2024-07-21   12:17:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Triton Open 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Triton Open 2023
Placering: East Kilbride badet Arrangør Svømmeklubben Triton Ballerup
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. apr  2023 to 30. apr  2023
Løb 1, 400m Medley Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mille Frydendahl 2006 Sigma Swim Allerød 5:29.31
Entry time: 5:14.58 (+14.73)
50m: 34.24
100m: 1:14.35
(40.11)
150m: 1:58.99
(44.64)
200m: 2:43.51
(44.52)
250m: 3:27.92
(44.41)
300m: 4:14.44
(46.52)
350m: 4:53.64
(39.20)
400m: 5:29.31
(35.67)
2 Karen Markussen 2007 Sigma Swim Allerød 5:29.55 +0.24
Entry time: 5:24.93 (+4.62)
50m: 33.72
100m: 1:12.37
(38.65)
150m: 1:57.37
(45.00)
200m: 2:39.89
(42.52)
250m: 3:26.98
(47.09)
300m: 4:14.98
(48.00)
350m: 4:53.54
(38.56)
400m: 5:29.55
(36.01)
3 Seline Nielsen 2007 SvømmeKlubben SYD 5:40.80 +11.49
Entry time: 5:42.00 (-1.20)
50m: 34.22
100m: 1:14.46
(40.24)
150m: 1:59.96
(45.50)
200m: 2:44.46
(44.50)
250m: 3:33.47
(49.01)
300m: 4:24.79
(51.32)
350m: 5:04.10
(39.31)
400m: 5:40.80
(36.70)
4 Laura Bach Mindested 2008 Sigma Swim Allerød 5:41.11 +11.80
Entry time: 5:34.46 (+6.65)
50m: 35.72
100m: 1:18.93
(43.21)
150m: 2:03.46
(44.53)
200m: 2:46.17
(42.71)
250m: 3:35.57
(49.40)
300m: 4:24.97
(49.40)
350m: 5:04.55
(39.58)
400m: 5:41.11
(36.56)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:14:14
Løb 1, 400m Medley Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Gottorp Sørensen 2009 Vest-Brøndby 5:44.15
Entry time: 5:40.73 (+3.42)
50m: 40.08
100m: 1:15.92
(35.84)
150m: 2:00.84
(44.92)
200m: 2:45.35
(44.51)
250m: 3:35.65
(50.30)
300m: 4:26.64
(50.99)
350m: 5:06.66
(40.02)
400m: 5:44.15
(37.49)
2 Augusta Bollmann 2009 Køge Svømmeklub 5:46.81 +2.66
Entry time: 5:50.04 (-3.23)
50m: 34.98
100m: 1:18.11
(43.13)
150m: 2:03.97
(45.86)
200m: 2:45.89
(41.92)
250m: 3:37.10
(51.21)
300m: 4:28.63
(51.53)
350m: 5:08.58
(39.95)
400m: 5:46.81
(38.23)
3 Nia Sommer 2010 Køge Svømmeklub 5:49.22 +5.07
50m: 35.55
100m: 1:18.30
(42.75)
150m: 2:06.78
(48.48)
200m: 2:50.50
(43.72)
250m: 3:39.28
(48.78)
300m: 4:29.45
(50.17)
350m: 5:10.41
(40.96)
400m: 5:49.22
(38.81)
4 Caroline Stefansen 2009 Vest-Brøndby 5:57.47 +13.32
Entry time: 6:00.12 (-2.65)
50m: 38.22
100m: 1:26.08
(47.86)
150m: 2:11.60
(45.52)
200m: 2:55.59
(43.99)
250m: 3:45.45
(49.86)
300m: 4:35.64
(50.19)
350m: 5:16.62
(40.98)
400m: 5:57.47
(40.85)
5 Caroline Milling 2009 Køge Svømmeklub 6:02.30 +18.15
Entry time: 5:53.30 (+9.00)
50m: 39.87
100m: 1:29.03
(49.16)
150m: 2:15.09
(46.06)
200m: 3:00.99
(45.90)
250m: 3:51.23
(50.24)
300m: 4:42.47
(51.24)
350m: 5:23.26
(40.79)
400m: 6:02.30
(39.04)
6 Lisa Koerver Schmidt 2009 Glostrup Svømmeklub 6:03.21 +19.06
Entry time: 6:00.12 (+3.09)
50m: 36.86
100m: 1:21.70
(44.84)
150m: 2:09.33
(47.63)
200m: 2:53.51
(44.18)
250m: 3:47.73
(54.22)
300m: 4:43.33
(55.60)
350m: 5:23.54
(40.21)
400m: 6:03.21
(39.67)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:14:14
28-04-2023 17:18.50 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup
Document
Resultater
Triton Open 2023
Placering: East Kilbride badet Arrangør Svømmeklubben Triton Ballerup
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. apr  2023 to 30. apr  2023
Løb 2, 400m Medley Herrer 19 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Lystlund 2003 Ringsted Svømme Klub 5:09.39
Entry time: 4:49.71 (+19.68)
50m: 31.79
100m: 1:09.21
(37.42)
150m: 1:50.94
(41.73)
200m: 2:31.25
(40.31)
250m: 3:15.39
(44.14)
300m: 3:59.27
(43.88)
350m: 4:35.51
(36.24)
400m: 5:09.39
(33.88)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:33:43
Løb 2, 400m Medley Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Theodor Wernberg Løvgreen 2005 Sigma Swim Allerød 4:45.10
Entry time: 4:55.90 (-10.80)
50m: 28.69
100m: 1:02.52
(33.83)
150m: 1:41.17
(38.65)
200m: 2:18.04
(36.87)
250m: 3:00.30
(42.26)
300m: 3:42.55
(42.25)
350m: 4:15.22
(32.67)
400m: 4:45.10
(29.88)
2 Sebastian Sand Gottlieb 2005 Sigma Swim Allerød 4:45.29 +0.19
Entry time: 4:38.28 (+7.01)
50m: 29.44
100m: 1:04.89
(35.45)
150m: 1:43.41
(38.52)
200m: 2:21.58
(38.17)
250m: 3:02.04
(40.46)
300m: 3:42.63
(40.59)
350m: 4:14.74
(32.11)
400m: 4:45.29
(30.55)
3 Magnus Jacobsen 2006 Sigma Swim Birkerød 4:59.85 +14.75
Entry time: 4:51.88 (+7.97)
50m: 30.51
100m: 1:06.05
(35.54)
150m: 1:47.22
(41.17)
200m: 2:27.53
(40.31)
250m: 3:07.08
(39.55)
300m: 3:48.41
(41.33)
350m: 4:24.28
(35.87)
400m: 4:59.85
(35.57)
4 Philip Rindum 2005 Svømmeklubben Triton Ballerup 5:01.76 +16.66
Entry time: 4:54.50 (+7.26)
50m: 31.04
100m: 1:07.03
(35.99)
150m: 1:48.29
(41.26)
200m: 2:25.54
(37.25)
250m: 3:11.24
(45.70)
300m: 3:56.46
(45.22)
350m: 4:29.99
(33.53)
400m: 5:01.76
(31.77)
5 Lucas Korger 2007 Sigma Swim Allerød 5:20.14 +35.04
Entry time: 5:29.87 (-9.73)
50m: 32.38
100m: 1:12.56
(40.18)
150m: 1:54.60
(42.04)
200m: 2:34.97
(40.37)
250m: 3:22.02
(47.05)
300m: 4:09.07
(47.05)
350m: 4:45.34
(36.27)
400m: 5:20.14
(34.80)
6 Victor Buck 2007 Holbæk Svømme Klub 5:22.52 +37.42
Entry time: 5:11.19 (+11.33)
50m: 32.61
100m: 1:10.97
(38.36)
150m: 1:55.62
(44.65)
200m: 2:39.49
(43.87)
250m: 3:22.84
(43.35)
300m: 4:07.73
(44.89)
350m: 4:46.26
(38.53)
400m: 5:22.52
(36.26)
7 Felix Amby Frederiksen 2007 SvømmeKlubben SYD 5:26.41 +41.31
Entry time: 5:39.70 (-13.29)
50m: 32.26
100m: 1:09.85
(37.59)
150m: 1:53.90
(44.05)
200m: 2:36.17
(42.27)
250m: 3:25.16
(48.99)
300m: 4:14.19
(49.03)
350m: 4:51.26
(37.07)
400m: 5:26.41
(35.15)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:33:43
Løb 2, 400m Medley Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frey Egholm Høgh 2008 Sigma Swim Allerød 5:02.23
Entry time: 5:00.83 (+1.40)
50m: 31.82
100m: 1:08.83
(37.01)
150m: 1:48.76
(39.93)
200m: 2:27.70
(38.94)
250m: 3:10.96
(43.26)
300m: 3:54.69
(43.73)
350m: 4:29.52
(34.83)
400m: 5:02.23
(32.71)
2 Bertram J. Trangbæk 2009 Vest-Brøndby 5:30.87 +28.64
50m: 32.07
100m: 1:08.36
(36.29)
150m: 1:55.10
(46.74)
200m: 2:41.11
(46.01)
250m: 3:28.56
(47.45)
300m: 4:16.32
(47.76)
350m: 4:54.35
(38.03)
400m: 5:30.87
(36.52)
3 Oscar Kaiser Djørup 2009 Sigma Swim Allerød 5:31.64 +29.41
Entry time: 5:38.91 (-7.27)
50m: 35.80
100m: 1:18.21
(42.41)
150m: 1:58.65
(40.44)
200m: 2:39.03
(40.38)
250m: 3:27.72
(48.69)
300m: 4:16.71
(48.99)
350m: 4:55.41
(38.70)
400m: 5:31.64
(36.23)
4 William Bugge 2008 Glostrup Svømmeklub 5:33.59 +31.36
Entry time: 5:37.71 (-4.12)
50m: 34.32
100m: 1:17.51
(43.19)
150m: 2:02.75
(45.24)
200m: 2:44.81
(42.06)
250m: 3:31.22
(46.41)
300m: 4:18.65
(47.43)
350m: 4:57.39
(38.74)
400m: 5:33.59
(36.20)
5 Marcus Albjerg 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 5:33.72 +31.49
50m: 34.13
100m: 1:16.40
(42.27)
150m: 1:59.59
(43.19)
200m: 2:40.27
(40.68)
250m: 3:30.12
(49.85)
300m: 4:19.05
(48.93)
350m: 4:57.33
(38.28)
400m: 5:33.72
(36.39)
6 Sebastian S. Sørensen 2008 Hillerød Svømmeklub 5:57.16 +54.93
Entry time: 6:24.40 (-27.24)
50m: 36.05
100m: 1:16.90
(40.85)
150m: 2:04.46
(47.56)
200m: 2:52.03
(47.57)
250m: 3:43.97
(51.94)
300m: 4:34.30
(50.33)
350m: 5:17.02
(42.72)
400m: 5:57.16
(40.14)
7 Mats Pedersen 2009 Køge Svømmeklub 6:03.23 +1:01.00
50m: 35.06
100m: 1:18.69
(43.63)
150m: 2:05.98
(47.29)
200m: 2:54.11
(48.13)
250m: 3:46.19
(52.08)
300m: 4:40.59
(54.40)
350m: 5:21.52
(40.93)
400m: 6:03.23
(41.71)
- Elias Elborg Johannessen 2009 Køge Svømmeklub DSQ
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:33:43
Løb 2, 400m Medley Herrer 12-13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Silas Nielsen 2010 SvømmeKlubben SYD 5:54.43
Entry time: 5:58.76 (-4.33)
50m: 36.18
100m: 1:16.52
(40.34)
150m: 2:02.81
(46.29)
200m: 2:48.19
(45.38)
250m: 3:42.35
(54.16)
300m: 4:38.72
(56.37)
350m: 5:17.76
(39.04)
400m: 5:54.43
(36.67)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:33:43
28-04-2023 17:35.36 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup
Document
Resultater
Triton Open 2023
Placering: East Kilbride badet Arrangør Svømmeklubben Triton Ballerup
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. apr  2023 to 30. apr  2023
Løb 3, 50m Butterfly Damer 18 og ældre - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marina Nissen Jakobsen 2000 Hørsholm Svømmeforening 29.48
Entry time: 28.85 (+0.63)
2 Maria Bøgh 2002 Hørsholm Svømmeforening 30.85 +1.37
Entry time: 30.71 (+0.14)
3 Anna-Marie Christiansen 1990 SvømmeKlubben SYD 31.92 +2.44
Entry time: 29.01 (+2.91)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:45:00
Løb 3, 50m Butterfly Damer 15-17 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Erica Veggerby Grønlund 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup 29.50
Entry time: 29.85 (-0.35)
2 Ida Marie Frederiksen 2008 Sigma Swim Birkerød 29.92 +0.42
Entry time: 30.46 (-0.54)
3 Maya Amstrup Riis 2007 Vest-Brøndby 30.08 +0.58
Entry time: 30.05 (+0.03)
4 Marie Moesgaard 2008 Sigma Swim Allerød 30.40 +0.90
Entry time: 29.22 (+1.18)
5 Anja Englert 2008 Sigma Swim Allerød 30.49 +0.99
Entry time: 31.30 (-0.81)
6 Freja Kobbernagel 2008 Vest-Brøndby 30.62 +1.12
Entry time: 29.93 (+0.69)
7 Malouca Laura Bruun 2007 Glostrup Svømmeklub 30.76 +1.26
Entry time: 30.70 (+0.06)
8 Julie Hovmand 2007 Sigma Swim Birkerød 30.97 +1.47
Entry time: 30.09 (+0.88)
9 Karla Rekling 2008 Sigma Swim Birkerød 31.29 +1.79
Entry time: 31.22 (+0.07)
10 Liva Gottorp Sørensen 2006 Vest-Brøndby 31.33 +1.83
Entry time: 29.89 (+1.44)
11 Rikke Therp 2006 Vest-Brøndby 31.49 +1.99
Entry time: 30.46 (+1.03)
12 Anna Blom Bygum 2006 Vest-Brøndby 31.80 +2.30
Entry time: 31.23 (+0.57)
=13 Leonora M Postgaard 2006 Glostrup Svømmeklub 31.93 +2.43
Entry time: 31.63 (+0.30)
=13 Alberte Stub 2008 Sigma Swim Birkerød 31.93 +2.43
Entry time: 31.51 (+0.42)
15 Josefine Nyegaard 2008 Sigma Swim Allerød 33.47 +3.97
Entry time: 33.91 (-0.44)
16 Ida Celine Sangstad Holst 2007 Glostrup Svømmeklub 33.86 +4.36
Entry time: 33.13 (+0.73)
17 Anna Müller 2008 SvømmeKlubben SYD 38.34 +8.84
Entry time: 36.85 (+1.49)
18 Runa Berthelsen 2008 Hillerød Svømmeklub 39.09 +9.59
Entry time: 37.58 (+1.51)
- Amanda Jacobsen 2007 Sigma Swim Birkerød DSQ
Tyvstart S.W. 4.4
- Vivian Bahador Snitker 2007 Sigma Swim Birkerød DSQ
S.W.  8,4
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:45:00
Løb 3, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød 30.34
Entry time: 30.41 (-0.07)
2 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød 31.83 +1.49
Entry time: 34.13 (-2.30)
3 Sarah Rindum 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 31.86 +1.52
Entry time: 31.26 (+0.60)
4 Esther Bang Laursen 2009 Vest-Brøndby 32.00 +1.66
Entry time: 31.36 (+0.64)
5 Nanna Jensen 2009 Holbæk Svømme Klub 32.75 +2.41
Entry time: 33.04 (-0.29)
6 Victoria Sinding Vetlov 2009 Vest-Brøndby 33.19 +2.85
Entry time: 34.25 (-1.06)
7 Cecilia Janning 2009 Vest-Brøndby 33.35 +3.01
Entry time: 34.88 (-1.53)
8 Mynte Skovager Sveigaard 2009 Køge Svømmeklub 33.42 +3.08
Entry time: 33.41 (+0.01)
9 Alberte Kobyluch Høst 2009 Køge Svømmeklub 34.05 +3.71
Entry time: 33.05 (+1.00)
10 Cornelia Matthesen 2009 Vest-Brøndby 34.31 +3.97
Entry time: 34.00 (+0.31)
11 Alberte Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød 34.66 +4.32
Entry time: 35.02 (-0.36)
12 Emma Majo Schmiegelow 2009 Hørsholm Svømmeforening 35.07 +4.73
Entry time: 35.66 (-0.59)
13 Caroline Ploug Høyer 2009 Køge Svømmeklub 35.97 +5.63
Entry time: 36.99 (-1.02)
14 Nora Rosenkrantz 2010 Glostrup Svømmeklub 36.10 +5.76
Entry time: 37.54 (-1.44)
15 Lissie Murphy 2010 Vest-Brøndby 40.77 +10.43
Entry time: 42.09 (-1.32)
16 Alma Maarslet Rosenfalck 2010 Sigma Swim Birkerød 40.82 +10.48
Entry time: 38.51 (+2.31)
17 Rosa May Franco-Koed 2009 Hørsholm Svømmeforening 41.11 +10.77
Entry time: 38.59 (+2.52)
18 Karla Hemming Schaarup 2009 Ringsted Svømme Klub 41.55 +11.21
Entry time: 42.11 (-0.56)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:45:00
Løb 3, 50m Butterfly Damer 11-12 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alma C. Thaysen 2011 Ringsted Svømme Klub 35.16
Entry time: 36.83 (-1.67)
2 Melina Ertman 2011 Køge Svømmeklub 35.73 +0.57
Entry time: 36.64 (-0.91)
3 Klara Rokkedal Jønsson 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 37.13 +1.97
Entry time: 39.40 (-2.27)
4 Anna Hildebrandt 2011 Køge Svømmeklub 38.03 +2.87
Entry time: 39.09 (-1.06)
5 Natacha Mikkelsen 2011 Køge Svømmeklub 41.07 +5.91
Entry time: 41.35 (-0.28)
6 Liv Langkjær 2011 Ringsted Svømme Klub 43.01 +7.85
Entry time: 49.78 (-6.77)
7 Karla Laursen 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 46.26 +11.10
Entry time: 47.93 (-1.67)
8 Laura Wenzzel 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 49.76 +14.60
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:45:00
Løb 3, 50m Butterfly Damer 10 og yngre - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Johanne Poulsen 2013 Svømmeklubben Triton Ballerup 54.82
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:45:00
28-04-2023 17:50.28 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup
Document
Resultater
Triton Open 2023
Placering: East Kilbride badet Arrangør Svømmeklubben Triton Ballerup
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. apr  2023 to 30. apr  2023
Løb 3, 50m Butterfly Damer 18 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marina Nissen Jakobsen 2000 Hørsholm Svømmeforening 29.45
Entry time: 29.48 (-0.03)
2 Maria Bøgh 2002 Hørsholm Svømmeforening 31.08 +1.63
Entry time: 30.85 (+0.23)
3 Anna-Marie Christiansen 1990 SvømmeKlubben SYD 31.82 +2.37
Entry time: 31.92 (-0.10)
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:27:39
Løb 3, 50m Butterfly Damer 15-17 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Erica Veggerby Grønlund 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup 29.55
Entry time: 29.50 (+0.05)
2 Marie Moesgaard 2008 Sigma Swim Allerød 30.03 +0.48
Entry time: 30.40 (-0.37)
3 Maya Amstrup Riis 2007 Vest-Brøndby 30.22 +0.67
Entry time: 30.08 (+0.14)
4 Ida Marie Frederiksen 2008 Sigma Swim Birkerød 30.29 +0.74
Entry time: 29.92 (+0.37)
5 Malouca Laura Bruun 2007 Glostrup Svømmeklub 30.45 +0.90
Entry time: 30.76 (-0.31)
6 Anja Englert 2008 Sigma Swim Allerød 30.56 +1.01
Entry time: 30.49 (+0.07)
7 Julie Hovmand 2007 Sigma Swim Birkerød 31.14 +1.59
Entry time: 30.97 (+0.17)
8 Karla Rekling 2008 Sigma Swim Birkerød 31.35 +1.80
Entry time: 31.29 (+0.06)
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:27:39
Løb 3, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød 30.49
Entry time: 30.34 (+0.15)
2 Esther Bang Laursen 2009 Vest-Brøndby 31.45 +0.96
Entry time: 32.00 (-0.55)
3 Sarah Rindum 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 31.93 +1.44
Entry time: 31.86 (+0.07)
4 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød 32.03 +1.54
Entry time: 31.83 (+0.20)
5 Nanna Jensen 2009 Holbæk Svømme Klub 32.89 +2.40
Entry time: 32.75 (+0.14)
6 Mynte Skovager Sveigaard 2009 Køge Svømmeklub 33.32 +2.83
Entry time: 33.42 (-0.10)
7 Cecilia Janning 2009 Vest-Brøndby 33.49 +3.00
Entry time: 33.35 (+0.14)
8 Victoria Sinding Vetlov 2009 Vest-Brøndby 33.64 +3.15
Entry time: 33.19 (+0.45)
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:27:39
Løb 3, 50m Butterfly Damer 11-12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alma C. Thaysen 2011 Ringsted Svømme Klub 35.29
Entry time: 35.16 (+0.13)
2 Melina Ertman 2011 Køge Svømmeklub 36.34 +1.05
Entry time: 35.73 (+0.61)
3 Klara Rokkedal Jønsson 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 37.20 +1.91
Entry time: 37.13 (+0.07)
4 Anna Hildebrandt 2011 Køge Svømmeklub 37.79 +2.50
Entry time: 38.03 (-0.24)
5 Natacha Mikkelsen 2011 Køge Svømmeklub 40.56 +5.27
Entry time: 41.07 (-0.51)
6 Liv Langkjær 2011 Ringsted Svømme Klub 45.07 +9.78
Entry time: 43.01 (+2.06)
7 Karla Laursen 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 48.38 +13.09
Entry time: 46.26 (+2.12)
8 Laura Wenzzel 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 51.10 +15.81
Entry time: 49.76 (+1.34)
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:27:39
Løb 3, 50m Butterfly Damer 10 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Johanne Poulsen 2013 Svømmeklubben Triton Ballerup 59.32
Entry time: 54.82 (+4.50)
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:27:39
29-04-2023 11:30.48 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup
Document
Resultater
Triton Open 2023
Placering: East Kilbride badet Arrangør Svømmeklubben Triton Ballerup
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. apr  2023 to 30. apr  2023
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 19 og ældre - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kasper Bonnichsen 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup 25.63
Entry time: 25.06 (+0.57)
2 Malte Egholm Brøns 2003 Hørsholm Svømmeforening 27.22 +1.59
Entry time: 26.20 (+1.02)
3 Emre Emil Tømmerby Kiliç 2004 Ringsted Svømme Klub 27.65 +2.02
Entry time: 27.71 (-0.06)
4 William Studsgaard 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 28.00 +2.37
Entry time: 28.69 (-0.69)
5 Tobias Mølbak 2004 Ringsted Svømme Klub 28.08 +2.45
Entry time: 27.85 (+0.23)
6 Mathias Toft Nørskov 2003 Svømmeklubben Triton Ballerup 28.43 +2.80
Entry time: 27.87 (+0.56)
7 Alexander Slente 2004 SvømmeKlubben SYD 28.44 +2.81
Entry time: 27.75 (+0.69)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:54:25
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 16-18 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Magnus Rasmussen 2006 Vest-Brøndby 26.19
Entry time: 27.02 (-0.83)
2 Frederik Gersby 2006 Sigma Swim Allerød 26.87 +0.68
Entry time: 27.06 (-0.19)
3 Adam Bugge Frandsen 2005 Ringsted Svømme Klub 27.68 +1.49
Entry time: 27.66 (+0.02)
4 Lucas Linderoth 2007 Sigma Swim Allerød 27.83 +1.64
Entry time: 27.67 (+0.16)
5 Theodor Møller 2005 Vest-Brøndby 29.56 +3.37
Entry time: 28.96 (+0.60)
6 Gustav Hejl-Rasmussen 2007 Køge Svømmeklub 31.75 +5.56
Entry time: 31.13 (+0.62)
7 Frederik Nymann 2007 Holbæk Svømme Klub 32.41 +6.22
Entry time: 32.89 (-0.48)
8 Frederik Skytte Nielsen 2005 SvømmeKlubben SYD 32.53 +6.34
Entry time: 32.41 (+0.12)
9 Karl Rosenkilde Ebbe 2007 SvømmeKlubben SYD 33.26 +7.07
Entry time: 39.06 (-5.80)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:54:25
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Verner Pedersen 2008 Holbæk Svømme Klub 29.80
Entry time: 30.58 (-0.78)
2 William Brigsted Vissing 2008 Hørsholm Svømmeforening 30.13 +0.33
Entry time: 30.80 (-0.67)
3 Dion Veliqi 2008 SvømmeKlubben SYD 31.40 +1.60
Entry time: 30.61 (+0.79)
4 Oscar Løwe Markvardsen 2009 Holbæk Svømme Klub 31.68 +1.88
Entry time: 31.89 (-0.21)
5 William Bugge 2008 Glostrup Svømmeklub 32.52 +2.72
Entry time: 34.04 (-1.52)
6 Anders Koch Jensen 2008 Glostrup Svømmeklub 33.13 +3.33
Entry time: 37.23 (-4.10)
7 Marco Leang 2009 Glostrup Svømmeklub 33.15 +3.35
Entry time: 33.03 (+0.12)
8 Matti Suikkanen 2009 SvømmeKlubben SYD 33.77 +3.97
Entry time: 35.89 (-2.12)
9 Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød 33.88 +4.08
Entry time: 33.47 (+0.41)
10 Christian Jensen 2009 Holbæk Svømme Klub 35.73 +5.93
Entry time: 39.38 (-3.65)
11 Oliver Christensen 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 35.82 +6.02
Entry time: 34.53 (+1.29)
12 Simon Lynghøj Bagger 2009 Køge Svømmeklub 41.98 +12.18
Entry time: 42.27 (-0.29)
13 Igor Sinenko Sergeevich 2009 Køge Svømmeklub 43.33 +13.53
Entry time: 45.24 (-1.91)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:54:25
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 12-13 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Silas Argueta Andersen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 32.47
Entry time: 32.78 (-0.31)
2 Rasmus Kohave Sørensen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 35.34 +2.87
Entry time: 38.39 (-3.05)
3 Frederik Holm Nielsen 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 42.56 +10.09
Entry time: 56.56 (-14.00)
4 Alexander Duckert 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 43.28 +10.81
Entry time: 45.63 (-2.35)
5 Rune Skovgaard Christiansen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 55.77 +23.30
Entry time: 59.79 (-4.02)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:54:25
28-04-2023 17:55.22 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup
Document
Resultater
Triton Open 2023
Placering: East Kilbride badet Arrangør Svømmeklubben Triton Ballerup
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. apr  2023 to 30. apr  2023
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 19 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kasper Bonnichsen 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup 26.43
Entry time: 25.63 (+0.80)
2 Malte Egholm Brøns 2003 Hørsholm Svømmeforening 27.06 +0.63
Entry time: 27.22 (-0.16)
3 Emre Emil Tømmerby Kiliç 2004 Ringsted Svømme Klub 27.47 +1.04
Entry time: 27.65 (-0.18)
4 William Studsgaard 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 28.11 +1.68
Entry time: 28.00 (+0.11)
5 Alexander Slente 2004 SvømmeKlubben SYD 28.17 +1.74
Entry time: 28.44 (-0.27)
- Tobias Mølbak 2004 Ringsted Svømme Klub DNS
- Mathias Toft Nørskov 2003 Svømmeklubben Triton Ballerup DNS
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:16:07
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 16-18 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Magnus Rasmussen 2006 Vest-Brøndby 26.67
Entry time: 26.19 (+0.48)
2 Frederik Gersby 2006 Sigma Swim Allerød 26.92 +0.25
Entry time: 26.87 (+0.05)
3 Adam Bugge Frandsen 2005 Ringsted Svømme Klub 27.97 +1.30
Entry time: 27.68 (+0.29)
4 Lucas Linderoth 2007 Sigma Swim Allerød 28.88 +2.21
Entry time: 27.83 (+1.05)
5 Theodor Møller 2005 Vest-Brøndby 29.09 +2.42
Entry time: 29.56 (-0.47)
6 Gustav Hejl-Rasmussen 2007 Køge Svømmeklub 31.68 +5.01
Entry time: 31.75 (-0.07)
7 Frederik Nymann 2007 Holbæk Svømme Klub 32.73 +6.06
Entry time: 32.41 (+0.32)
8 Frederik Skytte Nielsen 2005 SvømmeKlubben SYD 33.43 +6.76
Entry time: 32.53 (+0.90)
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:16:07
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Verner Pedersen 2008 Holbæk Svømme Klub 30.01
Entry time: 29.80 (+0.21)
2 Dion Veliqi 2008 SvømmeKlubben SYD 31.77 +1.76
Entry time: 31.40 (+0.37)
3 William Bugge 2008 Glostrup Svømmeklub 33.04 +3.03
Entry time: 32.52 (+0.52)
4 Marco Leang 2009 Glostrup Svømmeklub 33.07 +3.06
Entry time: 33.15 (-0.08)
5 Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød 33.29 +3.28
Entry time: 33.88 (-0.59)
6 Matti Suikkanen 2009 SvømmeKlubben SYD 34.91 +4.90
Entry time: 33.77 (+1.14)
- Anders Koch Jensen 2008 Glostrup Svømmeklub DNS
- Oscar Løwe Markvardsen 2009 Holbæk Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:16:07
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 12-13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Kohave Sørensen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 36.28
Entry time: 35.34 (+0.94)
2 Frederik Holm Nielsen 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 42.44 +6.16
Entry time: 42.56 (-0.12)
3 Alexander Duckert 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 43.48 +7.20
Entry time: 43.28 (+0.20)
4 Rune Skovgaard Christiansen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 56.26 +19.98
Entry time: 55.77 (+0.49)
- Silas Argueta Andersen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup DNS
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:16:07
30-04-2023 11:16.16 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup
Document
Resultater
Triton Open 2023
Placering: East Kilbride badet Arrangør Svømmeklubben Triton Ballerup
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. apr  2023 to 30. apr  2023
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna-Marie Christiansen 1990 SvømmeKlubben SYD 35.16
Entry time: 30.27 (+4.89)
2 Ella Gohr Metz 2005 Vest-Brøndby 36.40 +1.24
Entry time: 32.15 (+4.25)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:03:55
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 15-17 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alberte Stub 2008 Sigma Swim Birkerød 32.14
Entry time: 31.27 (+0.87)
2 Karla Rekling 2008 Sigma Swim Birkerød 33.22 +1.08
Entry time: 32.52 (+0.70)
3 Liva Gottorp Sørensen 2006 Vest-Brøndby 33.53 +1.39
Entry time: 31.31 (+2.22)
4 Anja Englert 2008 Sigma Swim Allerød 33.83 +1.69
Entry time: 33.33 (+0.50)
5 Josefine Nyegaard 2008 Sigma Swim Allerød 34.23 +2.09
Entry time: 33.95 (+0.28)
6 Maya Amstrup Riis 2007 Vest-Brøndby 34.68 +2.54
Entry time: 32.43 (+2.25)
7 Andrea Strandby 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup 34.98 +2.84
Entry time: 35.09 (-0.11)
8 Agnes Højsteen 2007 Vest-Brøndby 35.55 +3.41
Entry time: 34.52 (+1.03)
9 Sofie Lund Leidecker 2008 Sigma Swim Birkerød 35.64 +3.50
Entry time: 34.06 (+1.58)
10 Nynne Bugge 2008 Glostrup Svømmeklub 35.65 +3.51
Entry time: 34.49 (+1.16)
11 Vica Lucie Axen 2008 Køge Svømmeklub 37.29 +5.15
Entry time: 36.02 (+1.27)
12 Iben Birkholm 2008 SvømmeKlubben SYD 37.74 +5.60
Entry time: 36.58 (+1.16)
13 Frederikke Schwaner-Hansen 2008 Køge Svømmeklub 38.54 +6.40
Entry time: 38.16 (+0.38)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:03:55
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød 33.80
Entry time: 33.05 (+0.75)
2 Vega Deneke Kure 2009 Glostrup Svømmeklub 36.05 +2.25
Entry time: 35.73 (+0.32)
3 Rosa Sørensen 2010 Køge Svømmeklub 36.18 +2.38
Entry time: 35.72 (+0.46)
4 Emilie Hougaard Lading 2010 Hørsholm Svømmeforening 36.91 +3.11
Entry time: 36.32 (+0.59)
5 Emilie Pedersen 2009 Hillerød Svømmeklub 37.42 +3.62
Entry time: 41.25 (-3.83)
6 Caya Kvisgaard 2010 Køge Svømmeklub 38.13 +4.33
Entry time: 41.25 (-3.12)
7 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød 39.12 +5.32
Entry time: 37.45 (+1.67)
8 Olivia Henriksen 2010 Køge Svømmeklub 39.27 +5.47
Entry time: 39.99 (-0.72)
9 Emilie Stengel Vindekilde 2009 Hillerød Svømmeklub 39.46 +5.66
Entry time: 39.39 (+0.07)
10 Dyveke Larsen 2009 Hillerød Svømmeklub 40.14 +6.34
Entry time: 40.08 (+0.06)
11 Sofia Lund Østergaard 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 40.73 +6.93
Entry time: 43.48 (-2.75)
12 Monique Haack 2009 Køge Svømmeklub 40.76 +6.96
Entry time: 38.51 (+2.25)
13 Freja Unold 2009 Hørsholm Svømmeforening 40.77 +6.97
Entry time: 39.46 (+1.31)
14 Maja Oggesen 2010 Ringsted Svømme Klub 41.57 +7.77
Entry time: 41.50 (+0.07)
15 Victoria Kryshtalova 2009 Hillerød Svømmeklub 41.76 +7.96
Entry time: 40.95 (+0.81)
16 Caroline Elisabeth Moris 2010 Køge Svømmeklub 43.16 +9.36
Entry time: 43.11 (+0.05)
17 Sophia Møller 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 52.37 +18.57
Entry time: 49.43 (+2.94)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:03:55
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 11-12 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Nørgård Muus 2011 Køge Svømmeklub 42.39
Entry time: 42.61 (-0.22)
2 Mariia Nikitina 2011 Ringsted Svømme Klub 42.64 +0.25
Entry time: 41.87 (+0.77)
3 Thelma Halldórsdóttir 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 56.62 +14.23
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:03:55
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alberte  Kohave Sørensen 2013 Svømmeklubben Triton Ballerup 53.90
Entry time: 54.77 (-0.87)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:03:55
28-04-2023 18:05.52 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup
Document
Resultater
Triton Open 2023
Placering: East Kilbride badet Arrangør Svømmeklubben Triton Ballerup
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. apr  2023 to 30. apr  2023
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 15-17 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alberte Stub 2008 Sigma Swim Birkerød 32.02
Entry time: 32.14 (-0.12)
2 Karla Rekling 2008 Sigma Swim Birkerød 33.34 +1.32
Entry time: 33.22 (+0.12)
3 Josefine Nyegaard 2008 Sigma Swim Allerød 33.97 +1.95
Entry time: 34.23 (-0.26)
4 Maya Amstrup Riis 2007 Vest-Brøndby 34.66 +2.64
Entry time: 34.68 (-0.02)
5 Anja Englert 2008 Sigma Swim Allerød 34.67 +2.65
Entry time: 33.83 (+0.84)
6 Agnes Højsteen 2007 Vest-Brøndby 35.03 +3.01
Entry time: 35.55 (-0.52)
7 Nynne Bugge 2008 Glostrup Svømmeklub 36.33 +4.31
Entry time: 35.65 (+0.68)
8 Andrea Strandby 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup 36.83 +4.81
Entry time: 34.98 (+1.85)
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:23:54
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød 34.37
Entry time: 33.80 (+0.57)
2 Rosa Sørensen 2010 Køge Svømmeklub 35.93 +1.56
Entry time: 36.18 (-0.25)
3 Emilie Pedersen 2009 Hillerød Svømmeklub 36.32 +1.95
Entry time: 37.42 (-1.10)
4 Vega Deneke Kure 2009 Glostrup Svømmeklub 36.42 +2.05
Entry time: 36.05 (+0.37)
5 Emilie Hougaard Lading 2010 Hørsholm Svømmeforening 37.52 +3.15
Entry time: 36.91 (+0.61)
6 Caya Kvisgaard 2010 Køge Svømmeklub 39.21 +4.84
Entry time: 38.13 (+1.08)
7 Olivia Henriksen 2010 Køge Svømmeklub 40.55 +6.18
Entry time: 39.27 (+1.28)
- Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød DNS
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:23:54
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 11-12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Nørgård Muus 2011 Køge Svømmeklub 42.13
Entry time: 42.39 (-0.26)
2 Mariia Nikitina 2011 Ringsted Svømme Klub 42.48 +0.35
Entry time: 42.64 (-0.16)
3 Thelma Halldórsdóttir 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:01.33 +19.20
Entry time: 56.62 (+4.71)
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:23:54
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alberte  Kohave Sørensen 2013 Svømmeklubben Triton Ballerup 56.03
Entry time: 53.90 (+2.13)
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:23:54
30-04-2023 11:24.02 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup
Document
Resultater
Triton Open 2023
Placering: East Kilbride badet Arrangør Svømmeklubben Triton Ballerup
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. apr  2023 to 30. apr  2023
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 19 og ældre - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kasper Bonnichsen 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup 28.36
Entry time: 27.35 (+1.01)
2 William Studsgaard 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 28.58 +0.22
Entry time: 27.57 (+1.01)
3 Mathias Toft Nørskov 2003 Svømmeklubben Triton Ballerup 32.60 +4.24
Entry time: 30.31 (+2.29)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:14:06
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Carl Emil Ljungdahl 2006 Vest-Brøndby 31.01
Entry time: 29.85 (+1.16)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:14:06
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Tristan Nygaard 2008 Glostrup Svømmeklub 29.69
Entry time: 29.40 (+0.29)
2 Frey Egholm Høgh 2008 Sigma Swim Allerød 31.88 +2.19
Entry time: 30.70 (+1.18)
3 Mathias Klint Craven 2008 Holbæk Svømme Klub 32.81 +3.12
Entry time: 31.42 (+1.39)
4 Jarl Bjerregaard Abrahamsen 2009 SvømmeKlubben SYD 32.92 +3.23
Entry time: 33.21 (-0.29)
5 Pelle Chr. Severinsen 2008 Køge Svømmeklub 33.00 +3.31
Entry time: 32.90 (+0.10)
6 Oliver Hentzen Tordrup 2008 Vest-Brøndby 34.63 +4.94
Entry time: 35.77 (-1.14)
7 Anton Jønsson 2009 Vest-Brøndby 34.94 +5.25
Entry time: 39.05 (-4.11)
8 Oscar Kaiser Djørup 2009 Sigma Swim Allerød 35.02 +5.33
Entry time: 35.31 (-0.29)
9 Anders Jensen 2008 Holbæk Svømme Klub 35.78 +6.09
Entry time: 35.40 (+0.38)
10 Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød 35.84 +6.15
Entry time: 35.28 (+0.56)
11 Oscar Løwe Markvardsen 2009 Holbæk Svømme Klub 36.04 +6.35
Entry time: 36.07 (-0.03)
12 Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød 37.02 +7.33
Entry time: 35.86 (+1.16)
13 Noah Nygaard 2008 Vest-Brøndby 39.14 +9.45
Entry time: 38.36 (+0.78)
14 David Sørensen 2009 Ringsted Svømme Klub 43.92 +14.23
Entry time: 45.55 (-1.63)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:14:06
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Moesgaard 2010 Sigma Swim Allerød 34.56
Entry time: 33.58 (+0.98)
2 Elliot Leifelt 2010 Sigma Swim Birkerød 35.68 +1.12
Entry time: 34.85 (+0.83)
3 Nikolaj Klempar Larsen 2010 Ringsted Svømme Klub 36.88 +2.32
Entry time: 35.84 (+1.04)
4 Markus Fjeldsted 2010 Køge Svømmeklub 36.98 +2.42
Entry time: 38.31 (-1.33)
5 Kristoffer Slente 2010 SvømmeKlubben SYD 37.14 +2.58
Entry time: 35.04 (+2.10)
6 Luka Lundsberg 2010 Køge Svømmeklub 37.57 +3.01
Entry time: 37.64 (-0.07)
7 Oliver Mejborn 2011 SvømmeKlubben SYD 42.53 +7.97
Entry time: 41.29 (+1.24)
8 Mikkel Skytte Nielsen 2010 SvømmeKlubben SYD 42.54 +7.98
Entry time: 43.04 (-0.50)
9 Wilfred Enggaard 2011 Ringsted Svømme Klub 44.21 +9.65
Entry time: 42.65 (+1.56)
10 Rune Skovgaard Christiansen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 50.47 +15.91
Entry time: 49.92 (+0.55)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:14:06
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Albert Grøn-Henriksen 2013 Ringsted Svømme Klub 44.89
Entry time: 43.31 (+1.58)
2 Emil Veliqi 2012 SvømmeKlubben SYD 46.27 +1.38
Entry time: 46.36 (-0.09)
3 Louie Møller 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 58.70 +13.81
4 Kasper Rokkedal Jønsson 2014 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:01.59 +16.70
- Magnus Ribergaard 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup DNS
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:14:06
28-04-2023 18:17.07 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup
Document
Uofficielt resultat
Efter 4 af 5 heat
Triton Open 2023
Placering: East Kilbride badet Arrangør Svømmeklubben Triton Ballerup
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. apr  2023 to 30. apr  2023
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 19 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 William Studsgaard 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 28.92
Entry time: 28.58 (+0.34)
2 Kasper Bonnichsen 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup 29.07 +0.15
Entry time: 28.36 (+0.71)
3 Mathias Toft Nørskov 2003 Svømmeklubben Triton Ballerup 32.74 +3.82
Entry time: 32.60 (+0.14)
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Carl Emil Ljungdahl 2006 Vest-Brøndby 31.16
Entry time: 31.01 (+0.15)
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Tristan Nygaard 2008 Glostrup Svømmeklub 30.04
Entry time: 29.69 (+0.35)
2 Frey Egholm Høgh 2008 Sigma Swim Allerød 31.87 +1.83
Entry time: 31.88 (-0.01)
3 Pelle Chr. Severinsen 2008 Køge Svømmeklub 32.49 +2.45
Entry time: 33.00 (-0.51)
4 Mathias Klint Craven 2008 Holbæk Svømme Klub 33.16 +3.12
Entry time: 32.81 (+0.35)
5 Jarl Bjerregaard Abrahamsen 2009 SvømmeKlubben SYD 33.24 +3.20
Entry time: 32.92 (+0.32)
6 Anton Jønsson 2009 Vest-Brøndby 34.88 +4.84
Entry time: 34.94 (-0.06)
7 Oliver Hentzen Tordrup 2008 Vest-Brøndby 35.31 +5.27
Entry time: 34.63 (+0.68)
- Oscar Kaiser Djørup 2009 Sigma Swim Allerød DNS
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Moesgaard 2010 Sigma Swim Allerød 34.04
Entry time: 34.56 (-0.52)
2 Elliot Leifelt 2010 Sigma Swim Birkerød 35.80 +1.76