2024-07-15   16:30:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Bakken Kids Cup 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag, afsnit 1

Document
Resultater
Bakken Kids Cup
Placering: Lyngby Svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 16. jun  2023 to 18. jun  2023
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caja Basler Abildgaard 2009 A6 JGI-Swim 4:55.62
100m: 1:10.92
200m: 2:26.84
(1:15.92)
300m: 3:41.85
(1:15.01)
400m: 4:55.62
(1:13.77)
2 Mathilde Milter Dyhr Vesterga 2009 Søllerød Svømmeklub 5:23.08 +27.46
100m: 1:16.21
200m: 2:40.18
(1:23.97)
300m: 4:03.68
(1:23.50)
400m: 5:23.08
(1:19.40)
3 Emma Støtt Holm 2010 Søllerød Svømmeklub 5:32.24 +36.62
100m: 1:19.05
200m: 2:44.39
(1:25.34)
300m: 4:10.66
(1:26.27)
400m: 5:32.24
(1:21.58)
4 Rebekka Kirkeskov-Frederikse 2010 Søllerød Svømmeklub 5:35.47 +39.85
100m: 1:18.68
200m: 2:45.03
(1:26.35)
300m: 4:11.87
(1:26.84)
400m: 5:35.47
(1:23.60)
5 Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub 5:55.44 +59.82
100m: 1:23.53
200m: 2:55.29
(1:31.76)
300m: 4:28.14
(1:32.85)
400m: 5:55.44
(1:27.30)
6 Anabel Greve 2010 Herlev Svømning 6:00.58 +1:04.96
100m: 1:27.08
200m: 2:59.86
(1:32.78)
300m: 4:32.64
(1:32.78)
400m: 6:00.58
(1:27.94)
Løb officielt kl.: 16-06-2023 16:08:52
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sarah Marie Andersen 2011 Søllerød Svømmeklub 5:19.53
100m: 1:15.90
200m: 2:38.18
(1:22.28)
300m: 4:00.20
(1:22.02)
400m: 5:19.53
(1:19.33)
2 Caroline Bøtcher 2011 Solrød Svømmeklub 5:41.14 +21.61
100m: 1:19.36
200m: 2:47.42
(1:28.06)
300m: 4:16.03
(1:28.61)
400m: 5:41.14
(1:25.11)
3 Helena Hjartar 2011 Lyngby Svømmeklub 5:44.40 +24.87
100m: 1:19.94
200m: 2:50.04
(1:30.10)
300m: 4:18.92
(1:28.88)
400m: 5:44.40
(1:25.48)
4 Enna Gonzalez-Folic 2011 Lyngby Svømmeklub 5:45.62 +26.09
100m: 1:21.74
200m: 2:51.93
(1:30.19)
300m: 4:20.56
(1:28.63)
400m: 5:45.62
(1:25.06)
5 Vigga Lou Holte Hansen 2011 Lyngby Svømmeklub 5:49.11 +29.58
100m: 1:22.63
200m: 2:53.19
(1:30.56)
300m: 4:23.78
(1:30.59)
400m: 5:49.11
(1:25.33)
6 Silja Zøllner 2012 Lyngby Svømmeklub 5:49.62 +30.09
100m: 1:23.49
200m: 2:53.83
(1:30.34)
300m: 4:24.55
(1:30.72)
400m: 5:49.62
(1:25.07)
7 Ea Balder 2011 Lyngby Svømmeklub 5:53.31 +33.78
100m: 1:25.30
200m: 2:56.12
(1:30.82)
300m: 4:26.07
(1:29.95)
400m: 5:53.31
(1:27.24)
8 Andrea Møller-Sørensen 2012 Lyngby Svømmeklub 5:54.88 +35.35
100m: 1:22.52
200m: 2:53.87
(1:31.35)
300m: 4:25.48
(1:31.61)
400m: 5:54.88
(1:29.40)
9 Irma-Elvira Hempel 2011 Lyngby Svømmeklub 5:55.52 +35.99
100m: 1:24.07
200m: 2:54.66
(1:30.59)
300m: 4:26.80
(1:32.14)
400m: 5:55.52
(1:28.72)
10 Ida-Sofie Rich 2011 Lyngby Svømmeklub 5:58.58 +39.05
100m: 1:22.64
200m: 2:54.30
(1:31.66)
300m: 4:26.30
(1:32.00)
400m: 5:58.58
(1:32.28)
11 Laura Marie Dalsberg-Jensen 2012 Lyngby Svømmeklub 6:25.64 +1:06.11
100m: 1:31.60
200m: 3:11.35
(1:39.75)
300m: 4:51.43
(1:40.08)
400m: 6:25.64
(1:34.21)
12 Ida Saaby 2011 Hvidovre Svømmeklub 6:28.50 +1:08.97
100m: 1:29.79
200m: 3:10.54
(1:40.75)
300m: 4:51.46
(1:40.92)
400m: 6:28.50
(1:37.04)
Løb officielt kl.: 16-06-2023 16:08:52
16-06-2023 16:23.31 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner