Kokonaistilanne

Kilpailuiden tulokset löytyvät alta :
IKM 2020 Etelä-Suomi 1 Päivitetty: 2020-11-01 18:49:48
IKM 2020 Etelä-Suomi 2 Päivitetty: 2020-11-01 17:51:21
IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi Päivitetty: 2020-11-01 17:47:56
IKM 2020 Keski/Itä-Suomi Päivitetty: 2020-11-01 18:02:18
IKM 2020 Länsi-Suomi Päivitetty: 2020-11-01 18:12:23
IKM 2020 Pohjois-Suomi Päivitetty: 2020-11-01 17:52:51
IKM 2020 Varsinais-Suomi Päivitetty: 2020-11-01 17:59:52

40, P12,13,14,15,16 100m SU Finaali, Päivitetty: 2020-11-01 18:49:48
12 - 12

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Nicolas Nyström Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:11.62
2 Kaapo Tuomainen Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:12.68
3 Pravin Perasath Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:13.29
4 Romeo Manner Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:14.48
5 Nikita Maximov Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:14.98
6 Niilo Kankainen Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:16.00
7 Jeriko Helanen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:16.46
8 Jesse Uutela Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:16.95
9 Tommi Mosconi Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:17.99
10 Eero Hedemäki Simmis Grani IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:18.26
11 Aatu Poikkimäki Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:18.87
12 Jeremias Tuhkanen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:20.06
13 Oiva Saarinen Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:20.42
14 Matti Klümper Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:21.39
15 Eero Tandefelt-Kauste Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:21.59
16 Adam Isaev Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:21.60
17 Tiitus Nygård Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:21.93
18 Esa Währn Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:22.18
19 Mathias Eerola Simmis Grani IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:22.23
20 Daniel Przado Rauman Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:22.84
21 Elias Nord Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:23.01
22 Aleksi Salo Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:23.27
23 Eero Olli Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:23.49
24 Niklas Ugolnikov Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:23.52
25 Erik Lillandt Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:24.69
26 Onni Harja Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:24.78
27 Niklas Honkanen Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:25.40
28 Ahti Parviainen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:25.65
29 Mikael Kynkäänniemi Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:25.75
30 Oskari Juntti Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:26.20
31 Thanh Kiet Lam Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:26.31
32 Nooa Valtonen Lappeenrannan Kisa-Toverit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:26.32
33 Danil Sulkonen ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:26.67
34 Kim Salonen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:26.88
35 Alex Stickler Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:27.22
36 Aleks Jermuss Kouvolan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:28.01
37 Matias Jääskeläinen Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:28.04
38 Simon Hiltunen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:28.19
39 Frans Sagulin Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:28.81
40 Venuel Suvila-Anton Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:28.92
40 Samuli Liikamaa Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:28.92
42 Joel Alfthan Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:28.98
43 Oliver Laitinen Borgå Simmare-Porvoon Uimarit IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:29.29
44 Leo Kervinen HTU Stadi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:29.51
45 Matias Suutala Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:29.52
46 Aapo Pajunen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:29.70
47 Santeri Vanhala Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:30.16
48 Eino Lantto Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:30.23
49 Ukko-Pekka Tuomainen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:30.26
50 Tuli Hakkarainen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:30.62
51 Sasu Valtonen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:30.67
52 Veikka-Eemil Lehtonen Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:31.22
53 Luka Hemminki Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:31.44
54 Ahti Kotila Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:31.59
55 Konstantin Terekhov Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:31.61
56 Ilkka Itkonen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:32.01
57 Arvid Karl Martin Kaas Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:32.36
57 Santeri Alanto Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:32.36
59 Onni Matti Elmeri Savolainen Nokian Pyry IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:32.81
60 Paavo Kilpeläinen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:33.76
61 Wili Laiho Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:34.20
62 Eino Luhtanen Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:34.35
63 Andrei Teittinen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:34.74
64 Hugo Rossi Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:34.96
65 Sami Kummu Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:35.18
66 Jonne Rantakeisu Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:35.45
67 Oliver Rannanpää Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:35.82
68 Matias Ahonpää Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:37.94
69 Saku Virtanen Kouvolan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:38.69
70 Urho Lumiainen Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:38.90
71 Matias Väänänen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:39.14
72 Jonne Ekman Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:39.30
73 Nico Jääskeläinen Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:39.60
74 Eloi Norrman Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:40.67
75 Samuel Rantanen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:41.49
76 Touko Hokkanen TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:41.58
77 Miska Pajunen Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:41.81
78 Cole Wagner Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:41.82
79 Klaus Tuomala Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:41.99
80 Okko-Pekka Häkkinen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:42.03
81 Daniel Mõsko Hyvinkään Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:43.58
82 Elias Suominen TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:43.73
83 Topias Myllykoski Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:43.88
84 Lauri Csere Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:44.55
85 Aapeli Karislahti Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:46.43
86 Olli Korvakangas Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:46.69
87 Ilkka Rantanen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:47.65
88 Herman Sandbacka Kokkolan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:47.95
89 Joona Väätämöinen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:48.98
90 Anton Lopatin Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:55.01
91 Tuomas Pääaho Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:55.98
92 Oskari Jalonen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 2:15.35
- Oskar Huotari Järvenpään Uintiklubi ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 DSQ
- Tommi Kangas Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi DSQ
- Veeti Polojärvi Swimming Club Rovaniemi IKM 2020 Pohjois-Suomi DSQ
- Santeri Komulainen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 DSQ
- Olli Ruuskanen Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi DSQ
- Ohto Heikkinen Hyvinkään Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 DNS
- Viljam Savolainen Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi DNS

40, P12,13,14,15,16 100m SU Finaali, Päivitetty: 2020-11-01 18:49:48
13 - 13

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Ilmari Nieminen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:04.47
2 Leevi Väyrynen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:05.85
3 Leevi Pixa Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:07.69
4 Valtteri Pellinen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:08.52
5 Juho Rosenström Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:09.10
6 Lenni Syvänen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:09.12
7 Eetu Autio Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:11.26
8 Väinö Hinkka Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:11.38
9 Lev Vlasov TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:11.47
10 Lauri Valtanen Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:11.96
11 Rasmus Karjalainen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:12.28
12 Roope Koskela Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:13.13
13 Onni Rahkonen Simmis Grani IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:13.17
14 Roope Liimatainen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:13.59
15 Ville-Veikko Luomala Järvenpään Uintiklubi ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:13.61
16 Daniel Kajava Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:14.38
17 Leevi Sammalmaa Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:15.61
18 Julius Linde Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:15.86
19 Joonas Pulkkinen Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:16.19
20 Veeti Riskilä Rovaniemen Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:16.37
21 Nooa Kaunisto Kemin Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:17.02
22 Veikko Hautaniemi Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:17.13
23 Otso Heikkinen Helsingin Uimarit IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:17.65
24 Eljas Pekkola Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:18.22
25 Jaakko Karppinen ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:18.47
26 Onni Scharin Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:18.70
27 Joonas Keränen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:18.92
27 Matvey Lyashenko Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:18.92
29 Jesse Virta Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:19.69
30 Ilja Belov Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:19.95
31 Lauri Juvonen Kuopion Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:20.40
32 Thomas Anton Westerlund Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:20.63
33 Eemeli Salo Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:20.73
34 Joel sulonen Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:20.77
35 Joonas Keränen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:20.80
36 Tuomo Strömmer Kempeleen Pyrintö IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:21.00
37 Oskari Tavast Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:21.08
38 Alexandro Sivenius Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:21.16
39 Leo Mannonen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:21.54
39 Niko Kumpulainen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:21.54
41 Eero Kähkönen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:21.67
42 Tommy Palm Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:22.58
43 Joona Korte Simmis Grani IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:22.66
44 Aapo Ponsiluoma Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:22.69
45 Olli Henriksson Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:22.89
46 Väinö Harvia Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:22.91
47 Joel Mutikainen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:23.03
48 Rudi Stolt Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:23.51
49 Aaron Qvisén Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:23.60
50 Roope Käär Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:23.63
51 Oskar Söderlund Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:23.69
52 Lars Forchini Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:23.74
53 Roope Piironen Loimaan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:23.75
54 Julius Laitinen Borgå Simmare-Porvoon Uimarit IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:23.93
55 Lauri Jumppanen Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:24.25
56 Ville Viitakoski Mikkelin Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:24.52
57 Henri Heiskanen Kemin Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:24.96
58 Aaro Viitanen Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:25.27
59 Oskari Hakkarainen Kajaanin Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:25.36
60 Patric Meriholvi Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:26.16
61 Adam Westeråker Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:26.59
62 Niklas Tikkanen TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:26.73
63 Mikko Salmi Nummelan Kisaajat IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:26.79
64 Niko Visuri Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:27.61
65 Oka Silventoinen Borgå Simmare-Porvoon Uimarit IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:28.00
66 Petrus Bergman Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:28.22
67 Tero Soukka TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:28.43
68 Felix Enqvist Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:28.49
69 Aleksanteri Peltonen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:28.59
70 Jesse Suikkanen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:28.72
71 Kasper Ikonen Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:29.30
72 Eemil Hujala Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:29.54
73 Miika Riihiaho Kouvolan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:29.66
74 Aapo Alaniska Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:29.84
75 Matias Lehtinen Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:30.07
76 Lauri Junttari Kemin Työväen Uimarit IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:30.60
77 Kie Roukus Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:30.73
78 Alexander Periainen Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:33.17
79 Max Hyvärinen Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:34.15
80 Pyry Nieminen TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:35.12
81 Bror Aron Uggeldal Kimito Sportförening IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:35.70
82 Valtteri Lahtinen Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:36.31
83 Matias Pontalti Helsingin Uimarit IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:36.61
84 Seeti Uusi-Panula Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:37.43
85 Justus Saarimaa Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:37.74
86 Aleksanteri Hakala Simmis Grani IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:38.08
87 Luka Alfthan Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:38.53
88 Jesse Aittola Kouvolan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:39.34
89 Juuso Silfver Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:39.56
90 Atte Kiviniemi Lapuan Virkiä IKM 2020 Länsi-Suomi 1:40.99
91 Oliver Rautala Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:41.87
92 Arttu Carne Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:42.46
93 Viljami Yli-Valkama TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:46.87
94 Joa Siltakoski TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:50.07
- Julius Törrönen ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 DSQ
- Mark Kellinsalmi ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 DSQ
- Tatu Yli-houhala Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi DSQ
- Veikko Seppänen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi DSQ
- Nuutti Kerkkänen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi DSQ
- Luukas Ojanperä Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 DSQ

40, P12,13,14,15,16 100m SU Finaali, Päivitetty: 2020-11-01 18:49:48
14 - 14

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Boris Minkovski Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:01.71
2 Konsta Rantasuo Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:01.84
3 Joonatan Davie Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:04.81
4 Lauri Korpi Ilmajoen Kisailijat IKM 2020 Länsi-Suomi 1:06.16
5 Matias Kukkonen ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:06.63
6 Luka Valtonen Lappeenrannan Kisa-Toverit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:06.84
7 Erik Peuhkuri Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:06.96
8 Viljo Varsanpää Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:06.99
9 Johan Hujanen Simmis Grani IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:07.34
10 Christian Nummi Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:07.62
10 Konsta Kukkonen Kouvolan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:07.62
12 Veeti Hämäläinen Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:07.94
13 Matias Saarinen Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:08.29
14 Sebastian Sojolin TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:08.83
15 Aleksandr Vysotskiy ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:09.25
15 Iiro Räty Nokian Pyry IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:09.25
17 Aarne Laurila Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:09.89
18 Torsti Saarela Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:10.15
19 Lauri-Pekka Pakomäki Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:10.16
20 Santeri Holmberg Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:10.19
20 Áron Zautasvili Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:10.19
22 Antto Koppinen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:11.03
23 Aaro Imppola Hyvinkään Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:11.18
24 Mikael Rasinmäki Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:12.43
25 Ville Suojasto Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:12.84
26 Samuli Koskela Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:12.93
27 Miko Saukkonen Kemin Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:13.14
28 Andras Galos Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:13.28
29 Jesse Koskinen Kemin Työväen Uimarit IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:13.66
30 Andreas Kinnunen Race Club Sveitsi IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:13.96
31 Vilho Okkonen Rauman Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:14.11
32 Alex Yli-Salomäki Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:14.18
33 Leevi Saarinen Uinti-Vakka IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:14.68
34 Olli Järvenpää Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:14.72
35 Tobias Syrjä Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:15.01
36 Sampo Rahikainen Keravan Uimarit IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:15.12
37 Miika Suorsa Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:15.60
38 Jasu Haapaniemi Keravan Uimarit IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:15.76
39 Benjamin Winqvist Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:15.92
40 Lasse Niemi Helsingin Uimarit IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:16.21
41 Arttu Kortetjärvi Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:16.43
42 Daniel Guzhov Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:16.47
42 Pyry Sillanpää Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:16.47
44 Kalle Heinonen TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:16.70
45 Robert Cranston Nummelan Kisaajat IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:16.83
46 Aapo Nurminen Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:16.97
47 Matias Leiwo Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:17.57
48 Pyry Laurikainen Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:17.77
49 Ruben Honko Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:18.11
50 Onni Tarkiainen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:18.85
51 Alex Mukkulainen Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:18.90
52 Miki Vierre TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:19.29
53 Eetu Nieminen TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:19.32
54 Romeo Maranzani Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:20.22
55 Frans Sandblom Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:20.27
56 Miska Korkalainen Voikkaan Viesti IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:20.54
57 Vilho Teno Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:20.70
58 Nikita Shishinin ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:20.71
59 Aarne Nuutinen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:21.31
60 Linus Korin Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:21.68
61 Julius Järveläinen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:21.90
62 Markus Tervaskanto Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:22.45
63 Anton Eino Mikael Ahonen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:22.47
64 Veikka Sivonen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:22.52
65 Valtteri Kotijärvi Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:22.98
66 Joonatan Hietarinne Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:25.67
67 Erik Loukine Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:29.10
68 Ferdinand Backman TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:33.72
69 Veeti Heittokangas Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:35.63
70 Alex Hamilton TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:37.55
- Manan Khalil Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 DSQ
- Mihhail Janson Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 DSQ

40, P12,13,14,15,16 100m SU Finaali, Päivitetty: 2020-11-01 18:49:48
15 - 15

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Ajjuub Ezzat Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 59.29
2 Topias Tynjä Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:02.54
3 Aaron Pirinen Järvenpään Uintiklubi ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:03.64
4 Oliver Aspholm Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:03.94
5 Eero Mäenpää Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:04.75
6 Miklas Pikkuhuhta Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:04.81
7 Aron Forslund Borgå Simmare-Porvoon Uimarit IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:04.83
8 Konsta Kauppinen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:05.42
9 Arttu Venemies Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:06.11
10 Ivan Chupakhin Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:06.19
11 Juho Törmä Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:06.26
12 Aapo Tuhkanen Tuusulan Uimaseura ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:06.66
13 Erblin Latifi Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:06.96
14 Lucas Lydman Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:07.05
15 Akseli Liukkonen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:07.15
16 Teo Mattelmäki Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:07.45
17 Nikita Daniel Semach Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:07.63
18 Nooa Matela Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:08.42
19 Vladislav Shavyrin Uimaseura Aquila IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:08.51
20 Lauri Siurua Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:08.66
21 Nardi Orenshtein Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:08.91
22 Serhat Kalin ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:09.02
23 Joonas Arponen Rauman Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:09.30
24 Mio Heinola Nummelan Kisaajat IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:09.33
25 Sampo Nord Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:09.95
26 Veikko Kauhanen Simmis Grani IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:10.07
27 Aarni Linderborg Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:10.76
28 Niko Nokikuru Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:11.08
29 Nuutti Vienonen Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:11.75
30 Eeli Partanen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:11.77
31 Elias Molodtsov Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:15.63
32 Henrik Leinonen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:15.87
33 Otto Tuominen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:16.17
34 Tiger Tran Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:17.16
35 Joonatan Lipiäinen Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:19.90
36 Arttu Syrjä Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:22.70
37 Luukas Kallio TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:24.03
38 Nicoló Manzone Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:24.66
39 Totte Teittinen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:25.03
40 Oliver Jokinen Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:25.94
41 Casper Manzone Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:30.69
- Juho Kotamäki Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 DSQ
- Elias Kauppila Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi DSQ
- Aleksanteri Nissinen Kampuksen Plaani IKM 2020 Keski/Itä-Suomi DSQ

40, P12,13,14,15,16 100m SU Finaali, Päivitetty: 2020-11-01 18:49:48
16 - 16

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Juuso Leppänen Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 59.25
2 Lassi Niemi TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:01.07
3 Jesse Lintusalo Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:01.17
4 Danil Seksenov Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:01.79
5 Konsta Kallio TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:02.16
6 Jere Hannuksela Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:02.32
7 Eetu Haipus Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:02.47
8 Aapo Kinnunen Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:02.88
9 Joona Kuitu Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:03.23
10 Ilja Syrjä Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:03.29
11 Markus Veckman Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:03.47
12 Matteus Einiö Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:03.68
13 Filip Jåfs Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:04.31
14 Antte Säilä Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:04.54
15 Arttu Haipus Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:04.56
16 Jaakko Pihlava Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:04.78
17 Joakim Kuhlberg Borgå Simmare-Porvoon Uimarit IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:04.88
18 Samuel Saari Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:05.25
19 Atte Nieminen TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:05.49
20 Aapo Koskinen Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:05.76
21 Mikael Hirsiniemi Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:06.05
22 Jeremia Varonen Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:07.07
23 Visa Nissinen Kokkolan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:07.17
24 Oskar Tuominen TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:07.27
25 Vili Rantasuo Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:07.60
26 Veeti Vilén Mikkelin Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:08.42
27 Rasmus Koskela Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:08.48
28 Alexander Nyman Race Club Sveitsi IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:08.85
29 Osmo Mäkelä Hämeenlinnan Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:11.72
30 Jeremy Valkeavuori Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:16.03
31 Ilari Raninen Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:16.18
32 Akseli Klutas Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:19.76
33 Joel Jokiaho Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:21.87
- Joel Lipponen Hyvinkään Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 DSQ

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner