Rollo13
Entry time: 1:14.69 (-1.12)
50m: 35.11
100m: 1:13.57
(38.46)
17 Topi Lemponen 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.79 253 1:14.02 +14.40
Entry time: 1:13.74 (+0.28)
50m: 35.47
100m: 1:14.02
(38.55)
18 Jose Bly 2009 Porin Uimaseura 247 1:14.66 +15.04
Entry time: 1:19.76 (-5.10)
50m: 35.69
100m: 1:14.66
(38.97)
19 Niko Ruotinen 2010 Nummelan Kisaajat 245 1:14.79 +15.17
Entry time: 1:14.70 (+0.09)
50m: 35.38
100m: 1:14.79
(39.41)
20 Taneli Kotiranta 2010 Uinti Tampere +0.79 244 1:14.97 +15.35
Entry time: 1:14.74 (+0.23)
50m: 35.90
100m: 1:14.97
(39.07)
21 Elias From 2010 Uinti Tampere +0.67 235 1:15.92 +16.30
Entry time: 1:14.99 (+0.93)
50m: 37.32
100m: 1:15.92
(38.60)
22 Toivo Huilla 2010 TaTu Tampere 232 1:16.23 +16.61
Entry time: 1:17.09 (-0.86)
50m: 36.84
100m: 1:16.23
(39.39)
23 Aapo Pakka 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.54 230 1:16.42 +16.80
Entry time: 1:16.68 (-0.26)
50m: 37.04
100m: 1:16.42
(39.38)
24 Oskari Luopajärvi 2010 Hämeenlinnan Uimaseura +0.80 225 1:16.95 +17.33
Entry time: 1:17.42 (-0.47)
50m: 35.82
100m: 1:16.95
(41.13)
25 Otto Heinonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.52 225 1:17.03 +17.41
Entry time: 1:19.09 (-2.06)
50m: 37.43
100m: 1:17.03
(39.60)
26 Justus Tikkanen 2010 TaTu Tampere +0.69 215 1:18.14 +18.52
Entry time: 1:17.52 (+0.62)
50m: 36.47
100m: 1:18.14
(41.67)
27 Viljo Laavola 2009 Kuopion Uimaseura 212 1:18.48 +18.86
Entry time: 1:19.84 (-1.36)
50m: 36.91
100m: 1:18.48
(41.57)
28 Eino Bucktman 2009 TaTu Tampere 209 1:18.84 +19.22
Entry time: 1:19.14 (-0.30)
50m: 37.43
100m: 1:18.84
(41.41)
29 Urho Suominen 2009 Porin Uimaseura +0.75 208 1:19.07 +19.45
Entry time: 1:17.94 (+1.13)
50m: 38.18
100m: 1:19.07
(40.89)
30 Andre Tuominen 2010 Kuopion Uimaseura +0.84 191 1:21.24 +21.62
Entry time: 1:19.80 (+1.44)
50m: 38.90
100m: 1:21.24
(42.34)
31 Noel Vainio 2010 Uinti Tampere +0.80 189 1:21.57 +21.95
Entry time: 1:22.70 (-1.13)
50m: 39.41
100m: 1:21.57
(42.16)
32 Luca-Mikael Juhani Kautto 2010 Hämeenlinnan Uimaseura +0.57 183 1:22.52 +22.90
Entry time: 1:24.51 (-1.99)
50m: 39.53
100m: 1:22.52
(42.99)
33 August Eliel Perkkiö 2010 Kankaanpään Uimarit 172 1:24.23 +24.61
Entry time: 1:21.80 (+2.43)
50m: 40.86
100m: 1:24.23
(43.37)
34 Sami Penttinen 2009 TaTu Tampere +0.84 138 1:30.64 +31.02
Entry time: 1:32.20 (-1.56)
50m: 42.82
100m: 1:30.64
(47.82)
35 Mikael Rantaoja 2010 TaTu Tampere 110 1:37.57 +37.95
Entry time: 1:36.36 (+1.21)
50m: 45.84
100m: 1:37.57
(51.73)
- Elmeri Osmala 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.58 DSQ
Unauthorised use of tape, device or swimsuit aiding speed, buoyancy or endurance, power bands or adhesive
Laji virallinen: 27.5.2023 11.32.28
Laji 1, 100m Vapaauinti Miehet 15 and older - Final
Sponsori: Pihlajalinna
Pool R 49.92 Ari-Pekka Liukkonen Tampere 23.4.2016
Rollo11 1:28.89
Rollo12 1:20.30
Rollo13 1:14.45
IKM14 1:03.45
IKM15 1:00.20
IKM16 58.09
SM-raja 55.60
NSM-raja 56.20
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ronny Brännkärr 2002 Kemin Työväen Uimarit +0.68 770 51.12 SM-raja
Entry time: 50.06 (+1.06)
50m: 24.34
100m: 51.12
(26.78)
2 Lassi Niemi 2004 TaTu Tampere +0.67 661 53.77 +2.65 SM-raja
Entry time: 53.05 (+0.72)
50m: 25.64
100m: 53.77
(28.13)
3 Lauri Korpi 2006 Ilmajoen Kisailijat +0.55 617 55.04 +3.92 SM-raja
Entry time: 54.17 (+0.87)
50m: 26.21
100m: 55.04
(28.83)
4 Nader Khalili 2001 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.77 597 55.63 +4.51 S14
Entry time: 55.23 (+0.40)
50m: 26.43
100m: 55.63
(29.20)
5 Janne Kultala 2005 Kuopion Uimaseura +0.68 594 55.74 +4.62 NSM-raja
Entry time: 54.16 (+1.58)
50m: 25.75
100m: 55.74
(29.99)
6 Niilo Kilpeläinen 2004 TaTu Tampere +0.64 585 56.00 +4.88
Entry time: 56.13 (-0.13)
50m: 26.62
100m: 56.00
(29.38)
7 Mikael Böckerman 2006 Gladius Kirkkonummi +0.69 577 56.26 +5.14
Entry time: 55.73 (+0.53)
50m: 27.15
100m: 56.26
(29.11)
8 Samuel Sainio 2005 Uinti Tampere +0.66 575 56.34 +5.22
Entry time: 1:03.88 (-7.54)
50m: 26.63
100m: 56.34
(29.71)
9 Arttu Venemies 2005 Jyväskylän Aalto +0.69 559 56.88 +5.76
Entry time: 57.66 (-0.78)
50m: 27.32
100m: 56.88
(29.56)
10 Sebastian Rasimus 2004 Uinti Tampere +0.69 552 57.10 +5.98
Entry time: 57.15 (-0.05)
50m: 27.27
100m: 57.10
(29.83)
11 Matias Leiwo 2006 TaTu Tampere +0.61 549 57.22 +6.10
Entry time: 56.60 (+0.62)
50m: 27.12
100m: 57.22
(30.10)
12 Akseli Liukkonen 2005 Uinti Tampere +0.71 528 57.97 +6.85
Entry time: 58.58 (-0.61)
50m: 27.46
100m: 57.97
(30.51)
13 Sebastian Sojolin 2006 TaTu Tampere +0.77 516 58.39 +7.27
Entry time: 57.32 (+1.07)
50m: 28.00
100m: 58.39
(30.39)
14 Oskar Tuominen 2004 TaTu Tampere +0.56 494 59.27 +8.15
Entry time: 58.28 (+0.99)
50m: 27.75
100m: 59.27
(31.52)
15 Lassi Walden 2004 Uinti Tampere +0.68 483 59.69 +8.57
Entry time: 59.72 (-0.03)
50m: 28.39
100m: 59.69
(31.30)
16 Tomas Morgan-Riley 2007 TaTu Tampere +0.53 481 59.77 +8.65
Entry time: 1:00.19 (-0.42)
50m: 28.19
100m: 59.77
(31.58)
17 Joni Routamo 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.65 479 59.86 +8.74
Entry time: 1:00.82 (-0.96)
50m: 28.09
100m: 59.86
(31.77)
18 Nikita Zuravljov 2008 TaTu Tampere +0.66 472 1:00.15 +9.03 IKM15
Entry time: 1:01.01 (-0.86)
50m: 28.77
100m: 1:00.15
(31.38)
19 Aleksi Luopajärvi 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.69 464 1:00.49 +9.37
Entry time: 59.73 (+0.76)
50m: 28.83
100m: 1:00.49
(31.66)
20 Noel Ehrlund 2007 Gladius Kirkkonummi 455 1:00.89 +9.77
Entry time: 1:01.31 (-0.42)
50m: 29.04
100m: 1:00.89
(31.85)
21 Daniil Tirronen 2008 TaTu Tampere +0.73 451 1:01.07 +9.95
Entry time: 1:01.39 (-0.32)
50m: 29.36
100m: 1:01.07
(31.71)
22 Oliver Sieppi 2007 Keuruun Toverit +0.68 436 1:01.79 +10.67
Entry time: 1:02.53 (-0.74)
50m: 29.47
100m: 1:01.79
(32.32)
23 Cristian Cannizzaro 2007 Kuopion Uimaseura +0.67 424 1:02.37 +11.25
Entry time: 1:01.80 (+0.57)
50m: 29.54
100m: 1:02.37
(32.83)
24 Otso Jalli 2008 Gladius Kirkkonummi +0.66 417 1:02.68 +11.56
Entry time: 1:01.37 (+1.31)
50m: 29.94
100m: 1:02.68
(32.74)
25 Ferdinand Backman 2006 TaTu Tampere +0.54 408 1:03.14 +12.02
Entry time: 1:02.68 (+0.46)
50m: 29.65
100m: 1:03.14
(33.49)
26 Arseni Tielinen 2008 Kuopion Uimaseura 408 1:03.18 +12.06
Entry time: 1:02.32 (+0.86)
50m: 30.03
100m: 1:03.18
(33.15)
27 Rasmus Ruotoistenmäki 2006 Uinti Tampere +0.77 407 1:03.19 +12.07
Entry time: 1:03.28 (-0.09)
50m: 30.02
100m: 1:03.19
(33.17)
28 Veeti Vehmas 2008 Vesihelmen Uimaseura +0.65 403 1:03.39 +12.27
Entry time: 1:02.44 (+0.95)
50m: 29.39
100m: 1:03.39
(34.00)
29 Onni Matti Elmeri Savolainen 2008 Nokian Pyry +0.78 388 1:04.22 +13.10
Entry time: 1:05.74 (-1.52)
50m: 31.35
100m: 1:04.22
(32.87)
30 Aapo Harjula 2007 Uinti Tampere +0.72 386 1:04.35 +13.23
Entry time: 1:05.50 (-1.15)
50m: 30.57
100m: 1:04.35
(33.78)
31 Aukusti Malinen 2007 Hämeenlinnan Uimaseura +0.64 384 1:04.43 +13.31
Entry time: 1:03.73 (+0.70)
50m: 30.55
100m: 1:04.43
(33.88)
32 Eemeli Salo 2007 TaTu Tampere +0.83 368 1:05.35 +14.23
Entry time: 1:04.65 (+0.70)
50m: 30.95
100m: 1:05.35
(34.40)
33 Rafael Mouna 2006 Uinti Tampere +0.72 361 1:05.77 +14.65
Entry time: 1:09.74 (-3.97)
50m: 30.90
100m: 1:05.77
(34.87)
34 Markus Levonoja 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.79 353 1:06.30 +15.18
Entry time: 1:05.59 (+0.71)
50m: 31.43
100m: 1:06.30
(34.87)
35 Iiro Kyllönen 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.74 350 1:06.46 +15.34
Entry time: 1:02.74 (+3.72)
50m: 31.37
100m: 1:06.46
(35.09)
36 Lauri Juvonen 2007 Kuopion Uimaseura +0.50 348 1:06.60 +15.48
Entry time: 1:07.18 (-0.58)
50m: 31.31
100m: 1:06.60
(35.29)
37 Kristian Juutilainen 2008 Uinti Tampere +0.71 342 1:06.99 +15.87
Entry time: 1:14.80 (-7.81)
50m: 32.48
100m: 1:06.99
(34.51)
38 Dmytrii Mishchenko 2008 Uinti Tampere +0.65 314 1:08.90 +17.78
Entry time: 1:12.39 (-3.49)
50m: 31.90
100m: 1:08.90
(37.00)
39 Antti Sauroja 2008 Hämeenlinnan Uimaseura +0.72 301 1:09.92 +18.80
Entry time: 1:11.21 (-1.29)
50m: 32.92
100m: 1:09.92
(37.00)
40 Eino Anttila 2007 TaTu Tampere +0.85 298 1:10.15 +19.03
Entry time: 1:10.86 (-0.71)
50m: 32.52
100m: 1:10.15
(37.63)
41 Alex Hamilton 2006 TaTu Tampere +0.86 292 1:10.59 +19.47
Entry time: 1:09.76 (+0.83)
50m: 32.68
100m: 1:10.59
(37.91)
42 Emil Savolainen 2007 Nokian Pyry 286 1:11.05 +19.93
Entry time: 1:10.24 (+0.81)
50m: 33.76
100m: 1:11.05
(37.29)
43 Tuukka Niemeläinen 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.86 264 1:12.98 +21.86
Entry time: 1:14.03 (-1.05)
50m: 33.89
100m: 1:12.98
(39.09)
44 Elias Eironen 2008 Uinti Tampere 229 1:16.51 +25.39
Entry time: 1:15.15 (+1.36)
50m: 34.60
100m: 1:16.51
(41.91)
45 Lasse Purmonen 1985 Jyväskylän Aalto +0.99 155 1:27.08 +35.96 S14
Entry time: 1:27.30 (-0.22)
50m: 40.68
100m: 1:27.08
(46.40)
46 Aukusti Paakkala 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.43 114 1:36.60 +45.48 S6
Entry time: 1:39.31 (-2.71)
50m: 44.80
100m: 1:36.60
(51.80)
47 Aarne Pirkola 1988 TaTu Tampere 41 2:15.68 +1:24.56 S12
Entry time: 2:27.04 (-11.36)
50m: 59.41
100m: 2:15.68
(1:16.27)
48 Ville Ricci 1993 TaTu Tampere 13 3:18.15 +2:27.03 S4
50m: 1:33.36
100m: 3:18.15
(1:44.79)
Laji virallinen: 27.5.2023 11.32.28
27.05.2023 11.32.37 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere
Document
Tulokset
Zoggs-uinnit 2023
Paikka: Tampereen Uintikeskus Järjestäjä: Uinti Tampere ry
Allas: 50m Päivämäärä: 27.05.2023 - 27.05.2023
Laji 2, 100m Vapaauinti Naiset 11 and younger - Final
Sponsori: Pihlajalinna
Pool R 55.61 Hanna-Maria Seppälä Tampere 4.5.2008
Rollo10 1:38.13
Rollo11 1:25.27
Rollo12 1:17.59
IKM13 1:06.74
IKM14 1:04.03
IKM15 1:03.16
SM-raja 1:01.90
NSM-raja 1:03.00
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Elsa Nevalainen 2012 Rauman Uimaseura +0.81 324 1:15.27 Rollo11
Entry time: 1:16.30 (-1.03)
50m: 36.30
100m: 1:15.27
(38.97)
2 Erica Tuominen 2012 Kuopion Uimaseura 273 1:19.71 +4.44 Rollo11
Entry time: 1:20.96 (-1.25)
50m: 37.27
100m: 1:19.71
(42.44)
3 Amanda Salmela 2012 Uinti Tampere 264 1:20.54 +5.27 Rollo11
Entry time: 1:22.35 (-1.81)
50m: 37.46
100m: 1:20.54
(43.08)
4 Elea Savanainen 2012 Järvenpään Uintiklubi ry +0.66 247 1:22.33 +7.06 Rollo11
Entry time: 1:24.83 (-2.50)
50m: 40.66
100m: 1:22.33
(41.67)
5 Kerttu Haapakari 2012 Uinti Tampere 242 1:22.91 +7.64 Rollo11
Entry time: 1:23.68 (-0.77)
50m: 38.48
100m: 1:22.91
(44.43)
6 Siiri Saarinen 2012 Nokian Pyry +0.97 238 1:23.35 +8.08 Rollo11
Entry time: 1:29.00 (-5.65)
50m: 39.46
100m: 1:23.35
(43.89)
7 Elma Ryynänen 2013 Porin Uimaseura +0.81 235 1:23.73 +8.46 Rollo10
Entry time: 1:23.00 (+0.73)
50m: 38.72
100m: 1:23.73
(45.01)
8 Miisa Hautamäki 2012 Nokian Pyry +0.98 231 1:24.20 +8.93 Rollo11
Entry time: 1:26.97 (-2.77)
50m: 39.97
100m: 1:24.20
(44.23)
9 Oona Lehtinen 2012 Uinti Tampere 230 1:24.32 +9.05 Rollo11
Entry time: 1:25.21 (-0.89)
50m: 39.54
100m: 1:24.32
(44.78)
10 Venla Vuorisalo 2012 Nokian Pyry 227 1:24.65 +9.38 Rollo11
Entry time: 1:27.28 (-2.63)
50m: 39.62
100m: 1:24.65
(45.03)
11 Iida Lindberg 2012 Porin Uimaseura 217 1:25.93 +10.66
Entry time: 1:26.08 (-0.15)
50m: 40.51
100m: 1:25.93
(45.42)
12 Inkeri Rahtu 2013 Uinti Tampere 208 1:27.24 +11.97 Rollo10
Entry time: 1:27.66 (-0.42)
50m: 40.10
100m: 1:27.24
(47.14)
13 Hilma Piitari 2012 Uinti-Vakka +0.97 205 1:27.59 +12.32
Entry time: 1:27.64 (-0.05)
50m: 42.02
100m: 1:27.59
(45.57)
14 Sofia Keski-Valkama 2012 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.91 205 1:27.69 +12.42
Entry time: 1:33.04 (-5.35)
50m: 40.37
100m: 1:27.69
(47.32)
15 Lilia Madden 2013 Uinti Tampere +0.63 195 1:29.06 +13.79 Rollo10
Entry time: 1:26.60 (+2.46)
50m: 41.43
100m: 1:29.06
(47.63)
16 Eevi Kekki 2012 Kuopion Uimaseura 195 1:29.08 +13.81
Entry time: 1:30.99 (-1.91)
50m: 42.59
100m: 1:29.08
(46.49)
=17 Vella Kärnä 2014 Uinti Tampere 183 1:31.06 +15.79 Rollo10
Entry time: 1:34.77 (-3.71)
50m: 42.64
100m: 1:31.06
(48.42)
=17 Milja Rinne 2012 Uinti Tampere +0.92 183 1:31.06 +15.79
Entry time: 1:33.90 (-2.84)
50m: 42.28
100m: 1:31.06
(48.78)
19 Ella Mäkinen 2012 Nokian Pyry 175 1:32.30 +17.03
Entry time: 1:35.20 (-2.90)
50m: 42.89
100m: 1:32.30
(49.41)
20 Jade Dahl 2012 Uinti Tampere 153 1:36.52 +21.25
Entry time: 1:35.43 (+1.09)
50m: 45.56
100m: 1:36.52
(50.96)
21 Inkeri Järvenpää 2014 Uimaseura Kangasalan Kuohu 124 1:43.51 +28.24
Entry time: 1:42.90 (+0.61)
50m: 47.82
100m: 1:43.51
(55.69)
22 Olivia Taivassalo 2013 Uinti Tampere 123 1:43.72 +28.45
Entry time: 1:43.83 (-0.11)
50m: 49.86
100m: 1:43.72
(53.86)
23 Jade Sydänheimo 2012 TaTu Tampere 115 1:46.17 +30.90
Entry time: 1:55.13 (-8.96)
50m: 49.14
100m: 1:46.17
(57.03)
24 Amanda Taivassalo 2013 Uinti Tampere +0.93 115 1:46.26 +30.99
Entry time: 1:43.01 (+3.25)
50m: 48.33
100m: 1:46.26
(57.93)
25 Pihla Simperi 2014 TaTu Tampere 94 1:53.43 +38.16
Entry time: 1:52.21 (+1.22)
50m: 51.34
100m: 1:53.43
(1:02.09)
26 Iida Kivelä 2013 TaTu Tampere 88 1:56.15 +40.88
Entry time: 1:55.02 (+1.13)
50m: 55.64
100m: 1:56.15
(1:00.51)
27 Aamu Lampikoski 2015 TaTu Tampere 80 1:59.65 +44.38
Entry time: 2:05.74 (-6.09)
50m: 56.49
100m: 1:59.65
(1:03.16)
Laji virallinen: 27.5.2023 11.59.21
Laji 2, 100m Vapaauinti Naiset 12-13 years - Final
Sponsori: Pihlajalinna
Pool R 55.61 Hanna-Maria Seppälä Tampere 4.5.2008
Rollo10 1:38.13
Rollo11 1:25.27
Rollo12 1:17.59
IKM13 1:06.74
IKM14 1:04.03
IKM15 1:03.16
SM-raja 1:01.90
NSM-raja 1:03.00
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Iida Pahkala 2010 Gladius Kirkkonummi +0.78 526 1:04.02 IKM13
Entry time: 1:04.85 (-0.83)
50m: 31.13
100m: 1:04.02
(32.89)
2 Tilda Somervuori 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 487 1:05.72 +1.70 IKM13
Entry time: 1:07.24 (-1.52)
50m: 30.93
100m: 1:05.72
(34.79)
3 Anni Sorsa 2010 Nokian Pyry 481 1:05.96 +1.94 IKM13
Entry time: 1:06.23 (-0.27)
50m: 31.45
100m: 1:05.96
(34.51)
4 Miila Lintula 2010 Porin Uimaseura +0.78 452 1:07.34 +3.32
Entry time: 1:09.01 (-1.67)
50m: 32.55
100m: 1:07.34
(34.79)
5 Maia Jauhonen 2010 Gladius Kirkkonummi +0.77 428 1:08.57 +4.55
Entry time: 1:09.59 (-1.02)
50m: 32.72
100m: 1:08.57
(35.85)
6 Sofia Huttunen 2010 Uinti Turku - Åbo Simning +0.79 411 1:09.52 +5.50
Entry time: 1:10.66 (-1.14)
50m: 33.24
100m: 1:09.52
(36.28)
7 Marie Keskinen 2010 Nummelan Kisaajat +0.78 406 1:09.82 +5.80
Entry time: 1:08.45 (+1.37)
50m: 33.21
100m: 1:09.82
(36.61)
8 Mette Selivaara 2010 Porin Uimaseura 406 1:09.83 +5.81
Entry time: 1:09.49 (+0.34)
50m: 32.60
100m: 1:09.83
(37.23)
9 Maria Laperie 2010 Gladius Kirkkonummi 398 1:10.24 +6.22
Entry time: 1:10.50 (-0.26)
50m: 32.58
100m: 1:10.24
(37.66)
10 Aida Herranen 2011 Gladius Kirkkonummi +0.72 356 1:12.93 +8.91 Rollo12
Entry time: 1:13.97 (-1.04)
50m: 34.76
100m: 1:12.93
(38.17)
11 Emma Relander 2010 Hämeenlinnan Uimaseura +0.65 346 1:13.63 +9.61
Entry time: 1:12.90 (+0.73)
50m: 35.04
100m: 1:13.63
(38.59)
12 Maija Novikova 2010 Porin Uimaseura 345 1:13.69 +9.67
Entry time: 1:13.69 (=)
50m: 35.19
100m: 1:13.69
(38.50)
13 Siiri Puronaho 2010 Porin Uimaseura +0.88 333 1:14.58 +10.56
Entry time: 1:18.50 (-3.92)
50m: 35.21
100m: 1:14.58
(39.37)
14 Emma Yli-Olli 2011 Uinti Tampere 328 1:14.98 +10.96 Rollo12
Entry time: 1:15.68 (-0.70)
50m: 35.75
100m: 1:14.98
(39.23)
15 Tinja Valkama 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 323 1:15.33 +11.31
Entry time: 1:16.41 (-1.08)
50m: 34.98
100m: 1:15.33
(40.35)
16 Martta Koponen 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.76 299 1:17.32 +13.30
Entry time: 1:09.86 (+7.46)
50m: 35.73
100m: 1:17.32
(41.59)
17 Ruusa Jaakkola 2011 Nokian Pyry 293 1:17.79 +13.77
Entry time: 1:19.84 (-2.05)
50m: 37.08
100m: 1:17.79
(40.71)
18 Sofia Suojakari 2011 Porin Uimaseura +0.72 288 1:18.26 +14.24
Entry time: 1:19.59 (-1.33)
50m: 36.87
100m: 1:18.26
(41.39)
19 Selina Kärkkäinen 2011 Järvenpään Uintiklubi ry 279 1:19.08 +15.06
Entry time: 1:18.39 (+0.69)
50m: 37.26
100m: 1:19.08
(41.82)
20 Sina Huvila 2010 TaTu Tampere 270 1:19.99 +15.97
Entry time: 1:20.55 (-0.56)
50m: 37.94
100m: 1:19.99
(42.05)
21 Iina Mäkitalo 2011 Kankaanpään Uimarit +0.79 262 1:20.80 +16.78
Entry time: 1:22.18 (-1.38)
50m: 38.56
100m: 1:20.80
(42.24)
22 Siiri Sirainen 2011 Nokian Pyry 258 1:21.18 +17.16
Entry time: 1:21.26 (-0.08)
50m: 38.35
100m: 1:21.18
(42.83)
23 Ella Tieaho 2011 Nokian Pyry 258 1:21.20 +17.18
Entry time: 1:21.59 (-0.39)
50m: 39.21
100m: 1:21.20
(41.99)
24 Linnea Skyttä 2011 Järvenpään Uintiklubi ry +0.67 251 1:21.93 +17.91
Entry time: 1:20.61 (+1.32)
50m: 38.53
100m: 1:21.93
(43.40)
25 Minea  Mannersuo 2011 TaTu Tampere +0.91 248 1:22.21 +18.19
Entry time: 1:20.40 (+1.81)
50m: 38.46
100m: 1:22.21
(43.75)
26 Armi Murole 2011 Kuopion Uimaseura 246 1:22.44 +18.42
Entry time: 1:21.83 (+0.61)
50m: 39.87
100m: 1:22.44
(42.57)
27 Emma Rinne 2010 Uinti Tampere +0.85 241 1:23.03 +19.01
Entry time: 1:28.22 (-5.19)
50m: 40.10
100m: 1:23.03
(42.93)
28 Siiri Värikoski 2011 Nokian Pyry +0.82 236 1:23.59 +19.57
Entry time: 1:24.14 (-0.55)
50m: 40.24
100m: 1:23.59
(43.35)
29 Mea Vuohelainen 2011 Hämeenlinnan Uimaseura +0.61 233 1:23.96 +19.94
Entry time: 1:27.82 (-3.86)
50m: 39.05
100m: 1:23.96
(44.91)
30 Emma Hamilton 2010 TaTu Tampere +0.77 225 1:24.95 +20.93
Entry time: 1:26.65 (-1.70)
50m: 40.85
100m: 1:24.95
(44.10)
31 Emese Gyura 2010 Vesihelmen Uimaseura +0.93 220 1:25.63 +21.61
Entry time: 1:27.45 (-1.82)
50m: 40.46
100m: 1:25.63
(45.17)
32 Moona Korvala 2011 Kankaanpään Uimarit 218 1:25.89 +21.87
Entry time: 1:28.74 (-2.85)
50m: 39.85
100m: 1:25.89
(46.04)
33 Linnea Peltola 2011 Nokian Pyry +0.83 183 1:30.92 +26.90
Entry time: 1:27.60 (+3.32)
50m: 43.09
100m: 1:30.92
(47.83)
34 Aino Hietanen 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 182 1:31.14 +27.12
Entry time: 1:31.01 (+0.13)
50m: 43.73
100m: 1:31.14
(47.41)
35 Ellen Aalto 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 175 1:32.31 +28.29
Entry time: 1:31.92 (+0.39)
50m: 42.76
100m: 1:32.31
(49.55)
36 Johanna Jänönen 2011 Kuopion Uimaseura 164 1:34.38 +30.36
Entry time: 1:36.06 (-1.68)
50m: 44.89
100m: 1:34.38
(49.49)
37 Sani Kärkkäinen 2010 TaTu Tampere +0.89 163 1:34.49 +30.47
Entry time: 1:34.67 (-0.18)
50m: 44.04
100m: 1:34.49
(50.45)
38 Essi Allinen 2010 Kuopion Uimaseura +0.80 160 1:35.24 +31.22
Entry time: 1:51.75 (-16.51)
50m: 43.88
100m: 1:35.24
(51.36)
39 Olivia Nurmi 2010 TaTu Tampere +0.87 159 1:35.27 +31.25
Entry time: 1:34.84 (+0.43)
50m: 44.12
100m: 1:35.27
(51.15)
- Lucie Ruoho 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.67 DSQ
Starting before the starting signal
Laji virallinen: 27.5.2023 11.59.21
Laji 2, 100m Vapaauinti Naiset 14 and older - Final
Sponsori: Pihlajalinna
Pool R 55.61 Hanna-Maria Seppälä Tampere 4.5.2008
Rollo10 1:38.13
Rollo11 1:25.27
Rollo12 1:17.59
IKM13 1:06.74
IKM14 1:04.03
IKM15 1:03.16
SM-raja 1:01.90
NSM-raja 1:03.00
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aino Hinkka 2005 Uinti Tampere +0.71 668 59.15 SM-raja
Entry time: 59.25 (-0.10)
50m: 28.71
100m: 59.15
(30.44)
2 Elina Malinen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.65 631 1:00.28 +1.13 IKM14
Entry time: 1:01.63 (-1.35)
50m: 29.02
100m: 1:00.28
(31.26)
3 Anniina Jokiniemi 2006 TaTu Tampere +0.72 626 1:00.43 +1.28 SM-raja
Entry time: 1:00.51 (-0.08)
50m: 29.00
100m: 1:00.43
(31.43)
4 Kanerva Kinnunen 2004 Uinti Tampere +0.70 579 1:02.01 +2.86
Entry time: 58.83 (+3.18)
50m: 28.93
100m: 1:02.01
(33.08)
5 Elli Kenttälä 2006 Uinti Tampere 551 1:03.07 +3.92
Entry time: 1:02.00 (+1.07)
50m: 29.61
100m: 1:03.07
(33.46)
6 Melissa Virtanen 2004 Uinti Tampere +0.65 544 1:03.34 +4.19
Entry time: 1:03.26 (+0.08)
50m: 30.27
100m: 1:03.34
(33.07)
7 Janna Saloniemi 2009 Uinti Tampere +0.72 531 1:03.83 +4.68 IKM14
Entry time: 1:02.96 (+0.87)
50m: 30.83
100m: 1:03.83
(33.00)
8 Aada Viitamäki 2003 Hämeenlinnan Uimaseura 530 1:03.89 +4.74
Entry time: 1:03.24 (+0.65)
50m: 30.33
100m: 1:03.89
(33.56)
9 Minea Törhönen 2007 Kuopion Uimaseura +0.69 528 1:03.97 +4.82
Entry time: 1:02.76 (+1.21)
50m: 30.92
100m: 1:03.97
(33.05)
10 Veera Linna 2009 Uinti Tampere +0.76 523 1:04.18 +5.03
Entry time: 1:03.31 (+0.87)
50m: 30.90
100m: 1:04.18
(33.28)
11 Jenni Moisio 2002 Jyväskylän Aalto +0.65 522 1:04.21 +5.06
Entry time: 58.44 (+5.77)
50m: 28.98
100m: 1:04.21
(35.23)
12 Peppi Lehtinen 2007 Kankaanpään Uimarit +0.51 519 1:04.31 +5.16
Entry time: 1:04.16 (+0.15)
50m: 30.28
100m: 1:04.31
(34.03)
13 Anni Frusti 2007 TaTu Tampere +0.79 516 1:04.45 +5.30
Entry time: 1:01.13 (+3.32)
50m: 30.24
100m: 1:04.45
(34.21)
14 Helmi Hinkka 2009 Uinti Tampere +0.73 515 1:04.49 +5.34
Entry time: 1:03.05 (+1.44)
50m: 30.80
100m: 1:04.49
(33.69)
15 Hilla-Maaria Juhola 2007 Uinti Tampere +0.52 508 1:04.79 +5.64
Entry time: 1:03.52 (+1.27)
50m: 30.97
100m: 1:04.79
(33.82)
16 Petra Soini 2007 TaTu Tampere +0.74 506 1:04.89 +5.74
Entry time: 1:03.41 (+1.48)
50m: 31.03
100m: 1:04.89
(33.86)
17 Tinja Korhonen 2006 Kuopion Uimaseura +0.55 502 1:05.04 +5.89
Entry time: 1:04.54 (+0.50)
50m: 30.51
100m: 1:05.04
(34.53)
18 Kaisa Majasaari 2009 Porin Uimaseura +0.76 500 1:05.13 +5.98
Entry time: 1:04.98 (+0.15)
50m: 31.26
100m: 1:05.13
(33.87)
19 Anni Koivula 2003 Nokian Pyry +0.84 472 1:06.37 +7.22
Entry time: 1:08.06 (-1.69)
50m: 31.56
100m: 1:06.37
(34.81)
20 Noora Ekman 2009 TaTu Tampere +0.74 470 1:06.48 +7.33
Entry time: 1:06.17 (+0.31)
50m: 32.15
100m: 1:06.48
(34.33)
21 Lili Kannisto 2009 Porin Uimaseura +0.88 467 1:06.65 +7.50
Entry time: 1:06.10 (+0.55)
50m: 32.07
100m: 1:06.65
(34.58)
=22 Liisa Peetsu 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.68 463 1:06.83 +7.68
Entry time: 1:04.74 (+2.09)
50m: 31.90
100m: 1:06.83
(34.93)
=22 Emma Tieaho 2008 Nokian Pyry +0.62 463 1:06.83 +7.68
Entry time: 1:06.14 (+0.69)
50m: 32.03
100m: 1:06.83
(34.80)
24 Mona Vahteristo 2005 TaTu Tampere +0.81 461 1:06.91 +7.76
Entry time: 1:06.58 (+0.33)
50m: 31.82
100m: 1:06.91
(35.09)
25 Agnes Ruusumo 2007 Uinti Turku - Åbo Simning +0.72 458 1:07.05 +7.90
Entry time: 1:04.46 (+2.59)
50m: 31.69
100m: 1:07.05
(35.36)
26 Katariina Lahti 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.74 456 1:07.17 +8.02
Entry time: 1:06.77 (+0.40)
50m: 32.12
100m: 1:07.17
(35.05)
27 Unna Timonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.71 452 1:07.36 +8.21
Entry time: 1:06.25 (+1.11)
50m: 31.79
100m: 1:07.36
(35.57)
28 Ida Tuomola 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 451 1:07.40 +8.25
Entry time: 1:07.68 (-0.28)
50m: 31.24
100m: 1:07.40
(36.16)
29 Ameli Pitrè 2008 Uinti Tampere +0.74 442 1:07.87 +8.72
Entry time: 1:07.45 (+0.42)
50m: 32.48
100m: 1:07.87
(35.39)
30 Erika Ruuskanen 2007 Uinti Tampere +0.76 428 1:08.61 +9.46
Entry time: 1:07.48 (+1.13)
50m: 32.73
100m: 1:08.61
(35.88)
31 Silva Salonniemi 2006 Uinti Tampere +0.74 425 1:08.77 +9.62
Entry time: 1:03.60 (+5.17)
50m: 31.06
100m: 1:08.77
(37.71)
32 Oona Vaurio 2009 Porin Uimaseura +0.77 424 1:08.79 +9.64
Entry time: 1:09.71 (-0.92)
50m: 32.08
100m: 1:08.79
(36.71)
33 Meea Kinnunen 2009 Uinti Tampere +0.81 424 1:08.80 +9.65
Entry time: 1:07.93 (+0.87)
50m: 32.72
100m: 1:08.80
(36.08)
34 Siiri Oravainen 2008 Kuopion Uimaseura +0.78 422 1:08.92 +9.77
Entry time: 1:09.53 (-0.61)
50m: 33.30
100m: 1:08.92
(35.62)
35 Viivi Hallikainen 2006 Kuopion Uimaseura +0.58 418 1:09.13 +9.98
Entry time: 1:05.97 (+3.16)
50m: 32.00
100m: 1:09.13
(37.13)
36 Helmi Matilainen 2006 Valkeakosken Uimaseura +0.65 415 1:09.31 +10.16
Entry time: 1:09.53 (-0.22)
50m: 33.04
100m: 1:09.31
(36.27)
37 Hilma Husari 2004 Nokian Pyry +0.77 406 1:09.80 +10.65
Entry time: 1:09.41 (+0.39)
50m: 33.02
100m: 1:09.80
(36.78)