2024-07-18   10:24:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för DM kortbana 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, start 09:00 (insim 08:00-08:45)

Document
Resultat
DM 25m 2023
Plats: Torvalla Arrangör: Södertörns SS och Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 okt 2023 till den 22 okt 2023
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hjalmar Mueller 2004 Simklubben Neptun +0.52 638 2:19.52
50m: 32.01
100m: 1:07.64
(35.63)
150m: 1:44.32
(36.68)
200m: 2:19.52
(35.20)
2 Patric Ridell 1993 Simklubben Neptun +0.53 631 2:20.04 +0.52
50m: 32.19
100m: 1:08.47
(36.28)
150m: 1:44.40
(35.93)
200m: 2:20.04
(35.64)
3 Julius Gustavsson 2002 Täby Sim +0.67 627 2:20.35 +0.83
50m: 31.79
100m: 1:07.24
(35.45)
150m: 1:44.08
(36.84)
200m: 2:20.35
(36.27)
4 Erik Kähr 1995 Solna Sundbyberg SS 04 +0.76 561 2:25.62 +6.10
50m: 31.02
100m: 1:08.07
(37.05)
150m: 1:46.04
(37.97)
200m: 2:25.62
(39.58)
5 Alvin Johansson 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 467 2:34.81 +15.29
50m: 32.94
100m: 1:10.94
(38.00)
150m: 1:51.69
(40.75)
200m: 2:34.81
(43.12)
6 Folke Duhlin 2009 Täby Sim +0.54 420 2:40.39 +20.87
50m: 35.76
100m: 1:16.49
(40.73)
150m: 1:58.34
(41.85)
200m: 2:40.39
(42.05)
7 Lukas Jonsgården 2008 Väsby Simsällskap +0.54 411 2:41.56 +22.04
50m: 35.33
100m: 1:16.10
(40.77)
150m: 1:58.62
(42.52)
200m: 2:41.56
(42.94)
8 Eric Söderlund 2010 Täby Sim +0.54 384 2:45.26 +25.74
50m: 35.80
100m: 1:17.88
(42.08)
150m: 2:01.69
(43.81)
200m: 2:45.26
(43.57)
9 Oliver Bronsdon 2008 Täby Sim +0.54 367 2:47.70 +28.18
50m: 36.90
100m: 1:19.59
(42.69)
150m: 2:04.21
(44.62)
200m: 2:47.70
(43.49)
10 Justin Åkesson 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.72 355 2:49.64 +30.12
50m: 37.66
100m: 1:19.76
(42.10)
150m: 2:03.91
(44.15)
200m: 2:49.64
(45.73)
11 Nikola Boskov 2009 Södertälje Simsällskap +0.73 342 2:51.68 +32.16
50m: 37.23
100m: 1:21.65
(44.42)
150m: 2:07.36
(45.71)
200m: 2:51.68
(44.32)
12 Nathanael Alexanderson 2006 Spårvägen Simförening +0.72 324 2:54.92 +35.40
50m: 38.60
100m: 1:23.09
(44.49)
150m: 2:09.79
(46.70)
200m: 2:54.92
(45.13)
13 Christian Inci 2010 Södertörns Simsällskap -.-- 224 3:17.77 +58.25
50m: 42.94
100m: 1:32.71
(49.77)
150m: 2:25.49
(52.78)
200m: 3:17.77
(52.28)
- Loke Beronius 2008 Norrtälje Simklubb -.-- DSQ
Grenen officiell:  2023-10-21 09:47:20
2023-10-21 09:47:59 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Södertörns Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner