2024-07-16   05:54:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Aqua Warrior Meet 2 2024

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Aqua Warrior Meet 2 2024
Plats: Nässjö Arrangör: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 maj 2024 till den 26 maj 2024
Gren 1, 800m Frisim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
Hanna Johansson 2011 Jönköpings Simsällskap 12:13.26
50m: 39.60
100m: 1:24.65
(45.05)
150m: 2:10.59
(45.94)
200m: 2:57.09
(46.50)
250m: 3:43.59
(46.50)
300m: 4:30.55
(46.96)
350m: 5:18.05
(47.50)
400m: 6:02.80
(44.75)
450m: 6:48.13
(45.33)
500m: 7:33.44
(45.31)
550m: 8:20.45
(47.01)
600m: 9:07.65
(47.20)
650m: 9:55.65
(48.00)
700m: 10:41.96
(46.31)
750m: 11:28.16
(46.20)
800m: 12:13.26
(45.10)
Matilda Karlsson 2012 Jönköpings Simsällskap 12:26.16
50m: 39.30
100m: 1:22.92
(43.62)
150m: 2:08.54
(45.62)
200m: 2:55.12
(46.58)
250m: 3:41.56
(46.44)
300m: 4:29.33
(47.77)
350m: 5:16.12
(46.79)
400m: 6:02.50
(46.38)
450m: 6:49.21
(46.71)
500m: 7:37.55
(48.34)
550m: 8:26.44
(48.89)
600m: 9:15.95
(49.51)
650m: 10:04.64
(48.69)
700m: 10:51.73
(47.09)
750m: 11:40.33
(48.60)
800m: 12:26.16
(45.83)
Grenen officiell:  2024-05-26 15:56:14
2024-05-26 15:56:28 Resultathantering: Swimify 2.11 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Aqua Warrior Meet 2 2024
Plats: Nässjö Arrangör: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 maj 2024 till den 26 maj 2024
Gren 2, 50m Ryggsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
Lovisa Andersson 2009 Nässjö SLS 37.79
Isabella Anjou 2012 Jönköpings Simsällskap 48.47
Entry time: 49.84 (-1.37)
Adela Bergström 2013 Jönköpings Simsällskap 47.99
Entry time: 52.20 (-4.21)
Nellie Björndahl 2010 Jönköpings Simsällskap 46.58
Entry time: 48.39 (-1.81)
Amna Cisic 2012 Värnamo Simsällskap 40.21
Entry time: 41.58 (-1.37)
Maxwell Cronholm 2013 Jönköpings Simsällskap 40.68
Entry time: 43.54 (-2.86)
Delila Duhera 2012 Jönköpings Simsällskap 46.97
Entry time: 47.47 (-0.50)
Elvira Edberg 2014 Nässjö SLS 48.30
Entry time: 51.38 (-3.08)
Ylva Ekelund 2011 Jönköpings Simsällskap 42.41
Entry time: 47.02 (-4.61)
Raina Haxhijahja 2014 Nässjö SLS 1:10.50
Roan Haxhijahja 2016 Nässjö SLS 1:28.31
Nils Hovén 2010 Jönköpings Simsällskap 51.60
Robin Ingvarsson 2011 Jönköpings Simsällskap 42.39
Entry time: 40.47 (+1.92)
Alexander Ivar 2009 Jönköpings Simsällskap 46.90
Entry time: 50.78 (-3.88)
Zeke Karlsson 2015 Nässjö SLS 1:15.13
Entry time: 1:21.43 (-6.30)
Alice Kilebrand 2015 Nässjö SLS 58.65
Entry time: 1:09.00 (-10.35)
Alex Laki 2012 Jönköpings Simsällskap 45.63
Entry time: 52.80 (-7.17)
Jenny Lindman 2011 Anderstorps Simsällskap 44.82
Entry time: 44.79 (+0.03)
Maja Lindström 2015 Anderstorps Simsällskap 51.71
Saga Linnell 2012 Anderstorps Simsällskap 54.71
Entry time: 52.11 (+2.60)
Alma Ljungström 2012 Nässjö SLS 46.15
Entry time: 45.22 (+0.93)
Elsa Malm 2012 Anderstorps Simsällskap 47.42
Entry time: 47.87 (-0.45)
Eddie Nilsson 2010 Värnamo Simsällskap 46.58
Entry time: 46.61 (-0.03)
Hugo Nilsson 2010 Värnamo Simsällskap 43.71
Entry time: 43.02 (+0.69)
Luka Novakovic 2010 Jönköpings Simsällskap 41.40
Entry time: 46.12 (-4.72)
Marko Novakovic 2012 Jönköpings Simsällskap 42.45
Entry time: 44.67 (-2.22)
Holly Olander 2011 Värnamo Simsällskap 44.84
Entry time: 46.26 (-1.42)
Melina Pesz 2011 Jönköpings Simsällskap 44.94
Entry time: 44.95 (-0.01)
Lilian Siwe 2015 Jönköpings Simsällskap 50.80
Entry time: 57.39 (-6.59)
Olivia Strandberg 2010 Jönköpings Simsällskap 38.75
Entry time: 38.93 (-0.18)
Selma Störbäck 2014 Nässjö SLS 52.38
Entry time: 1:03.32 (-10.94)
Marius Andreas Suciu 2010 Värnamo Simsällskap 43.89
Entry time: 46.59 (-2.70)
Andrey Sulev 2015 Nässjö SLS 52.86
Entry time: 55.86 (-3.00)
Elin Svensson 2011 Jönköpings Simsällskap 51.23
Entry time: 48.43 (+2.80)
Anna Nora Timar 2013 Nässjö SLS 1:04.95
Lizzie Turbok 2011 Jönköpings Simsällskap 44.56
Entry time: 44.45 (+0.11)
Hannes Walhjalt 2010 Nässjö SLS 35.47
Entry time: 38.38 (-2.91)
Sixten Åhlander 2015 Nässjö SLS 1:01.91
Grenen officiell:  2024-05-26 16:14:54
2024-05-26 16:15:00 Resultathantering: Swimify 2.11 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Aqua Warrior Meet 2 2024
Plats: Nässjö Arrangör: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 maj 2024 till den 26 maj 2024
Gren 3, 200m Ryggsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
Albin Crnic 2011 Jönköpings Simsällskap 3:05.90
Entry time: 3:24.69 (-18.79)
50m: 44.07
100m: 1:32.29
(48.22)
150m: 2:19.65
(47.36)
200m: 3:05.90
(46.25)
Marwin Cronholm 2010 Jönköpings Simsällskap 2:42.86
Entry time: 2:47.14 (-4.28)
50m: 38.29
100m: 1:20.22
(41.93)
150m: 2:02.76
(42.54)
200m: 2:42.86
(40.10)
Monica Forselius 2011 Jönköpings Simsällskap 2:54.75
Entry time: 3:02.80 (-8.05)
50m: 41.05
100m: 1:25.70
(44.65)
150m: 2:10.58
(44.88)
200m: 2:54.75
(44.17)
Penny Lundqvist 2012 Nässjö SLS 3:33.39
50m: 48.69
100m: 1:42.23
(53.54)
150m: 2:38.14
(55.91)
200m: 3:33.39
(55.25)
Elsa Malm 2012 Anderstorps Simsällskap 3:34.13
Entry time: 3:40.28 (-6.15)
50m: 51.26
100m: 1:45.24
(53.98)
150m: 2:39.29
(54.05)
200m: 3:34.13
(54.84)
Linnéa Nguyen Lyly 2012 Värnamo Simsällskap 3:18.41
Entry time: 3:20.64 (-2.23)
50m: 43.63
100m: 1:37.32
(53.69)
150m: 2:28.13
(50.81)
200m: 3:18.41
(50.28)
Andrei Rada 2009 Jönköpings Simsällskap 3:17.21
50m: 45.40
100m: 1:35.50
(50.10)
150m: 2:27.80
(52.30)
200m: 3:17.21
(49.41)
Tilda Sjölander 2013 Värnamo Simsällskap 3:27.21
Entry time: 3:43.07 (-15.86)
50m: 48.40
100m: 1:42.65
(54.25)
150m: 2:37.37
(54.72)
200m: 3:27.21
(49.84)
Hannes Walhjalt 2010 Nässjö SLS 2:43.65
Entry time: 2:53.04 (-9.39)
50m: 37.68
100m: 1:20.63
(42.95)
150m: 2:04.11
(43.48)
200m: 2:43.65
(39.54)
Grenen officiell:  2024-05-26 16:24:03
2024-05-26 16:46:19 Resultathantering: Swimify 2.11 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Aqua Warrior Meet 2 2024
Plats: Nässjö Arrangör: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 maj 2024 till den 26 maj 2024
Gren 4, 100m Bröstsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
Lovisa Andersson 2009 Nässjö SLS 1:38.86
50m: 47.52
100m: 1:38.86
(51.34)
Isabella Anjou 2012 Jönköpings Simsällskap 1:52.14
Entry time: 1:52.69 (-0.55)
50m: 53.42
100m: 1:52.14
(58.72)
Nellie Björndahl 2010 Jönköpings Simsällskap 1:54.89
Entry time: 1:55.88 (-0.99)
50m: 55.24
100m: 1:54.89
(59.65)
Amna Cisic 2012 Värnamo Simsällskap 1:43.72
Entry time: 1:48.54 (-4.82)
50m: 49.64
100m: 1:43.72
(54.08)
Maxwell Cronholm 2013 Jönköpings Simsällskap 1:39.55
Entry time: 1:45.63 (-6.08)
50m: 47.20
100m: 1:39.55
(52.35)
Delila Duhera 2012 Jönköpings Simsällskap 2:15.82
50m: 52.45
100m: 2:15.82
(1:23.37)
Ylva Ekelund 2011 Jönköpings Simsällskap 1:31.79
Entry time: 1:35.74 (-3.95)
50m: 43.36
100m: 1:31.79
(48.43)
Nils Hovén 2010 Jönköpings Simsällskap 1:54.10
50m: 54.15
100m: 1:54.10
(59.95)
Alexander Ivar 2009 Jönköpings Simsällskap 1:42.84
50m: 49.02
100m: 1:42.84
(53.82)
Alex Laki 2012 Jönköpings Simsällskap 2:14.46
50m: 58.59
100m: 2:14.46
(1:15.87)
Jenny Lindman 2011 Anderstorps Simsällskap 1:43.28
Entry time: 1:38.03 (+5.25)
50m: 48.79
100m: 1:43.28
(54.49)
Maja Lindström 2015 Anderstorps Simsällskap 1:54.60
50m: 52.72
100m: 1:54.60
(1:01.88)
Saga Linnell 2012 Anderstorps Simsällskap 1:45.96
Entry time: 1:47.95 (-1.99)
50m: 50.98
100m: 1:45.96
(54.98)
Linnéa Nguyen Lyly 2012 Värnamo Simsällskap 1:46.59
Entry time: 1:43.35 (+3.24)
50m: 51.31
100m: 1:46.59
(55.28)
Eddie Nilsson 2010 Värnamo Simsällskap 1:40.76
Entry time: 1:42.50 (-1.74)
50m: 48.96
100m: 1:40.76
(51.80)
Hugo Nilsson 2010 Värnamo Simsällskap 1:36.86
Entry time: 1:36.74 (+0.12)
50m: 45.44
100m: 1:36.86
(51.42)
Luka Novakovic 2010 Jönköpings Simsällskap 1:33.30
Entry time: 1:33.65 (-0.35)
50m: 45.24
100m: 1:33.30
(48.06)
Marko Novakovic 2012 Jönköpings Simsällskap 1:48.39
Entry time: 1:51.94 (-3.55)
50m: 53.66
100m: 1:48.39
(54.73)
Holly Olander 2011 Värnamo Simsällskap 1:54.91
Entry time: 1:52.00 (+2.91)
50m: 54.91
100m: 1:54.91
(1:00.00)
Melina Pesz 2011 Jönköpings Simsällskap 1:40.43
Entry time: 1:42.83 (-2.40)
50m: 46.49
100m: 1:40.43
(53.94)
Lilian Siwe 2015 Jönköpings Simsällskap 1:59.60
50m: 55.94
100m: 1:59.60
(1:03.66)
Tilda Sjölander 2013 Värnamo Simsällskap 1:59.30
Entry time: 1:56.85 (+2.45)
50m: 57.74
100m: 1:59.30
(1:01.56)
Olivia Strandberg 2010 Jönköpings Simsällskap 1:39.79
Entry time: 1:37.40 (+2.39)
50m: 48.10
100m: 1:39.79
(51.69)
Marius Andreas Suciu 2010 Värnamo Simsällskap 1:50.59
50m: 52.42
100m: 1:50.59
(58.17)
Elin Svensson 2011 Jönköpings Simsällskap 1:48.50
Entry time: 1:49.45 (-0.95)
50m: 51.09
100m: 1:48.50
(57.41)
Lizzie Turbok 2011 Jönköpings Simsällskap 1:48.60
Entry time: 1:45.86 (+2.74)
50m: 51.14
100m: 1:48.60
(57.46)
Grenen officiell:  2024-05-26 16:38:15
2024-05-26 16:38:22 Resultathantering: Swimify 2.11 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Aqua Warrior Meet 2 2024
Plats: Nässjö Arrangör: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 maj 2024 till den 26 maj 2024
Gren 5, 50m Fjärilsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
Adela Bergström 2013 Jönköpings Simsällskap 46.56
Entry time: 51.12 (-4.56)
Amna Cisic 2012 Värnamo Simsällskap 41.06
Entry time: 42.38 (-1.32)
Albin Crnic 2011 Jönköpings Simsällskap 40.79
Entry time: 40.00 (+0.79)
Robin Ingvarsson 2011 Jönköpings Simsällskap 40.44
Entry time: 1:04.34 (-23.90)
Hanna Johansson 2011 Jönköpings Simsällskap 39.71
Entry time: 37.70 (+2.01)
Zeke Karlsson 2015 Nässjö SLS 1:18.50
Jenny Lindman 2011 Anderstorps Simsällskap 43.93
Entry time: 41.18 (+2.75)
Saga Linnell 2012 Anderstorps Simsällskap 43.21
Entry time: 43.96 (-0.75)
Alma Ljungström 2012 Nässjö SLS 49.41
Linnéa Nguyen Lyly 2012 Värnamo Simsällskap 43.08
Entry time: 39.57 (+3.51)
Hugo Nilsson 2010 Värnamo Simsällskap 44.75
Holly Olander 2011 Värnamo Simsällskap 49.05
Entry time: 51.83 (-2.78)
Andrei Rada 2009 Jönköpings Simsällskap 37.97
Entry time: 36.21 (+1.76)
Tilda Sjölander 2013 Värnamo Simsällskap 50.41
Entry time: 49.49 (+0.92)
Marius Andreas Suciu 2010 Värnamo Simsällskap 42.81
Entry time: 44.94 (-2.13)
Anna Nora Timar 2013 Nässjö SLS 54.58
Hannes Walhjalt 2010 Nässjö SLS 32.96
Entry time: 33.36 (-0.40)
Elsa Malm 2012 Anderstorps Simsällskap DSQ
Eddie Nilsson 2010 Värnamo Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2024-05-26 16:45:47
2024-05-26 16:45:52 Resultathantering: Swimify 2.11 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Aqua Warrior Meet 2 2024
Plats: Nässjö Arrangör: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 maj 2024 till den 26 maj 2024
Gren 7, 50m Frisimsbenspark Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
Amna Cisic 2012 Värnamo Simsällskap 51.90
Entry time: 34.73 (+17.17)
Marwin Cronholm 2010 Jönköpings Simsällskap 46.16
Entry time: 30.47 (+15.69)
Elvira Edberg 2014 Nässjö SLS 1:03.68
Entry time: 47.83 (+15.85)
Raina Haxhijahja 2014 Nässjö SLS 1:59.02
Roan Haxhijahja 2016 Nässjö SLS 1:53.10
Zeke Karlsson 2015 Nässjö SLS 1:44.13
Entry time: 1:10.94 (+33.19)
Alma Ljungström 2012 Nässjö SLS 1:14.51
Entry time: 42.43 (+32.08)
Linnéa Nguyen Lyly 2012 Värnamo Simsällskap 32.19
Entry time: 32.90 (-0.71)
Eddie Nilsson 2010 Värnamo Simsällskap 57.98
Entry time: 36.53 (+21.45)
Hugo Nilsson 2010 Värnamo Simsällskap 1:00.06
Entry time: 34.07 (+25.99)
Holly Olander 2011 Värnamo Simsällskap 58.34
Entry time: 41.72 (+16.62)
Lilian Siwe 2015 Jönköpings Simsällskap 1:05.77
Entry time: 54.02 (+11.75)
Tilda Sjölander 2013 Värnamo Simsällskap 1:02.38
Entry time: 42.54 (+19.84)
Selma Störbäck 2014 Nässjö SLS 1:04.83
Entry time: 50.24 (+14.59)
Marius Andreas Suciu 2010 Värnamo Simsällskap 55.28
Entry time: 41.90 (+13.38)
Andrey Sulev 2015 Nässjö SLS 1:05.40
Entry time: 1:05.37 (+0.03)
Anna Nora Timar 2013 Nässjö SLS 1:08.23
Sixten Åhlander 2015 Nässjö SLS 1:26.08
Entry time: 1:04.03 (+22.05)
Jenny Lindman 2011 Anderstorps Simsällskap DNS
Maja Lindström 2015 Anderstorps Simsällskap DNS
Elsa Malm 2012 Anderstorps Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2024-05-26 16:56:20
2024-05-26 17:20:14 Resultathantering: Swimify 2.11 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Aqua Warrior Meet 2 2024
Plats: Nässjö Arrangör: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 maj 2024 till den 26 maj 2024
Gren 8, 100m Frisim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
Isabella Anjou 2012 Jönköpings Simsällskap 1:29.76
Entry time: 1:28.91 (+0.85)
50m: 42.94
100m: 1:29.76
(46.82)
Adela Bergström 2013 Jönköpings Simsällskap 1:31.54
Entry time: 1:35.86 (-4.32)
50m: 44.23
100m: 1:31.54
(47.31)
Nellie Björndahl 2010 Jönköpings Simsällskap 1:28.86
Entry time: 1:29.30 (-0.44)
50m: 42.04
100m: 1:28.86
(46.82)
Amna Cisic 2012 Värnamo Simsällskap 1:17.45
Entry time: 1:19.12 (-1.67)
50m: 36.83
100m: 1:17.45
(40.62)
Maxwell Cronholm 2013 Jönköpings Simsällskap 1:11.34
Entry time: 1:18.21 (-6.87)
50m: 34.66
100m: 1:11.34
(36.68)
Delila Duhera 2012 Jönköpings Simsällskap 1:30.04
50m: 41.95
100m: 1:30.04
(48.09)
Elvira Edberg 2014 Nässjö SLS 1:38.22
Entry time: 2:04.85 (-26.63)
50m: 46.39
100m: 1:38.22
(51.83)
Ylva Ekelund 2011 Jönköpings Simsällskap 1:28.63
Entry time: 1:22.03 (+6.60)
50m: 42.22
100m: 1:28.63
(46.41)
Monica Forselius 2011 Jönköpings Simsällskap 1:13.88
Entry time: 1:15.25 (-1.37)
50m: 35.71
100m: 1:13.88
(38.17)
Raina Haxhijahja 2014 Nässjö SLS 3:02.08
100m: 3:02.08
(3:02.08)
Nils Hovén 2010 Jönköpings Simsällskap 1:42.99
50m: 46.99
100m: 1:42.99
(56.00)
Robin Ingvarsson 2011 Jönköpings Simsällskap 1:15.31
Entry time: 1:13.68 (+1.63)
50m: 35.94
100m: 1:15.31
(39.37)
Alexander Ivar 2009 Jönköpings Simsällskap 1:23.23
Entry time: 1:28.62 (-5.39)
50m: 39.30
100m: 1:23.23
(43.93)
Matilda Karlsson 2012 Jönköpings Simsällskap 1:22.98
Entry time: 1:19.48 (+3.50)
50m: 39.06
100m: 1:22.98
(43.92)
Alice Kilebrand 2015 Nässjö SLS 2:03.71
50m: 55.54
100m: 2:03.71
(1:08.17)
Alex Laki 2012 Jönköpings Simsällskap 1:23.26
Entry time: 1:27.17 (-3.91)
50m: 39.59
100m: 1:23.26
(43.67)
Jenny Lindman 2011 Anderstorps Simsällskap 1:29.63
Entry time: 1:23.43 (+6.20)
50m: 42.27
100m: 1:29.63
(47.36)
Linnéa Nguyen Lyly 2012 Värnamo Simsällskap 1:14.96
Entry time: 1:13.34 (+1.62)
50m: 35.58
100m: 1:14.96
(39.38)
Eddie Nilsson 2010 Värnamo Simsällskap 1:28.80
Entry time: 1:27.26 (+1.54)
50m: 43.48
100m: 1:28.80
(45.32)
Hugo Nilsson 2010 Värnamo Simsällskap 1:22.96
Entry time: 1:18.81 (+4.15)
50m: 39.33
100m: 1:22.96
(43.63)
Luka Novakovic 2010 Jönköpings Simsällskap 1:22.41
Entry time: 1:24.26 (-1.85)
50m: 38.80
100m: 1:22.41
(43.61)
Marko Novakovic 2012 Jönköpings Simsällskap 1:20.39
Entry time: 1:16.10 (+4.29)
50m: 39.45
100m: 1:20.39
(40.94)
Holly Olander 2011 Värnamo Simsällskap 1:33.35
Entry time: 1:34.93 (-1.58)
50m: 44.39
100m: 1:33.35
(48.96)
Melina Pesz 2011 Jönköpings Simsällskap 1:32.83
Entry time: 1:31.05 (+1.78)
50m: 44.41
100m: 1:32.83
(48.42)
Tilda Sjölander 2013 Värnamo Simsällskap 2:02.04
Entry time: 1:35.39 (+26.65)
50m: 46.24
100m: 2:02.04
(1:15.80)
Marius Andreas Suciu 2010 Värnamo Simsällskap 1:24.99
Entry time: 1:23.46 (+1.53)
50m: 41.30
100m: 1:24.99
(43.69)
Elin Svensson 2011 Jönköpings Simsällskap 1:33.14
Entry time: 1:33.18 (-0.04)
50m: 45.79
100m: 1:33.14
(47.35)
Lizzie Turbok 2011 Jönköpings Simsällskap 1:27.34
Entry time: 1:23.30 (+4.04)
50m: 42.00
100m: 1:27.34
(45.34)
Grenen officiell:  2024-05-26 17:20:07
2024-05-26 17:20:10 Resultathantering: Swimify 2.11 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Aqua Warrior Meet 2 2024
Plats: Nässjö Arrangör: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 maj 2024 till den 26 maj 2024
Gren 9, 200m Frisim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
Albin Crnic 2011 Jönköpings Simsällskap 2:49.58
Entry time: 2:47.66 (+1.92)
50m: 40.75
100m: 1:26.29
(45.54)
150m: 2:09.52
(43.23)
200m: 2:49.58
(40.06)
Elvira Edberg 2014 Nässjö SLS 3:48.01
50m: 50.00
100m: 1:48.33
(58.33)
150m: 2:51.23
(1:02.90)
200m: 3:48.01
(56.78)
Saga Linnell 2012 Anderstorps Simsällskap 3:09.16
Entry time: 3:09.34 (-0.18)
50m: 42.87
100m: 1:32.63
(49.76)
150m: 2:24.07
(51.44)
200m: 3:09.16
(45.09)
Alma Ljungström 2012 Nässjö SLS 3:12.16
Entry time: 3:12.65 (-0.49)
50m: 45.09
100m: 1:35.78
(50.69)
150m: 2:26.37
(50.59)
200m: 3:12.16
(45.79)
Penny Lundqvist 2012 Nässjö SLS 3:11.76
Entry time: 2:59.50 (+12.26)
50m: 44.44
100m: 1:34.79
(50.35)
150m: 2:26.18
(51.39)
200m: 3:11.76
(45.58)
Elsa Malm 2012 Anderstorps Simsällskap 3:15.67
Entry time: 3:15.32 (+0.35)
50m: 45.70
100m: 1:35.74
(50.04)
150m: 2:26.15
(50.41)
200m: 3:15.67
(49.52)
Andrei Rada 2009 Jönköpings Simsällskap 2:48.29
Entry time: 2:51.54 (-3.25)
50m: 36.67
100m: 1:19.42
(42.75)
150m: 2:03.90
(44.48)
200m: 2:48.29
(44.39)
Olivia Strandberg 2010 Jönköpings Simsällskap 2:45.83
Entry time: 2:44.78 (+1.05)
50m: 37.05
100m: 1:19.70
(42.65)
150m: 2:02.82
(43.12)
200m: 2:45.83
(43.01)
Selma Störbäck 2014 Nässjö SLS 3:59.49
Entry time: 4:07.10 (-7.61)
50m: 54.89
100m: 1:58.09
(1:03.20)
150m: 3:00.65
(1:02.56)
200m: 3:59.49
(58.84)
Grenen officiell:  2024-05-26 17:28:54
2024-05-26 17:28:56 Resultathantering: Swimify 2.11 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Aqua Warrior Meet 2 2024
Plats: Nässjö Arrangör: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 maj 2024 till den 26 maj 2024
Gren 10, 100m Medley Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
Lovisa Andersson 2009 Nässjö SLS 1:27.41
50m: 38.50
100m: 1:27.41
(48.91)
Isabella Anjou 2012 Jönköpings Simsällskap 1:44.55
Entry time: 1:47.75 (-3.20)
50m: 53.78
100m: 1:44.55
(50.77)
Nellie Björndahl 2010 Jönköpings Simsällskap 1:35.21
50m: 46.76
100m: 1:35.21
(48.45)
Amna Cisic 2012 Värnamo Simsällskap 1:30.02
Entry time: 1:37.40 (-7.38)
50m: 42.67
100m: 1:30.02
(47.35)
Maxwell Cronholm 2013 Jönköpings Simsällskap 1:27.48
Entry time: 1:32.74 (-5.26)
50m: 41.98
100m: 1:27.48
(45.50)
Ylva Ekelund 2011 Jönköpings Simsällskap 1:33.67
Entry time: 1:30.61 (+3.06)
50m: 44.38
100m: 1:33.67
(49.29)
Monica Forselius 2011 Jönköpings Simsällskap 1:29.39
Entry time: 1:29.55 (-0.16)
50m: 43.92
100m: 1:29.39
(45.47)
Robin Ingvarsson 2011 Jönköpings Simsällskap 1:26.13
Entry time: 1:26.03 (+0.10)
50m: 41.26
100m: 1:26.13
(44.87)
Hanna Johansson 2011 Jönköpings Simsällskap 1:31.12
Entry time: 1:35.32 (-4.20)
50m: 43.85
100m: 1:31.12
(47.27)
Matilda Karlsson 2012 Jönköpings Simsällskap 1:35.40
Entry time: 1:39.48 (-4.08)
50m: 45.98
100m: 1:35.40
(49.42)
Alice Kilebrand 2015 Nässjö SLS 2:15.50
50m: 1:03.09
100m: 2:15.50
(1:12.41)
Jenny Lindman 2011 Anderstorps Simsällskap 1:39.10
Entry time: 1:31.98 (+7.12)
50m: 48.11
100m: 1:39.10
(50.99)
Saga Linnell 2012 Anderstorps Simsällskap 1:37.97
Entry time: 1:37.01 (+0.96)
50m: 50.19
100m: 1:37.97
(47.78)
Alma Ljungström 2012 Nässjö SLS 1:44.77
Entry time: 1:42.97 (+1.80)
50m: 49.41
100m: 1:44.77
(55.36)
Elsa Malm 2012 Anderstorps Simsällskap 1:47.39
Entry time: 1:46.59 (+0.80)
50m: 51.87
100m: 1:47.39
(55.52)
Linnéa Nguyen Lyly 2012 Värnamo Simsällskap 1:29.63
Entry time: 1:29.25 (+0.38)
50m: 42.13
100m: 1:29.63
(47.50)
Eddie Nilsson 2010 Värnamo Simsällskap 1:36.75
Entry time: 1:50.01 (-13.26)
50m: 46.61
100m: 1:36.75
(50.14)
Hugo Nilsson 2010 Värnamo Simsällskap 1:30.48
Entry time: 1:34.61 (-4.13)
50m: 43.20
100m: 1:30.48
(47.28)
Luka Novakovic 2010 Jönköpings Simsällskap 1:27.65
Entry time: 1:29.96 (-2.31)
50m: 42.88
100m: 1:27.65
(44.77)
Marko Novakovic 2012 Jönköpings Simsällskap 1:31.96
Entry time: 1:28.13 (+3.83)
50m: 44.53
100m: 1:31.96
(47.43)
Holly Olander 2011 Värnamo Simsällskap 1:41.84
Entry time: 1:43.60 (-1.76)
50m: 48.42
100m: 1:41.84
(53.42)
Melina Pesz 2011 Jönköpings Simsällskap 1:36.12
Entry time: 1:37.65 (-1.53)
50m: 46.81
100m: 1:36.12
(49.31)
Tilda Sjölander 2013 Värnamo Simsällskap 1:45.77
Entry time: 1:45.18 (+0.59)
50m: 51.21
100m: 1:45.77
(54.56)
Andrey Sulev 2015 Nässjö SLS 2:24.81
100m: 2:24.81
(2:24.81)
Elin Svensson 2011 Jönköpings Simsällskap 1:43.09
Entry time: 1:51.52 (-8.43)
50m: 53.44
100m: 1:43.09
(49.65)
Anna Nora Timar 2013 Nässjö SLS 1:56.75
50m: 55.76
100m: 1:56.75
(1:00.99)
Lizzie Turbok 2011 Jönköpings Simsällskap 1:37.84
Entry time: 1:35.31 (+2.53)
50m: 47.70
100m: 1:37.84
(50.14)
Sixten Åhlander 2015 Nässjö SLS 2:17.45
50m: 1:06.12
100m: 2:17.45
(1:11.33)
Penny Lundqvist 2012 Nässjö SLS DSQ
Grenen officiell:  2024-05-26 17:42:57
2024-05-26 17:43:44 Resultathantering: Swimify 2.11 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Aqua Warrior Meet 2 2024
Plats: Nässjö Arrangör: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 maj 2024 till den 26 maj 2024
Gren 11, 400m Medley Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
Marwin Cronholm 2010 Jönköpings Simsällskap 6:08.30
Entry time: 6:18.58 (-10.28)
50m: 41.44
100m: 1:26.96
(45.52)
150m: 2:13.21
(46.25)
200m: 2:57.11
(43.90)
250m: 3:52.95
(55.84)
300m: 4:49.30
(56.35)
350m: 5:29.14
(39.84)
400m: 6:08.30
(39.16)
Hannes Walhjalt 2010 Nässjö SLS 5:54.13
50m: 40.34
100m: 1:26.01
(45.67)
150m: 2:11.24
(45.23)
200m: 2:55.37
(44.13)
250m: 3:47.30
(51.93)
300m: 4:39.09
(51.79)
350m: 5:19.01
(39.92)
400m: 5:54.13
(35.12)
Grenen officiell:  2024-05-26 17:50:12
2024-05-26 17:50:13 Resultathantering: Swimify 2.11 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Aqua Warrior Meet 2 2024
Plats: Nässjö Arrangör: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 maj 2024 till den 26 maj 2024
Gren 12, 8x50m Frism Mixed - Final
Namn Ålder Förening AQU Tid Diff
Warriors 1 0 Warriors 3:18.06
3:18.06 3:18.06
3:18.06
5:30.73 5:30.73
Warriors 2 0 Warriors 3:00.99
3:00.99 3:00.99
3:00.99
5:27.29 5:27.29
Warriors 3 13 Warriors 4:58.12
4:58.12 4:58.12
4:58.12
6:10.49 6:10.49
Warriors 4 0 Warriors 3:00.47
3:00.47 3:00.47
3:00.47
4:42.38 4:42.38
Warriors 5 0 Warriors 2:03.21
2:03.21 2:03.21
2:03.21
5:04.08 5:04.08
Warriors 6 0 Warriors 3:54.90
3:54.90 3:54.90
3:54.90
5:06.78 5:06.78
Grenen officiell:  2024-05-26 18:06:08
2024-05-26 18:06:13 Resultathantering: Swimify 2.11 Licensierad till: Nässjö SLS

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner