2024-07-16   04:49:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2023, Norrtälje

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 insim 08:00

Document
Resultat
UGP3, 2023, Norrtälje
Plats: Arrangör: Norrtälje Sim och Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 okt 2023 till den 15 okt 2023
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo Güleryüz 2006 Täby Sim 431 2:39.03
50m: 36.08
100m: 1:17.32
(41.24)
150m: 1:59.44
(42.12)
200m: 2:39.03
(39.59)
2 Milo Bergman 2006 Ålands Simförening 382 2:45.56 +6.53
50m: 36.69
100m: 1:19.06
(42.37)
150m: 2:02.54
(43.48)
200m: 2:45.56
(43.02)
Grenen officiell:  2023-10-14 10:55:56
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lakira Sasnima Wanasinghe 2007 Täby Sim 278 3:04.02
50m: 39.38
100m: 1:25.35
(45.97)
150m: 2:13.66
(48.31)
200m: 3:04.02
(50.36)
Grenen officiell:  2023-10-14 10:55:56
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Troy Sevonen 2008 Täby Sim 433 2:38.71
50m: 36.22
100m: 1:17.10
(40.88)
150m: 1:58.52
(41.42)
200m: 2:38.71
(40.19)
2 Lukas Jonsgården 2008 Väsby Simsällskap 423 2:40.01 +1.30
50m: 35.49
100m: 1:15.97
(40.48)
150m: 1:57.67
(41.70)
200m: 2:40.01
(42.34)
3 Tor Carlén 2008 Täby Sim 384 2:45.19 +6.48
50m: 36.62
100m: 1:19.05
(42.43)
150m: 2:02.64
(43.59)
200m: 2:45.19
(42.55)
4 Ian Kim 2008 Danderyd Simklubb 372 2:47.06 +8.35
50m: 36.47
100m: 1:18.33
(41.86)
150m: 2:02.52
(44.19)
200m: 2:47.06
(44.54)
5 Loke Beronius 2008 Norrtälje Simklubb 343 2:51.62 +12.91
50m: 37.28
100m: 1:21.50
(44.22)
150m: 2:07.36
(45.86)
200m: 2:51.62
(44.26)
6 Isak Käck 2008 Solna Sundbyberg SS 04 249 3:10.98 +32.27
50m: 42.88
100m: 1:32.20
(49.32)
150m: 2:21.96
(49.76)
200m: 3:10.98
(49.02)
Grenen officiell:  2023-10-14 10:55:56
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Folke Duhlin 2009 Täby Sim 413 2:41.29
50m: 35.37
100m: 1:16.43
(41.06)
150m: 1:58.25
(41.82)
200m: 2:41.29
(43.04)
2 Amadeus Suhr 2009 Väsby Simsällskap 367 2:47.76 +6.47
50m: 35.78
100m: 1:18.36
(42.58)
150m: 2:02.76
(44.40)
200m: 2:47.76
(45.00)
3 Benjamin Henareh 2009 Solna Sundbyberg SS 04 333 2:53.27 +11.98
50m: 39.30
100m: 1:22.75
(43.45)
150m: 2:07.65
(44.90)
200m: 2:53.27
(45.62)
4 Luke Granlund 2009 Täby Sim 332 2:53.48 +12.19
50m: 38.83
100m: 1:22.98
(44.15)
150m: 2:08.67
(45.69)
200m: 2:53.48
(44.81)
5 Arvid Larsson 2009 Täby Sim 315 2:56.47 +15.18
50m: 39.12
100m: 1:23.74
(44.62)
150m: 2:09.89
(46.15)
200m: 2:56.47
(46.58)
6 Anton Thermaenius 2009 Täby Sim 306 2:58.13 +16.84
50m: 39.08
100m: 1:24.97
(45.89)
150m: 2:12.35
(47.38)
200m: 2:58.13
(45.78)
7 Frank Jilkén 2009 Danderyd Simklubb 302 2:58.98 +17.69
50m: 41.85
100m: 1:29.08
(47.23)
150m: 2:14.57
(45.49)
200m: 2:58.98
(44.41)
8 Yngve Järgenstedt 2009 Solna Sundbyberg SS 04 298 2:59.79 +18.50
50m: 41.90
100m: 1:27.75
(45.85)
150m: 2:14.21
(46.46)
200m: 2:59.79
(45.58)
9 Oscar Adamsson 2009 Spårvägen Simförening 297 2:59.98 +18.69
50m: 38.81
100m: 1:25.50
(46.69)
150m: 2:12.19
(46.69)
200m: 2:59.98
(47.79)
10 Andrian Rezege 2009 Spårvägen Simförening 260 3:08.04 +26.75
50m: 42.16
100m: 1:30.30
(48.14)
150m: 2:19.23
(48.93)
200m: 3:08.04
(48.81)
11 Julius Granith 2009 Ålands Simförening 217 3:19.66 +38.37
50m: 46.09
100m: 1:38.42
(52.33)
150m: 2:29.63
(51.21)
200m: 3:19.66
(50.03)
12 Alexander von Weymarn 2009 Ålands Simförening 215 3:20.52 +39.23
50m: 44.50
100m: 1:35.67
(51.17)
150m: 2:28.90
(53.23)
200m: 3:20.52
(51.62)
- Nemo Westerlund 2009 Ålands Simförening DSQ
Grenen officiell:  2023-10-14 10:55:56
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 11-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Andrason 2010 Solna Sundbyberg SS 04 392 2:44.08
50m: 36.32
100m: 1:18.38
(42.06)
150m: 2:01.67
(43.29)
200m: 2:44.08
(42.41)
2 Eric Söderlund 2010 Täby Sim 363 2:48.32 +4.24
50m: 36.33
100m: 1:19.12
(42.79)
150m: 2:03.91
(44.79)
200m: 2:48.32
(44.41)
3 Axel Svahn 2010 Väsby Simsällskap 348 2:50.73 +6.65
50m: 37.81
100m: 1:21.82
(44.01)
150m: 2:06.50
(44.68)
200m: 2:50.73
(44.23)
4 Elton Rosén 2010 Väsby Simsällskap 303 2:58.86 +14.78
50m: 40.42
100m: 1:26.04
(45.62)
150m: 2:12.99
(46.95)
200m: 2:58.86
(45.87)
5 Joel Köhn 2010 Solna Sundbyberg SS 04 231 3:15.59 +31.51
50m: 44.08
100m: 1:35.76
(51.68)
150m: 2:26.77
(51.01)
200m: 3:15.59
(48.82)
6 Tage Carlén 2010 Täby Sim 230 3:16.00 +31.92
50m: 44.27
100m: 1:34.08
(49.81)
150m: 2:25.21
(51.13)
200m: 3:16.00
(50.79)
7 Anton Boman 2011 Ålands Simförening 225 3:17.27 +33.19
50m: 44.98
100m: 1:35.76
(50.78)
150m: 2:27.49
(51.73)
200m: 3:17.27
(49.78)
8 Linus Salminen 2010 Spårvägen Simförening 194 3:27.31 +43.23
50m: 46.17
100m: 1:39.37
(53.20)
150m: 2:34.10
(54.73)
200m: 3:27.31
(53.21)
9 Ludvig Franzen 2010 Solna Sundbyberg SS 04 185 3:30.67 +46.59
50m: 47.78
100m: 1:42.29
(54.51)
150m: 2:37.00
(54.71)
200m: 3:30.67
(53.67)
10 Hugo Brolin 2011 Spårvägen Simförening 172 3:36.01 +51.93
50m: 48.52
100m: 1:44.57
(56.05)
150m: 2:40.44
(55.87)
200m: 3:36.01
(55.57)
11 Philip Kindgren 2011 Spårvägen Simförening 90 4:27.29 +1:43.21
50m: 59.06
100m: 2:08.71
(1:09.65)
150m: 3:18.42
(1:09.71)
200m: 4:27.29
(1:08.87)
- Cian Lilliesköld 2010 Täby Sim DSQ
Grenen officiell:  2023-10-14 10:55:56
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Malmborg 2003 Väsby Simsällskap 363 2:48.41
50m: 37.88
100m: 1:21.58
(43.70)
150m: 2:06.26
(44.68)
200m: 2:48.41
(42.15)
Grenen officiell:  2023-10-14 10:55:56
2023-10-14 12:04:31 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Norrtälje Simklubb

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner