2024-07-24   15:26:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för NUSS äldre och yngre

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
NUSS äldre och yngre 50m
Plats: Arrangör: LASS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 30 jun 2023 till den 2 jul 2023
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Selene Kleiven Henriksen 2010 Bergen Vest SK 30.78
2 Matilda Elmberg 2010 Linköpings Allmänna SS +0.69 31.24 +0.46
3 Tilda Flyckt 2010 Simklubben Elfsborg +0.66 31.96 +1.18
4 Hanna Kapidzic 2010 Västerås Simsällskap +0.56 32.06 +1.28
5 Astrid Kling 2010 Oskarshamns Simsällskap +0.49 32.69 +1.91
6 Selma Walterdahl 2011 Örebro Simallians +0.57 34.26 +3.48
7 Majken Nygren 2010 Linköpings Allmänna SS 34.37 +3.59
8 Maja Göthe 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.64 34.44 +3.66
9 Astrid Hatten 2010 Bergen Vest SK +0.73 34.85 +4.07
10 Emmie Jakobsson 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.71 34.90 +4.12
11 Ester Ericsson 2010 Finspångs Simklubb +0.56 34.97 +4.19
12 Julia Axelsson 2010 Linköpings Allmänna SS 35.06 +4.28
13 Joline Norrfjärd 2011 Jönköpings Simsällskap 35.23 +4.45
14 Monica Kim Murakami 2011 Jönköpings Simsällskap +0.66 35.60 +4.82
15 Tuva Byqvist 2011 Jönköpings Simsällskap +0.71 35.69 +4.91
16 Saga-Linnéa Sjöberg 2010 Linköpings Allmänna SS +0.47 36.03 +5.25
17 Rebecka Eklund 2010 Linköpings Allmänna SS 36.12 +5.34
18 Ebba Alfredsson 2011 Oskarshamns Simsällskap 36.86 +6.08
19 Vilma Björnholm 2010 Linköpings Allmänna SS 36.96 +6.18
20 Nikki Malm 2010 Jönköpings Simsällskap 38.05 +7.27
21 Olivia Selmer-Olsen 2010 Bærumsvømmerne 38.14 +7.36
22 Alva Narby 2010 Linköpings Allmänna SS 38.17 +7.39
23 Sofie Stensaker Nilsen 2010 Bergen Vest SK +0.78 38.23 +7.45
24 Vera Strömberg 2010 Simklubben Elfsborg +0.70 38.24 +7.46
25 Alma Lindgren 2011 Örebro Simallians 38.26 +7.48
26 Camilla Andreasyan 2010 Jönköpings Simsällskap 38.51 +7.73
27 Penny Norrlander 2010 Simklubben Elfsborg +0.79 38.67 +7.89
28 Lia Bönnemark 2011 Norrköpings Kappsimningsklubb 38.88 +8.10
29 Isabelle Mattiasdotter 2011 Linköpings Allmänna SS 38.99 +8.21
30 Ebba Hammarberg 2010 Oskarshamns Simsällskap 39.11 +8.33
31 Selma Hekne 2010 Västerås Simsällskap 39.41 +8.63
32 Anja Wallin 2011 Oskarshamns Simsällskap 39.80 +9.02
33 Lovisa Holm 2010 Värnamo Simsällskap +0.51 40.08 +9.30
34 Nora Narby 2010 Linköpings Allmänna SS +0.75 40.45 +9.67
35 Olivia Strandberg 2010 Jönköpings Simsällskap 41.52 +10.74
36 Matilda Miller 2011 Norrköpings Kappsimningsklubb 42.37 +11.59
37 Majken Lindqvist 2011 Örebro Simallians 43.33 +12.55
38 Filippa Baca 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb 45.35 +14.57
39 Theoline Carrum 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.59 46.85 +16.07
40 Alice Furland 2011 Linköpings Allmänna SS 47.54 +16.76
41 Saga Moberg Egerås 2010 Västerås Simsällskap 48.61 +17.83
- Signe Hansen 2011 Linköpings Allmänna SS DSQ
Grenen officiell:  2023-06-30 16:30:00
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Pantzar 2009 Jönköpings Simsällskap +0.63 30.26
2 Alice Björnholm 2008 Linköpings Allmänna SS +0.70 31.00 +0.74
3 Elsa Dahlberg 2008 Värnamo Simsällskap 32.13 +1.87
4 Siri Carlberg 2009 Finspångs Simklubb +0.65 32.19 +1.93
5 Ester Sainz 2008 Jönköpings Simsällskap +0.45 32.37 +2.11
6 Elin Axelsson 2008 Linköpings Allmänna SS +0.55 32.39 +2.13
7 Matilda Larsson 2008 Örebro Simallians +0.54 32.41 +2.15
8 Saga Quarles van Ufford 2008 Linköpings Allmänna SS +0.80 32.52 +2.26
9 Agnes Karlberg 2009 Linköpings Allmänna SS +0.61 32.90 +2.64
10 Ena Velinov 2009 Bærumsvømmerne +0.73 32.97 +2.71
11 Katinka Mari Svenning 2009 Bærumsvømmerne +0.60 33.25 +2.99
12 Magdalena Ödman 2008 Simklubben Elfsborg +0.61 33.26 +3.00
13 Julia Singelman 2009 Västerås Simsällskap +0.53 33.30 +3.04
14 Clara Zettergren 2008 Simklubben Elfsborg +0.55 33.47 +3.21
15 Josefine Karlsson 2008 Oskarshamns Simsällskap 33.80 +3.54
16 Tuva Svensson 2009 Jönköpings Simsällskap 33.82 +3.56
17 Emma Böhrén 2008 Simklubben Elfsborg +0.65 33.84 +3.58
18 Ingeborg Sigdestad 2009 Bergen Vest SK +0.53 34.18 +3.92
19 Ingrid Kramer 2008 Jönköpings Simsällskap +0.60 34.71 +4.45
20 Clea Gnanapragasam 2009 Bærumsvømmerne 34.76 +4.50
21 Siri Lindblom 2008 Jönköpings Simsällskap +0.80 35.04 +4.78
22 Aurora Øian Bjørvik 2009 Bærumsvømmerne +0.50 35.37 +5.11
23 Lily Viberg 2008 Jönköpings Simsällskap 35.51 +5.25
=24 Betina Raaberg Bangsund 2009 Bærumsvømmerne +0.71 35.52 +5.26
=24 Wilma Persson 2009 Jönköpings Simsällskap 35.52 +5.26
26 Isabelle Helin 2009 Västerås Simsällskap +0.73 35.74 +5.48
27 Estelle Davis 2008 Jönköpings Simsällskap 35.84 +5.58
28 Silje Larsen Roos 2008 Oskarshamns Simsällskap +0.67 36.18 +5.92
29 Leah Ljungberg 2008 Jönköpings Simsällskap 36.28 +6.02
30 Mali Lægland Iversen 2009 Bergen Vest SK 36.40 +6.14
31 Arwen Flanagan 2009 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.55 36.57 +6.31
32 Wilma Pawlowski 2009 Linköpings Allmänna SS +0.69 36.82 +6.56
33 Isabella Forsblom 2009 Värnamo Simsällskap +0.58 36.85 +6.59
34 Rebecca Isoz 2008 Linköpings Allmänna SS 36.99 +6.73
35 Ylva Maria Rönnberg 2009 Bærumsvømmerne +0.72 37.24 +6.98
=36 Nellie Johansson Jöngren 2009 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.76 37.28 +7.02
=36 Hanna Pamplona Lund-Iversen 2009 Bærumsvømmerne 37.28 +7.02
38 Alicia Elm 2008 Jönköpings Simsällskap 37.34 +7.08
39 Agnes Fahlström 2009 Motala Simsällskap 38.42 +8.16
40 Alicia Körberg 2009 Västerås Simsällskap +0.70 38.56 +8.30
41 Gabriella Jonsson 2008 Simklubben Elfsborg 38.92 +8.66
42 Thea Kustmark 2009 Karlstads Simsällskap 38.93 +8.67
43 Constancia Lagnestam 2009 Norrköpings Kappsimningsklubb 38.94 +8.68
44 Ronja Lindqvist 2008 Örebro Simallians +0.64 39.11 +8.85
45 Alice Lönnroth 2009 Linköpings Allmänna SS 39.14 +8.88
46 Kristine Rønnestad 2008 Bergen Vest SK 39.20 +8.94
47 Mille Notland 2009 Bærumsvømmerne 39.31 +9.05
48 Sanna Bodeklint 2008 Simklubben Elfsborg +0.57 39.36 +9.10
49 Sofia Soldesjö 2009 Jönköpings Simsällskap 40.11 +9.85
50 Noomi Malm 2008 Jönköpings Simsällskap 40.14 +9.88
51 Oda Brennum 2008 Bærumsvømmerne +0.63 40.59 +10.33
52 Lea Hultqvist 2009 Karlstads Simsällskap 41.48 +11.22
53 Klara Segerström 2009 Västerås Simsällskap +0.58 43.36 +13.10
54 Patricia Andersson Johansson 2009 Karlstads Simsällskap +0.73 44.54 +14.28
55 Tova Lewander 2009 Linköpings Allmänna SS +0.73 46.16 +15.90
- Meja Stål 2009 Västerås Simsällskap +0.43 DSQ
Grenen officiell:  2023-06-30 16:30:00
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg +0.60 29.61
2 Alma Strömberg 2007 Simklubben Elfsborg +0.73 29.97 +0.36
3 My Persson Sjölander 2007 Nässjö SLS 31.80 +2.19
4 Isabella Isomaa 2007 Jönköpings Simsällskap +0.61 31.86 +2.25
5 Hanna Oehm 2007 Linköpings Allmänna SS 32.89 +3.28
6 Ronja Johansson Magnusson 2007 Jönköpings Simsällskap 33.40 +3.79
7 Josefine Forsström 2007 Örebro Simallians 33.68 +4.07
8 Ella Jansson 2007 Nässjö SLS +0.63 34.06 +4.45
9 Viola Högberg 2007 Linköpings Allmänna SS +0.76 35.06 +5.45
10 Hanna Sandberg 2007 Jönköpings Simsällskap 35.95 +6.34
11 Emma Leandersson 2007 Jönköpings Simsällskap 35.99 +6.38
12 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians 36.04 +6.43
13 Tyra Lagstam 2007 Örebro Simallians 36.17 +6.56
Grenen officiell:  2023-06-30 16:30:00
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 18-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilda Linné 2000 Linköpings Allmänna SS +0.66 30.45
2 Ida Jonsson 2005 Jönköpings Simsällskap +0.71 30.75 +0.30
3 Nora Rogö 2004 Jönköpings Simsällskap +0.54 31.91 +1.46
4 Natalie Stjärnås 2003 Jönköpings Simsällskap +0.65 32.51 +2.06
Grenen officiell:  2023-06-30 16:30:00
2023-06-30 16:31:25 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Linköpings Allmänna SS
Document
Resultat
NUSS äldre och yngre 50m
Plats: Arrangör: LASS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 30 jun 2023 till den 2 jul 2023
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marius Heidenpeter 2010 Örebro Simallians +0.70 32.57
2 Boris Fernandez 2010 Örebro Simallians +0.58 32.60 +0.03
3 Samuel Sponn 2010 Finspångs Simklubb +0.60 32.88 +0.31
4 Andrew Gushchin 2010 Linköpings Allmänna SS +0.79 32.93 +0.36
5 Olle Ulfvebrand 2010 Västerås Simsällskap 33.53 +0.96
6 Tobias Braut Mundal 2010 Bærumsvømmerne +0.74 34.18 +1.61
7 Theo Söderqvist 2010 Simklubben Elfsborg +0.58 34.20 +1.63
8 Alvin Askebring 2010 Oskarshamns Simsällskap 34.88 +2.31
9 Oleksii Chuhui 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.58 35.35 +2.78
10 Isak Strandberg 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.59 35.40 +2.83
11 Niklas Bergqvist 2010 Linköpings Allmänna SS 36.17 +3.60
12 Christian Georges 2010 Västerås Simsällskap +0.83 36.24 +3.67
13 Paul Rimskog 2010 Västerås Simsällskap +0.63 36.36 +3.79
14 Carl Eldh 2010 Linköpings Allmänna SS 36.81 +4.24
15 Milton Wetterhall 2011 Jönköpings Simsällskap 36.90 +4.33
16 Victor Dancea 2010 Värnamo Simsällskap +0.62 37.20 +4.63
17 Alvin Stjernqvist 2010 Linköpings Allmänna SS +0.53 39.93 +7.36
18 Victor Nyman 2011 Linköpings Allmänna SS +0.55 40.59 +8.02
19 Emil Högfors 2010 Linköpings Allmänna SS +0.52 40.70 +8.13
20 Noel Ericsson 2010 Västerås Simsällskap +0.81 42.20 +9.63
21 Hugo Rylander 2010 Finspångs Simklubb 46.70 +14.13
- Edvin Björklund 2010 Västerås Simsällskap DSQ
- Gustaf Engström 2010 Västerås Simsällskap DSQ
- Edwin Mesic 2010 Västerås Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2023-06-30 16:37:50
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilmer Jakobsson 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.48 27.78
2 Björn Johansson 2009 Skövde Simsällskap +0.68 27.93 +0.15
3 Melvin Lutgård 2008 Jönköpings Simsällskap +0.53 28.67 +0.89
4 Bruno Peralta Dreher de Olivei 2008 Bærumsvømmerne +0.69 28.87 +1.09
5 Emil Jörstad 2008 Örebro Simallians +0.71 29.09 +1.31
6 Viggo Haglind 2008 Oskarshamns Simsällskap +0.66 29.49 +1.71
7 Elliot Eldh 2008 Linköpings Allmänna SS +0.64 30.00 +2.22
8 Isak Henly 2009 Simklubben Elfsborg +0.79 30.09 +2.31
9 Theodor Grinnemo 2008 Jönköpings Simsällskap 30.33 +2.55
10 Olof Karlsson 2008 Linköpings Allmänna SS +0.70 30.37 +2.59
11 Alessio Engelsen 2009 Bærumsvømmerne +0.56 31.09 +3.31
12 Magnus Andersson 2009 Västerviks Simsällskap +0.62 31.18 +3.40
13 Sean Hjelm 2009 Simklubben Elfsborg +0.48 31.41 +3.63
14 Sigge Fredriksson 2009 Simklubben Elfsborg +0.59 31.67 +3.89
15 Carl Hedman 2009 Oskarshamns Simsällskap +0.51 31.72 +3.94
16 Theodor Brostedt 2009 Linköpings Allmänna SS +0.72 31.77 +3.99
17 Hugo Villebeck 2008 Linköpings Allmänna SS 31.80 +4.02
18 Eden Sakelliou 2009 Västerås Simsällskap +0.62 32.24 +4.46
19 Ruben Kramer 2009 Jönköpings Simsällskap +0.47 32.27 +4.49
20 Enzo Fridsta 2008 Västerviks Simsällskap +0.69 33.68 +5.90
21 Arian Tahmasebi 2009 Simklubben Elfsborg +0.47 34.82 +7.04
22 Arthur Aragao Holstad 2009 Bærumsvømmerne +0.64 35.03 +7.25
23 Oliver Rydell 2009 Finspångs Simklubb +0.63 35.34 +7.56
24 Ruben Skärlund 2009 Linköpings Allmänna SS +0.49 35.51 +7.73
25 Joshua Norrfjärd 2009 Jönköpings Simsällskap 35.60 +7.82
26 Aaron Backman 2009 Örebro Simallians +0.80 35.70 +7.92
27 Johannes Aglen 2009 Bergen Vest SK +0.38 36.39 +8.61
28 Jonatan Sundström Sjöholm 2009 Örebro Simallians +0.56 37.46 +9.68
29 Gabriel Åki Sigurdsson 2009 Bærumsvømmerne 38.06 +10.28
- Oliver Axelsson 2009 Simklubben Elfsborg DSQ
- Axel Johannesen Bekken 2009 Bergen Vest SK +0.61 DSQ
- Andre Lindberg 2009 Västerås Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2023-06-30 16:37:50
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan Granqvist 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.63 27.23
2 Felix Sandstedt 2007 Jönköpings Simsällskap +0.63 28.33 +1.10
3 Olle Lutgård 2007 Jönköpings Simsällskap +0.65 28.69 +1.46
4 Leo Partanen 2007 Jönköpings Simsällskap +0.66 29.95 +2.72
5 Viktor Leo 2007 Jönköpings Simsällskap +0.67 30.25 +3.02
6 Hugo Danielsson 2007 Linköpings Allmänna SS +0.76 30.51 +3.28
7 Teodor Röme 2006 Jönköpings Simsällskap +0.67 30.71 +3.48
8 Oliver Sjöberg 2007 Finspångs Simklubb +0.75 31.79 +4.56
9 Viggo Stjärnås 2006 Jönköpings Simsällskap +0.64 31.89 +4.66
Grenen officiell:  2023-06-30 16:37:50
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 18-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henrik Eriksson 2002 Motala Simsällskap +0.68 27.26
2 David Ullstrand 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.63 27.81 +0.55
3 Jakob Starkenberg 2004 Jönköpings Simsällskap +0.67 29.70 +2.44
4 David Bergqvist 2005 Jönköpings Simsällskap +0.68 29.97 +2.71
5 Linus Isaksson 2005 Linköpings Allmänna SS +0.70 30.40 +3.14
6 Daniel Kljajic 2003 Nässjö SLS +0.75 33.20 +5.94
- Philip Lövbom 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2023-06-30 16:37:50
2023-06-30 17:15:21 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Linköpings Allmänna SS
Document
Resultat
NUSS äldre och yngre 50m
Plats: Arrangör: LASS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 30 jun 2023 till den 2 jul 2023
Gren 3, 100m Ryggsim Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Laila Pietsch 2010 Örebro Simallians +0.71 1:13.51
50m: 35.59
100m: 1:13.51
(37.92)
2 Selene Kleiven Henriksen 2010 Bergen Vest SK +0.66 1:14.13 +0.62
50m: 35.81
100m: 1:14.13
(38.32)
3 Astrid Kling 2010 Oskarshamns Simsällskap +0.59 1:15.43 +1.92
50m: 36.70
100m: 1:15.43
(38.73)
=4 Matilda Elmberg 2010 Linköpings Allmänna SS +0.61 1:16.81 +3.30
50m: 37.82
100m: 1:16.81
(38.99)
=4 Tilda Flyckt 2010 Simklubben Elfsborg +0.70 1:16.81 +3.30
50m: 36.92
100m: 1:16.81
(39.89)
6 Selma Walterdahl 2011 Örebro Simallians +0.62 1:18.20 +4.69
50m: 37.85
100m: 1:18.20
(40.35)
7 Emmie Jakobsson 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.64 1:20.09 +6.58
50m: 38.96
100m: 1:20.09
(41.13)
8 Ester Ericsson 2010 Finspångs Simklubb +0.71 1:20.23 +6.72
50m: 38.77
100m: 1:20.23
(41.46)
9 Julia Axelsson 2010 Linköpings Allmänna SS 1:21.61 +8.10
50m: 39.88
100m: 1:21.61
(41.73)
10 Ebba Alfredsson 2011 Oskarshamns Simsällskap +0.68 1:22.32 +8.81
50m: 41.44
100m: 1:22.32
(40.88)
11 Joline Norrfjärd 2011 Jönköpings Simsällskap +0.70 1:23.15 +9.64
50m: 40.09
100m: 1:23.15
(43.06)
12 Isabelle Mattiasdotter 2011 Linköpings Allmänna SS +0.75 1:23.90 +10.39
50m: 41.69
100m: 1:23.90
(42.21)
13 Tuva Byqvist 2011 Jönköpings Simsällskap +0.69 1:24.23 +10.72
50m: 41.63
100m: 1:24.23
(42.60)
14 Astrid Hatten 2010 Bergen Vest SK +0.76 1:24.99 +11.48
50m: 41.51
100m: 1:24.99
(43.48)
15 Nikki Malm 2010 Jönköpings Simsällskap +0.68 1:26.57 +13.06
50m: 43.28
100m: 1:26.57
(43.29)
16 Vera Strömberg 2010 Simklubben Elfsborg +0.68 1:27.50 +13.99
50m: 41.91
100m: 1:27.50
(45.59)
17 Monica Kim Murakami 2011 Jönköpings Simsällskap +0.70 1:27.57 +14.06
50m: 43.18
100m: 1:27.57
(44.39)
18 Lovisa Holm 2010 Värnamo Simsällskap +0.65 1:27.70 +14.19
50m: 42.88
100m: 1:27.70
(44.82)
19 Majken Lindqvist 2011 Örebro Simallians +0.74 1:27.73 +14.22
50m: 41.90
100m: 1:27.73
(45.83)
20 Majken Nygren 2010 Linköpings Allmänna SS +0.80 1:27.85 +14.34
50m: 42.19
100m: 1:27.85
(45.66)
21 Olivia Selmer-Olsen 2010 Bærumsvømmerne 1:28.03 +14.52
50m: 43.42
100m: 1:28.03
(44.61)
22 Alva Narby 2010 Linköpings Allmänna SS +0.72 1:28.34 +14.83
50m: 42.48
100m: 1:28.34
(45.86)
23 Nora Narby 2010 Linköpings Allmänna SS +0.74 1:28.89 +15.38
50m: 42.99
100m: 1:28.89
(45.90)
24 Rebecka Eklund 2010 Linköpings Allmänna SS +0.75 1:29.42 +15.91
50m: 44.02
100m: 1:29.42
(45.40)
25 Alma Lindgren 2011 Örebro Simallians +0.89 1:29.44 +15.93
50m: 43.64
100m: 1:29.44
(45.80)
26 Maja Göthe 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb 1:30.80 +17.29
50m: 43.64
100m: 1:30.80
(47.16)
27 Ebba Hammarberg 2010 Oskarshamns Simsällskap 1:31.15 +17.64
50m: 43.95
100m: 1:31.15
(47.20)
28 Sofie Stensaker Nilsen 2010 Bergen Vest SK +0.83 1:32.35 +18.84
50m: 45.48
100m: 1:32.35
(46.87)
29 Vilma Björnholm 2010 Linköpings Allmänna SS +0.77 1:32.96 +19.45
50m: 46.41
100m: 1:32.96
(46.55)
30 Matilda Miller 2011 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.78 1:33.55 +20.04
50m: 45.77
100m: 1:33.55
(47.78)
31 Selma Hekne 2010 Västerås Simsällskap 1:33.80 +20.29
50m: 45.66
100m: 1:33.80
(48.14)
32 Camilla Andreasyan 2010 Jönköpings Simsällskap +0.82 1:34.68 +21.17
50m: 45.61
100m: 1:34.68
(49.07)
33 Anja Wallin 2011 Oskarshamns Simsällskap +0.99 1:34.83 +21.32
50m: 46.38
100m: 1:34.83
(48.45)
34 Theoline Carrum 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.72 1:36.19 +22.68
50m: 46.33
100m: 1:36.19
(49.86)
35 Olivia Strandberg 2010 Jönköpings Simsällskap +0.58 1:36.25 +22.74
50m: 46.23
100m: 1:36.25
(50.02)
36 Alice Furland 2011 Linköpings Allmänna SS +0.76 1:36.32 +22.81
50m: 47.72
100m: 1:36.32
(48.60)
37 Saga Moberg Egerås 2010 Västerås Simsällskap +0.66 1:40.68 +27.17
50m: 48.73
100m: 1:40.68
(51.95)
38 Filippa Baca 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.63 1:41.29 +27.78
50m: 50.02
100m: 1:41.29
(51.27)
39 Lina Karlsson 2011 Linköpings Allmänna SS +0.89 1:41.30 +27.79
50m: 47.58
100m: 1:41.30
(53.72)
40 Felicia Engdahl 2011 Finspångs Simklubb +0.68 1:44.55 +31.04
50m: 48.81
100m: 1:44.55
(55.74)
41 Signe Hansen 2011 Linköpings Allmänna SS +0.68 1:51.74 +38.23
50m: 54.19
100m: 1:51.74
(57.55)
- Lia Bönnemark 2011 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.53 DSQ
- Saga-Linnéa Sjöberg 2010 Linköpings Allmänna SS +0.23 DSQ
Grenen officiell:  2023-06-30 17:15:24
Gren 3, 100m Ryggsim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lova Rubensson 2008 Jönköpings Simsällskap +0.71 1:09.87
50m: 33.72
100m: 1:09.87
(36.15)
2 Ellen Borg 2009 Linköpings Allmänna SS +0.62 1:10.80 +0.93
50m: 33.92
100m: 1:10.80
(36.88)
3 Ebba Pantzar 2009 Jönköpings Simsällskap +0.64 1:13.02 +3.15
50m: 35.44
100m: 1:13.02
(37.58)
4 Lovisa Comstedt 2009 Linköpings Allmänna SS +0.80 1:13.95 +4.08
50m: 36.26
100m: 1:13.95
(37.69)
5 Kajsa Trossmo 2008 Västerås Simsällskap +0.76 1:14.61 +4.74
50m: 36.13
100m: 1:14.61
(38.48)
6 Sofia Holmqvist 2008 Linköpings Allmänna SS +0.67 1:15.23 +5.36
50m: 36.26
100m: 1:15.23
(38.97)
7 Ingrid Wium Arneson 2008 Bærumsvømmerne +0.56 1:15.58 +5.71
50m: 36.50
100m: 1:15.58
(39.08)
8 Emma Böhrén 2008 Simklubben Elfsborg 1:16.90 +7.03
50m: 37.20
100m: 1:16.90
(39.70)
9 Clara Zettergren 2008 Simklubben Elfsborg +0.69 1:17.18 +7.31
50m: 37.58
100m: 1:17.18
(39.60)
10 Siri Carlberg 2009 Finspångs Simklubb +0.66 1:19.01 +9.14
50m: 38.51
100m: 1:19.01
(40.50)
11 Leah Ljungberg 2008 Jönköpings Simsällskap +0.77 1:19.09 +9.22
50m: 37.51
100m: 1:19.09
(41.58)
12 Arwen Flanagan 2009 Norrköpings Kappsimningsklubb 1:19.59 +9.72
50m: 38.46
100m: 1:19.59
(41.13)
13 Elsa Dahlberg 2008 Värnamo Simsällskap +0.73 1:19.81 +9.94
50m: 39.23
100m: 1:19.81
(40.58)
14 Josefine Karlsson 2008 Oskarshamns Simsällskap +0.68 1:20.56 +10.69
50m: 38.76
100m: 1:20.56
(41.80)
15 Maria Hjelleflat Jacobsen 2009 Bærumsvømmerne +0.75 1:20.65 +10.78
50m: 38.75
100m: 1:20.65
(41.90)
16 Emilia Rhona Walker 2008 Bærumsvømmerne +0.71 1:20.83 +10.96
50m: 39.22
100m: 1:20.83
(41.61)
17 Vera Helstad 2008 Linköpings Allmänna SS +0.68 1:20.96 +11.09
50m: 38.11
100m: 1:20.96
(42.85)
18 Ronja Lindqvist 2008 Örebro Simallians +0.81 1:21.49 +11.62
50m: 39.43
100m: 1:21.49
(42.06)
19 Magdalena Ödman 2008 Simklubben Elfsborg +0.62 1:21.64 +11.77
50m: 38.80
100m: 1:21.64
(42.84)
20 Silje Larsen Roos 2008 Oskarshamns Simsällskap +0.78 1:21.66 +11.79
50m: 39.35
100m: 1:21.66
(42.31)
21 Isabelle Helin 2009 Västerås Simsällskap +0.86 1:22.50 +12.63
50m: 40.12
100m: 1:22.50
(42.38)
22 Siri Lindblom 2008 Jönköpings Simsällskap +0.72 1:23.23 +13.36
50m: 40.57
100m: 1:23.23
(42.66)
23 Nellie Johansson Jöngren 2009 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.74 1:23.42 +13.55
50m: 41.02
100m: 1:23.42
(42.40)
24 Kristine Rønnestad 2008 Bergen Vest SK +0.83 1:23.81 +13.94
50m: 40.63
100m: 1:23.81
(43.18)
25 Nicole Knutsen 2008 Bærumsvømmerne +0.78 1:24.67 +14.80
50m: 40.21
100m: 1:24.67
(44.46)
26 Molly Lindberg 2009 Linköpings Allmänna SS +0.95 1:25.10 +15.23
50m: 41.16
100m: 1:25.10
(43.94)
27 Sofia Soldesjö 2009 Jönköpings Simsällskap +0.89 1:25.19 +15.32
50m: 41.95
100m: 1:25.19
(43.24)
28 Gabriella Jonsson 2008 Simklubben Elfsborg +0.71 1:25.37 +15.50
50m: 40.77
100m: 1:25.37
(44.60)
29 Patricia Andersson Johansson 2009 Karlstads Simsällskap +0.76 1:25.60 +15.73
50m: 42.11
100m: 1:25.60
(43.49)
30 Mille Notland 2009 Bærumsvømmerne +0.59 1:26.33 +16.46
50m: 42.42
100m: 1:26.33
(43.91)
31 Lova Willför 2009 Västerås Simsällskap +0.58 1:26.96 +17.09
50m: 41.95
100m: 1:26.96
(45.01)
32 Alicia Elm 2008 Jönköpings Simsällskap 1:27.25 +17.38
50m: 42.11
100m: 1:27.25
(45.14)
33 Meja Stål 2009 Västerås Simsällskap +0.83 1:27.81 +17.94
50m: 42.50
100m: 1:27.81
(45.31)
34 Wilma Pawlowski 2009 Linköpings Allmänna SS +0.68 1:28.39 +18.52
50m: 43.80
100m: 1:28.39
(44.59)
35 Alice Lönnroth 2009 Linköpings Allmänna SS +0.79 1:28.74 +18.87
50m: 42.64
100m: 1:28.74
(46.10)
36 Sigrid Kvamme Berget 2008 Bergen Vest SK 1:28.75 +18.88
50m: 42.28
100m: 1:28.75
(46.47)
37 Mali Lægland Iversen 2009 Bergen Vest SK +0.88 1:29.76 +19.89
50m: 42.44
100m: 1:29.76
(47.32)
38 Hanna Pamplona Lund-Iversen 2009 Bærumsvømmerne +0.88 1:29.78 +19.91
50m: 43.73
100m: 1:29.78
(46.05)
39 Lilly Rogö 2009 Jönköpings Simsällskap +0.75 1:30.33 +20.46
50m: 44.07
100m: 1:30.33
(46.26)
40 Thea Kustmark 2009 Karlstads Simsällskap +0.66 1:31.37 +21.50
50m: 44.87
100m: 1:31.37
(46.50)
41 Klara Segerström 2009 Västerås Simsällskap +0.75 1:31.84 +21.97
50m: 44.93
100m: 1:31.84
(46.91)
42 Kordelia Nord 2009 Simklubben Elfsborg +0.64 1:32.08 +22.21
50m: 43.60
100m: 1:32.08
(48.48)
43 Constancia Lagnestam 2009 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.86 1:34.23 +24.36
50m: 44.32
100m: 1:34.23
(49.91)
44 Isabella Forsblom 2009 Värnamo Simsällskap +0.76 1:34.83 +24.96
50m: 45.93
100m: 1:34.83
(48.90)
45 Alicia Körberg 2009 Västerås Simsällskap +0.83 1:35.27 +25.40
50m: 45.88
100m: 1:35.27
(49.39)
46 Tova Lewander 2009 Linköpings Allmänna SS +0.82 1:36.53 +26.66
50m: 47.72
100m: 1:36.53
(48.81)
47 Lea Hultqvist 2009 Karlstads Simsällskap +0.69 1:39.66 +29.79
50m: 47.72
100m: 1:39.66
(51.94)
- Lovisa Andersson 2009 Nässjö SLS +0.88 DSQ
- Julia Singelman 2009 Västerås Simsällskap +0.55 DSQ
Grenen officiell:  2023-06-30 17:15:24
Gren 3, 100m Ryggsim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg +0.65 1:10.95
50m: 34.19
100m: 1:10.95
(36.76)
2 Nikoline Nørjordet Braaten 2007 Bærumsvømmerne +0.60 1:16.03 +5.08
50m: 36.27
100m: 1:16.03
(39.76)
3 Alice Larsson 2006 Örebro Simallians +0.67 1:17.93 +6.98
50m: 37.53
100m: 1:17.93
(40.40)
4 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians +0.69 1:20.89 +9.94
50m: 38.18
100m: 1:20.89
(42.71)
5 Josefine Forsström 2007 Örebro Simallians +0.82 1:21.80 +10.85
50m: 39.99
100m: 1:21.80
(41.81)
6 Tilde Gehrken Berge 2007 Bærumsvømmerne 1:22.07 +11.12
50m: 38.72
100m: 1:22.07
(43.35)
7 Emma Leandersson 2007 Jönköpings Simsällskap +0.73 1:22.33 +11.38
50m: 40.42
100m: 1:22.33
(41.91)
8 Ida Mari Simonsen Pedersen 2007 Bærumsvømmerne +0.69 1:25.21 +14.26
50m: 40.92
100m: 1:25.21
(44.29)
9 Hanna Sandberg 2007 Jönköpings Simsällskap +0.76 1:25.40 +14.45
50m: 41.38
100m: 1:25.40
(44.02)
10 Helene Storbråten Volden 2007 Bærumsvømmerne +0.86 1:26.09 +15.14
50m: 40.97
100m: 1:26.09
(45.12)
11 Wilma Ristl 2006 Jönköpings Simsällskap +0.73 1:30.02 +19.07
50m: 42.65
100m: 1:30.02
(47.37)
Grenen officiell:  2023-06-30 17:15:24
Gren 3, 100m Ryggsim Damer 18-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilda Linné 2000 Linköpings Allmänna SS +0.63 1:11.90
50m: 34.32
100m: 1:11.90
(37.58)
2 Rachel Omoruyi 2004 Jönköpings Simsällskap +0.65 1:13.98 +2.08
50m: 34.79
100m: 1:13.98
(39.19)
Grenen officiell:  2023-06-30 17:15:24
2023-06-30 17:15:29 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Linköpings Allmänna SS
Document
Resultat
NUSS äldre och yngre 50m
Plats: Arrangör: LASS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 30 jun 2023 till den 2 jul 2023
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elliott Kantola 2010 Simklubben Elfsborg +0.75 1:15.50
50m: 36.95
100m: 1:15.50
(38.55)
2 Boris Fernandez 2010 Örebro Simallians +0.70 1:15.65 +0.15
50m: 37.26
100m: 1:15.65
(38.39)
3 Oleksii Chuhui 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.69 1:16.42 +0.92
50m: 36.85
100m: 1:16.42
(39.57)
4 Tobias Braut Mundal 2010 Bærumsvømmerne +0.79 1:19.00 +3.50
50m: 35.73
100m: 1:19.00
(43.27)
5 Andrew Gushchin 2010 Linköpings Allmänna SS +0.67 1:19.74 +4.24
50m: 37.82
100m: 1:19.74
(41.92)
6 Marius Heidenpeter 2010 Örebro Simallians +0.68 1:21.14 +5.64
50m: 39.63
100m: 1:21.14
(41.51)
7 Samuel Sponn 2010 Finspångs Simklubb +0.69 1:21.93 +6.43
50m: 40.14
100m: 1:21.93
(41.79)
8 Theo Söderqvist 2010 Simklubben Elfsborg +0.78 1:21.94 +6.44
50m: 40.45
100m: 1:21.94
(41.49)
9 Victor Dancea 2010 Värnamo Simsällskap +0.64 1:22.74 +7.24
50m: 39.32
100m: 1:22.74
(43.42)
10 Niklas Bergqvist 2010 Linköpings Allmänna SS +0.79 1:23.47 +7.97
50m: 40.81
100m: 1:23.47
(42.66)
11 Carl Eldh 2010 Linköpings Allmänna SS +0.70 1:24.15 +8.65
50m: 41.27
100m: 1:24.15
(42.88)
12 Isak Strandberg 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.80 1:25.28 +9.78
50m: 40.62
100m: 1:25.28
(44.66)
13 Paul Rimskog 2010 Västerås Simsällskap 1:25.51 +10.01
50m: 42.13
100m: 1:25.51
(43.38)
14 Alvin Askebring 2010 Oskarshamns Simsällskap 1:25.58 +10.08
50m: 41.59
100m: 1:25.58
(43.99)
15 Emil Högfors 2010 Linköpings Allmänna SS +0.76 1:28.58 +13.08
50m: 43.40
100m: 1:28.58
(45.18)
16 Gustaf Engström 2010 Västerås Simsällskap +0.68 1:30.15 +14.65
50m: 43.25
100m: 1:30.15
(46.90)
17 Alvin Stjernqvist 2010 Linköpings Allmänna SS +0.67 1:30.86 +15.36
50m: 45.05
100m: 1:30.86
(45.81)
18 Victor Nyman 2011 Linköpings Allmänna SS +0.68 1:31.83 +16.33
50m: 43.98
100m: 1:31.83
(47.85)
19 Milton Wetterhall 2011 Jönköpings Simsällskap +0.85 1:32.16 +16.66
50m: 44.44
100m: 1:32.16
(47.72)
20 Anton Stahmann 2011 Linköpings Allmänna SS +0.90 1:35.39 +19.89
50m: 46.18
100m: 1:35.39
(49.21)
21 Edvin Björklund 2010 Västerås Simsällskap +0.67 1:37.50 +22.00
50m: 47.60
100m: 1:37.50
(49.90)
22 Noel Ericsson 2010 Västerås Simsällskap +0.95 1:39.86 +24.36
50m: 48.21
100m: 1:39.86
(51.65)
23 Axel Bodefalk 2011 Linköpings Allmänna SS +0.81 1:40.53 +25.03
50m: 49.29
100m: 1:40.53
(51.24)
24 Oliver Villebeck 2010 Linköpings Allmänna SS +0.72 1:41.61 +26.11
50m: 43.42
100m: 1:41.61
(58.19)
25 Hugo Rylander 2010 Finspångs Simklubb +0.76 1:53.17 +37.67
50m: 53.51
100m: 1:53.17
(59.66)
26 Valter Moberg 2011 Linköpings Allmänna SS +0.72 2:00.89 +45.39
50m: 59.08
100m: 2:00.89
(1:01.81)
- Christian Georges 2010 Västerås Simsällskap DSQ
- Edwin Mesic 2010 Västerås Simsällskap DSQ
- Helmer Tanskanen 2010 Västerås Simsällskap +0.65 DSQ
- Erik Green 2010 Linköpings Allmänna SS DNS
- Algot Norrman 2011 Linköpings Allmänna SS DNS
Grenen officiell:  2023-06-30 17:32:42
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olof Johansson 2009 Jönköpings Simsällskap +0.66 1:05.85
50m: 31.64
100m: 1:05.85
(34.21)
2 Bobo Leijon 2008 Jönköpings Simsällskap +0.64 1:08.39 +2.54
50m: 33.06
100m: 1:08.39
(35.33)
3 Wilmer Jakobsson 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.61 1:10.24 +4.39
50m: 34.31
100m: 1:10.24
(35.93)
4 Aksel Vikane Heieren 2008 Bærumsvømmerne +0.72 1:10.72 +4.87
50m: 34.56
100m: 1:10.72
(36.16)
5 Melvin Lutgård 2008 Jönköpings Simsällskap +0.71 1:11.45 +5.60
50m: 35.17
100m: 1:11.45
(36.28)
6 Elliot Eldh 2008 Linköpings Allmänna SS +0.62 1:12.01 +6.16
50m: 34.97
100m: 1:12.01
(37.04)
7 Max Nordanberg 2008 Västerås Simsällskap +0.67 1:12.91 +7.06
50m: 35.06
100m: 1:12.91
(37.85)
8 Theo Ekblad 2008 Jönköpings Simsällskap +0.66 1:13.70 +7.85
50m: 35.30
100m: 1:13.70
(38.40)
9 Enzo Fridsta 2008 Västerviks Simsällskap +0.68 1:13.86 +8.01
50m: 35.74
100m: 1:13.86
(38.12)
10 Elias Kvarnstedt 2008 Skövde Simsällskap 1:14.46 +8.61
50m: 36.10
100m: 1:14.46
(38.36)
11 Eivind Vågsnes 2008 Bærumsvømmerne +0.79 1:15.14 +9.29
50m: 35.54
100m: 1:15.14
(39.60)
12 Sean Hjelm 2009 Simklubben Elfsborg +0.78 1:16.48 +10.63
100m: 1:16.48
(1:16.48)
13 Axel Johannesen Bekken 2009 Bergen Vest SK +0.66 1:17.02 +11.17
50m: 36.42
100m: 1:17.02
(40.60)
14 Theodor Brostedt 2009 Linköpings Allmänna SS +0.89 1:17.95 +12.10
50m: 38.06
100m: 1:17.95
(39.89)
15 Joshua Norrfjärd 2009 Jönköpings Simsällskap +0.77 1:18.50 +12.65
50m: 37.23
100m: 1:18.50
(41.27)
16 Olof Karlsson 2008 Linköpings Allmänna SS +0.66 1:18.68 +12.83
50m: 37.05
100m: 1:18.68
(41.63)
17 Oliver Rydell 2009 Finspångs Simklubb +0.67 1:19.59 +13.74
50m: 39.09
100m: 1:19.59
(40.50)
18 Eden Sakelliou 2009 Västerås Simsällskap +0.69 1:21.09 +15.24
50m: 39.56
100m: 1:21.09
(41.53)
19 Arthur Aragao Holstad 2009 Bærumsvømmerne +0.77 1:21.48 +15.63
50m: 39.51
100m: 1:21.48
(41.97)
20 Jonatan Sundström Sjöholm 2009 Örebro Simallians +0.68 1:22.51 +16.66
50m: 40.04
100m: 1:22.51
(42.47)
21 Arian Tahmasebi 2009 Simklubben Elfsborg +0.66 1:23.92 +18.07
50m: 40.78
100m: 1:23.92
(43.14)
22 Leo Groth 2009 Västerås Simsällskap +0.90 1:24.83 +18.98
50m: 42.35
100m: 1:24.83
(42.48)
23 Oliver Axelsson 2009 Simklubben Elfsborg +0.56 1:28.21 +22.36
50m: 43.05
100m: 1:28.21
(45.16)
- William Glimberg 2009 Nässjö SLS +0.74 DSQ
- Andre Lindberg 2009 Västerås Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2023-06-30 17:32:42
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Danielsson 2007 Linköpings Allmänna SS +0.76 1:06.36
50m: 32.34
100m: 1:06.36
(34.02)
2 Teodor Röme 2006 Jönköpings Simsällskap +0.78 1:23.15 +16.79
50m: 40.34
100m: 1:23.15
(42.81)
Grenen officiell:  2023-06-30 17:32:42
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar 18-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nathaniel Miles 2004 Örebro Simallians +0.67 1:05.60
50m: 32.18
100m: 1:05.60
(33.42)
2 William Forsström 2002 Örebro Simallians +0.64 1:07.35 +1.75
50m: 32.93
100m: 1:07.35
(34.42)
Grenen officiell:  2023-06-30 17:32:42
2023-06-30 17:33:36 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Linköpings Allmänna SS
Document
Resultat
NUSS äldre och yngre 50m
Plats: Arrangör: LASS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 30 jun 2023 till den 2 jul 2023
Gren 5, 200m Fjärilsim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ingeborg Sigdestad 2009 Bergen Vest SK 3:08.95
50m: 40.22
100m: 1:27.70
(47.48)
150m: 2:17.69
(49.99)
200m: 3:08.95
(51.26)
2 Ingrid Kramer 2008 Jönköpings Simsällskap +0.71 3:09.39 +0.44
50m: 38.44
100m: 1:27.09
(48.65)
150m: 2:17.55
(50.46)
200m: 3:09.39
(51.84)
3 Sigrid Kvamme Berget 2008 Bergen Vest SK 3:15.90 +6.95
50m: 41.13
100m: 1:32.24
(51.11)
150m: 2:25.44
(53.20)
200m: 3:15.90
(50.46)
Grenen officiell:  2023-06-30 17:48:43
Gren 5, 200m Fjärilsim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ronja Johansson Magnusson 2007 Jönköpings Simsällskap 2:43.79
50m: 36.70
100m: 1:18.96
(42.26)
150m: 2:03.19
(44.23)
200m: 2:43.79
(40.60)
2 Hanna Oehm 2007 Linköpings Allmänna SS +0.57 2:57.48 +13.69
50m: 36.73
100m: 1:22.78
(46.05)
150m: 2:11.39
(48.61)
200m: 2:57.48
(46.09)
3 Inez Torvaldsson 2007 Nässjö SLS 3:23.13 +39.34
50m: 38.93
100m: 1:27.96
(49.03)
150m: 2:23.07
(55.11)
200m: 3:23.13
(1:00.06)
Grenen officiell:  2023-06-30 17:48:43
Gren 5, 200m Fjärilsim Damer 18-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Jonsson 2005 Jönköpings Simsällskap +0.75 2:45.84
50m: 32.83
100m: 1:11.34
(38.51)
150m: 1:55.93
(44.59)
200m: 2:45.84
(49.91)
Grenen officiell:  2023-06-30 17:48:43
2023-06-30 17:51:57 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Linköpings Allmänna SS
Document
Resultat
NUSS äldre och yngre 50m
Plats: Arrangör: LASS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 30 jun 2023 till den 2 jul 2023
Gren 6, 200m Fjärilsim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isak Henly 2009 Simklubben Elfsborg +0.81 2:36.06
50m: 32.09