2024-07-15   10:26:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2023, Norrtälje

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 insim 08:00

Document
Resultat
UGP3, 2023, Norrtälje
Plats: Arrangör: Norrtälje Sim och Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 okt 2023 till den 15 okt 2023
Gren 1, 200m Frisim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Alsén 2007 Täby Sim 685 2:05.26
50m: 29.91
100m: 1:01.19
(31.28)
150m: 1:33.51
(32.32)
200m: 2:05.26
(31.75)
2 Elsa Svahn 2007 Väsby Simsällskap 604 2:10.61 +5.35
50m: 29.95
100m: 1:02.19
(32.24)
150m: 1:36.19
(34.00)
200m: 2:10.61
(34.42)
3 Alva Marhold 2007 Väsby Simsällskap 562 2:13.76 +8.50
50m: 30.44
100m: 1:04.01
(33.57)
150m: 1:38.44
(34.43)
200m: 2:13.76
(35.32)
4 Olivia Allert 2007 Täby Sim 494 2:19.60 +14.34
50m: 31.82
100m: 1:06.99
(35.17)
150m: 1:43.19
(36.20)
200m: 2:19.60
(36.41)
5 Adella Nordin 2007 Åkersberga Simsällskap 405 2:29.14 +23.88
50m: 34.39
100m: 1:12.36
(37.97)
150m: 1:51.76
(39.40)
200m: 2:29.14
(37.38)
6 Nova Larsson 2007 Ålands Simförening 380 2:32.44 +27.18
50m: 35.45
100m: 1:14.32
(38.87)
150m: 1:54.32
(40.00)
200m: 2:32.44
(38.12)
7 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim 379 2:32.48 +27.22
50m: 35.45
100m: 1:14.99
(39.54)
150m: 1:54.71
(39.72)
200m: 2:32.48
(37.77)
8 Amelia Fricker 2007 Ålands Simförening 248 2:55.58 +50.32
50m: 39.14
100m: 1:24.76
(45.62)
150m: 2:10.95
(46.19)
200m: 2:55.58
(44.63)
9 Corinne Fredrickson 2007 Ålands Simförening 118 3:44.83 +1:39.57
50m: 47.14
100m: 1:43.62
(56.48)
150m: 2:46.51
(1:02.89)
200m: 3:44.83
(58.32)
Grenen officiell:  2023-10-14 09:42:54
Gren 1, 200m Frisim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Sundström Curstedt 2008 Danderyd Simklubb 511 2:18.05
50m: 31.80
100m: 1:07.03
(35.23)
150m: 1:42.73
(35.70)
200m: 2:18.05
(35.32)
2 Emilia Rylander 2008 Täby Sim 509 2:18.24 +0.19
50m: 31.99
100m: 1:07.53
(35.54)
150m: 1:43.31
(35.78)
200m: 2:18.24
(34.93)
3 Isabelle Nilsson 2008 Danderyd Simklubb 478 2:21.23 +3.18
50m: 32.17
100m: 1:08.07
(35.90)
150m: 1:44.63
(36.56)
200m: 2:21.23
(36.60)
4 Caitlin Lenstad 2008 Täby Sim 457 2:23.27 +5.22
50m: 32.96
100m: 1:09.13
(36.17)
150m: 1:46.05
(36.92)
200m: 2:23.27
(37.22)
5 Micaela Donoso Hammar 2008 Danderyd Simklubb 448 2:24.31 +6.26
50m: 32.46
100m: 1:08.60
(36.14)
150m: 1:46.41
(37.81)
200m: 2:24.31
(37.90)
6 Lovisa Burström 2008 Väsby Simsällskap 444 2:24.72 +6.67
50m: 31.96
100m: 1:07.94
(35.98)
150m: 1:45.99
(38.05)
200m: 2:24.72
(38.73)
7 Amelie Jägemar 2008 Väsby Simsällskap 432 2:26.02 +7.97
50m: 34.56
100m: 1:11.72
(37.16)
150m: 1:49.23
(37.51)
200m: 2:26.02
(36.79)
8 Isolde Hamilton 2008 Täby Sim 424 2:26.97 +8.92
50m: 34.57
100m: 1:12.14
(37.57)
150m: 1:49.51
(37.37)
200m: 2:26.97
(37.46)
9 Natalie Donoso Hammar 2008 Danderyd Simklubb 409 2:28.68 +10.63
50m: 32.35
100m: 1:08.78
(36.43)
150m: 1:48.29
(39.51)
200m: 2:28.68
(40.39)
10 Sara Hellström 2008 Täby Sim 394 2:30.59 +12.54
50m: 35.20
100m: 1:14.39
(39.19)
150m: 1:52.80
(38.41)
200m: 2:30.59
(37.79)
11 Tianjiao Luo 2008 Täby Sim 392 2:30.82 +12.77
50m: 33.05
100m: 1:11.28
(38.23)
150m: 1:51.01
(39.73)
200m: 2:30.82
(39.81)
12 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim 343 2:37.74 +19.69
50m: 35.38
100m: 1:16.94
(41.56)
150m: 1:57.42
(40.48)
200m: 2:37.74
(40.32)
13 Astrid Flossing 2008 Täby Sim 338 2:38.49 +20.44
50m: 35.78
100m: 1:16.23
(40.45)
150m: 1:58.07
(41.84)
200m: 2:38.49
(40.42)
14 Nellie  Bocké 2008 Åkersberga Simsällskap 337 2:38.68 +20.63
50m: 34.57
100m: 1:15.27
(40.70)
150m: 1:57.36
(42.09)
200m: 2:38.68
(41.32)
15 Alva Björk 2008 Täby Sim 335 2:38.90 +20.85
50m: 35.52
100m: 1:16.39
(40.87)
150m: 1:57.69
(41.30)
200m: 2:38.90
(41.21)
16 Izabella Lamberstam 2008 Täby Sim 315 2:42.19 +24.14
50m: 36.02
100m: 1:17.01
(40.99)
150m: 2:00.59
(43.58)
200m: 2:42.19
(41.60)
17 Ester von Goës 2008 Täby Sim 314 2:42.37 +24.32
50m: 35.59
100m: 1:16.54
(40.95)
150m: 1:59.19
(42.65)
200m: 2:42.37
(43.18)
18 Signe Wååg 2008 Spårvägen Simförening 284 2:47.90 +29.85
50m: 36.77
100m: 1:19.42
(42.65)
150m: 2:03.46
(44.04)
200m: 2:47.90
(44.44)
19 Tindra Martinsson 2008 Väsby Simsällskap 247 2:55.96 +37.91 S14
50m: 36.98
100m: 1:20.24
(43.26)
150m: 2:08.79
(48.55)
200m: 2:55.96
(47.17)
- Embla Silwerfrost 2008 Solna Sundbyberg SS 04 DNS
Grenen officiell:  2023-10-14 09:42:54
Gren 1, 200m Frisim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Javehed 2009 Täby Sim 518 2:17.48
50m: 31.13
100m: 1:05.51
(34.38)
150m: 1:41.68
(36.17)
200m: 2:17.48
(35.80)
2 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim 499 2:19.14 +1.66
50m: 31.16
100m: 1:05.66
(34.50)
150m: 1:42.15
(36.49)
200m: 2:19.14
(36.99)
3 Ellen Rosander 2009 Danderyd Simklubb 495 2:19.58 +2.10
50m: 32.27
100m: 1:07.86
(35.59)
150m: 1:44.11
(36.25)
200m: 2:19.58
(35.47)
4 Audrey Luo 2009 Väsby Simsällskap 487 2:20.29 +2.81
50m: 31.95
100m: 1:07.82
(35.87)
150m: 1:44.53
(36.71)
200m: 2:20.29
(35.76)
5 Signe Roos 2009 Danderyd Simklubb 485 2:20.53 +3.05
50m: 31.55
100m: 1:07.28
(35.73)
150m: 1:44.45
(37.17)
200m: 2:20.53
(36.08)
6 Lova Saari 2009 Solna Sundbyberg SS 04 449 2:24.12 +6.64
50m: 33.12
100m: 1:09.99
(36.87)
150m: 1:47.73
(37.74)
200m: 2:24.12
(36.39)
7 Selma Nordberg 2009 Ålands Simförening 433 2:25.94 +8.46
50m: 33.09
100m: 1:10.25
(37.16)
150m: 1:48.57
(38.32)
200m: 2:25.94
(37.37)
8 Lovisa Gyllbäck 2009 Solna Sundbyberg SS 04 409 2:28.68 +11.20
50m: 34.12
100m: 1:12.40
(38.28)
150m: 1:51.81
(39.41)
200m: 2:28.68
(36.87)
9 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening 348 2:36.96 +19.48
50m: 35.43
100m: 1:15.03
(39.60)
150m: 1:56.57
(41.54)
200m: 2:36.96
(40.39)
10 Freja Karlsson 2009 Ålands Simförening 345 2:37.40 +19.92
50m: 34.22
100m: 1:13.23
(39.01)
150m: 1:54.97
(41.74)
200m: 2:37.40
(42.43)
11 Elma Butti 2009 Spårvägen Simförening 344 2:37.48 +20.00
50m: 36.21
100m: 1:15.95
(39.74)
150m: 1:57.57
(41.62)
200m: 2:37.48
(39.91)
12 Daria Silinski 2009 Solna Sundbyberg SS 04 327 2:40.15 +22.67
50m: 36.90
100m: 1:17.30
(40.40)
150m: 2:00.01
(42.71)
200m: 2:40.15
(40.14)
13 Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening 314 2:42.34 +24.86
50m: 36.19
100m: 1:17.74
(41.55)
150m: 2:01.34
(43.60)
200m: 2:42.34
(41.00)
14 Tilda Götesson-Scherman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 310 2:43.06 +25.58
50m: 36.99
100m: 1:18.26
(41.27)
150m: 2:01.52
(43.26)
200m: 2:43.06
(41.54)
15 Idun Berglund 2009 Täby Sim 310 2:43.11 +25.63
50m: 36.48
100m: 1:18.20
(41.72)
150m: 2:01.30
(43.10)
200m: 2:43.11
(41.81)
16 Lisa Alzén 2009 Solna Sundbyberg SS 04 283 2:48.15 +30.67
50m: 38.18
100m: 1:21.39
(43.21)
150m: 2:05.20
(43.81)
200m: 2:48.15
(42.95)
17 Iris Bonamy 2009 Spårvägen Simförening 255 2:53.99 +36.51
50m: 37.55
100m: 1:20.81
(43.26)
150m: 2:07.71
(46.90)
200m: 2:53.99
(46.28)
18 Hanna Sundström 2009 Solna Sundbyberg SS 04 246 2:56.24 +38.76
50m: 39.96
100m: 1:25.48
(45.52)
150m: 2:11.92
(46.44)
200m: 2:56.24
(44.32)
19 Ida Artell 2009 Ålands Simförening 146 3:29.54 +1:12.06
50m: 45.44
100m: 1:39.35
(53.91)
150m: 2:36.37
(57.02)
200m: 3:29.54
(53.17)
20 Rebecka Roos 2009 Ålands Simförening 139 3:32.84 +1:15.36
50m: 48.52
100m: 1:44.10
(55.58)
150m: 2:41.40
(57.30)
200m: 3:32.84
(51.44)
- Agnes Elf 2009 Täby Sim DSQ
- Ester Nilsson 2009 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
- Ella Lundgren 2009 Väsby Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2023-10-14 09:42:54
Gren 1, 200m Frisim Damer 11-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Engström 2010 Danderyd Simklubb 467 2:22.31
50m: 32.94
100m: 1:08.49
(35.55)
150m: 1:45.62
(37.13)
200m: 2:22.31
(36.69)
2 Astrid Lerne 2010 Danderyd Simklubb 402 2:29.61 +7.30
50m: 34.43
100m: 1:12.55
(38.12)
150m: 1:51.96
(39.41)
200m: 2:29.61
(37.65)
3 Stina Fleck 2010 Väsby Simsällskap 377 2:32.77 +10.46
50m: 34.20
100m: 1:14.00
(39.80)
150m: 1:54.58
(40.58)
200m: 2:32.77
(38.19)
4 Tilde Ekman 2010 Väsby Simsällskap 374 2:33.19 +10.88
50m: 35.01
100m: 1:14.28
(39.27)
150m: 1:54.22
(39.94)
200m: 2:33.19
(38.97)
5 Caroline Hermansson 2010 Täby Sim 362 2:34.81 +12.50
50m: 35.92
100m: 1:14.86
(38.94)
150m: 1:55.50
(40.64)
200m: 2:34.81
(39.31)
6 Nathalie Falk 2010 Väsby Simsällskap 360 2:35.17 +12.86
50m: 33.28
100m: 1:14.26
(40.98)
150m: 1:56.81
(42.55)
200m: 2:35.17
(38.36)
7 Tuva Wallner 2010 Solna Sundbyberg SS 04 359 2:35.36 +13.05
50m: 35.50
100m: 1:15.50
(40.00)
150m: 1:56.23
(40.73)
200m: 2:35.36
(39.13)
8 Emily Hedlund 2011 Täby Sim 355 2:35.91 +13.60
50m: 35.67
100m: 1:16.11
(40.44)
150m: 1:57.37
(41.26)
200m: 2:35.91
(38.54)
9 Märta Bengter 2010 Spårvägen Simförening 340 2:38.17 +15.86
50m: 35.13
100m: 1:15.81
(40.68)
150m: 1:57.31
(41.50)
200m: 2:38.17
(40.86)
10 Teodora Pop-Comanici 2010 Täby Sim 326 2:40.42 +18.11
50m: 37.01
100m: 1:18.28
(41.27)
150m: 1:59.37
(41.09)
200m: 2:40.42
(41.05)
11 Caroline Asplund 2011 Danderyd Simklubb 318 2:41.72 +19.41
50m: 35.29
100m: 1:16.12
(40.83)
150m: 1:59.58
(43.46)
200m: 2:41.72
(42.14)
12 Tilly Bäckgren 2010 Täby Sim 315 2:42.21 +19.90
50m: 37.46
100m: 1:20.12
(42.66)
150m: 2:02.60
(42.48)
200m: 2:42.21
(39.61)
13 Maja Magnfält 2010 Täby Sim 315 2:42.27 +19.96
50m: 35.94
100m: 1:17.07
(41.13)
150m: 2:00.82
(43.75)
200m: 2:42.27
(41.45)
14 Freja Lundblad 2010 Norrtälje Simklubb 308 2:43.49 +21.18
50m: 36.28
100m: 1:16.96
(40.68)
150m: 2:00.14
(43.18)
200m: 2:43.49
(43.35)
15 Linn Bengtsson 2010 Väsby Simsällskap 303 2:44.26 +21.95
50m: 36.33
100m: 1:18.14
(41.81)
150m: 2:02.48
(44.34)
200m: 2:44.26
(41.78)
16 Astrid Lindkvist 2010 Spårvägen Simförening 300 2:44.89 +22.58
50m: 36.22
100m: 1:18.21
(41.99)
150m: 2:03.02
(44.81)
200m: 2:44.89
(41.87)
17 Ella Edhäll 2010 Täby Sim 298 2:45.15 +22.84
50m: 38.13
100m: 1:19.29
(41.16)
150m: 2:03.38
(44.09)
200m: 2:45.15
(41.77)
18 Sophia Malmgren 2010 Spårvägen Simförening 286 2:47.49 +25.18
50m: 37.48
100m: 1:19.54
(42.06)
150m: 2:04.04
(44.50)
200m: 2:47.49
(43.45)
19 Lova Augustsson 2010 Ålands Simförening 283 2:48.01 +25.70
50m: 37.37
100m: 1:20.87
(43.50)
150m: 2:04.96
(44.09)
200m: 2:48.01
(43.05)
20 Hedvig Flossing 2010 Täby Sim 282 2:48.32 +26.01
50m: 39.58
100m: 1:23.27
(43.69)
150m: 2:08.82
(45.55)
200m: 2:48.32
(39.50)
21 Selma Ånöstam 2010 Väsby Simsällskap 275 2:49.65 +27.34
50m: 37.99
100m: 1:21.59
(43.60)
150m: 2:07.50
(45.91)
200m: 2:49.65
(42.15)
22 Alicia Ariamard 2010 Täby Sim 270 2:50.73 +28.42
50m: 37.26
100m: 1:21.21
(43.95)
150m: 2:07.29
(46.08)
200m: 2:50.73
(43.44)
23 Tuva Burström 2011 Väsby Simsällskap 270 2:50.83 +28.52
50m: 36.67
100m: 1:19.34
(42.67)
150m: 2:05.33
(45.99)
200m: 2:50.83
(45.50)
24 Sigrid Wååg 2010 Spårvägen Simförening 269 2:51.03 +28.72
50m: 36.97
100m: 1:21.11
(44.14)
150m: 2:07.59
(46.48)
200m: 2:51.03
(43.44)
25 Ingrid Löfling 2011 Spårvägen Simförening 259 2:53.23 +30.92
50m: 38.49
100m: 1:22.06
(43.57)
150m: 2:08.34
(46.28)
200m: 2:53.23
(44.89)
26 Akina Sehasa Meddegoda Ged 2010 Täby Sim 247 2:55.80 +33.49
50m: 38.29
100m: 1:21.74
(43.45)
150m: 2:08.43
(46.69)
200m: 2:55.80
(47.37)
27 Tyra Söderman 2010 Norrtälje Simklubb 242 2:57.03 +34.72
50m: 39.99
100m: 1:25.80
(45.81)
150m: 2:12.98
(47.18)
200m: 2:57.03
(44.05)
28 Kerstin Aronsson 2010 Täby Sim 242 2:57.07 +34.76
50m: 38.80
100m: 1:24.44
(45.64)
150m: 2:11.36
(46.92)
200m: 2:57.07
(45.71)
29 Wilma Skarstedt 2010 Solna Sundbyberg SS 04 242 2:57.08 +34.77
50m: 39.05
100m: 1:25.20
(46.15)
150m: 2:12.69
(47.49)
200m: 2:57.08
(44.39)
30 Nora Tornberg 2010 Spårvägen Simförening 238 2:57.95 +35.64
50m: 40.68
100m: 1:25.57
(44.89)
150m: 2:12.96
(47.39)
200m: 2:57.95
(44.99)
31 Klara Musovic 2011 Spårvägen Simförening 234 2:59.04 +36.73
50m: 40.05
100m: 1:26.18
(46.13)
150m: 2:14.00
(47.82)
200m: 2:59.04
(45.04)
32 Ester Mesch 2010 Spårvägen Simförening 216 3:04.03 +41.72
50m: 39.57
100m: 1:27.34
(47.77)
150m: 2:16.64
(49.30)
200m: 3:04.03
(47.39)
33 Amelie Eld 2011 Spårvägen Simförening 214 3:04.49 +42.18
50m: 41.29
100m: 1:28.39
(47.10)
150m: 2:16.58
(48.19)
200m: 3:04.49
(47.91)
34 Meya Jansson 2011 Norrtälje Simklubb 206 3:06.70 +44.39
50m: 40.08
100m: 1:27.72
(47.64)
150m: 2:18.03
(50.31)
200m: 3:06.70
(48.67)
35 Olivia Lamberstam 2010 Täby Sim 191 3:11.46 +49.15
50m: 38.69
100m: 1:26.28
(47.59)
150m: 2:19.52
(53.24)
200m: 3:11.46
(51.94)
36 Elsa Sundin 2010 Solna Sundbyberg SS 04 179 3:15.69 +53.38
50m: 44.01
100m: 1:33.09
(49.08)
150m: 2:25.99
(52.90)
200m: 3:15.69
(49.70)
37 Isabelle Ahlberg 2011 Norrtälje Simklubb 176 3:17.05 +54.74
50m: 43.70
100m: 1:35.43
(51.73)
150m: 2:27.04
(51.61)
200m: 3:17.05
(50.01)
38 Liv D´Afflitto 2011 Spårvägen Simförening 174 3:17.63 +55.32
50m: 42.12
100m: 1:32.49
(50.37)
150m: 2:26.23
(53.74)
200m: 3:17.63
(51.40)
39 Clara Eld 2011 Spårvägen Simförening 173 3:18.09 +55.78
50m: 46.01
100m: 1:37.92
(51.91)
150m: 2:30.41
(52.49)
200m: 3:18.09
(47.68)
Grenen officiell:  2023-10-14 09:42:54
Gren 1, 200m Frisim Damer 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Steen 2005 Täby Sim 451 2:23.96
50m: 33.26
100m: 1:09.28
(36.02)
150m: 1:46.62
(37.34)
200m: 2:23.96
(37.34)
2 Lova Åhlén 2004 Norrtälje Simklubb 411 2:28.45 +4.49
50m: 32.13
100m: 1:09.65
(37.52)
150m: 1:49.37
(39.72)
200m: 2:28.45
(39.08)
Grenen officiell:  2023-10-14 09:42:54
2023-10-14 12:03:54 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Norrtälje Simklubb

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner