2024-07-21   12:41:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Triton Open 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 28.04.2023

Document
Resultater
Triton Open 2023
Placering: East Kilbride badet Arrangør Svømmeklubben Triton Ballerup
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. apr  2023 to 30. apr  2023
Løb 2, 400m Medley Herrer 19 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Lystlund 2003 Ringsted Svømme Klub 5:09.39
Entry time: 4:49.71 (+19.68)
50m: 31.79
100m: 1:09.21
(37.42)
150m: 1:50.94
(41.73)
200m: 2:31.25
(40.31)
250m: 3:15.39
(44.14)
300m: 3:59.27
(43.88)
350m: 4:35.51
(36.24)
400m: 5:09.39
(33.88)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:33:43
Løb 2, 400m Medley Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Theodor Wernberg Løvgreen 2005 Sigma Swim Allerød 4:45.10
Entry time: 4:55.90 (-10.80)
50m: 28.69
100m: 1:02.52
(33.83)
150m: 1:41.17
(38.65)
200m: 2:18.04
(36.87)
250m: 3:00.30
(42.26)
300m: 3:42.55
(42.25)
350m: 4:15.22
(32.67)
400m: 4:45.10
(29.88)
2 Sebastian Sand Gottlieb 2005 Sigma Swim Allerød 4:45.29 +0.19
Entry time: 4:38.28 (+7.01)
50m: 29.44
100m: 1:04.89
(35.45)
150m: 1:43.41
(38.52)
200m: 2:21.58
(38.17)
250m: 3:02.04
(40.46)
300m: 3:42.63
(40.59)
350m: 4:14.74
(32.11)
400m: 4:45.29
(30.55)
3 Magnus Jacobsen 2006 Sigma Swim Birkerød 4:59.85 +14.75
Entry time: 4:51.88 (+7.97)
50m: 30.51
100m: 1:06.05
(35.54)
150m: 1:47.22
(41.17)
200m: 2:27.53
(40.31)
250m: 3:07.08
(39.55)
300m: 3:48.41
(41.33)
350m: 4:24.28
(35.87)
400m: 4:59.85
(35.57)
4 Philip Rindum 2005 Svømmeklubben Triton Ballerup 5:01.76 +16.66
Entry time: 4:54.50 (+7.26)
50m: 31.04
100m: 1:07.03
(35.99)
150m: 1:48.29
(41.26)
200m: 2:25.54
(37.25)
250m: 3:11.24
(45.70)
300m: 3:56.46
(45.22)
350m: 4:29.99
(33.53)
400m: 5:01.76
(31.77)
5 Lucas Korger 2007 Sigma Swim Allerød 5:20.14 +35.04
Entry time: 5:29.87 (-9.73)
50m: 32.38
100m: 1:12.56
(40.18)
150m: 1:54.60
(42.04)
200m: 2:34.97
(40.37)
250m: 3:22.02
(47.05)
300m: 4:09.07
(47.05)
350m: 4:45.34
(36.27)
400m: 5:20.14
(34.80)
6 Victor Buck 2007 Holbæk Svømme Klub 5:22.52 +37.42
Entry time: 5:11.19 (+11.33)
50m: 32.61
100m: 1:10.97
(38.36)
150m: 1:55.62
(44.65)
200m: 2:39.49
(43.87)
250m: 3:22.84
(43.35)
300m: 4:07.73
(44.89)
350m: 4:46.26
(38.53)
400m: 5:22.52
(36.26)
7 Felix Amby Frederiksen 2007 SvømmeKlubben SYD 5:26.41 +41.31
Entry time: 5:39.70 (-13.29)
50m: 32.26
100m: 1:09.85
(37.59)
150m: 1:53.90
(44.05)
200m: 2:36.17
(42.27)
250m: 3:25.16
(48.99)
300m: 4:14.19
(49.03)
350m: 4:51.26
(37.07)
400m: 5:26.41
(35.15)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:33:43
Løb 2, 400m Medley Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frey Egholm Høgh 2008 Sigma Swim Allerød 5:02.23
Entry time: 5:00.83 (+1.40)
50m: 31.82
100m: 1:08.83
(37.01)
150m: 1:48.76
(39.93)
200m: 2:27.70
(38.94)
250m: 3:10.96
(43.26)
300m: 3:54.69
(43.73)
350m: 4:29.52
(34.83)
400m: 5:02.23
(32.71)
2 Bertram J. Trangbæk 2009 Vest-Brøndby 5:30.87 +28.64
50m: 32.07
100m: 1:08.36
(36.29)
150m: 1:55.10
(46.74)
200m: 2:41.11
(46.01)
250m: 3:28.56
(47.45)
300m: 4:16.32
(47.76)
350m: 4:54.35
(38.03)
400m: 5:30.87
(36.52)
3 Oscar Kaiser Djørup 2009 Sigma Swim Allerød 5:31.64 +29.41
Entry time: 5:38.91 (-7.27)
50m: 35.80
100m: 1:18.21
(42.41)
150m: 1:58.65
(40.44)
200m: 2:39.03
(40.38)
250m: 3:27.72
(48.69)
300m: 4:16.71
(48.99)
350m: 4:55.41
(38.70)
400m: 5:31.64
(36.23)
4 William Bugge 2008 Glostrup Svømmeklub 5:33.59 +31.36
Entry time: 5:37.71 (-4.12)
50m: 34.32
100m: 1:17.51
(43.19)
150m: 2:02.75
(45.24)
200m: 2:44.81
(42.06)
250m: 3:31.22
(46.41)
300m: 4:18.65
(47.43)
350m: 4:57.39
(38.74)
400m: 5:33.59
(36.20)
5 Marcus Albjerg 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 5:33.72 +31.49
50m: 34.13
100m: 1:16.40
(42.27)
150m: 1:59.59
(43.19)
200m: 2:40.27
(40.68)
250m: 3:30.12
(49.85)
300m: 4:19.05
(48.93)
350m: 4:57.33
(38.28)
400m: 5:33.72
(36.39)
6 Sebastian S. Sørensen 2008 Hillerød Svømmeklub 5:57.16 +54.93
Entry time: 6:24.40 (-27.24)
50m: 36.05
100m: 1:16.90
(40.85)
150m: 2:04.46
(47.56)
200m: 2:52.03
(47.57)
250m: 3:43.97
(51.94)
300m: 4:34.30
(50.33)
350m: 5:17.02
(42.72)
400m: 5:57.16
(40.14)
7 Mats Pedersen 2009 Køge Svømmeklub 6:03.23 +1:01.00
50m: 35.06
100m: 1:18.69
(43.63)
150m: 2:05.98
(47.29)
200m: 2:54.11
(48.13)
250m: 3:46.19
(52.08)
300m: 4:40.59
(54.40)
350m: 5:21.52
(40.93)
400m: 6:03.23
(41.71)
- Elias Elborg Johannessen 2009 Køge Svømmeklub DSQ
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:33:43
Løb 2, 400m Medley Herrer 12-13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Silas Nielsen 2010 SvømmeKlubben SYD 5:54.43
Entry time: 5:58.76 (-4.33)
50m: 36.18
100m: 1:16.52
(40.34)
150m: 2:02.81
(46.29)
200m: 2:48.19
(45.38)
250m: 3:42.35
(54.16)
300m: 4:38.72
(56.37)
350m: 5:17.76
(39.04)
400m: 5:54.43
(36.67)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:33:43
28-04-2023 17:35.36 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner