2024-07-16   08:51:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Triton Open 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 28.04.2023

Document
Resultater
Triton Open 2023
Placering: East Kilbride badet Arrangør Svømmeklubben Triton Ballerup
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. apr  2023 to 30. apr  2023
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer 18 og ældre - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marina Nissen Jakobsen 2000 Hørsholm Svømmeforening 38.00
Entry time: 35.51 (+2.49)
2 Ella Gohr Metz 2005 Vest-Brøndby 38.39 +0.39
Entry time: 35.35 (+3.04)
3 Emilie Larsen 2005 SvømmeKlubben SYD 38.86 +0.86
Entry time: 38.63 (+0.23)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:30:20
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer 15-17 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Maya Amstrup Riis 2007 Vest-Brøndby 35.74
Entry time: 34.38 (+1.36)
2 Sofie Lund Leidecker 2008 Sigma Swim Birkerød 36.00 +0.26
Entry time: 35.12 (+0.88)
3 Ida Marie Frederiksen 2008 Sigma Swim Birkerød 38.62 +2.88
Entry time: 38.55 (+0.07)
4 Ida Celine Sangstad Holst 2007 Glostrup Svømmeklub 40.05 +4.31
Entry time: 37.70 (+2.35)
5 Vica Lucie Axen 2008 Køge Svømmeklub 41.78 +6.04
Entry time: 40.39 (+1.39)
6 Runa Berthelsen 2008 Hillerød Svømmeklub 47.36 +11.62
Entry time: 46.90 (+0.46)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:30:20
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød 37.57
Entry time: 37.39 (+0.18)
2 Thilde Bødiker 2009 Glostrup Svømmeklub 37.92 +0.35
Entry time: 38.58 (-0.66)
3 Olivia Henriksen 2010 Køge Svømmeklub 39.73 +2.16
Entry time: 38.72 (+1.01)
4 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød 39.95 +2.38
Entry time: 38.93 (+1.02)
5 Caroline Sterup 2009 Hillerød Svømmeklub 40.35 +2.78
Entry time: 42.13 (-1.78)
6 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød 40.43 +2.86
Entry time: 42.69 (-2.26)
7 Mathilde Marie Grydholt 2009 Holbæk Svømme Klub 40.65 +3.08
Entry time: 40.72 (-0.07)
8 Mille Klæbel Blomsterberg 2010 Sigma Swim Birkerød 40.69 +3.12
Entry time: 41.32 (-0.63)
9 Caroline Stefansen 2009 Vest-Brøndby 40.78 +3.21
Entry time: 39.82 (+0.96)
10 Silke Andersen 2009 Køge Svømmeklub 42.32 +4.75
Entry time: 43.50 (-1.18)
11 Nora Rosenkrantz 2010 Glostrup Svømmeklub 43.83 +6.26
Entry time: 44.33 (-0.50)
12 Lissie Murphy 2010 Vest-Brøndby 44.79 +7.22
Entry time: 45.61 (-0.82)
13 Monique Haack 2009 Køge Svømmeklub 45.58 +8.01
Entry time: 42.01 (+3.57)
14 Sophia Erdmann Thiel 2010 Ringsted Svømme Klub 46.09 +8.52
Entry time: 48.72 (-2.63)
15 Karla Hemming Schaarup 2009 Ringsted Svømme Klub 47.42 +9.85
Entry time: 45.85 (+1.57)
16 Maja Oggesen 2010 Ringsted Svømme Klub 47.70 +10.13
Entry time: 47.89 (-0.19)
17 Victoria Kryshtalova 2009 Hillerød Svømmeklub 49.80 +12.23
Entry time: 46.11 (+3.69)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:30:20
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer 11-12 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Rokkedal Jønsson 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 42.25
Entry time: 43.61 (-1.36)
2 Melina Ertman 2011 Køge Svømmeklub 44.40 +2.15
Entry time: 44.71 (-0.31)
3 Anna Hildebrandt 2011 Køge Svømmeklub 47.20 +4.95
Entry time: 46.77 (+0.43)
4 Karla Laursen 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 50.41 +8.16
Entry time: 51.69 (-1.28)
5 Natacha Mikkelsen 2011 Køge Svømmeklub 51.38 +9.13
Entry time: 53.93 (-2.55)
6 Laura Wenzzel 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 51.60 +9.35
Entry time: 57.85 (-6.25)
7 Esther Lindemark Hinrichsen 2011 Hørsholm Svømmeforening 52.16 +9.91
Entry time: 49.22 (+2.94)
8 Thelma Halldórsdóttir 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 57.50 +15.25
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:30:20
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Johanne Poulsen 2013 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:01.00
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:30:20
28-04-2023 18:30.58 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner