2024-06-25   01:52:18
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset KuUS Kevätuinnit 2023

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Tulokset
KuUS Kevätuinnit 2023
Paikka: Järjestäjä: Kuopion Uimaseura
Allas: 50m Päivämäärä: 13.05.2023 - 13.05.2023
Laji 19, 200m Selkäuinti Naiset - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Vieno Tikkanen 2007 Jyväskylän Aalto +0.65 2:38.96
50m: 37.74
100m: 1:18.13
(40.39)
150m: 1:59.41
(41.28)
200m: 2:38.96
(39.55)
2 Julia Lampinen 2009 Jyväskylän Aalto +0.68 2:39.81 +0.85
50m: 36.13
100m: 1:17.16
(41.03)
150m: 1:59.40
(42.24)
200m: 2:39.81
(40.41)
3 Vilja Takalo 2006 Kajaanin Uimaseura +0.62 2:40.90 +1.94
50m: 37.54
100m: 1:19.20
(41.66)
150m: 2:00.96
(41.76)
200m: 2:40.90
(39.94)
4 Linda Pentikäinen 2009 Kouvolan Uimarit +0.83 2:52.70 +13.74
50m: 39.26
100m: 1:23.66
(44.40)
150m: 2:09.43
(45.77)
200m: 2:52.70
(43.27)
5 Siiri Oravainen 2008 Kuopion Uimaseura +0.78 2:59.41 +20.45
50m: 41.98
100m: 1:27.91
(45.93)
150m: 2:13.29
(45.38)
200m: 2:59.41
(46.12)
6 Sofia Behm 2010 Joensuun Uimaseura ry +0.55 3:01.35 +22.39
50m: 42.18
100m: 1:27.90
(45.72)
150m: 2:15.02
(47.12)
200m: 3:01.35
(46.33)
7 Vilma Raatikainen 2008 Kuopion Uimaseura +0.75 3:01.85 +22.89
50m: 41.44
100m: 1:27.85
(46.41)
150m: 2:16.70
(48.85)
200m: 3:01.85
(45.15)
8 Minni Koskivirta 2009 Joensuun Uimaseura ry +0.72 3:05.80 +26.84
50m: 42.81
100m: 1:29.51
(46.70)
150m: 2:17.19
(47.68)
200m: 3:05.80
(48.61)
9 Anna Laukkanen 2010 Joensuun Uimaseura ry +0.73 3:05.84 +26.88
50m: 43.03
100m: 1:31.62
(48.59)
150m: 2:20.55
(48.93)
200m: 3:05.84
(45.29)
10 Eeva Pirttimäki 2009 Jyväskylän Aalto +0.77 3:11.27 +32.31
50m: 44.71
100m: 1:34.77
(50.06)
150m: 2:24.30
(49.53)
200m: 3:11.27
(46.97)
11 Sofia Soininen 2007 Joensuun Uimaseura ry +0.66 3:20.13 +41.17
50m: 45.40
100m: 1:37.09
(51.69)
150m: 2:29.50
(52.41)
200m: 3:20.13
(50.63)
12 Ronja Antikainen 2009 Pieksän Kuutit +0.82 3:20.46 +41.50
50m: 48.11
100m: 1:40.86
(52.75)
150m: 2:33.58
(52.72)
200m: 3:20.46
(46.88)
13 Olivia Ojala 2008 Jyväskylän Aalto +0.85 3:20.82 +41.86
50m: 47.02
100m: 1:37.86
(50.84)
150m: 2:31.39
(53.53)
200m: 3:20.82
(49.43)
14 Aino Nykänen 2008 Kuopion Uimaseura +0.72 3:23.04 +44.08
50m: 49.81
100m: 1:42.95
(53.14)
150m: 2:34.73
(51.78)
200m: 3:23.04
(48.31)
15 Renata Niidusaar 2009 Joensuun Uimaseura ry +0.86 3:24.75 +45.79
50m: 46.90
100m: 1:40.79
(53.89)
150m: 2:34.09
(53.30)
200m: 3:24.75
(50.66)
16 Hertta Pakarinen 2010 Jyväskylän Aalto +0.75 3:34.82 +55.86
50m: 50.68
100m: 1:45.83
(55.15)
150m: 2:41.86
(56.03)
200m: 3:34.82
(52.96)
17 Saimi Löppönen 2010 Mikkelin Uimaseura +0.82 3:42.66 +1:03.70
50m: 51.48
100m: 1:48.06
(56.58)
150m: 2:47.69
(59.63)
200m: 3:42.66
(54.97)
Laji virallinen: 13.5.2023 17.31.10
13.05.2023 17.31.41 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kuopion Uimaseura

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner