2024-07-18   00:48:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Loranga Cup 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Loranga Cup 2023
Plats: Arrangör: SK Laxen
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 sep 2023 till den 24 sep 2023
Gren 15, 4x50m Medley Mixed - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Malmö Kappsimningsklubb 22 Malmö Kappsimningsklubb 1:52.77
Bill Beckman 2005 AJ6305 28.17 28.17
Axel Andrén 2001 AD6301 29.62 57.79
Tea Winblad 2004 AH7404 28.40 1:26.19
Kristina Orban 2004 AS9804 26.58 1:52.77
2 Kungsbacka Simsällskap 22 Kungsbacka Simsällskap 1:55.69 +2.92
Hektor Kvarnlöf 2004 AT0504 28.40 28.40
Sebastian Svensson 2001 AU3101 28.91 57.31
Thindra Hackwitz 2003 BG9403 30.72 1:28.03
Alice Karlsson 2004 BJ3204 27.66 1:55.69
3 Simklubben Laxen 16 Simklubben Laxen 2:01.53 +8.76
Aaron Hullegård 2007 AF4507 29.91 29.91
Gustav Karlsson 2007 AF9507 30.85 1:00.76
Emmie Fransson 2009 AF8609 31.53 1:32.29
Livia Berggren 2009 AF1809 29.24 2:01.53
4 Kungsbacka Simsällskap lag 2 15 Kungsbacka Simsällskap 2:07.06 +14.29
Isak Tullberg Ledel 2009 AH3709 31.29 31.29
Liv Olesen 2009 AR5009 36.54 1:07.83
Elsa Gentzel 2008 AI6808 33.30 1:41.13
Max Johansson 2008 AK2708 25.93 2:07.06
5 Simklubben Laxen lag 2 17 Simklubben Laxen 2:08.51 +15.74
Isac Dolck 2007 AL8307 31.60 31.60
Marcus Kvarnhäll 2006 AS7306 30.95 1:02.55
Selma Sollenius 2009 AY8209 34.28 1:36.83
Atena Zamani 2009 BE4008 31.68 2:08.51
6 Simklubben Laxen lag 3 17 Simklubben Laxen 2:09.58 +16.81
Jonah Hullegård 2006 AN1306 30.75 30.75
Signe Viola Larsson 2009 AR8809 38.59 1:09.34
Rut Meurling 2009 AR9009 33.50 1:42.84
Noah Nilvé 2008 AL9908 26.74 2:09.58
7 Simklubben Hajen lag 1 17 Simklubben Hajen 2:10.24 +17.47
Alice Bitzén 2006 AE3606 30.97 30.97
Julia Bruér 2007 AB5207 36.22 1:07.19
Noah Engström 2008 AN9108 33.58 1:40.77
Alexander Lindberg 2009 AG5509 29.47 2:10.24
8 Simklubben Laxen lag 4 15 Simklubben Laxen 2:15.06 +22.29
Amy Bladh 2008 AS8208 35.89 35.89
Melvin Lindell 2009 AX2709 35.70 1:11.59
Allis Harrysson 2008 BE1608 35.33 1:46.92
Noah Almquist 2010 AM8510 28.14 2:15.06
9 Simklubben Laxen lag 5 15 Simklubben Laxen 2:19.59 +26.82
Anton Ekstrand 2008 AC7108 35.76 35.76
Noomi Hullegård 2009 AE3209 40.55 1:16.31
Måns Bergdahl 2009 AF9909 32.48 1:48.79
Amanda Roghe 2010 AP8410 30.80 2:19.59
10 Simklubben Laxen lag 6 14 Simklubben Laxen 2:20.32 +27.55
Olle Salomonsson 2009 AG0909 35.16 35.16
Julius Röhrle 2009 AG0109 37.51 1:12.67
Freja Tennfors 2011 AK4811 36.50 1:49.17
Elin Pettersson 2009 AY8009 31.15 2:20.32
11 Simklubben Hajen lag 2 16 Simklubben Hajen 2:20.76 +27.99
Anna Gutenwik 2008 AC5808 34.60 34.60
Ingrid Nilsson 2007 BF4207 38.91 1:13.51
Maximus Berggren 2008 AT3508 36.67 1:50.18
Felix Heimdahl 2009 AL6309 30.58 2:20.76
12 Simklubben Laxen lag 8 14 Simklubben Laxen 2:32.22 +39.45
Felix Örmgård 2010 AM9310 38.41 38.41
Otto Nielsen 2010 AM8910 40.85 1:19.26
Nina Vulicevic 2009 AY8409 38.45 1:57.71
Hedda Axelsson 2010 AT8810 34.51 2:32.22
13 Simklubben Stimmet 14 Simklubben Stimmet 2:36.99 +44.22
Esbjörn Leppänen 2010 AF4110 41.81 41.81
Agnes Ehrenskär 2010 AP3810 41.55 1:23.36
Ella Franvin 2009 AP0209 39.78 2:03.14
Isak Bergendorff 2010 AL9510 33.85 2:36.99
14 Simklubben Laxen lag 9 14 Simklubben Laxen 2:40.41 +47.64
Hilda Cronqvist 2009 BC2809 40.06 40.06
Emilia Gustafsson 2009 AR8409 51.61 1:31.67
Martin Tronsson 2010 AE5710 33.46 2:05.13
Viktor Helmfors 2010 AR2710 35.28 2:40.41
15 SK Laxen lag 10 13 Simklubben Laxen 2:53.53 +1:00.7
Casper Janver 2010 AK7710 42.90 42.90
Linnea Visell 2011 AG9011 47.60 1:30.50
Ebba Pettersson 2010 AZ9410 47.09 2:17.59
Lukas Marmvik 2011 AM6711 35.94 2:53.53
- Falkenbergs Simklubb 17 Falkenbergs Simklubb DSQ
Noah McAdam 2009 AH9709 32.37 32.37
Adiyat Coles 2008 AB1808
Daniel Nurislamov 2007 AV1907
Freja Borgkvist 2006 AO9406
- Föreningen Varbergs Sim 14 Föreningen Varbergs Sim DSQ
Lava Hagström 2011 AC7011 39.56 39.56
Arvid Forslund 2011 AF2111 46.20 1:25.76
Molly Bengtsson 2010 AJ2210 38.10 2:03.86
Lias Lindvall 2009 AW6309
- Simklubben Laxen lag 7 15 Simklubben Laxen DSQ
Viktor Forsberg Funkquist 2009 AK9309
David-Mihai Adamescu
Radianu
2009 AZ5109
Evelina Radoi 2009 AR9209
Elvira Lindeborg Lundh 2008 BK6208
- Simklubben Hajen lag 3 16 Simklubben Hajen DNS
Alva Engström 2010 AK6610
Ingrid Nilsson 2007 BF4207
Maximus Berggren 2008 AT3508
Felix Heimdahl 2009 AL6309
Grenen officiell:  2023-09-23 12:31:02
2023-09-23 12:31:07 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Simklubben Laxen

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner