2024-07-15   10:43:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Venskabsstævne 2 - Fredagssvøm

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 3. november 2023 - Kl. 18:00

Document
Resultater
Venskabsstævne #2
Placering: Solrød Svømmehal Arrangør Solrød Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. nov  2023 to 3. nov  2023
Løb 6, 100m Frisvømning Damer Årgang 2014 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. AQU Tid Diff
1 Dagmar Balling Krøjmand 2014 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:28.66
Entry time: 1:34.57 (-5.91)
50m: 41.95
100m: 1:28.66
(46.71)
2 Ingrid Kjær Geisler 2014 Vest-Brøndby 1:38.76 +10.10
Entry time: 1:51.18 (-12.42)
50m: 45.22
100m: 1:38.76
(53.54)
3 Liva Hanne Munch Hammer 2014 Vest-Brøndby 1:41.12 +12.46
Entry time: 1:42.35 (-1.23)
50m: 48.69
100m: 1:41.12
(52.43)
4 Olivia A. Rasmussen Djebou 2014 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:41.47 +12.81
Entry time: 1:45.89 (-4.42)
50m: 44.81
100m: 1:41.47
(56.66)
5 Carla Schultz Dick-Nielsen 2015 Glostrup Svømmeklub 1:42.07 +13.41
Entry time: 1:38.48 (+3.59)
50m: 46.43
100m: 1:42.07
(55.64)
6 Victoria Juul Lorenzen 2014 Vest-Brøndby 1:42.52 +13.86
50m: 46.91
100m: 1:42.52
(55.61)
7 Asta Katrine Petersen 2014 Vest-Brøndby 1:52.61 +23.95
50m: 1:52.61
8 Filippa Strand 2015 Vest-Brøndby 1:54.47 +25.81
Entry time: 1:57.14 (-2.67)
50m: 52.15
100m: 1:54.47
(1:02.32)
9 Emily Hansen 2014 Solrød Svømmeklub 1:54.71 +26.05
Entry time: 2:05.42 (-10.71)
50m: 52.38
100m: 1:54.71
(1:02.33)
10 Ida Høybye-Hansen 2014 Solrød Svømmeklub 1:57.37 +28.71
50m: 55.53
100m: 1:57.37
(1:01.84)
11 Emmelie Juel 2014 Vest-Brøndby 1:58.27 +29.61
Entry time: 1:53.45 (+4.82)
50m: 53.74
100m: 1:58.27
(1:04.53)
12 Sara de Valadares Eisted 2014 Glostrup Svømmeklub 2:00.08 +31.42
Entry time: 2:08.52 (-8.44)
50m: 54.60
100m: 2:00.08
(1:05.48)
13 Ayo Vonsild Vestergaard 2015 Vest-Brøndby 2:02.11 +33.45
Entry time: 2:07.68 (-5.57)
50m: 55.43
100m: 2:02.11
(1:06.68)
14 Malou Ayla Christoffersen 2015 Vest-Brøndby 2:17.09 +48.43
50m: 1:02.58
100m: 2:17.09
(1:14.51)
15 Alina Ahmadi 2014 Solrød Svømmeklub 2:19.44 +50.78
50m: 1:04.43
100m: 2:19.44
(1:15.01)
16 Caroline Lelling 2014 Solrød Svømmeklub 2:48.12 +1:19.46
50m: 1:21.63
100m: 2:48.12
(1:26.49)
- Amelia El Ghalbzouri 2014 Vest-Brøndby DNS
Løb officielt kl.: 03-11-2023 21:07:30
Løb 6, 100m Frisvømning Damer Årgang 2013 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. AQU Tid Diff
1 Chili Engelbrecht 2013 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:15.83
Entry time: 1:19.14 (-3.31)
50m: 36.10
100m: 1:15.83
(39.73)
2 Julie Leiberg 2013 Vest-Brøndby 1:21.38 +5.55
Entry time: 1:23.71 (-2.33)
50m: 38.36
100m: 1:21.38
(43.02)
3 Iris Siriajeva 2013 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:22.14 +6.31
Entry time: 1:35.52 (-13.38)
50m: 38.93
100m: 1:22.14
(43.21)
4 Julie Haagen Præst 2013 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:26.00 +10.17
Entry time: 1:25.57 (+0.43)
50m: 40.31
100m: 1:26.00
(45.69)
5 Kamma Skov Henriksen 2013 Vest-Brøndby 1:26.35 +10.52
Entry time: 1:30.02 (-3.67)
50m: 42.14
100m: 1:26.35
(44.21)
6 Mille Danefeld Sønderby 2013 Vest-Brøndby 1:30.49 +14.66
Entry time: 1:30.69 (-0.20)
50m: 43.28
100m: 1:30.49
(47.21)
7 Neel Blichfeldt Kirkeby 2013 Glostrup Svømmeklub 1:30.93 +15.10
Entry time: 1:35.46 (-4.53)
50m: 42.60
100m: 1:30.93
(48.33)
8 Sofia Zastrow Larsen 2013 Vest-Brøndby 1:35.11 +19.28
Entry time: 1:38.07 (-2.96)
50m: 45.14
100m: 1:35.11
(49.97)
9 Johanne Poulsen 2013 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:36.94 +21.11
Entry time: 1:52.74 (-15.80)
50m: 44.26
100m: 1:36.94
(52.68)
10 Sif Giliamsen 2013 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:38.26 +22.43
Entry time: 1:50.95 (-12.69)
50m: 43.09
100m: 1:38.26
(55.17)
11 Rosa Koerver Schmidt 2013 Glostrup Svømmeklub 1:43.12 +27.29
Entry time: 1:37.17 (+5.95)
50m: 48.69
100m: 1:43.12
(54.43)
12 Isabel Tovgaard Jakobsen 2013 Solrød Svømmeklub 1:43.29 +27.46
50m: 48.04
100m: 1:43.29
(55.25)
13 Olivia Hurup Dalsaa 2013 Vest-Brøndby 1:43.58 +27.75
Entry time: 1:46.35 (-2.77)
50m: 49.34
100m: 1:43.58
(54.24)
14 Karolina Reitz Christiansen 2013 Solrød Svømmeklub 1:51.51 +35.68
Entry time: 1:52.51 (-1.00)
50m: 53.17
100m: 1:51.51
(58.34)
15 Dina Baioumy 2013 Glostrup Svømmeklub 2:04.54 +48.71
Entry time: 2:07.10 (-2.56)
50m: 58.26
100m: 2:04.54
(1:06.28)
Løb officielt kl.: 03-11-2023 21:07:30
Løb 6, 100m Frisvømning Damer Årgang 2012 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. AQU Tid Diff
1 Naia Nørgaard Frandsen 2012 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:05.09
Entry time: 1:04.71 (+0.38)
50m: 32.06
100m: 1:05.09
(33.03)
2 Ronja Villadsen 2012 Solrød Svømmeklub 1:58.13 +53.04
Entry time: 1:49.73 (+8.40)
50m: 52.32
100m: 1:58.13
(1:05.81)
3 Sille Weile Palnov 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 2:02.28 +57.19
50m: 52.97
100m: 2:02.28
(1:09.31)
Løb officielt kl.: 03-11-2023 21:07:30
Løb 6, 100m Frisvømning Damer Årgang 2011 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. AQU Tid Diff
1 Laura  Mahs 2011 Solrød Svømmeklub 1:07.97
Entry time: 1:07.84 (+0.13)
50m: 32.63
100m: 1:07.97
(35.34)
2 Caroline Bøtcher 2011 Solrød Svømmeklub 1:12.17 +4.20
Entry time: 1:12.09 (+0.08)
50m: 35.37
100m: 1:12.17
(36.80)
3 Ellen Drewsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:13.64 +5.67
Entry time: 1:11.66 (+1.98)
50m: 34.59
100m: 1:13.64
(39.05)
4 Agnes Mogensen 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:17.71 +9.74
Entry time: 1:16.63 (+1.08)
50m: 37.53
100m: 1:17.71
(40.18)
5 Sif Lundorf 2011 Glostrup Svømmeklub 1:23.26 +15.29
Entry time: 1:21.05 (+2.21)
50m: 40.29
100m: 1:23.26
(42.97)
6 Esther Daugaard 2011 Solrød Svømmeklub 1:24.43 +16.46
Entry time: 1:18.47 (+5.96)
50m: 38.97
100m: 1:24.43
(45.46)
7 Cathrine Aagaard 2011 Glostrup Svømmeklub 1:31.41 +23.44
Entry time: 1:30.95 (+0.46)
50m: 43.93
100m: 1:31.41
(47.48)
- Bodil Thomsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DNS
Løb officielt kl.: 03-11-2023 21:07:30
03-11-2023 21:50.55 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Solrød Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner