2024-07-25   03:15:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Bakken Kids Cup 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag, afsnit 1

Document
Resultater
Bakken Kids Cup
Placering: Lyngby Svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 16. jun  2023 to 18. jun  2023
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Christensen 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 1:44.07 QC
2 Jacob Lund Rasmussen 2012 Hvidovre Svømmeklub 1:45.38 +1.31 QC
3 Malthe Larsen 2012 Hvidovre Svømmeklub 1:48.80 +4.73 QC
4 Jonas Xiaoyan Liu 2012 Lyngby Svømmeklub 1:53.90 +9.83 QC
5 Marc Rahbek Mortensen 2012 Solrød Svømmeklub 1:56.72 +12.65 QC
6 Mads Skovsgaard Salling 2013 Lyngby Svømmeklub 2:00.89 +16.82 QC
7 Jonas Kjettrup Bjerrum 2013 A6 JGI-Swim 2:04.61 +20.54 QC
8 Daniel Nissen 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 2:14.05 +29.98 QC
9 Vilfred Skov Sejersten 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 2:15.00 +30.93 QC
10 Ivan Buhl Lund 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 2:16.66 +32.59 QC
11 Valdemar Leonhardt Marstran 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 2:25.86 +41.79 QC
- Willum Esmark 2012 Herlev Svømning DSQ
SW 7.2 Ikke samtidige arme, eller i samme plan
- Christoffer Kofoed 2013 A6 Slangerup Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Valdemar Hvilsom Jensen 2013 Svømmeklubben Triton Ballerup DNS
Løb officielt kl.: 16-06-2023 18:29:45
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Adam Engsig-Karup 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:25.13 QB
2 Bastian Johnsen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:27.90 +2.77 QB
3 Silas Argueta Andersen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:32.90 +7.77 QB
4 Axel Bundgaard Lorentzen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:33.25 +8.12 QB
5 Wille Ask Bargmann 2010 Herlev Svømning 1:36.71 +11.58 QB
6 Oliver Thøsing Skourup 2010 Solrød Svømmeklub 1:41.81 +16.68 QB
7 Marcus Sonne 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:44.62 +19.49 QB
8 Mikkel Skou Elgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 1:51.17 +26.04 QB
9 Sylvester Haugsted 2011 A6 Svømmeklubben Laksen 1:51.55 +26.42 QB
10 Enoch Frederik Homoki 2010 Søllerød Svømmeklub 1:51.59 +26.46 QB
11 Victor Søegaard 2011 Søllerød Svømmeklub 1:54.28 +29.15 QB
12 William Petersen 2011 Solrød Svømmeklub 1:56.19 +31.06 QB
13 Rune Skovgaard Christiansen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:58.59 +33.46
14 Amin Kadim 2011 Herlev Svømning 2:01.96 +36.83
Løb officielt kl.: 16-06-2023 18:29:45
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Flygenring 2009 Søllerød Svømmeklub 1:28.92 QA
2 Jens Nielsen 2008 A6 JGI-Swim 1:31.71 +2.79 QA
- Sebastian Gordon Shapley 2009 Søllerød Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 16-06-2023 18:29:45
17-06-2023 01:45.17 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner