2024-07-23   22:57:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för DM kortbana 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, start 09:00 (insim 08:00-08:45)

Document
Resultat
DM 25m 2023
Plats: Torvalla Arrangör: Södertörns SS och Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 okt 2023 till den 22 okt 2023
Gren 7, 50m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alice Velden 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +1.11 765 27.99
2 Nadin Szeghalmi 2005 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.62 567 30.92 +2.93
3 Julia Ottosson 2006 Södertörns Simsällskap +0.68 558 31.08 +3.09
4 Josefin Alm 2001 Tyresö Simsällskap +0.61 557 31.11 +3.12
5 Cecilia Krans 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.57 554 31.16 +3.17
6 Emilia Christiansen 1999 Södertälje Simsällskap +0.65 545 31.34 +3.35
7 Roya Tittelbach 2003 Väsby Simsällskap +0.74 528 31.67 +3.68
8 Evelina Kopparberg 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 524 31.75 +3.76
9 Alva Qvist 2006 Södertörns Simsällskap +0.64 521 31.80 +3.81
10 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim +0.55 517 31.88 +3.89
11 Mira Wallin 2006 Järfälla Simsällskap +0.73 507 32.09 +4.10
12 Emilia Säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 502 32.20 +4.21
13 Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening +0.69 500 32.24 +4.25
14 Jasmine Musaji 2008 Södertörns Simsällskap +0.62 498 32.28 +4.29
15 Klara Klingberg 2006 Lidingö Simklubb +0.65 492 32.41 +4.42
=16 Moa Nyblom 2005 Täby Sim +0.74 476 32.77 +4.78
=16 Ella Renholm 2006 Väsby Simsällskap +0.73 476 32.77 +4.78
18 Ellinor Eldh 2006 Södertörns Simsällskap +0.69 466 33.01 +5.02
19 Else Jomaa 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.65 464 33.06 +5.07
20 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 462 33.10 +5.11
21 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap +0.68 458 33.21 +5.22
22 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun +0.60 457 33.23 +5.24
23 Agnes Gustavsson 2005 Täby Sim +0.67 456 33.25 +5.26
24 Leila Georgsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.62 453 33.32 +5.33
25 Audrey Glavas 2008 Södertörns Simsällskap +0.67 448 33.45 +5.46
26 Molly Brodd 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.62 439 33.68 +5.69
27 Jasmin Nassiri 2007 Södertörns Simsällskap +0.65 432 33.85 +5.86
28 Nadja Travar 2007 Simklubben Neptun +0.60 418 34.23 +6.24
29 Isabell Samuelsson 2009 Södertälje Simsällskap +0.80 417 34.26 +6.27
30 Moa Forsgren 2008 Södertörns Simsällskap +0.74 414 34.34 +6.35
31 Lova Åhlén 2004 Norrtälje Simklubb +0.68 413 34.37 +6.38
32 Maja Wallberg 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.97 409 34.47 +6.48
33 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening +1.21 409 34.48 +6.49
34 Ines Wijk 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.71 378 35.38 +7.39
35 Natalie Nilsson 2005 Södertörns Simsällskap +0.62 369 35.69 +7.70
36 Ebba Mattisson 2006 Södertälje Simsällskap +0.74 349 36.33 +8.34
37 Meja Thunvall 2006 Södertörns Simsällskap +0.83 338 36.75 +8.76
38 Helena Fältman 1980 Spårvägen Simförening +1.04 310 37.80 +9.81 S10
- Isabel Behring 2008 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- DNS
- Greta Bruzelius 2008 Danderyd Simklubb -.-- DNS
Grenen officiell:  2023-10-21 10:41:03
2023-10-21 10:41:23 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Södertörns Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner