2024-07-25   01:54:56
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM alue Pohjois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Document
Tulokset
IKM 2023 Pohjois-Suomi
Paikka: Järjestäjä: SUiL,OU, OuLo, HaHe, KemPy
Allas: 25m Päivämäärä: 10.11.2023 - 12.11.2023
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 11 years - Finaali
KE T11 1:18.29 Laura Lahtinen 2014
KE T12 1:13.26 Laura Lahtinen 2015
KE T13 1:10.52 Ellen Kaituri 2019
KE T14 1:08.62 Laura Lahtinen 2017
KE T15 1:08.18 Laura Lahtinen 2018
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 Milea Poropudas 2012 Kempeleen Pyrintö 324 1:30.72
Entry time: 1:34.22 (-3.50)
50m: 42.44
100m: 1:30.72
(48.28)
2 Linnea Krüger 2012 Oulun Lohet 296 1:33.53 +2.81
Entry time: 1:37.53 (-4.00)
50m: 45.96
100m: 1:33.53
(47.57)
3 Peppi Räsänen 2012 Oulun Lohet 285 1:34.72 +4.00
Entry time: 1:39.51 (-4.79)
50m: 45.34
100m: 1:34.72
(49.38)
4 Vilja Lehto 2012 Oulun Uinti 1906 247 1:39.35 +8.63
Entry time: 1:42.79 (-3.44)
50m: 47.28
100m: 1:39.35
(52.07)
5 Hertta Ahola 2012 Oulun Uinti 1906 246 1:39.44 +8.72
Entry time: 1:45.47 (-6.03)
50m: 46.07
100m: 1:39.44
(53.37)
6 Roosa Lappalainen 2012 Swimming Club Rovaniemi 243 1:39.92 +9.20
Entry time: 1:42.64 (-2.72)
50m: 46.70
100m: 1:39.92
(53.22)
7 Hilla Määttä 2012 Kempeleen Pyrintö 230 1:41.65 +10.93
Entry time: 1:42.82 (-1.17)
50m: 48.43
100m: 1:41.65
(53.22)
8 Olivia Palo 2012 Kempeleen Pyrintö 229 1:41.84 +11.12
Entry time: 1:43.98 (-2.14)
50m: 50.20
100m: 1:41.84
(51.64)
9 Nelly Siira 2012 Oulun Lohet 219 1:43.45 +12.73
Entry time: 1:47.62 (-4.17)
50m: 48.63
100m: 1:43.45
(54.82)
10 Oona Rautio 2012 Haukiputaan Heitto uintijaosto 207 1:45.26 +14.54
Entry time: 1:48.20 (-2.94)
50m: 50.58
100m: 1:45.26
(54.68)
11 Aino Rahikkala 2012 Kajaanin Uimaseura 199 1:46.68 +15.96
Entry time: 1:47.04 (-0.36)
50m: 50.48
100m: 1:46.68
(56.20)
12 Anni Sihvonen 2012 Oulun Uinti 1906 197 1:47.16 +16.44
Entry time: 1:42.92 (+4.24)
50m: 50.29
100m: 1:47.16
(56.87)
13 Peppi Ketolainen 2012 Kempeleen Pyrintö 195 1:47.52 +16.80
Entry time: 1:45.79 (+1.73)
50m: 52.80
100m: 1:47.52
(54.72)
14 Sandra Ängeslevä 2012 Haukiputaan Heitto uintijaosto 191 1:48.20 +17.48
Entry time: 1:50.15 (-1.95)
50m: 51.77
100m: 1:48.20
(56.43)
15 Sanni Kettunen 2012 Kempeleen Pyrintö 191 1:48.21 +17.49
Entry time: 1:49.05 (-0.84)
50m: 51.91
100m: 1:48.21
(56.30)
16 Fiona Kirveskoski 2012 Oulun Lohet 182 1:49.93 +19.21
Entry time: 2:00.33 (-10.40)
50m: 54.76
100m: 1:49.93
(55.17)
17 Bella Nikkilä 2012 Oulun Uinti 1906 150 1:57.29 +26.57
Entry time: 2:01.66 (-4.37)
50m: 54.88
100m: 1:57.29
(1:02.41)
18 Ronja Ylikulju 2012 Oulun Uinti 1906 148 1:57.80 +27.08
Entry time: 1:54.15 (+3.65)
50m: 54.93
100m: 1:57.80
(1:02.87)
19 Sofia Mielikäinen 2012 Haukiputaan Heitto uintijaosto 138 2:00.53 +29.81
50m: 57.22
100m: 2:00.53
(1:03.31)
20 Natalia Hankonen 2012 Oulun Uinti 1906 137 2:00.88 +30.16
50m: 58.44
100m: 2:00.88
(1:02.44)
21 Ronja Mettovaara 2012 Oulun Uinti 1906 131 2:02.60 +31.88
50m: 58.22
100m: 2:02.60
(1:04.38)
22 Veera Koivumäki 2012 Oulun Uinti 1906 122 2:05.41 +34.69
Entry time: 2:11.42 (-6.01)
50m: 57.71
100m: 2:05.41
(1:07.70)
- Kerttu Ahola 2012 Oulun Uinti 1906 DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
- Aino Mattas 2012 Oulun Uinti 1906 DSQ
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 10.11.2023 18.36.50
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 12 years - Finaali
KE T11 1:18.29 Laura Lahtinen 2014
KE T12 1:13.26 Laura Lahtinen 2015
KE T13 1:10.52 Ellen Kaituri 2019
KE T14 1:08.62 Laura Lahtinen 2017
KE T15 1:08.18 Laura Lahtinen 2018
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 Noora Haikola 2011 Kempeleen Pyrintö 563 1:15.52
Entry time: 1:17.85 (-2.33)
50m: 35.24
100m: 1:15.52
(40.28)
2 Marianna Hiltunen 2011 Oulun Uinti 1906 383 1:25.80 +10.28
Entry time: 1:30.31 (-4.51)
50m: 40.97
100m: 1:25.80
(44.83)
3 Ella-Sofia Räsänen 2011 Kajaanin Uimaseura 371 1:26.75 +11.23
Entry time: 1:27.77 (-1.02)
50m: 40.39
100m: 1:26.75
(46.36)
4 Nelli Sulonen 2011 Oulun Lohet 364 1:27.26 +11.74
Entry time: 1:30.72 (-3.46)
50m: 41.49
100m: 1:27.26
(45.77)
5 Anni Viramo 2011 Oulun Uinti 1906 357 1:27.84 +12.32
Entry time: 1:33.35 (-5.51)
50m: 41.37
100m: 1:27.84
(46.47)
6 Isla Tervo 2011 Oulun Uinti 1906 356 1:27.97 +12.45
Entry time: 1:31.59 (-3.62)
50m: 41.05
100m: 1:27.97
(46.92)
7 Anniina  Karjalainen 2011 Kajaanin Uimaseura 351 1:28.38 +12.86
Entry time: 1:32.19 (-3.81)
50m: 42.37
100m: 1:28.38
(46.01)
8 Rongxuan Bai 2011 Oulun Uinti 1906 322 1:30.95 +15.43
Entry time: 1:30.28 (+0.67)
50m: 43.17
100m: 1:30.95
(47.78)
9 Stella Manninen 2011 Oulun Uinti 1906 316 1:31.48 +15.96
Entry time: 1:33.28 (-1.80)
50m: 43.16
100m: 1:31.48
(48.32)
10 Miisa-Maaria Jomppanen 2011 Swimming Club Rovaniemi 313 1:31.84 +16.32
Entry time: 1:37.75 (-5.91)
50m: 43.68
100m: 1:31.84
(48.16)
11 Olga Mattila 2011 Oulun Uinti 1906 300 1:33.14 +17.62
Entry time: 1:44.18 (-11.04)
50m: 44.46
100m: 1:33.14
(48.68)
12 Moona Korvala 2011 Swimming Club Vuokatti 297 1:33.45 +17.93
Entry time: 1:35.05 (-1.60)
50m: 44.48
100m: 1:33.45
(48.97)
13 Beata Järviö 2011 Oulun Uinti 1906 280 1:35.25 +19.73
Entry time: 1:33.86 (+1.39)
50m: 44.70
100m: 1:35.25
(50.55)
14 Mette Rova 2011 Oulun Lohet 278 1:35.47 +19.95
Entry time: 1:41.46 (-5.99)
50m: 47.60
100m: 1:35.47
(47.87)
15 Aada Haapakoski 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 262 1:37.40 +21.88
Entry time: 1:37.04 (+0.36)
50m: 45.89
100m: 1:37.40
(51.51)
16 Alisa Pitkänen 2011 Kempeleen Pyrintö 228 1:41.98 +26.46
Entry time: 1:51.87 (-9.89)
50m: 47.51
100m: 1:41.98
(54.47)
17 Minttu Hyvärinen 2011 Oulun Lohet 216 1:43.78 +28.26
Entry time: 1:48.88 (-5.10)
50m: 49.35
100m: 1:43.78
(54.43)
18 Sara Riskilä 2011 Oulun Uinti 1906 212 1:44.46 +28.94
Entry time: 1:53.97 (-9.51)
50m: 50.43
100m: 1:44.46
(54.03)
19 Vilma Määttä 2011 Swimming Club Vuokatti 211 1:44.74 +29.22
Entry time: 1:46.33 (-1.59)
50m: 50.55
100m: 1:44.74
(54.19)
20 Taika Kauppi 2011 Oulun Uinti 1906 198 1:46.93 +31.41
Entry time: 1:45.56 (+1.37)
50m: 50.40
100m: 1:46.93
(56.53)
21 Lyyti Leinonen 2011 Oulun Uinti 1906 189 1:48.63 +33.11
Entry time: 1:52.14 (-3.51)
50m: 52.43
100m: 1:48.63
(56.20)
22 Sara Väisänen 2011 Kajaanin Uimaseura 161 1:54.43 +38.91
Entry time: 2:06.01 (-11.58)
50m: 55.32
100m: 1:54.43
(59.11)
23 Salama Korhonen 2011 Swimming Club Vuokatti 149 1:57.58 +42.06
50m: 56.57
100m: 1:57.58
(1:01.01)
24 Sofia Lammi 2011 Swimming Club Rovaniemi 108 2:10.76 +55.24
Entry time: 2:23.16 (-12.40)
50m: 1:02.28
100m: 2:10.76
(1:08.48)
- Oumie Bah 2011 Swimming Club Rovaniemi DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
- Pihla Kokko 2011 Oulun Lohet DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
- Aino Kubin 2011 Oulun Lohet DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
- Viivi Vesa 2011 Oulun Uinti 1906 DSQ
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä
Laji virallinen: 10.11.2023 18.36.50
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 13 years - Finaali
KE T11 1:18.29 Laura Lahtinen 2014
KE T12 1:13.26 Laura Lahtinen 2015
KE T13 1:10.52 Ellen Kaituri 2019
KE T14 1:08.62 Laura Lahtinen 2017
KE T15 1:08.18 Laura Lahtinen 2018
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 Lumi Käyräkangas 2010 Kajaanin Uimaseura 543 1:16.43
Entry time: 1:17.40 (-0.97)
50m: 36.89
100m: 1:16.43
(39.54)
2 Iris Mets 2010 Oulun Uinti 1906 406 1:24.19 +7.76
Entry time: 1:25.00 (-0.81)
50m: 39.95
100m: 1:24.19
(44.24)
3 Isla Vesterinen 2010 Kajaanin Uimaseura 399 1:24.70 +8.27
Entry time: 1:28.84 (-4.14)
50m: 40.88
100m: 1:24.70
(43.82)
4 Nora Keisu 2010 Oulun Uinti 1906 374 1:26.48 +10.05
Entry time: 1:28.16 (-1.68)
50m: 41.31
100m: 1:26.48
(45.17)
5 Silja Saario 2010 Oulun Uinti 1906 371 1:26.72 +10.29
Entry time: 1:25.44 (+1.28)
50m: 41.06
100m: 1:26.72
(45.66)
6 Neea Leinonen 2010 Kajaanin Uimaseura 352 1:28.31 +11.88
Entry time: 1:28.59 (-0.28)
50m: 42.01
100m: 1:28.31
(46.30)
7 Aino Karjalainen 2010 Kajaanin Uimaseura 328 1:30.34 +13.91
Entry time: 1:31.99 (-1.65)
50m: 42.19
100m: 1:30.34
(48.15)
8 Isla Kettula 2010 Oulun Uinti 1906 325 1:30.68 +14.25
Entry time: 1:32.14 (-1.46)
50m: 42.07
100m: 1:30.68
(48.61)
9 Hilla Vilppola 2010 Oulun Uinti 1906 311 1:31.95 +15.52
Entry time: 1:37.39 (-5.44)
50m: 44.59
100m: 1:31.95
(47.36)
10 Malla Määttä 2010 Kempeleen Pyrintö 303 1:32.79 +16.36
Entry time: 1:36.81 (-4.02)
50m: 44.51
100m: 1:32.79
(48.28)
11 Oona Liuski 2010 Swimming Club Vuokatti 217 1:43.68 +27.25
Entry time: 1:43.46 (+0.22)
50m: 49.59
100m: 1:43.68
(54.09)
12 Elisa Bolszak 2010 Oulun Uinti 1906 203 1:45.99 +29.56
Entry time: 1:46.61 (-0.62)
50m: 49.03
100m: 1:45.99
(56.96)
13 Roosa Pohjola 2010 Oulun Lohet 189 1:48.58 +32.15
Entry time: 1:44.61 (+3.97)
50m: 50.51
100m: 1:48.58
(58.07)
14 Milla Merkkiniemi 2010 Oulun Uinti 1906 166 1:53.28 +36.85
Entry time: 2:02.76 (-9.48)
50m: 53.26
100m: 1:53.28
(1:00.02)
15 Aura Peteri 2010 Swimming Club Rovaniemi 152 1:56.61 +40.18
Entry time: 1:53.34 (+3.27)
50m: 55.45
100m: 1:56.61
(1:01.16)
16 Maya Niskala 2010 Oulun Lohet 132 2:02.21 +45.78
Entry time: 2:11.01 (-8.80)
50m: 59.27
100m: 2:02.21
(1:02.94)
- Nella Sauvola 2010 Oulun Uinti 1906 DSQ
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen
- Leona Tenhunen 2010 Oulun Uinti 1906 DSQ
SW 10.2 Ei suorittanut koko matkaa asiaan kuuluvien sääntöjen mukaisesti
Laji virallinen: 10.11.2023 18.36.50
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 14 years - Finaali
KE T11 1:18.29 Laura Lahtinen 2014
KE T12 1:13.26 Laura Lahtinen 2015
KE T13 1:10.52 Ellen Kaituri 2019
KE T14 1:08.62 Laura Lahtinen 2017
KE T15 1:08.18 Laura Lahtinen 2018
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 582 1:14.67
Entry time: 1:14.60 (+0.07)
50m: 35.00
100m: 1:14.67
(39.67)
2 Matilda Hirvelä 2009 Oulun Uinti 1906 548 1:16.18 +1.51
Entry time: 1:19.99 (-3.81)
50m: 35.95
100m: 1:16.18
(40.23)
3 Laura Haikola 2009 Kempeleen Pyrintö 529 1:17.09 +2.42
Entry time: 1:19.36 (-2.27)
50m: 37.38
100m: 1:17.09
(39.71)
4 Elviira Sanaksenaho 2009 Kempeleen Pyrintö 461 1:20.68 +6.01
Entry time: 1:21.85 (-1.17)
50m: 37.98
100m: 1:20.68
(42.70)
5 Saimi Siika-aho 2009 Oulun Lohet 381 1:25.95 +11.28
Entry time: 1:28.00 (-2.05)
50m: 40.60
100m: 1:25.95
(45.35)
6 Minja Haapala 2009 Oulun Uinti 1906 378 1:26.23 +11.56
Entry time: 1:27.97 (-1.74)
50m: 41.50
100m: 1:26.23
(44.73)
7 Tuuli Leinonen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 323 1:30.84 +16.17
Entry time: 1:28.60 (+2.24)
50m: 43.21
100m: 1:30.84
(47.63)
8 Lotta Ronkainen 2009 Swimming Club Vuokatti 317 1:31.38 +16.71
Entry time: 1:32.09 (-0.71)
50m: 42.18
100m: 1:31.38
(49.20)
9 Peppiina Myllykangas 2009 Oulun Uinti 1906 298 1:33.36 +18.69
Entry time: 1:31.95 (+1.41)
50m: 44.24
100m: 1:33.36
(49.12)
10 Hilla Tiensyrjä 2009 Swimming Club Vuokatti 247 1:39.29 +24.62
Entry time: 1:45.00 (-5.71)
50m: 47.88
100m: 1:39.29
(51.41)
11 Ella Vilmi 2009 Swimming Club Vuokatti 229 1:41.82 +27.15
Entry time: 1:49.63 (-7.81)
50m: 48.27
100m: 1:41.82
(53.55)
12 Minja Kelloniemi 2009 Kempeleen Pyrintö 207 1:45.39 +30.72
Entry time: 1:43.82 (+1.57)
50m: 50.70
100m: 1:45.39
(54.69)
13 Iida Saukko 2009 Oulun Lohet 203 1:46.03 +31.36
Entry time: 1:48.35 (-2.32)
50m: 50.14
100m: 1:46.03
(55.89)
Laji virallinen: 10.11.2023 18.36.50
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 15 years - Finaali
KE T11 1:18.29 Laura Lahtinen 2014
KE T12 1:13.26 Laura Lahtinen 2015
KE T13 1:10.52 Ellen Kaituri 2019
KE T14 1:08.62 Laura Lahtinen 2017
KE T15 1:08.18 Laura Lahtinen 2018
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 Vanamo Huotari 2008 Kajaanin Uimaseura 618 1:13.19
Entry time: 1:12.62 (+0.57)
50m: 35.69
100m: 1:13.19
(37.50)
2 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 572 1:15.08 +1.89
Entry time: 1:15.44 (-0.36)
50m: 36.40
100m: 1:15.08
(38.68)
3 Adalina Koivisto 2008 Kajaanin Uimaseura 424 1:22.96 +9.77
Entry time: 1:23.25 (-0.29)
50m: 38.59
100m: 1:22.96
(44.37)
4 Laura Rytilahti 2008 Oulun Uinti 1906 322 1:30.91 +17.72
Entry time: 1:32.75 (-1.84)
50m: 42.91
100m: 1:30.91
(48.00)
5 Lotta Lappalainen 2008 Oulun Uinti 1906 313 1:31.76 +18.57
Entry time: 1:34.38 (-2.62)
50m: 44.40
100m: 1:31.76
(47.36)
6 Lilly Isomaa 2008 Kemin Työväen Uimarit 299 1:33.20 +20.01
Entry time: 1:36.70 (-3.50)
50m: 43.46
100m: 1:33.20
(49.74)
7 Erika Eronen 2008 Kemin Työväen Uimarit 249 1:39.07 +25.88
Entry time: 1:30.65 (+8.42)
50m: 45.59
100m: 1:39.07
(53.48)
8 Anni Jylhä 2008 Oulun Uinti 1906 204 1:45.80 +32.61
50m: 51.49
100m: 1:45.80
(54.31)
9 Oona Lukka 2008 Swimming Club Vuokatti 171 1:52.21 +39.02
Entry time: 1:52.56 (-0.35)
50m: 53.20
100m: 1:52.21
(59.01)
Laji virallinen: 10.11.2023 18.36.50
10.11.2023 18.36.59 Tulospalvelu: WinGrodan 2,10 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner