Resultat för SSK Klubmesterskab 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slagelse svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. maj 2023 to 27. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 25m Butterfly Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
17.69 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carla Borella |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
18.09 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annalaura R Svenstrup |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
21.01 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
22.96 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Ella Hillers Bjaldby |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
23.18 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Alberte Stübert |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
23.18 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karen Bendixen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
23.75 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Hougaard Prüsse |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
24.98 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
June Evelyn Uhl |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
28.68 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Norah Hultquist Moll |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
33.05 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilja Busch Andersen |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
36.42 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigrid Engmark Jensen |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
Tog brysttag først og der |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-05-2023 17:15:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-05-2023 18:38.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|