2024-07-18   09:32:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för DM kortbana 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, start 09:00 (insim 08:00-08:45)

Document
Resultat
DM 25m 2023
Plats: Torvalla Arrangör: Södertörns SS och Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 okt 2023 till den 22 okt 2023
Gren 5, 200m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Alsén 2007 Täby Sim -.-- 691 2:04.88
50m: 29.53
100m: 1:00.78
(31.25)
150m: 1:32.79
(32.01)
200m: 2:04.88
(32.09)
2 Elvira Lönnberg Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.61 627 2:08.98 +4.10
50m: 29.37
100m: 1:01.58
(32.21)
150m: 1:34.89
(33.31)
200m: 2:08.98
(34.09)
3 Sofia Bang 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.57 614 2:09.88 +5.00
50m: 31.31
100m: 1:03.95
(32.64)
150m: 1:36.69
(32.74)
200m: 2:09.88
(33.19)
4 Maxine Egner 2004 Väsby Simsällskap +0.73 601 2:10.83 +5.95
50m: 28.61
100m: 1:00.98
(32.37)
150m: 1:36.06
(35.08)
200m: 2:10.83
(34.77)
5 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening +0.78 592 2:11.46 +6.58
50m: 30.44
100m: 1:03.71
(33.27)
150m: 1:37.47
(33.76)
200m: 2:11.46
(33.99)
6 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 589 2:11.69 +6.81
50m: 31.03
100m: 1:04.52
(33.49)
150m: 1:38.36
(33.84)
200m: 2:11.69
(33.33)
7 Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening +0.75 583 2:12.15 +7.27
50m: 29.87
100m: 1:03.67
(33.80)
150m: 1:38.53
(34.86)
200m: 2:12.15
(33.62)
8 Stella Svensson 2009 Södertörns Simsällskap +0.74 579 2:12.43 +7.55
50m: 30.58
100m: 1:04.05
(33.47)
150m: 1:38.45
(34.40)
200m: 2:12.43
(33.98)
9 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 565 2:13.51 +8.63
50m: 30.27
100m: 1:03.68
(33.41)
150m: 1:38.58
(34.90)
200m: 2:13.51
(34.93)
10 Alva Marhold 2007 Väsby Simsällskap +0.54 559 2:14.02 +9.14
50m: 31.24
100m: 1:05.24
(34.00)
150m: 1:39.54
(34.30)
200m: 2:14.02
(34.48)
11 Nina Pavlovic Cano 2004 Väsby Simsällskap +0.70 554 2:14.38 +9.50
50m: 30.89
100m: 1:04.47
(33.58)
150m: 1:39.16
(34.69)
200m: 2:14.38
(35.22)
12 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening -.-- 552 2:14.59 +9.71
50m: 31.31
100m: 1:06.07
(34.76)
150m: 1:40.69
(34.62)
200m: 2:14.59
(33.90)
13 Clara Westerdahl 2005 Täby Sim -.-- 545 2:15.13 +10.25
50m: 31.73
100m: 1:06.03
(34.30)
150m: 1:40.81
(34.78)
200m: 2:15.13
(34.32)
14 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.55 542 2:15.36 +10.48
50m: 30.90
100m: 1:05.11
(34.21)
150m: 1:40.14
(35.03)
200m: 2:15.36
(35.22)
15 Märta Bengtsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.59 535 2:15.99 +11.11
50m: 32.09
100m: 1:05.71
(33.62)
150m: 1:40.43
(34.72)
200m: 2:15.99
(35.56)
16 Tilda Flodin 2007 Väsby Simsällskap +0.63 530 2:16.42 +11.54
50m: 31.33
100m: 1:05.96
(34.63)
150m: 1:41.43
(35.47)
200m: 2:16.42
(34.99)
17 Alva Furingsten 2006 Skuru Idrottsklubb +0.67 528 2:16.60 +11.72
50m: 31.56
100m: 1:06.55
(34.99)
150m: 1:41.94
(35.39)
200m: 2:16.60
(34.66)
18 Olivia Elmquist 2007 Järfälla Simsällskap +0.78 526 2:16.77 +11.89
50m: 31.80
100m: 1:06.09
(34.29)
150m: 1:41.42
(35.33)
200m: 2:16.77
(35.35)
19 Ella Thermaenius 2005 Täby Sim -.-- 524 2:16.97 +12.09
50m: 31.65
100m: 1:05.98
(34.33)
150m: 1:42.47
(36.49)
200m: 2:16.97
(34.50)
20 Mira Wallin 2006 Järfälla Simsällskap +0.58 521 2:17.18 +12.30
50m: 31.01
100m: 1:05.52
(34.51)
150m: 1:42.32
(36.80)
200m: 2:17.18
(34.86)
21 Maja Frejd 2004 Södertörns Simsällskap +0.74 508 2:18.32 +13.44
50m: 31.40
100m: 1:05.94
(34.54)
150m: 1:42.17
(36.23)
200m: 2:18.32
(36.15)
22 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 504 2:18.68 +13.80
50m: 31.88
100m: 1:07.38
(35.50)
150m: 1:43.47
(36.09)
200m: 2:18.68
(35.21)
23 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening +0.53 502 2:18.87 +13.99
50m: 31.95
100m: 1:06.84
(34.89)
150m: 1:42.94
(36.10)
200m: 2:18.87
(35.93)
24 Ella Svanholm 2009 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 501 2:18.95 +14.07
50m: 32.59
100m: 1:08.03
(35.44)
150m: 1:44.02
(35.99)
200m: 2:18.95
(34.93)
25 Mana Tanaka 2007 Täby Sim +0.62 491 2:19.92 +15.04
50m: 31.88
100m: 1:07.19
(35.31)
150m: 1:43.21
(36.02)
200m: 2:19.92
(36.71)
26 Signe Roos 2009 Danderyd Simklubb -.-- 466 2:22.42 +17.54
50m: 32.67
100m: 1:09.22
(36.55)
150m: 1:46.43
(37.21)
200m: 2:22.42
(35.99)
27 Sofia Sundström Curstedt 2008 Danderyd Simklubb +0.85 458 2:23.17 +18.29
50m: 33.04
100m: 1:09.93
(36.89)
150m: 1:46.70
(36.77)
200m: 2:23.17
(36.47)
28 Frida Steen 2005 Täby Sim +0.69 458 2:23.22 +18.34
50m: 33.02
100m: 1:09.89
(36.87)
150m: 1:47.09
(37.20)
200m: 2:23.22
(36.13)
29 Alva Lindberg 2008 Södertörns Simsällskap +0.59 451 2:23.98 +19.10
50m: 32.63
100m: 1:08.90
(36.27)
150m: 1:47.03
(38.13)
200m: 2:23.98
(36.95)
30 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 448 2:24.30 +19.42
50m: 33.34
100m: 1:09.91
(36.57)
150m: 1:47.54
(37.63)
200m: 2:24.30
(36.76)
31 Linnea Hyvönen 2005 Södertörns Simsällskap +0.80 348 2:36.89 +32.01
50m: 35.00
100m: 1:14.51
(39.51)
150m: 1:55.86
(41.35)
200m: 2:36.89
(41.03)
- Hanna Hargsten 1999 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- DNS
Grenen officiell:  2023-10-21 09:59:32
2023-10-21 10:12:44 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Södertörns Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner