2024-07-20   17:24:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Nordic Open Masters 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Saturday Morning

Document
Results
Nordic Open Masters 2023
Place: Bellahøj Svømmestadion Organizer: Danish Swim Federation
Pool: 25m Competition Date: Sep 30, 2023 to Oct 1, 2023
Event 10, 200m Butterfly Women 65-69 years - Final
EMR 2:17.11 Lisa Stamm ? (GER) Hamburg (GER) 11-11-2017
EMR 2:19.34 Laura Bianzani ? (ITA) Brescia (ITA) 27-03-2004
EMR 2:20.92 Viktoria Felföldy ? (HUN) Rotterdam (NED) 25-01-2020
EMR 2:24.17 Sophia Skou ? (DEN) Malmö (SWE) 12-10-2018
EMR 2:26.45 Barbara Kehbein ? (GER) Flensburg (GER) 15-02-2014
EMR 2:28.69 Franca Bosisio ? (ITA) Riccione (ITA) 25-02-2018
EMR 2:32.91 Franca Bosisio Team Trezzo Sport SSD (I Roma (ITA) 22-04-2023
EMR 2:46.28 Judith Pearson ? (GBR) Glasgow (GBR) 11-09-2021
EMR 3:13.41 Amanda Heath Spencer Masters Swim Te Bexleyheath (GBR) 21-05-2023
EMR 3:26.35 Kira Makarova ? (RUS) Saransk (RUS) 17-11-2018
EMR 3:57.33 Sylvia Neuhauser ? (AUT) Salzburg (AUT) 21-05-2005
EMR 5:20.76 Yvette Kaplan Bader ? (FRA) Clermont (FRA) 11-03-2010
EMR 6:04.28 Yvette Kaplan Bader ? (FRA) Colmar (FRA) 02-02-2014
EMR 1439:59.  Vacancy
EMR 1439:59.  Vacancy
EMR 1439:59.  Vacancy
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
- Dana Benova 1956 PK Masters Ústí nad Labem +0.83 DSQ
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF
Event official at: 30-09-2023 12:00:19
Event 10, 200m Butterfly Women 60-64 years - Final
EMR 2:17.11 Lisa Stamm ? (GER) Hamburg (GER) 11-11-2017
EMR 2:19.34 Laura Bianzani ? (ITA) Brescia (ITA) 27-03-2004
EMR 2:20.92 Viktoria Felföldy ? (HUN) Rotterdam (NED) 25-01-2020
EMR 2:24.17 Sophia Skou ? (DEN) Malmö (SWE) 12-10-2018
EMR 2:26.45 Barbara Kehbein ? (GER) Flensburg (GER) 15-02-2014
EMR 2:28.69 Franca Bosisio ? (ITA) Riccione (ITA) 25-02-2018
EMR 2:32.91 Franca Bosisio Team Trezzo Sport SSD (I Roma (ITA) 22-04-2023
EMR 2:46.28 Judith Pearson ? (GBR) Glasgow (GBR) 11-09-2021
EMR 3:13.41 Amanda Heath Spencer Masters Swim Te Bexleyheath (GBR) 21-05-2023
EMR 3:26.35 Kira Makarova ? (RUS) Saransk (RUS) 17-11-2018
EMR 3:57.33 Sylvia Neuhauser ? (AUT) Salzburg (AUT) 21-05-2005
EMR 5:20.76 Yvette Kaplan Bader ? (FRA) Clermont (FRA) 11-03-2010
EMR 6:04.28 Yvette Kaplan Bader ? (FRA) Colmar (FRA) 02-02-2014
EMR 1439:59.  Vacancy
EMR 1439:59.  Vacancy
EMR 1439:59.  Vacancy
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ulla Olin 1963 Sigma Swim Birkerød +0.90 480 3:25.81
Entry time: 3:29.32 (-3.51)
50m: 47.09
100m: 1:40.75
(53.66)
150m: 2:34.85
(54.10)
200m: 3:25.81
(50.96)
Event official at: 30-09-2023 12:00:19
Event 10, 200m Butterfly Women 45-49 years - Final
EMR 2:17.11 Lisa Stamm ? (GER) Hamburg (GER) 11-11-2017
EMR 2:19.34 Laura Bianzani ? (ITA) Brescia (ITA) 27-03-2004
EMR 2:20.92 Viktoria Felföldy ? (HUN) Rotterdam (NED) 25-01-2020
EMR 2:24.17 Sophia Skou ? (DEN) Malmö (SWE) 12-10-2018
EMR 2:26.45 Barbara Kehbein ? (GER) Flensburg (GER) 15-02-2014
EMR 2:28.69 Franca Bosisio ? (ITA) Riccione (ITA) 25-02-2018
EMR 2:32.91 Franca Bosisio Team Trezzo Sport SSD (I Roma (ITA) 22-04-2023
EMR 2:46.28 Judith Pearson ? (GBR) Glasgow (GBR) 11-09-2021
EMR 3:13.41 Amanda Heath Spencer Masters Swim Te Bexleyheath (GBR) 21-05-2023
EMR 3:26.35 Kira Makarova ? (RUS) Saransk (RUS) 17-11-2018
EMR 3:57.33 Sylvia Neuhauser ? (AUT) Salzburg (AUT) 21-05-2005
EMR 5:20.76 Yvette Kaplan Bader ? (FRA) Clermont (FRA) 11-03-2010
EMR 6:04.28 Yvette Kaplan Bader ? (FRA) Colmar (FRA) 02-02-2014
EMR 1439:59.  Vacancy
EMR 1439:59.  Vacancy
EMR 1439:59.  Vacancy
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Dorte Dahl 1977 Sigma Swim Birkerød +0.69 521 2:57.83
Entry time: 2:58.28 (-0.45)
50m: 36.68
100m: 1:20.43
(43.75)
150m: 2:06.24
(45.81)
200m: 2:57.83
(51.59)
2 Linn Løvoll Aker 1978 Asker Svømmeklub +0.78 283 3:37.93 +40.10
Entry time: 3:35.61 (+2.32)
50m: 45.68
100m: 1:41.74
(56.06)
150m: 2:39.88
(58.14)
200m: 3:37.93
(58.05)
3 María Fanndal Birkisdóttir 1975 Sunddeild Breiðabliks +0.99 279 3:39.03 +41.20
Entry time: 3:27.25 (+11.78)
50m: 48.41
100m: 1:44.74
(56.33)
150m: 2:42.61
(57.87)
200m: 3:39.03
(56.42)
4 Anette Ruud 1974 Drøbak-Frogn IL +0.96 213 3:59.43 +1:01.60
Entry time: 3:51.98 (+7.45)
50m: 54.02
100m: 1:55.99
(1:01.97)
150m: 2:58.53
(1:02.54)
200m: 3:59.43
(1:00.90)
Event official at: 30-09-2023 12:00:19
Event 10, 200m Butterfly Women 40-44 years - Final
EMR 2:17.11 Lisa Stamm ? (GER) Hamburg (GER) 11-11-2017
EMR 2:19.34 Laura Bianzani ? (ITA) Brescia (ITA) 27-03-2004
EMR 2:20.92 Viktoria Felföldy ? (HUN) Rotterdam (NED) 25-01-2020
EMR 2:24.17 Sophia Skou ? (DEN) Malmö (SWE) 12-10-2018
EMR 2:26.45 Barbara Kehbein ? (GER) Flensburg (GER) 15-02-2014
EMR 2:28.69 Franca Bosisio ? (ITA) Riccione (ITA) 25-02-2018
EMR 2:32.91 Franca Bosisio Team Trezzo Sport SSD (I Roma (ITA) 22-04-2023
EMR 2:46.28 Judith Pearson ? (GBR) Glasgow (GBR) 11-09-2021
EMR 3:13.41 Amanda Heath Spencer Masters Swim Te Bexleyheath (GBR) 21-05-2023
EMR 3:26.35 Kira Makarova ? (RUS) Saransk (RUS) 17-11-2018
EMR 3:57.33 Sylvia Neuhauser ? (AUT) Salzburg (AUT) 21-05-2005
EMR 5:20.76 Yvette Kaplan Bader ? (FRA) Clermont (FRA) 11-03-2010
EMR 6:04.28 Yvette Kaplan Bader ? (FRA) Colmar (FRA) 02-02-2014
EMR 1439:59.  Vacancy
EMR 1439:59.  Vacancy
EMR 1439:59.  Vacancy
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kristiina Arusoo 1979 Meisterujumise U-Klubi 441 3:04.69
Entry time: 3:00.89 (+3.80)
50m: 39.69
100m: 1:26.58
(46.89)
150m: 2:16.44
(49.86)
200m: 3:04.69
(48.25)
2 Sara Persson 1983 Göteborg Sim 219 3:53.29 +48.60
Entry time: 3:46.18 (+7.11)
50m: 44.43
100m: 1:41.43
(57.00)
150m: 2:49.08
(1:07.65)
200m: 3:53.29
(1:04.21)
Event official at: 30-09-2023 12:00:19
Event 10, 200m Butterfly Women 35-39 years - Final
EMR 2:17.11 Lisa Stamm ? (GER) Hamburg (GER) 11-11-2017
EMR 2:19.34 Laura Bianzani ? (ITA) Brescia (ITA) 27-03-2004
EMR 2:20.92 Viktoria Felföldy ? (HUN) Rotterdam (NED) 25-01-2020
EMR 2:24.17 Sophia Skou ? (DEN) Malmö (SWE) 12-10-2018
EMR 2:26.45 Barbara Kehbein ? (GER) Flensburg (GER) 15-02-2014
EMR 2:28.69 Franca Bosisio ? (ITA) Riccione (ITA) 25-02-2018
EMR 2:32.91 Franca Bosisio Team Trezzo Sport SSD (I Roma (ITA) 22-04-2023
EMR 2:46.28 Judith Pearson ? (GBR) Glasgow (GBR) 11-09-2021
EMR 3:13.41 Amanda Heath Spencer Masters Swim Te Bexleyheath (GBR) 21-05-2023
EMR 3:26.35 Kira Makarova ? (RUS) Saransk (RUS) 17-11-2018
EMR 3:57.33 Sylvia Neuhauser ? (AUT) Salzburg (AUT) 21-05-2005
EMR 5:20.76 Yvette Kaplan Bader ? (FRA) Clermont (FRA) 11-03-2010
EMR 6:04.28 Yvette Kaplan Bader ? (FRA) Colmar (FRA) 02-02-2014
EMR 1439:59.  Vacancy
EMR 1439:59.  Vacancy
EMR 1439:59.  Vacancy
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aoife Sexton 1987 Cork Masters Swimming Club 370 3:07.22
Entry time: 3:20.00 (-12.78)
50m: 41.04
100m: 1:28.61
(47.57)
150m: 2:20.17
(51.56)
200m: 3:07.22
(47.05)
Event official at: 30-09-2023 12:00:19
Event 10, 200m Butterfly Women 30-34 years - Final
EMR 2:17.11 Lisa Stamm ? (GER) Hamburg (GER) 11-11-2017
EMR 2:19.34 Laura Bianzani ? (ITA) Brescia (ITA) 27-03-2004
EMR 2:20.92 Viktoria Felföldy ? (HUN) Rotterdam (NED) 25-01-2020
EMR 2:24.17 Sophia Skou ? (DEN) Malmö (SWE) 12-10-2018
EMR 2:26.45 Barbara Kehbein ? (GER) Flensburg (GER) 15-02-2014
EMR 2:28.69 Franca Bosisio ? (ITA) Riccione (ITA) 25-02-2018
EMR 2:32.91 Franca Bosisio Team Trezzo Sport SSD (I Roma (ITA) 22-04-2023
EMR 2:46.28 Judith Pearson ? (GBR) Glasgow (GBR) 11-09-2021
EMR 3:13.41 Amanda Heath Spencer Masters Swim Te Bexleyheath (GBR) 21-05-2023
EMR 3:26.35 Kira Makarova ? (RUS) Saransk (RUS) 17-11-2018
EMR 3:57.33 Sylvia Neuhauser ? (AUT) Salzburg (AUT) 21-05-2005
EMR 5:20.76 Yvette Kaplan Bader ? (FRA) Clermont (FRA) 11-03-2010
EMR 6:04.28 Yvette Kaplan Bader ? (FRA) Colmar (FRA) 02-02-2014
EMR 1439:59.  Vacancy
EMR 1439:59.  Vacancy
EMR 1439:59.  Vacancy
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Therese Svensson Rose 1991 Sjöbo Simsällskap +0.67 610 2:36.88
Entry time: 2:30.69 (+6.19)
50m: 34.80
100m: 1:15.24
(40.44)
150m: 1:57.31
(42.07)
200m: 2:36.88
(39.57)
2 Nanna M. Christiansen 1993 Esbjerg Svømmeklub +0.80 597 2:38.04 +1.16
Entry time: 2:45.00 (-6.96)
50m: 33.90
100m: 1:13.41
(39.51)
150m: 1:55.36
(41.95)
200m: 2:38.04
(42.68)
Event official at: 30-09-2023 12:00:19
Event 10, 200m Butterfly Women 25-29 years - Final
EMR 2:17.11 Lisa Stamm ? (GER) Hamburg (GER) 11-11-2017
EMR 2:19.34 Laura Bianzani ? (ITA) Brescia (ITA) 27-03-2004
EMR 2:20.92 Viktoria Felföldy ? (HUN) Rotterdam (NED) 25-01-2020
EMR 2:24.17 Sophia Skou ? (DEN) Malmö (SWE) 12-10-2018
EMR 2:26.45 Barbara Kehbein ? (GER) Flensburg (GER) 15-02-2014
EMR 2:28.69 Franca Bosisio ? (ITA) Riccione (ITA) 25-02-2018
EMR 2:32.91 Franca Bosisio Team Trezzo Sport SSD (I Roma (ITA) 22-04-2023
EMR 2:46.28 Judith Pearson ? (GBR) Glasgow (GBR) 11-09-2021
EMR 3:13.41 Amanda Heath Spencer Masters Swim Te Bexleyheath (GBR) 21-05-2023
EMR 3:26.35 Kira Makarova ? (RUS) Saransk (RUS) 17-11-2018
EMR 3:57.33 Sylvia Neuhauser ? (AUT) Salzburg (AUT) 21-05-2005
EMR 5:20.76 Yvette Kaplan Bader ? (FRA) Clermont (FRA) 11-03-2010
EMR 6:04.28 Yvette Kaplan Bader ? (FRA) Colmar (FRA) 02-02-2014
EMR 1439:59.  Vacancy
EMR 1439:59.  Vacancy
EMR 1439:59.  Vacancy
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Nicole Jensen 1996 Hovedstadens Svømmeklub 417 2:53.52
Entry time: 2:50.41 (+3.11)
50m: 35.97
100m: 1:19.87
(43.90)
150m: 2:06.28
(46.41)
200m: 2:53.52
(47.24)
Event official at: 30-09-2023 12:00:19
2023-09-30 12:00:34 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licensed to: Hovedstadens Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner