2024-07-15   01:53:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Trollhättan Meet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass1

Document
Resultat
Trollhättan Meet 2023
Plats: Arrangör: Trollhättans Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 3 jun 2023 till den 4 jun 2023
Gren 5, 200m Frisim Herrar A,B,C 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Persson 2000 Simklubben Vänersborg +0.91 2:28.88 S14
50m: 33.31
100m: 1:12.33
(39.02)
150m: 1:51.39
(39.06)
200m: 2:28.88
(37.49)
Grenen officiell:  2023-06-03 11:05:51
Gren 5, 200m Frisim Herrar A,B,C 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Wassberg 2008 S 77 Stenungsund +0.68 2:10.46
50m: 28.56
100m: 1:02.67
(34.11)
150m: 1:37.11
(34.44)
200m: 2:10.46
(33.35)
2 Leonidas Tsoposidis 2008 Göteborg Sim +0.65 2:15.43 +4.97
50m: 31.06
100m: 1:06.10
(35.04)
150m: 1:41.46
(35.36)
200m: 2:15.43
(33.97)
3 Leo Blomberg 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.80 2:18.97 +8.51
50m: 30.12
100m: 1:05.45
(35.33)
150m: 1:42.62
(37.17)
200m: 2:18.97
(36.35)
4 Max Johansson 2008 Kungsbacka Simsällskap +0.74 2:20.01 +9.55
50m: 31.20
100m: 1:07.24
(36.04)
150m: 1:44.87
(37.63)
200m: 2:20.01
(35.14)
5 Simon Olofsson 2007 Trollhättans Simsällskap +0.57 2:21.68 +11.22
50m: 32.25
100m: 1:08.19
(35.94)
150m: 1:45.24
(37.05)
200m: 2:21.68
(36.44)
6 Nils Dahlberg 2008 Göteborg Sim +0.63 2:24.30 +13.84
50m: 31.77
100m: 1:09.41
(37.64)
150m: 1:47.83
(38.42)
200m: 2:24.30
(36.47)
7 Tim Damber 2008 Göteborg Sim +0.68 2:26.15 +15.69
50m: 31.46
100m: 1:08.84
(37.38)
150m: 1:47.30
(38.46)
200m: 2:26.15
(38.85)
8 Victor Elfving 2008 Varabygdens Simsällskap +0.75 2:27.41 +16.95
50m: 31.86
100m: 1:07.29
(35.43)
150m: 1:46.19
(38.90)
200m: 2:27.41
(41.22)
9 Linus Framme 2008 Kungälvs Simsällskap 2:28.29 +17.83
50m: 33.48
100m: 1:10.82
(37.34)
200m: 2:28.29
(2:28.29)
10 Max Aram Moghaddas 2007 Simklubben S02 +0.74 2:32.94 +22.48
50m: 33.23
100m: 1:11.54
(38.31)
150m: 1:52.16
(40.62)
200m: 2:32.94
(40.78)
11 Gustav Landgren 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.76 2:34.76 +24.30
50m: 33.68
100m: 1:12.82
(39.14)
150m: 1:53.78
(40.96)
200m: 2:34.76
(40.98)
12 Victor Lidman 2007 Göteborg Sim +0.72 2:43.75 +33.29
50m: 32.46
100m: 1:12.60
(40.14)
150m: 1:57.85
(45.25)
200m: 2:43.75
(45.90)
13 Bosse Lövbrand 2008 Trollhättans Simsällskap +0.70 2:45.09 +34.63
50m: 35.51
100m: 1:18.81
(43.30)
150m: 2:02.63
(43.82)
200m: 2:45.09
(42.46)
14 Vilgot Larsson 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.83 2:50.40 +39.94
50m: 37.45
100m: 1:21.40
(43.95)
150m: 2:06.75
(45.35)
200m: 2:50.40
(43.65)
Grenen officiell:  2023-06-03 11:05:51
Gren 5, 200m Frisim Herrar A,B,C 12-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Angus Haag 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.75 2:17.51
50m: 30.12
100m: 1:05.15
(35.03)
150m: 1:41.48
(36.33)
200m: 2:17.51
(36.03)
2 Elliott Kantola 2010 Simklubben Elfsborg +0.60 2:18.93 +1.42
50m: 30.96
100m: 1:06.67
(35.71)
150m: 1:43.71
(37.04)
200m: 2:18.93
(35.22)
3 Hannes Aminoff 2009 Göteborg Sim +0.78 2:19.12 +1.61
50m: 31.59
100m: 1:07.32
(35.73)
150m: 1:43.92
(36.60)
200m: 2:19.12
(35.20)
4 Vile Ericsson 2009 Åmåls Simsällskap +0.64 2:19.83 +2.32
50m: 31.26
100m: 1:07.80
(36.54)
150m: 1:45.32
(37.52)
200m: 2:19.83
(34.51)
5 Joel Stenström 2009 Föreningen Varbergs Sim +0.54 2:20.00 +2.49
50m: 31.76
100m: 1:07.04
(35.28)
150m: 1:43.89
(36.85)
200m: 2:20.00
(36.11)
6 Sigge Fredriksson 2009 Simklubben Elfsborg +0.54 2:22.90 +5.39
50m: 31.02
100m: 1:06.77
(35.75)
150m: 1:45.45
(38.68)
200m: 2:22.90
(37.45)
7 Gustav Westerlind Olsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim +0.74 2:22.93 +5.42
50m: 30.47
100m: 1:06.70
(36.23)
150m: 1:44.87
(38.17)
200m: 2:22.93
(38.06)
8 Wilson Hult 2011 Kungälvs Simsällskap 2:27.91 +10.40
50m: 33.44
100m: 1:11.32
(37.88)
150m: 1:50.58
(39.26)
200m: 2:27.91
(37.33)
9 Emil Alfredsson 2010 Simklubben Vänersborg +0.81 2:28.41 +10.90
50m: 33.50
100m: 1:11.68
(38.18)
150m: 1:50.76
(39.08)
200m: 2:28.41
(37.65)
10 Emil Holmström 2010 Kungälvs Simsällskap +0.74 2:28.90 +11.39
50m: 33.01
100m: 1:10.72
(37.71)
150m: 1:49.67
(38.95)
200m: 2:28.90
(39.23)
11 Arian Tahmasebi 2009 Simklubben Elfsborg +0.50 2:33.60 +16.09
50m: 33.51
100m: 1:13.13
(39.62)
150m: 1:54.64
(41.51)
200m: 2:33.60
(38.96)
12 Luke Morlok Baeckström 2010 Kungälvs Simsällskap +0.64 2:33.95 +16.44
50m: 33.28
100m: 1:12.86
(39.58)
150m: 1:53.98
(41.12)
200m: 2:33.95
(39.97)
13 Teodor Thorén 2010 Föreningen Uddevalla Sim +0.67 2:35.76 +18.25
50m: 33.52
100m: 1:14.77
(41.25)
150m: 1:57.09
(42.32)
200m: 2:35.76
(38.67)
14 Filip Granlund 2010 S 77 Stenungsund 2:36.38 +18.87
50m: 35.30
100m: 1:15.91
(40.61)
150m: 1:57.38
(41.47)
200m: 2:36.38
(39.00)
15 Elias Kobel 2010 Kungälvs Simsällskap +0.61 2:37.75 +20.24
50m: 34.92
100m: 1:15.85
(40.93)
150m: 1:57.15
(41.30)
200m: 2:37.75
(40.60)
16 Oliver Behre 2011 Kungälvs Simsällskap 2:39.81 +22.30
50m: 36.17
100m: 1:17.57
(41.40)
150m: 2:00.24
(42.67)
200m: 2:39.81
(39.57)
17 Antonio Poller 2009 Kungsbacka Simsällskap +0.80 2:43.87 +26.36
50m: 39.50
100m: 1:22.35
(42.85)
150m: 2:02.94
(40.59)
200m: 2:43.87
(40.93)
18 Noah Engerberg 2011 S 77 Stenungsund +0.62 2:44.28 +26.77
50m: 36.30
100m: 1:18.88
(42.58)
150m: 2:01.77
(42.89)
200m: 2:44.28
(42.51)
19 Olle Jacobsson 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:45.82 +28.31
50m: 37.12
100m: 1:19.12
(42.00)
150m: 2:03.32
(44.20)
200m: 2:45.82
(42.50)
20 Hugo Bergelin 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.73 2:47.05 +29.54
50m: 36.51
100m: 1:19.99
(43.48)
150m: 2:05.59
(45.60)
200m: 2:47.05
(41.46)
21 Eric Olof Nam karlsson 2010 Kungälvs Simsällskap +0.72 2:47.31 +29.80
50m: 36.60
100m: 1:19.25
(42.65)
150m: 2:04.33
(45.08)
200m: 2:47.31
(42.98)
22 Gustav Möller 2009 Simklubben S02 2:50.99 +33.48
50m: 38.38
100m: 1:22.22
(43.84)
150m: 2:07.67
(45.45)
200m: 2:50.99
(43.32)
23 Aron Karlsson 2010 Föreningen Uddevalla Sim +0.63 2:51.38 +33.87
50m: 38.01
100m: 1:23.24
(45.23)
150m: 2:08.93
(45.69)
200m: 2:51.38
(42.45)
24 Hugo Stark 2011 Föreningen Uddevalla Sim 2:51.39 +33.88
50m: 37.46
100m: 1:23.09
(45.63)
150m: 2:09.31
(46.22)
200m: 2:51.39
(42.08)
25 Egon Olsson 2010 Föreningen Uddevalla Sim 2:51.50 +33.99
50m: 37.95
100m: 1:23.15
(45.20)
150m: 2:09.00
(45.85)
200m: 2:51.50
(42.50)
26 Hugo Chauhan 2010 Göteborg Sim +0.75 2:52.33 +34.82
50m: 37.85
100m: 1:22.33
(44.48)
150m: 2:08.59
(46.26)
200m: 2:52.33
(43.74)
27 Daniel Zarghami 2009 Simklubben S02 +0.75 2:54.17 +36.66
50m: 37.36
100m: 1:20.91
(43.55)
150m: 2:08.60
(47.69)
200m: 2:54.17
(45.57)
=28 Victor Bräck 2009 Föreningen Uddevalla Sim +0.63 2:55.45 +37.94
50m: 38.76
100m: 1:23.80
(45.04)
150m: 2:11.68
(47.88)
200m: 2:55.45
(43.77)
=28 Adam Larsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim +0.65 2:55.45 +37.94
50m: 38.10
100m: 1:23.40
(45.30)
150m: 2:10.04
(46.64)
200m: 2:55.45
(45.41)
30 Maksimilian Seymen 2010 Göteborg Sim +0.73 2:56.88 +39.37
50m: 35.53
100m: 1:21.00
(45.47)
150m: 2:10.75
(49.75)
200m: 2:56.88
(46.13)
31 August Pärlö 2010 Kungsbacka Simsällskap +0.72 3:01.62 +44.11
50m: 40.65
100m: 1:26.45
(45.80)
150m: 2:14.82
(48.37)
200m: 3:01.62
(46.80)
32 Alexéy Shishkin 2009 Kungsbacka Simsällskap 3:05.74 +48.23
50m: 41.35
100m: 1:29.54
(48.19)
150m: 2:19.37
(49.83)
200m: 3:05.74
(46.37)
33 Benjamin Lai 2009 Göteborg Sim +0.60 3:08.05 +50.54
50m: 38.08
100m: 1:24.38
(46.30)
150m: 2:15.48
(51.10)
200m: 3:08.05
(52.57)
34 Benjamin Örgev Cordova 2009 Simklubben S02 +0.69 3:08.30 +50.79
50m: 38.02
100m: 1:27.51
(49.49)
150m: 2:22.59
(55.08)
200m: 3:08.30
(45.71)
35 Miliam Jäger 2009 Föreningen Uddevalla Sim +0.64 3:09.64 +52.13
50m: 35.67
100m: 1:22.26
(46.59)
150m: 2:16.59
(54.33)
200m: 3:09.64
(53.05)
36 Rasmus Lindén 2009 Föreningen Uddevalla Sim +0.80 3:10.69 +53.18
50m: 38.11
100m: 1:27.58
(49.47)
150m: 2:19.76
(52.18)
200m: 3:10.69
(50.93)
37 Anton Karlsson 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 3:15.36 +57.85
50m: 41.79
100m: 1:32.86
(51.07)
150m: 2:26.35
(53.49)
200m: 3:15.36
(49.01)
38 Leonard Linderholm 2009 Göteborg Sim +0.62 3:15.82 +58.31
50m: 41.48
100m: 1:32.82
(51.34)
150m: 2:27.09
(54.27)
200m: 3:15.82
(48.73)
39 Hjalmar Tejemark 2010 Simklubben Elfsborg +0.58 3:51.63 +1:34.12
50m: 48.03
100m: 1:47.70
(59.67)
150m: 2:49.32
(1:01.62)
200m: 3:51.63
(1:02.31)
- Oliver Axelsson 2009 Simklubben Elfsborg DNS
Grenen officiell:  2023-06-03 11:05:51
2023-06-03 11:06:21 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Trollhättans Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner