2024-07-13   06:23:26
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM alue Pohjois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Document
Tulokset
IKM 2023 Pohjois-Suomi
Paikka: Järjestäjä: SUiL,OU, OuLo, HaHe, KemPy
Allas: 25m Päivämäärä: 10.11.2023 - 12.11.2023
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 12 years - Finaali
KE P12 1:14.27 Timo Kettunen 1994
KE P13 1:07.39 Jeriko Helanen 2021
KE P14 1:05.42 Marcus Forsel 2017
KE P15 1:03.31 Davin Lindholm 2019
KE P16 1:01.52 Matti Mattsson 2009
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 Oliver Markus Kylmänen 2011 Oulun Uinti 1906 345 1:18.80
Entry time: 1:21.85 (-3.05)
50m: 37.37
100m: 1:18.80
(41.43)
2 Elias Salmela 2011 Kempeleen Pyrintö 296 1:22.92 +4.12
Entry time: 1:24.93 (-2.01)
50m: 39.05
100m: 1:22.92
(43.87)
3 Lenni Pessa 2011 Oulun Lohet 253 1:27.31 +8.51
Entry time: 1:31.73 (-4.42)
50m: 41.62
100m: 1:27.31
(45.69)
4 Henry Paavola 2011 Oulun Uinti 1906 202 1:34.12 +15.32
Entry time: 1:33.91 (+0.21)
50m: 43.80
100m: 1:34.12
(50.32)
5 Matti Leinonen 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 175 1:38.77 +19.97
Entry time: 1:38.71 (+0.06)
50m: 47.63
100m: 1:38.77
(51.14)
6 Otto Kyntömaa 2011 Oulun Uinti 1906 163 1:41.19 +22.39
Entry time: 1:41.10 (+0.09)
50m: 47.73
100m: 1:41.19
(53.46)
7 Elias Karppinen 2011 Kajaanin Uimaseura 154 1:43.02 +24.22
Entry time: 1:47.62 (-4.60)
50m: 49.81
100m: 1:43.02
(53.21)
8 Eetu Ponto 2011 Oulun Uinti 1906 139 1:46.63 +27.83
Entry time: 1:52.53 (-5.90)
50m: 51.79
100m: 1:46.63
(54.84)
9 Joonatan Ryynänen 2011 Oulun Uinti 1906 130 1:48.98 +30.18
Entry time: 1:48.06 (+0.92)
50m: 53.00
100m: 1:48.98
(55.98)
10 Jere Birling 2011 Kajaanin Uimaseura 127 1:49.87 +31.07
Entry time: 1:54.79 (-4.92)
50m: 52.63
100m: 1:49.87
(57.24)
Laji virallinen: 10.11.2023 18.56.33
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 13 years - Finaali
KE P12 1:14.27 Timo Kettunen 1994
KE P13 1:07.39 Jeriko Helanen 2021
KE P14 1:05.42 Marcus Forsel 2017
KE P15 1:03.31 Davin Lindholm 2019
KE P16 1:01.52 Matti Mattsson 2009
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 Aapo Tervo 2010 Oulun Uinti 1906 368 1:17.12
Entry time: 1:23.15 (-6.03)
50m: 37.62
100m: 1:17.12
(39.50)
2 Emil Peuhkuri 2010 Oulun Uinti 1906 355 1:18.07 +0.95
Entry time: 1:25.18 (-7.11)
50m: 36.25
100m: 1:18.07
(41.82)
3 Aro Härönoja 2010 Oulun Lohet 287 1:23.80 +6.68
Entry time: 1:27.67 (-3.87)
50m: 39.83
100m: 1:23.80
(43.97)
4 Leevi Kalasniemi 2010 Kemin Työväen Uimarit 250 1:27.72 +10.60
Entry time: 1:29.62 (-1.90)
50m: 41.29
100m: 1:27.72
(46.43)
5 Julius Hyvärinen 2010 Kemin Työväen Uimarit 249 1:27.81 +10.69
Entry time: 1:34.16 (-6.35)
50m: 42.71
100m: 1:27.81
(45.10)
6 Peetu Pulkkinen 2010 Oulun Uinti 1906 241 1:28.76 +11.64
Entry time: 1:30.44 (-1.68)
50m: 41.56
100m: 1:28.76
(47.20)
7 Markus  Ontronen 2010 Kajaanin Uimaseura 236 1:29.38 +12.26
Entry time: 1:38.37 (-8.99)
50m: 40.98
100m: 1:29.38
(48.40)
8 Otto Savolainen 2010 Kempeleen Pyrintö 202 1:34.17 +17.05
Entry time: 1:32.85 (+1.32)
50m: 44.29
100m: 1:34.17
(49.88)
9 Otto Havana 2010 Oulun Uinti 1906 195 1:35.32 +18.20
Entry time: 1:36.99 (-1.67)
50m: 44.59
100m: 1:35.32
(50.73)
10 Veikka Räty 2010 Kempeleen Pyrintö 177 1:38.37 +21.25
Entry time: 1:41.82 (-3.45)
50m: 46.49
100m: 1:38.37
(51.88)
11 Elias Teikari 2010 Kemin Työväen Uimarit 161 1:41.56 +24.44
Entry time: 1:51.78 (-10.22)
50m: 46.60
100m: 1:41.56
(54.96)
- Niko Alatalo 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto DSQ
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen
- Johannes Lintonen 2010 Oulun Uinti 1906 DSQ
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä
Laji virallinen: 10.11.2023 18.56.33
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 14 years - Finaali
KE P12 1:14.27 Timo Kettunen 1994
KE P13 1:07.39 Jeriko Helanen 2021
KE P14 1:05.42 Marcus Forsel 2017
KE P15 1:03.31 Davin Lindholm 2019
KE P16 1:01.52 Matti Mattsson 2009
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 Aaron Rantsi 2009 Oulun Uinti 1906 375 1:16.62
Entry time: 1:19.92 (-3.30)
50m: 35.96
100m: 1:16.62
(40.66)
2 Oskari Salo 2009 Oulun Uinti 1906 348 1:18.59 +1.97
Entry time: 1:19.49 (-0.90)
50m: 36.64
100m: 1:18.59
(41.95)
3 Aleksi Kallioinen 2009 Kemin Työväen Uimarit 315 1:21.17 +4.55
Entry time: 1:24.18 (-3.01)
50m: 39.32
100m: 1:21.17
(41.85)
4 Onni Mattas 2009 Oulun Uinti 1906 287 1:23.77 +7.15
Entry time: 1:33.31 (-9.54)
50m: 40.12
100m: 1:23.77
(43.65)
5 Iivari Tihinen 2009 Kemin Työväen Uimarit 267 1:25.81 +9.19
Entry time: 1:31.33 (-5.52)
50m: 40.66
100m: 1:25.81
(45.15)
- Veikka Palo 2009 Kempeleen Pyrintö DSQ
SW 10.2 Ei suorittanut koko matkaa asiaan kuuluvien sääntöjen mukaisesti
Laji virallinen: 10.11.2023 18.56.33
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 15 years - Finaali
KE P12 1:14.27 Timo Kettunen 1994
KE P13 1:07.39 Jeriko Helanen 2021
KE P14 1:05.42 Marcus Forsel 2017
KE P15 1:03.31 Davin Lindholm 2019
KE P16 1:01.52 Matti Mattsson 2009
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 Jeriko Helanen 2008 Oulun Uinti 1906 596 1:05.66
Entry time: 1:05.06 (+0.60)
50m: 31.44
100m: 1:05.66
(34.22)
2 Nikita Maximov 2008 Oulun Uinti 1906 503 1:09.50 +3.84
Entry time: 1:10.02 (-0.52)
50m: 32.94
100m: 1:09.50
(36.56)
3 Oskari Matilainen 2008 Oulun Uinti 1906 469 1:11.10 +5.44
Entry time: 1:12.44 (-1.34)
50m: 32.84
100m: 1:11.10
(38.26)
4 Simon Hiltunen 2008 Oulun Uinti 1906 419 1:13.86 +8.20
Entry time: 1:13.06 (+0.80)
50m: 33.93
100m: 1:13.86
(39.93)
5 Ahti Kotila 2008 Oulun Uinti 1906 395 1:15.32 +9.66
Entry time: 1:15.09 (+0.23)
50m: 35.35
100m: 1:15.32
(39.97)
6 Tiitus Nygård 2008 Oulun Uinti 1906 387 1:15.80 +10.14
Entry time: 1:21.73 (-5.93)
50m: 35.91
100m: 1:15.80
(39.89)
7 Santeri Kotijärvi 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 310 1:21.61 +15.95
Entry time: 1:25.79 (-4.18)
50m: 37.91
100m: 1:21.61
(43.70)
8 Eemeli Tihinen 2008 Kemin Työväen Uimarit 307 1:21.94 +16.28
50m: 38.07
100m: 1:21.94
(43.87)
9 Luka Walter 2008 Oulun Uinti 1906 284 1:24.08 +18.42
Entry time: 1:26.82 (-2.74)
50m: 38.66
100m: 1:24.08
(45.42)
10 Tuomas Loponen 2008 Kajaanin Uimaseura 138 1:46.96 +41.30
Entry time: 1:54.12 (-7.16)
50m: 49.78
100m: 1:46.96
(57.18)
- Sami Kummu 2008 Oulun Uinti 1906 DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
Laji virallinen: 10.11.2023 18.56.33
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 16 years - Finaali
KE P12 1:14.27 Timo Kettunen 1994
KE P13 1:07.39 Jeriko Helanen 2021
KE P14 1:05.42 Marcus Forsel 2017
KE P15 1:03.31 Davin Lindholm 2019
KE P16 1:01.52 Matti Mattsson 2009
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 Veeti Palo 2007 Kempeleen Pyrintö 552 1:07.36
Entry time: 1:07.78 (-0.42)
50m: 32.49
100m: 1:07.36
(34.87)
2 Niko Kumpulainen 2007 Oulun Uinti 1906 512 1:09.07 +1.71
Entry time: 1:09.67 (-0.60)
50m: 33.20
100m: 1:09.07
(35.87)
3 Aapo Alaniska 2007 Oulun Uinti 1906 477 1:10.74 +3.38
Entry time: 1:10.10 (+0.64)
50m: 32.38
100m: 1:10.74
(38.36)
4 Joonas Keränen 2007 Oulun Uinti 1906 440 1:12.67 +5.31
Entry time: 1:12.71 (-0.04)
50m: 34.51
100m: 1:12.67
(38.16)
5 Viljo Soini 2007 Oulun Uinti 1906 341 1:19.07 +11.71
Entry time: 1:24.43 (-5.36)
50m: 37.75
100m: 1:19.07
(41.32)
- Arttu Ruotsalainen 2007 Kajaanin Uimaseura DSQ
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen
Laji virallinen: 10.11.2023 18.56.33
10.11.2023 18.56.43 Tulospalvelu: WinGrodan 2,10 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner