2024-07-22   16:45:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2023, Norrtälje

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 insim 08:00

Document
Resultat
UGP3, 2023, Norrtälje
Plats: Arrangör: Norrtälje Sim och Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 okt 2023 till den 15 okt 2023
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Arver 2006 Täby Sim 386 1:25.60
50m: 39.87
100m: 1:25.60
(45.73)
Grenen officiell:  2023-10-14 10:25:00
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb 485 1:19.36
50m: 36.16
100m: 1:19.36
(43.20)
2 Alva Marhold 2007 Väsby Simsällskap 470 1:20.16 +0.80
50m: 37.56
100m: 1:20.16
(42.60)
3 Adella Nordin 2007 Åkersberga Simsällskap 409 1:23.97 +4.61
50m: 39.58
100m: 1:23.97
(44.39)
4 Cornelia Utgren 2007 Solna Sundbyberg SS 04 401 1:24.56 +5.20
50m: 39.18
100m: 1:24.56
(45.38)
5 Nova Larsson 2007 Ålands Simförening 385 1:25.69 +6.33
50m: 40.87
100m: 1:25.69
(44.82)
6 Elsa Svahn 2007 Väsby Simsällskap 349 1:28.53 +9.17
50m: 41.41
100m: 1:28.53
(47.12)
7 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim 288 1:34.40 +15.04
50m: 43.84
100m: 1:34.40
(50.56)
- Corinne Fredrickson 2007 Ålands Simförening DSQ
Grenen officiell:  2023-10-14 10:25:00
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lea Holkedahl 2008 Väsby Simsällskap 473 1:20.01
50m: 37.58
100m: 1:20.01
(42.43)
2 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim 460 1:20.78 +0.77
50m: 37.48
100m: 1:20.78
(43.30)
3 Moa Eiving 2008 Åkersberga Simsällskap 441 1:21.89 +1.88
50m: 37.97
100m: 1:21.89
(43.92)
4 Greta Bruzelius 2008 Danderyd Simklubb 422 1:23.08 +3.07
50m: 39.66
100m: 1:23.08
(43.42)
5 Lovisa Burström 2008 Väsby Simsällskap 350 1:28.48 +8.47
50m: 41.96
100m: 1:28.48
(46.52)
6 Signe Wååg 2008 Spårvägen Simförening 348 1:28.60 +8.59
50m: 40.81
100m: 1:28.60
(47.79)
7 Caitlin Lenstad 2008 Täby Sim 333 1:29.91 +9.90
50m: 42.27
100m: 1:29.91
(47.64)
8 Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening 319 1:31.22 +11.21
50m: 43.64
100m: 1:31.22
(47.58)
9 Ester von Goës 2008 Täby Sim 306 1:32.45 +12.44
50m: 42.02
100m: 1:32.45
(50.43)
10 Agnes Klingh 2008 Väsby Simsällskap 296 1:33.49 +13.48
50m: 44.27
100m: 1:33.49
(49.22)
11 Nellie  Bocké 2008 Åkersberga Simsällskap 294 1:33.71 +13.70
50m: 43.94
100m: 1:33.71
(49.77)
12 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim 277 1:35.57 +15.56
50m: 44.74
100m: 1:35.57
(50.83)
13 Astrid Flossing 2008 Täby Sim 242 1:39.95 +19.94
50m: 47.38
100m: 1:39.95
(52.57)
- Embla Silwerfrost 2008 Solna Sundbyberg SS 04 DNS
Grenen officiell:  2023-10-14 10:25:00
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Dijkstra 2009 Danderyd Simklubb 483 1:19.47
50m: 36.83
100m: 1:19.47
(42.64)
2 Edith Lindgren 2009 Väsby Simsällskap 433 1:22.41 +2.94
50m: 37.84
100m: 1:22.41
(44.57)
3 Isabelle Burström 2009 Täby Sim 406 1:24.20 +4.73
50m: 39.59
100m: 1:24.20
(44.61)
4 Ellen Franzén 2009 Täby Sim 402 1:24.46 +4.99
50m: 38.61
100m: 1:24.46
(45.85)
5 Audrey Luo 2009 Väsby Simsällskap 385 1:25.71 +6.24
50m: 40.53
100m: 1:25.71
(45.18)
6 Lovisa Gyllbäck 2009 Solna Sundbyberg SS 04 361 1:27.56 +8.09
50m: 41.05
100m: 1:27.56
(46.51)
7 Ebba Eriksson 2009 Norrtälje Simklubb 358 1:27.78 +8.31
50m: 41.25
100m: 1:27.78
(46.53)
8 Selma Nordberg 2009 Ålands Simförening 353 1:28.19 +8.72
50m: 41.79
100m: 1:28.19
(46.40)
9 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening 333 1:29.88 +10.41
50m: 42.67
100m: 1:29.88
(47.21)
10 Vira Sarlin 2009 Norrtälje Simklubb 313 1:31.79 +12.32
50m: 42.73
100m: 1:31.79
(49.06)
11 Lova Saari 2009 Solna Sundbyberg SS 04 294 1:33.73 +14.26
50m: 44.22
100m: 1:33.73
(49.51)
12 Agnes Elf 2009 Täby Sim 287 1:34.53 +15.06
50m: 44.91
100m: 1:34.53
(49.62)
13 Lisa Alzén 2009 Solna Sundbyberg SS 04 284 1:34.79 +15.32
50m: 44.96
100m: 1:34.79
(49.83)
14 Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening 267 1:36.80 +17.33
50m: 46.55
100m: 1:36.80
(50.25)
15 Daria Silinski 2009 Solna Sundbyberg SS 04 260 1:37.62 +18.15
50m: 45.52
100m: 1:37.62
(52.10)
16 Tilda Götesson-Scherman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 231 1:41.63 +22.16
50m: 47.88
100m: 1:41.63
(53.75)
17 Hanna Sundström 2009 Solna Sundbyberg SS 04 230 1:41.73 +22.26
50m: 46.88
100m: 1:41.73
(54.85)
18 Iris Bonamy 2009 Spårvägen Simförening 216 1:43.93 +24.46
50m: 48.87
100m: 1:43.93
(55.06)
19 Ester Nilsson 2009 Solna Sundbyberg SS 04 197 1:47.07 +27.60
50m: 49.69
100m: 1:47.07
(57.38)
20 Rebecka Roos 2009 Ålands Simförening 177 1:50.91 +31.44
50m: 52.49
100m: 1:50.91
(58.42)
21 Ida Artell 2009 Ålands Simförening 111 2:09.45 +49.98
50m: 58.98
100m: 2:09.45
(1:10.47)
Grenen officiell:  2023-10-14 10:25:00
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 11-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Travar 2011 Täby Sim 545 1:16.32
50m: 35.58
100m: 1:16.32
(40.74)
2 Louise Engström 2010 Danderyd Simklubb 379 1:26.17 +9.85
50m: 40.31
100m: 1:26.17
(45.86)
3 Lina Alfani 2011 Väsby Simsällskap 347 1:28.67 +12.35
50m: 41.50
100m: 1:28.67
(47.17)
4 Maja Magnfält 2010 Täby Sim 326 1:30.59 +14.27
50m: 41.08
100m: 1:30.59
(49.51)
5 Sigrid Wååg 2010 Spårvägen Simförening 315 1:31.58 +15.26
50m: 42.28
100m: 1:31.58
(49.30)
6 Caroline Hermansson 2010 Täby Sim 303 1:32.75 +16.43
50m: 44.32
100m: 1:32.75
(48.43)
7 Tilly Bäckgren 2010 Täby Sim 296 1:33.53 +17.21
50m: 43.42
100m: 1:33.53
(50.11)
8 Rebecka Almroth 2010 Väsby Simsällskap 291 1:34.07 +17.75
50m: 44.37
100m: 1:34.07
(49.70)
9 Teodora Pop-Comanici 2010 Täby Sim 289 1:34.25 +17.93
50m: 45.48
100m: 1:34.25
(48.77)
10 Ella Edhäll 2010 Täby Sim 288 1:34.39 +18.07
50m: 44.55
100m: 1:34.39
(49.84)
11 Caroline Asplund 2011 Danderyd Simklubb 280 1:35.30 +18.98
50m: 44.50
100m: 1:35.30
(50.80)
12 Moa Pettersson Westergren 2010 Norrtälje Simklubb 280 1:35.32 +19.00
50m: 44.70
100m: 1:35.32
(50.62)
13 Märta Bengter 2010 Spårvägen Simförening 277 1:35.61 +19.29
50m: 45.40
100m: 1:35.61
(50.21)
14 Aya Kramti 2011 Spårvägen Simförening 275 1:35.88 +19.56
50m: 44.49
100m: 1:35.88
(51.39)
15 Nefeli Antoniou 2010 Väsby Simsällskap 270 1:36.40 +20.08
50m: 45.06
100m: 1:36.40
(51.34)
16 Greta Adamsson 2011 Spårvägen Simförening 261 1:37.49 +21.17
50m: 45.66
100m: 1:37.49
(51.83)
17 Freja Lundblad 2010 Norrtälje Simklubb 259 1:37.82 +21.50
50m: 45.36
100m: 1:37.82
(52.46)
18 Sophia Malmgren 2010 Spårvägen Simförening 255 1:38.27 +21.95
50m: 45.63
100m: 1:38.27
(52.64)
19 Hedvig Flossing 2010 Täby Sim 244 1:39.71 +23.39
50m: 48.12
100m: 1:39.71
(51.59)
20 Tuva Wallner 2010 Solna Sundbyberg SS 04 241 1:40.13 +23.81
50m: 47.39
100m: 1:40.13
(52.74)
21 Tyra Söderman 2010 Norrtälje Simklubb 237 1:40.69 +24.37
50m: 47.62
100m: 1:40.69
(53.07)
22 Tuva Burström 2011 Väsby Simsällskap 236 1:40.81 +24.49
50m: 47.49
100m: 1:40.81
(53.32)
23 Wilma Skarstedt 2010 Solna Sundbyberg SS 04 236 1:40.83 +24.51
50m: 48.28
100m: 1:40.83
(52.55)
24 Hedvig Bramklev Ström 2010 Sigtuna Simklubb 236 1:40.87 +24.55
50m: 47.40
100m: 1:40.87
(53.47)
25 Liv D´Afflitto 2011 Spårvägen Simförening 234 1:41.08 +24.76
50m: 47.71
100m: 1:41.08
(53.37)
26 Lova Augustsson 2010 Ålands Simförening 230 1:41.67 +25.35
50m: 47.92
100m: 1:41.67
(53.75)
27 Elsa Sundin 2010 Solna Sundbyberg SS 04 213 1:44.34 +28.02
50m: 49.43
100m: 1:44.34
(54.91)
28 Astrid Lindkvist 2010 Spårvägen Simförening 208 1:45.09 +28.77
50m: 49.23
100m: 1:45.09
(55.86)
29 Alicia Ariamard 2010 Täby Sim 201 1:46.29 +29.97
50m: 49.23
100m: 1:46.29
(57.06)
30 Nora Tornberg 2010 Spårvägen Simförening 200 1:46.57 +30.25
50m: 50.10
100m: 1:46.57
(56.47)
31 Isabelle Ahlberg 2011 Norrtälje Simklubb 199 1:46.77 +30.45
50m: 52.40
100m: 1:46.77
(54.37)
32 Ingrid Löfling 2011 Spårvägen Simförening 179 1:50.57 +34.25
50m: 52.11
100m: 1:50.57
(58.46)
33 Akina Sehasa Meddegoda Ged 2010 Täby Sim 178 1:50.72 +34.40
50m: 52.32
100m: 1:50.72
(58.40)
34 Amelie Eld 2011 Spårvägen Simförening 176 1:51.24 +34.92
100m: 1:51.24
(1:51.24)
35 Kerstin Aronsson 2010 Täby Sim 174 1:51.68 +35.36
50m: 52.38
100m: 1:51.68
(59.30)
36 Klara Musovic 2011 Spårvägen Simförening 159 1:55.09 +38.77
50m: 54.16
100m: 1:55.09
(1:00.93)
37 Clara Eld 2011 Spårvägen Simförening 151 1:56.98 +40.66
50m: 54.96
100m: 1:56.98
(1:02.02)
- Alice Bergek 2011 Spårvägen Simförening DSQ
- Emily Hedlund 2011 Täby Sim DSQ
- Olivia Lamberstam 2010 Täby Sim DNS
Grenen officiell:  2023-10-14 10:25:00
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Danielsson 2005 Ålands Simförening 459 1:20.83
50m: 38.55
100m: 1:20.83
(42.28)
Grenen officiell:  2023-10-14 10:25:00
2023-10-14 12:04:24 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Norrtälje Simklubb

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner