2024-07-20   01:32:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för DM kortbana 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, start 09:00 (insim 08:00-08:45)

Document
Resultat
DM 25m 2023
Plats: Torvalla Arrangör: Södertörns SS och Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 okt 2023 till den 22 okt 2023
Gren 3, 100m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilda Sandberg 2005 Täby Sim +0.53 669 1:04.61
50m: 29.58
100m: 1:04.61
(35.03)
2 Alicia Söderlind 2005 Tyresö Simsällskap +0.53 602 1:06.90 +2.29
50m: 31.22
100m: 1:06.90
(35.68)
3 Therese Baltzarsson 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.47 581 1:07.72 +3.11
50m: 31.52
100m: 1:07.72
(36.20)
4 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.63 580 1:07.73 +3.12
50m: 32.10
100m: 1:07.73
(35.63)
5 Sara Lofter 2006 Simklubben Neptun +0.64 568 1:08.21 +3.60
50m: 30.76
100m: 1:08.21
(37.45)
6 Julia Ottosson 2006 Södertörns Simsällskap +0.54 507 1:10.86 +6.25
50m: 31.92
100m: 1:10.86
(38.94)
7 Eline Finne 2007 Järfälla Simsällskap +0.74 502 1:11.08 +6.47
50m: 32.94
100m: 1:11.08
(38.14)
8 Sofia Bäckström 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.51 496 1:11.36 +6.75
50m: 34.01
100m: 1:11.36
(37.35)
9 Wilma Danielsson 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.63 490 1:11.67 +7.06
50m: 34.37
100m: 1:11.67
(37.30)
10 Leah Ishaq 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.64 489 1:11.68 +7.07
50m: 33.92
100m: 1:11.68
(37.76)
11 Audrey Glavas 2008 Södertörns Simsällskap +0.61 484 1:11.96 +7.35
50m: 33.54
100m: 1:11.96
(38.42)
12 Sara Arnö 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.63 475 1:12.39 +7.78
50m: 33.47
100m: 1:12.39
(38.92)
13 Ellinor Eldh 2006 Södertörns Simsällskap +0.55 472 1:12.56 +7.95
50m: 32.62
100m: 1:12.56
(39.94)
14 Moa Forsgren 2008 Södertörns Simsällskap +0.71 471 1:12.59 +7.98
50m: 33.67
100m: 1:12.59
(38.92)
15 Evelina Kopparberg 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.63 469 1:12.70 +8.09
50m: 33.82
100m: 1:12.70
(38.88)
16 Alice Sjödén-Sikström 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.59 459 1:13.21 +8.60
50m: 33.21
100m: 1:13.21
(40.00)
17 Sofia Sundström Curstedt 2008 Danderyd Simklubb +0.73 455 1:13.47 +8.86
50m: 35.03
100m: 1:13.47
(38.44)
18 Felicia Göthberg 2004 Järfälla Simsällskap -.-- 446 1:13.93 +9.32
50m: 34.13
100m: 1:13.93
(39.80)
19 Isabella Westberg 2007 Järfälla Simsällskap +0.62 444 1:14.07 +9.46
50m: 34.18
100m: 1:14.07
(39.89)
20 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb +0.69 439 1:14.32 +9.71
50m: 35.24
100m: 1:14.32
(39.08)
21 Greta Bruzelius 2008 Danderyd Simklubb +0.75 419 1:15.48 +10.87
50m: 35.32
100m: 1:15.48
(40.16)
22 Lova Åhlén 2004 Norrtälje Simklubb -.-- 419 1:15.51 +10.90
50m: 34.29
100m: 1:15.51
(41.22)
23 Amanda Ahinko 2007 Södertörns Simsällskap -.-- 414 1:15.78 +11.17
50m: 36.19
100m: 1:15.78
(39.59)
24 Alva Lindberg 2008 Södertörns Simsällskap +0.61 414 1:15.80 +11.19
50m: 35.28
100m: 1:15.80
(40.52)
25 Emma Johanson 2008 Södertörns Simsällskap +0.60 401 1:16.57 +11.96
50m: 37.01
100m: 1:16.57
(39.56)
26 Signe Feldhof 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 397 1:16.85 +12.24
50m: 34.92
100m: 1:16.85
(41.93)
27 Meja Thunvall 2006 Södertörns Simsällskap -.-- 365 1:19.01 +14.40
50m: 35.86
100m: 1:19.01
(43.15)
28 Freja Vesterlund 2006 Södertörns Simsällskap -.-- 356 1:19.66 +15.05
50m: 36.48
100m: 1:19.66
(43.18)
29 Ida Lövblom 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 344 1:20.60 +15.99
50m: 37.70
100m: 1:20.60
(42.90)
30 Linnea Hyvönen 2005 Södertörns Simsällskap +0.82 302 1:24.14 +19.53
50m: 39.87
100m: 1:24.14
(44.27)
- Ella Renholm 2006 Väsby Simsällskap +0.69 DSQ
- Anna Maria Olympia Rosenqvi 2008 Skuru Idrottsklubb -.-- DNS
Grenen officiell:  2023-10-21 09:40:02
2023-10-21 09:40:10 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Södertörns Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner