2024-06-20   07:29:41
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Zoggs-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Tulokset
Zoggs-uinnit 2023
Paikka: Tampereen Uintikeskus Järjestäjä: Uinti Tampere ry
Allas: 50m Päivämäärä: 27.05.2023 - 27.05.2023
Laji 20, 100m Perhosuinti Naiset 12-13 years - Final
Pool R 59.48 Emilia Bottas Tampere 9.5.2009
Rollo12 1:40.17
IKM13 1:19.20
IKM14 1:14.31
IKM15 1:12.39
SM-raja 1:10.04
NSM-raja 1:12.00
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Maia Jauhonen 2010 Gladius Kirkkonummi +0.64 393 1:15.70 IKM13
Entry time: 1:22.07 (-6.37)
50m: 35.12
100m: 1:15.70
(40.58)
2 Elli Kuusisto 2010 Rauman Uimaseura 313 1:21.67 +5.97
Entry time: 1:22.71 (-1.04)
50m: 37.79
100m: 1:21.67
(43.88)
3 Vilhelmiina Nissinen 2011 Kuopion Uimaseura +0.78 257 1:27.17 +11.47 Rollo12
Entry time: 1:29.14 (-1.97)
50m: 38.62
100m: 1:27.17
(48.55)
4 Maria Laperie 2010 Gladius Kirkkonummi +0.75 250 1:28.02 +12.32
Entry time: 1:21.77 (+6.25)
50m: 38.43
100m: 1:28.02
(49.59)
5 Siiri Puronaho 2010 Porin Uimaseura 235 1:29.83 +14.13
Entry time: 1:31.29 (-1.46)
50m: 41.41
100m: 1:29.83
(48.42)
6 Armi Murole 2011 Kuopion Uimaseura 228 1:30.77 +15.07 Rollo12
50m: 42.61
100m: 1:30.77
(48.16)
7 Aida Herranen 2011 Gladius Kirkkonummi +0.74 225 1:31.13 +15.43 Rollo12
Entry time: 1:32.15 (-1.02)
50m: 40.45
100m: 1:31.13
(50.68)
8 Emma Yli-Olli 2011 Uinti Tampere +0.84 214 1:32.67 +16.97 Rollo12
Entry time: 1:31.64 (+1.03)
50m: 42.43
100m: 1:32.67
(50.24)
9 Iina Mäkitalo 2011 Kankaanpään Uimarit +0.64 202 1:34.47 +18.77 Rollo12
Entry time: 1:41.50 (-7.03)
50m: 44.44
100m: 1:34.47
(50.03)
10 Ruusa Jaakkola 2011 Nokian Pyry +0.81 146 1:45.29 +29.59
Entry time: 1:47.76 (-2.47)
50m: 48.58
100m: 1:45.29
(56.71)
11 Aino Hietanen 2010 Hämeenlinnan Uimaseura +0.83 112 1:55.03 +39.33
Entry time: 1:52.35 (+2.68)
50m: 55.17
100m: 1:55.03
(59.86)
- Selina Kärkkäinen 2011 Järvenpään Uintiklubi ry +0.92 DSQ
Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated
Laji virallinen: 27.5.2023 15.30.05
Laji 20, 100m Perhosuinti Naiset 14 and older - Final
Pool R 59.48 Emilia Bottas Tampere 9.5.2009
Rollo12 1:40.17
IKM13 1:19.20
IKM14 1:14.31
IKM15 1:12.39
SM-raja 1:10.04
NSM-raja 1:12.00
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Erin Heinikangas 2007 Rauman Uimaseura +0.77 553 1:07.58 SM-raja
Entry time: 1:06.58 (+1.00)
50m: 32.15
100m: 1:07.58
(35.43)
2 Elina Malinen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.69 551 1:07.66 +0.08 IKM14
Entry time: 1:08.13 (-0.47)
50m: 30.88
100m: 1:07.66
(36.78)
3 Saimi Lanki 2008 Hämeenlinnan Uimaseura +0.59 543 1:07.97 +0.39 IKM15
Entry time: 1:08.13 (-0.16)
50m: 32.30
100m: 1:07.97
(35.67)
4 Veera Malmelin 2007 Uinti Tampere 528 1:08.63 +1.05 SM-raja
Entry time: 1:09.33 (-0.70)
50m: 33.11
100m: 1:08.63
(35.52)
5 Iina Mäensivu 2008 Uinti Tampere +0.80 450 1:12.35 +4.77 IKM15
Entry time: 1:13.70 (-1.35)
50m: 34.39
100m: 1:12.35
(37.96)
6 Oona Keula 2008 Jyväskylän Aalto +0.84 418 1:14.16 +6.58
Entry time: 1:14.07 (+0.09)
50m: 32.46
100m: 1:14.16
(41.70)
7 Adele Luukkonen 2009 TaTu Tampere +0.65 380 1:16.54 +8.96
Entry time: 1:14.45 (+2.09)
50m: 34.32
100m: 1:16.54
(42.22)
8 Lili Kannisto 2009 Porin Uimaseura 359 1:18.01 +10.43
Entry time: 1:16.78 (+1.23)
50m: 33.78
100m: 1:18.01
(44.23)
9 Noora Ekman 2009 TaTu Tampere +0.81 346 1:18.97 +11.39
Entry time: 1:17.32 (+1.65)
50m: 35.74
100m: 1:18.97
(43.23)
10 Inka Jäntti 2009 Porin Uimaseura +0.86 270 1:25.79 +18.21
Entry time: 1:29.94 (-4.15)
50m: 39.07
100m: 1:25.79
(46.72)
11 Laura Räikkälä 2009 Kankaanpään Uimarit +0.61 238 1:29.45 +21.87
Entry time: 1:30.03 (-0.58)
50m: 39.39
100m: 1:29.45
(50.06)
12 Melina Hautaniemi 2009 Porin Uimaseura +0.63 179 1:38.36 +30.78
Entry time: 1:31.90 (+6.46)
50m: 43.14
100m: 1:38.36
(55.22)
13 Siiri Kaartinen 2009 Nummelan Kisaajat +0.63 177 1:38.71 +31.13
50m: 45.38
100m: 1:38.71
(53.33)
- Emilia Paavola 2009 Hämeenlinnan Uimaseura DSQ
Arms not brought backward under the water simultaneously throughout the race (subject to SW 8.5)
Laji virallinen: 27.5.2023 15.30.05
27.05.2023 15.30.57 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner