2024-07-12   23:20:33
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Winter Blast 2023

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Document
Results
Winter Blast
Place: Aalto Alvari Organizer: Jyväskylän Aalto
Pool: 25m Competition Date: Oct 28, 2023 to Oct 28, 2023
Event 11, 100m Freestyle Women 11 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Paju Mäkihannu 2012 TaTu Tampere 404 1:07.95
Entry time: 1:10.96 (-3.01)
50m: 32.07
100m: 1:07.95
(35.88)
2 Sophia Aitamaa 2012 Riihimäen Uimaseura 336 1:12.23 +4.28
Entry time: 1:14.91 (-2.68)
50m: 35.42
100m: 1:12.23
(36.81)
3 Milana Savoskina 2012 Joensuun Uimaseura ry 270 1:17.68 +9.73
Entry time: 1:17.26 (+0.42)
50m: 37.02
100m: 1:17.68
(40.66)
4 Lilli Hoffren 2013 Lappeenrannan Uimarit 0.52 254 1:19.34 +11.39
Entry time: 1:17.64 (+1.70)
50m: 38.00
100m: 1:19.34
(41.34)
5 Alma Saksman 2012 Kuopion Uimaseura 0.78 219 1:23.32 +15.37
Entry time: 1:25.96 (-2.64)
50m: 40.11
100m: 1:23.32
(43.21)
6 Peppi Hoffren 2013 Lappeenrannan Uimarit 0.79 216 1:23.72 +15.77
Entry time: 1:23.65 (+0.07)
50m: 40.36
100m: 1:23.72
(43.36)
7 Tuuli Järvinen 2012 Vaajakosken Uimaseura 0.95 168 1:30.99 +23.04
Entry time: 1:33.89 (-2.90)
50m: 42.34
100m: 1:30.99
(48.65)
8 Jade Sydänheimo 2012 TaTu Tampere 0.63 155 1:33.48 +25.53
Entry time: 1:34.98 (-1.50)
50m: 45.05
100m: 1:33.48
(48.43)
9 Saara Mänty 2012 TaTu Tampere 0.88 151 1:34.25 +26.30
Entry time: 1:33.09 (+1.16)
50m: 44.56
100m: 1:34.25
(49.69)
10 Senni Hujanen 2012 Mikkelin Uimaseura 0.53 150 1:34.53 +26.58
Entry time: 1:36.89 (-2.36)
50m: 45.53
100m: 1:34.53
(49.00)
11 Natalia Dunn 2012 Jyväskylän Aalto 145 1:35.45 +27.50
Entry time: 1:36.28 (-0.83)
50m: 47.34
100m: 1:35.45
(48.11)
12 Inkeri Järvenpää 2014 Uimaseura Kangasalan Kuohu 142 1:36.29 +28.34
Entry time: 1:40.90 (-4.61)
50m: 45.12
100m: 1:36.29
(51.17)
13 Edith Arvo 2012 Kokkolan Uimaseura 0.73 132 1:38.59 +30.64
50m: 43.22
100m: 1:38.59
(55.37)
14 Iida Lönnström 2012 TaTu Tampere 0.80 130 1:39.05 +31.10
Entry time: 1:41.56 (-2.51)
50m: 45.49
100m: 1:39.05
(53.56)
15 Livia Markkula 2014 Uimaseura Kangasalan Kuohu 0.64 119 1:42.05 +34.10
50m: 45.90
100m: 1:42.05
(56.15)
16 Iida Kivelä 2013 TaTu Tampere 0.87 116 1:42.94 +34.99
Entry time: 1:40.16 (+2.78)
50m: 50.10
100m: 1:42.94
(52.84)
17 Emilia Sillanpää 2013 Jyväskylän Aalto 113 1:43.87 +35.92
Entry time: 1:52.06 (-8.19)
50m: 51.40
100m: 1:43.87
(52.47)
18 Kerttu Hämeenaho 2013 Jyväskylän Aalto 113 1:43.93 +35.98
50m: 47.43
100m: 1:43.93
(56.50)
19 Edith Paananen 2013 Kokkolan Uimaseura 108 1:45.24 +37.29
Entry time: 1:39.72 (+5.52)
50m: 47.52
100m: 1:45.24
(57.72)
20 Pihla Simperi 2014 TaTu Tampere 102 1:47.23 +39.28
Entry time: 1:43.31 (+3.92)
50m: 51.06
100m: 1:47.23
(56.17)
21 Aamu Kinnunen 2012 Jyväskylän Aalto 100 1:47.97 +40.02
Entry time: 2:06.06 (-18.09)
50m: 46.70
100m: 1:47.97
(1:01.27)
22 Senja-Maria Yrjölä 2014 TaTu Tampere 0.74 100 1:48.03 +40.08
50m: 49.89
100m: 1:48.03
(58.14)
23 Senja Rikala 2014 TaTu Tampere 88 1:52.66 +44.71
Entry time: 1:57.54 (-4.88)
50m: 52.82
100m: 1:52.66
(59.84)
24 Minea Mäntylä 2012 Kokkolan Uimaseura 80 1:56.38 +48.43
Entry time: 1:55.39 (+0.99)
50m: 53.42
100m: 1:56.38
(1:02.96)
25 Selma Rikala 2014 TaTu Tampere 68 2:02.72 +54.77
Entry time: 2:00.67 (+2.05)
50m: 59.71
100m: 2:02.72
(1:03.01)
Event official at: 10/28/2023 1:38:29 PM
Event 11, 100m Freestyle Women 12-13 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Juuli Salum 2010 Lahden Uimaseura 0.36 521 1:02.44
Entry time: 1:03.08 (-0.64)
50m: 29.46
100m: 1:02.44
(32.98)
2 Johanna Laine 2011 Jyväskylän Aalto 479 1:04.20 +1.76
Entry time: 1:02.93 (+1.27)
50m: 30.62
100m: 1:04.20
(33.58)
3 Inari Sormunen 2010 Joensuun Uimaseura ry 0.77 476 1:04.34 +1.90
Entry time: 1:04.20 (+0.14)
50m: 30.99
100m: 1:04.34
(33.35)
4 Betra Vesikko 2010 Lahden Uimaseura 413 1:07.43 +4.99
Entry time: 1:08.82 (-1.39)
50m: 32.99
100m: 1:07.43
(34.44)
5 Noora Ruuskanen 2010 Jyväskylän Aalto 358 1:10.73 +8.29
Entry time: 1:08.41 (+2.32)
50m: 33.69
100m: 1:10.73
(37.04)
6 Unna Tourunen 2010 Jyväskylän Aalto 0.83 349 1:11.32 +8.88
Entry time: 1:08.83 (+2.49)
50m: 33.86
100m: 1:11.32
(37.46)
7 Lucie Ruoho 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu 349 1:11.37 +8.93
Entry time: 1:11.59 (-0.22)
50m: 34.34
100m: 1:11.37
(37.03)
8 Lilja Eskelinen 2011 Jyväskylän Aalto 0.75 348 1:11.44 +9.00
Entry time: 1:10.85 (+0.59)
50m: 34.20
100m: 1:11.44
(37.24)
9 Ilona Kellman 2010 Mikkelin Uimaseura 0.69 345 1:11.63 +9.19
Entry time: 1:10.71 (+0.92)
50m: 34.60
100m: 1:11.63
(37.03)
10 Cecilia Ojala 2010 Jyväskylän Aalto 0.74 336 1:12.27 +9.83
Entry time: 1:11.98 (+0.29)
50m: 33.15
100m: 1:12.27
(39.12)
11 Peppi Mäkelä 2010 Heinolan Isku 299 1:15.12 +12.68
Entry time: 1:18.94 (-3.82)
50m: 35.98
100m: 1:15.12
(39.14)
12 Venla Parkkonen 2011 Joensuun Uimaseura ry 268 1:17.93 +15.49
Entry time: 1:24.89 (-6.96)
50m: 38.19
100m: 1:17.93
(39.74)
13 Iina Nyberg 2011 Kokkolan Uimaseura 254 1:19.27 +16.83
Entry time: 1:22.61 (-3.34)
50m: 37.69
100m: 1:19.27
(41.58)
14 Siri Pitkänen 2011 Mikkelin Uimaseura 0.57 249 1:19.82 +17.38
Entry time: 1:23.70 (-3.88)
50m: 38.34
100m: 1:19.82
(41.48)
15 Saimi Löppönen 2010 Mikkelin Uimaseura 239 1:20.88 +18.44
Entry time: 1:24.37 (-3.49)
50m: 39.77
100m: 1:20.88
(41.11)
16 Minea Mannersuo 2011 TaTu Tampere 235 1:21.37 +18.93
Entry time: 1:18.40 (+2.97)
50m: 38.71
100m: 1:21.37
(42.66)
17 Hilla Rönnkvist 2010 Kokkolan Uimaseura 0.89 224 1:22.62 +20.18
50m: 38.79
100m: 1:22.62
(43.83)
18 Kaisla Virtanen 2010 Riihimäen Uimaseura 213 1:24.04 +21.60
Entry time: 1:26.35 (-2.31)
50m: 41.52
100m: 1:24.04
(42.52)
19 Miisa Katalkin 2010 Vaajakosken Uimaseura 0.90 198 1:26.11 +23.67
Entry time: 1:21.37 (+4.74)
50m: 40.87
100m: 1:26.11
(45.24)
20 Vivian Keskinen 2011 Uimaseura Kangasalan Kuohu 179 1:29.01 +26.57
50m: 40.75
100m: 1:29.01
(48.26)
21 Olivia Nurmi 2010 TaTu Tampere 0.80 176 1:29.58 +27.14
Entry time: 1:29.79 (-0.21)
50m: 42.20
100m: 1:29.58
(47.38)
22 Essi Allinen 2010 Kuopion Uimaseura 0.60 172 1:30.19 +27.75
Entry time: 1:29.31 (+0.88)
50m: 43.65
100m: 1:30.19
(46.54)
23 Alma Kämäläinen 2011 Kuopion Uimaseura 172 1:30.23 +27.79
Entry time: 1:34.76 (-4.53)
50m: 42.45
100m: 1:30.23
(47.78)
24 Elli Hartikainen 2010 Kuopion Uimaseura 0.82 169 1:30.75 +28.31
Entry time: 1:34.12 (-3.37)
50m: 43.99
100m: 1:30.75
(46.76)
25 Pinja-Saranda Peltonen 2010 Jyväskylän Aalto 156 1:33.30 +30.86
Entry time: 1:29.31 (+3.99)
50m: 45.97
100m: 1:33.30
(47.33)
Event official at: 10/28/2023 1:38:29 PM
Event 11, 100m Freestyle Women 14-15 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Venla Päivärinta 2008 Ilmajoen Kisailijat 696 56.69
Entry time: 55.69 (+1.00)
50m: 27.19
100m: 56.69
(29.50)
2 Awa Laukkanen 2008 Lahden Uimaseura 0.70 512 1:02.78 +6.09
Entry time: 1:00.66 (+2.12)
50m: 29.59
100m: 1:02.78
(33.19)
3 Peppi Vartiainen 2008 Joensuun Uimaseura ry 0.68 476 1:04.35 +7.66
Entry time: 1:05.57 (-1.22)
50m: 31.60
100m: 1:04.35
(32.75)
4 Aino Koivuluoma 2009 Lahden Uimaseura 0.74 462 1:05.00 +8.31
Entry time: 1:02.68 (+2.32)
50m: 30.67
100m: 1:05.00
(34.33)
5 CHIARA KIPPOLA 2008 TaTu Tampere 431 1:06.50 +9.81
Entry time: 1:06.48 (+0.02)
50m: 31.43
100m: 1:06.50
(35.07)
6 Anni Eskelinen 2009 Lahden Uimaseura 405 1:07.88 +11.19
Entry time: 1:05.64 (+2.24)
50m: 32.00
100m: 1:07.88
(35.88)
7 Emilia Piiparinen 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 0.52 394 1:08.53 +11.84
Entry time: 1:07.72 (+0.81)
50m: 32.77
100m: 1:08.53
(35.76)
8 Elsa Kähäri 2008 Jyväskylän Aalto 0.64 392 1:08.61 +11.92
Entry time: 1:07.35 (+1.26)
50m: 31.95
100m: 1:08.61
(36.66)
9 Oona Pölönen 2009 Joensuun Uimaseura ry 0.67 381 1:09.26 +12.57
Entry time: 1:08.75 (+0.51)
50m: 33.00
100m: 1:09.26
(36.26)
10 Aida Laukkanen 2009 Lahden Uimaseura 0.69 377 1:09.50 +12.81
Entry time: 1:09.54 (-0.04)
50m: 33.58
100m: 1:09.50
(35.92)
11 Aurora Annala 2009 Kuopion Uimaseura 314 1:13.87 +17.18
Entry time: 1:17.82 (-3.95)
50m: 34.53
100m: 1:13.87
(39.34)
12 Josefiina Lipsanen 2008 Mikkelin Uimaseura 306 1:14.49 +17.80
Entry time: 1:12.96 (+1.53)
50m: 35.61
100m: 1:14.49
(38.88)
Event official at: 10/28/2023 1:38:29 PM
Event 11, 100m Freestyle Women 16 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Mia Pentti 2002 Joensuun Uimaseura ry 0.64 666 57.52
Entry time: 57.21 (+0.31)
50m: 27.19
100m: 57.52
(30.33)
2 Jenna Laukkanen 1995 Joensuun Uimaseura ry 625 58.75 +1.23
50m: 28.23
100m: 58.75
(30.52)
3 Ida Kauppinen 2005 Lappeenrannan Uimarit 0.81 593 59.81 +2.29
Entry time: 58.53 (+1.28)
50m: 29.14
100m: 59.81
(30.67)
4 Maria Korkalainen 2005 Joensuun Uimaseura ry 0.67 584 1:00.09 +2.57
Entry time: 59.56 (+0.53)
50m: 28.92
100m: 1:00.09
(31.17)
5 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit 581 1:00.19 +2.67
Entry time: 58.12 (+2.07)
50m: 28.77
100m: 1:00.19
(31.42)
6 Pippi Nordström 2001 Jyväskylän Aalto 0.71 573 1:00.48 +2.96
Entry time: 1:00.26 (+0.22)
50m: 29.28
100m: 1:00.48
(31.20)
7 Henna Hökkä 2003 Oulun Uinti 1906 548 1:01.38 +3.86
Entry time: 1:01.44 (-0.06)
50m: 30.20
100m: 1:01.38
(31.18)
8 Heini Hammar 1999 Jyväskylän Aalto 0.73 468 1:04.71 +7.19
Entry time: 1:01.00 (+3.71)
50m: 31.40
100m: 1:04.71
(33.31)
9 Viivi Hallikainen 2006 Kuopion Uimaseura 0.66 427 1:06.70 +9.18
Entry time: 1:03.97 (+2.73)
50m: 31.43
100m: 1:06.70
(35.27)
10 Lizette Jakobsson 2007 JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari 0.74 426 1:06.77 +9.25
Entry time: 1:06.56 (+0.21)
50m: 32.08
100m: 1:06.77
(34.69)
11 Senni Hokkanen 2006 Riihimäen Uimaseura 0.67 416 1:07.28 +9.76
Entry time: 1:06.29 (+0.99)
50m: 31.71
100m: 1:07.28
(35.57)
12 Nelli Hietala 2007 TaTu Tampere 0.71 391 1:08.68 +11.16
Entry time: 1:07.85 (+0.83)
50m: 32.71
100m: 1:08.68
(35.97)
13 Viivi Pesonen 2006 Joensuun Uimaseura ry 390 1:08.74 +11.22
Entry time: 1:04.58 (+4.16)
50m: 32.28
100m: 1:08.74
(36.46)
14 Kreetta Somero 2004 Lahden Kaleva 0.65 385 1:09.05 +11.53
Entry time: 1:06.57 (+2.48)
50m: 32.44
100m: 1:09.05
(36.61)
15 Saimi Kankainen 2006 Jyväskylän Aalto 0.80 206 1:25.02 +27.50
Entry time: 1:26.79 (-1.77)
50m: 39.97
100m: 1:25.02
(45.05)
Event official at: 10/28/2023 1:38:29 PM
2023-10-28 13:38:44 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licensed to: Jyväskylän Aalto

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner