2024-07-15   19:02:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Bakken Kids Cup 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag, afsnit 1

Document
Resultater
Bakken Kids Cup
Placering: Lyngby Svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 16. jun  2023 to 18. jun  2023
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bastian Sørensen 2013 Hvidovre Svømmeklub 1:16.31 QC
2 Mads Bøtcher 2013 Solrød Svømmeklub 1:16.68 +0.37 QC
3 Magnus Thøsing Skourup 2012 Solrød Svømmeklub 1:18.35 +2.04 QC
4 Frederik Hald 2012 Lyngby Svømmeklub 1:21.35 +5.04 QC
5 Alexander Radko 2014 Lyngby Svømmeklub 1:26.71 +10.40 QC
6 Karl Griff Olsen 2013 Lyngby Svømmeklub 1:27.59 +11.28 QC
7 Linus Vilhelmsen 2012 Solrød Svømmeklub 1:27.74 +11.43 QC
8 Caleb Meyer 2012 Søllerød Svømmeklub 1:29.09 +12.78 QC
9 Jonas Xiaoyan Liu 2012 Lyngby Svømmeklub 1:29.92 +13.61 QC
10 Aske Kannegaard 2012 Søllerød Svømmeklub 1:30.31 +14.00 QC
11 Ivan Buhl Lund 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 1:32.99 +16.68 QC
12 Vitus Wagner 2013 Lyngby Svømmeklub 1:34.95 +18.64 DI
13 Mads Skovsgaard Salling 2013 Lyngby Svømmeklub 1:36.62 +20.31 QC
14 Felix Bennet Homoki 2013 Søllerød Svømmeklub 1:39.08 +22.77
15 Valdemar Leonhardt Marstran 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 1:39.45 +23.14
16 Konrad Vissing 2014 Lyngby Svømmeklub 1:39.59 +23.28
17 Vilfred Skov Sejersten 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 1:39.75 +23.44
18 Tristan Holmskov 2014 A6 Slangerup Svømmeklub 1:42.10 +25.79
19 Daniel Nissen 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 1:46.19 +29.88
20 Sejer Vognbjerg 2013 Solrød Svømmeklub 1:47.64 +31.33
21 Mikkel Lippert 2012 Solrød Svømmeklub 1:48.22 +31.91
22 Mikkel Ladefoged 2012 Lyngby Svømmeklub 1:48.61 +32.30
23 Marius Leth Lundsager 2014 Lyngby Svømmeklub 1:48.78 +32.47
24 Marchell Rølling 2014 A6 JGI-Swim 1:49.67 +33.36
25 Lazar Gonzalez-Folic 2014 Lyngby Svømmeklub 1:49.78 +33.47
26 Christian Ifrim 2013 Solrød Svømmeklub 1:55.61 +39.30
27 Willum Esmark 2012 Herlev Svømning 1:58.79 +42.48
28 Kilian Krog Slot 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 1:59.24 +42.93
29 Eric Kenta Lindberg 2015 Solrød Svømmeklub 1:59.42 +43.11
30 Theo Lundegaard Madsen 2014 A6 Slangerup Svømmeklub 2:02.79 +46.48
31 Halfdan Thorvald Skytte  Sven 2014 A6 Slangerup Svømmeklub 2:04.71 +48.40
32 Victor Petersen 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 2:10.67 +54.36
33 Mikkel Christensen 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 2:10.89 +54.58
34 Mathias Nowa Ravn 2014 A6 JGI-Swim 2:16.08 +59.77
35 Elias Dietrichsen 2014 A6 Slangerup Svømmeklub 2:17.83 +1:01.52
36 Mikkel Xiaowen Liu 2015 Lyngby Svømmeklub 2:36.10 +1:19.79
37 Birk Falkenberg Lending 2013 Lyngby Svømmeklub 2:48.48 +1:32.17
- Zhuoyuan He 2013 Herlev Svømning DNS
Løb officielt kl.: 16-06-2023 19:50:09
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer 12-13 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christoph Lykke Piil Andersen 2010 Søllerød Svømmeklub 1:06.82 QB
2 William Henry Hartvigsen 2010 Søllerød Svømmeklub 1:07.26 +0.44 QB
3 Herman Ludvig Scheel 2011 Søllerød Svømmeklub 1:10.23 +3.41 QB
4 Jakob Bay 2011 Lyngby Svømmeklub 1:11.07 +4.25 QB
5 Bjørn Hardahl 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:11.34 +4.52 QB
6 Benjamin K Olesen 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:11.86 +5.04 QB
7 Elias Brøndum Andersen 2010 Søllerød Svømmeklub 1:12.51 +5.69 QB
8 Victor Ploug Mattson 2010 Lyngby Svømmeklub 1:12.72 +5.90 QB
9 Wille Ask Bargmann 2010 Herlev Svømning 1:12.76 +5.94 QB
10 Vilbert Fosbøl 2011 Søllerød Svømmeklub 1:13.38 +6.56 QB
11 Oliver Thøsing Skourup 2010 Solrød Svømmeklub 1:14.49 +7.67 QB
12 Enoch Frederik Homoki 2010 Søllerød Svømmeklub 1:18.77 +11.95 QB
13 Sylvester Haugsted 2011 A6 Svømmeklubben Laksen 1:18.83 +12.01
14 Benjamin Primiterra 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:20.13 +13.31
15 Silas Bak 2011 Herlev Svømning 1:20.34 +13.52
16 Victor Nielsen 2011 Solrød Svømmeklub 1:24.03 +17.21
17 Xander Flygenring 2011 Søllerød Svømmeklub 1:25.90 +19.08
18 Marcus Sonne 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:27.57 +20.75
19 Amin Kadim 2011 Herlev Svømning 1:30.08 +23.26
20 William Petersen 2011 Solrød Svømmeklub 1:32.16 +25.34
21 Rune Skovgaard Christiansen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:33.23 +26.41
22 Tristan Troulsen 2011 Solrød Svømmeklub 1:36.09 +29.27
23 Benjamin Olsen 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:38.28 +31.46
- Asbjørn Christiansen 2011 A6 Slangerup Svømmeklub DNS
- Malthe Jensen 2011 A6 Slangerup Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 16-06-2023 19:50:09
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer 14-15 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Isaac Hammer Toftkær 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 1:02.97 QA
2 William Moe Sørensen 2009 Søllerød Svømmeklub 1:03.39 +0.42 QA
3 Anton Wichmann Christensen 2009 Søllerød Svømmeklub 1:03.90 +0.93 DI
4 Magnus Svane Hartmann 2008 A6 JGI-Swim 1:05.53 +2.56 QA
5 Silas Hammer Toftkær 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 1:07.67 +4.70 QA
6 Jonathan Znaty 2009 Søllerød Svømmeklub 1:10.15 +7.18 QA
7 Jonathan Nathansen 2009 Søllerød Svømmeklub 1:10.49 +7.52 QA
8 David Pereira 2008 Søllerød Svømmeklub 1:10.51 +7.54 QA
9 Jens Nielsen 2008 A6 JGI-Swim 1:10.55 +7.58 QA
10 Niklas Dresler Aleksic 2009 Herlev Svømning 1:12.67 +9.70 QA
- Liam Hansen 2009 Herlev Svømning DNS
Løb officielt kl.: 16-06-2023 19:50:09
17-06-2023 14:18.08 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner