Kokonaistilanne

Kilpailuiden tulokset löytyvät alta :
IKM alue Etelä-Suomi 1 Päivitetty: 2023-11-10 18:05:24
IKM alue Etelä-Suomi 2 Päivitetty: 2023-11-10 17:39:29
IKM alue HÄME Päivitetty: 2023-11-10 17:57:53
IKM alue Keski-/Itä-Suomi Päivitetty: 2023-11-10 17:50:24
IKM alue Länsi-Suomi Päivitetty: 2023-11-10 17:50:06
IKM alue Pohjois-Suomi Päivitetty: 2023-11-10 17:56:43
IKM alue Varsinais-Suomi Päivitetty: 2023-11-10 19:27:14

2, P12,13,14,15,16 100m RU Finaali, Päivitetty: 2023-11-10 19:27:14
12 - 12

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Oliver Markus Kylmänen Oulun Uinti 1906 IKM alue Pohjois-Suomi 1:18.80
2 Niilo Lappalainen TaTu Tampere IKM alue HÄME 1:19.94
3 Elias Salmela Kempeleen Pyrintö IKM alue Pohjois-Suomi 1:22.92
4 Eelis Lahtinen Kouvolan Uimarit IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:23.59
5 Rasmus Auranen Simmis Wanda ry IKM alue Etelä-Suomi 2 1:25.59
6 Leevi Salo Lahden Uimaseura IKM alue HÄME 1:26.51
7 Lenni Pessa Oulun Lohet IKM alue Pohjois-Suomi 1:27.31
8 Gabriel Kannisto Porin Uimaseura IKM alue Länsi-Suomi 1:27.56
9 Eino Rantala Uinti Turku - Åbo Simning IKM alue Varsinais-Suomi 1:28.01
10 Anton Raunio Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:28.49
11 Anton Boman Ålands Simförening IKM alue Varsinais-Suomi 1:28.62
12 Alex Juutilainen Uinti Tampere IKM alue HÄME 1:28.80
13 Emil Ilo Lahden Uimaseura IKM alue HÄME 1:29.41
14 Sisu Mikke Laitinen Lahden Uimaseura IKM alue HÄME 1:29.76
15 Antti Laurila Rajamäen Kehitys IKM alue Etelä-Suomi 2 1:30.46
16 Mark Borisov Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:31.87
17 Leo-Daniel Varvas Uimaseura Helsinki IKM alue Etelä-Suomi 1 1:32.25
18 Eetu Helminen Riihimäen Uimaseura IKM alue Etelä-Suomi 2 1:32.74
19 Pontus Pyykkö Uinti Tampere IKM alue HÄME 1:33.06
20 Henry Paavola Oulun Uinti 1906 IKM alue Pohjois-Suomi 1:34.12
21 Aleksi Jormanainen Joensuun Uimaseura ry IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:34.21
22 Kasper Ärling Simmis Wanda ry IKM alue Etelä-Suomi 2 1:34.34
23 Finn Jensén Uinti Turku - Åbo Simning IKM alue Varsinais-Suomi 1:34.67
24 Matias Holma Uinti Turku - Åbo Simning IKM alue Varsinais-Suomi 1:35.34
25 Anton Lillandt Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:35.63
26 Vertti Kaipio Uinti Tampere IKM alue HÄME 1:36.02
27 Kirill Starenkov Mikkelin Uimaseura IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:36.07
28 Eelis Andersson Salon Uimarit IKM alue Varsinais-Suomi 1:36.18
29 Eljas Lahtinen Uinti Tampere IKM alue HÄME 1:36.76
30 Massinissa Toutah Simmis Grani IKM alue Etelä-Suomi 1 1:37.31
31 Akseli Vahila Uinti Tampere IKM alue HÄME 1:37.55
32 Jeremias Rantanen Lappeenrannan Uimarit IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:38.56
33 Matti Leinonen Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM alue Pohjois-Suomi 1:38.77
34 Onni Elomaa Lahden Uimaseura IKM alue HÄME 1:39.76
35 Jack Jensén Uinti Turku - Åbo Simning IKM alue Varsinais-Suomi 1:39.97
36 Lauri Saastamoinen Uinti Tampere IKM alue HÄME 1:40.83
37 Otto Kyntömaa Oulun Uinti 1906 IKM alue Pohjois-Suomi 1:41.19
38 Tobias Signus Tuusulan Uimaseura ry IKM alue Etelä-Suomi 2 1:41.23
39 Tiitus Sirola Rauman Uimaseura IKM alue Länsi-Suomi 1:41.76
40 Emil Kontio Riihimäen Uimaseura IKM alue Etelä-Suomi 2 1:41.77
41 Julius Keralampi Jyväskylän Aalto IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:42.03
42 Kevin Sjöberg Helsingfors Simsällskap IKM alue Etelä-Suomi 1 1:42.81
43 Elias Karppinen Kajaanin Uimaseura IKM alue Pohjois-Suomi 1:43.02
44 Rasmus Juntti Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM alue Länsi-Suomi 1:43.31
45 Neo Porkka Uinti Tampere IKM alue HÄME 1:43.60
46 Platon Voutilainen Rajamäen Kehitys IKM alue Etelä-Suomi 2 1:43.73
47 Ola Sipilä Raision Urheilijat IKM alue Varsinais-Suomi 1:44.07
48 Akseli Englund Raision Urheilijat IKM alue Varsinais-Suomi 1:44.36
49 Eero Hirvonen Joensuun Uimaseura ry IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:44.42
50 Severi Tiippana Joensuun Uimaseura ry IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:45.45
51 Veikko Piironen Joensuun Uimaseura ry IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:45.48
52 Samuel Jokinen Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM alue HÄME 1:46.20
53 Patrik Lehtimäki Helsingfors Simsällskap IKM alue Etelä-Suomi 1 1:46.47
54 Eeli-Pekka Eemeli Kitinoja Lappeenrannan Uimarit IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:46.54
55 Eetu Ponto Oulun Uinti 1906 IKM alue Pohjois-Suomi 1:46.63
56 Leevi Pirttimäki Jyväskylän Aalto IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:47.39
57 Evert Sandbacka Kokkolan Uimaseura IKM alue Länsi-Suomi 1:47.41
58 Ilari Ellonen Vanders IKM alue Etelä-Suomi 2 1:48.20
59 Elias Alanissi Porin Uimaseura IKM alue Länsi-Suomi 1:48.67
60 Verneri Jaako Lappeenrannan Uimarit IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:48.70
61 Joonatan Ryynänen Oulun Uinti 1906 IKM alue Pohjois-Suomi 1:48.98
62 Noel Meronen Kouvolan Uimarit IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:49.75
63 Jere Birling Kajaanin Uimaseura IKM alue Pohjois-Suomi 1:49.87
64 Jaakko Ylinen Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM alue Länsi-Suomi 1:50.23
65 Samuel Mäki Uinti Tampere IKM alue HÄME 1:50.63
66 Theodor Selmer Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:50.95
67 Ashvath Sangwan Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:51.34
68 Lucas Chun Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:51.38
69 Jonne Junnila Kokkolan Uimaseura IKM alue Länsi-Suomi 1:51.85
70 Reino Korpela Kuopion Uimaseura IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:52.27
71 Thomas Kortelainen Raision Urheilijat IKM alue Varsinais-Suomi 1:52.52
72 Ville Kippola Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM alue Länsi-Suomi 1:53.07
73 Jani Ylitalo Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:53.37
74 Vilho Vitikainen Lahden Uimaseura IKM alue HÄME 1:53.50
75 Jaakko Porkkala Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM alue Länsi-Suomi 1:54.45
76 Rasmus Kallio TaTu Tampere IKM alue HÄME 1:54.77
77 Alvar Aho ORCA Helsinki IKM alue Etelä-Suomi 1 1:54.92
78 Kasimir Patosaari Vanders IKM alue Etelä-Suomi 2 1:55.21
79 Alfons Luomala Kokkolan Uimaseura IKM alue Länsi-Suomi 1:55.95
80 Roope Retkin Jyväskylän Aalto IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:56.38
81 Paavo Puujalka Joensuun Uimaseura ry IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:57.11
82 Väinö Lehtelä Uinti Tampere IKM alue HÄME 1:57.70
83 Niklas Lindroth Vanders IKM alue Etelä-Suomi 2 1:59.35
84 Kasper Mikander Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 2:01.01
85 Rasmus Leppävuori Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 2:01.70
86 Richard Kask Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 2:05.18
87 Elmer Sandbacka Kokkolan Uimaseura IKM alue Länsi-Suomi 2:10.66
- Mika Metsänoja Uinti Tampere IKM alue HÄME DSQ
- Joel Räihä Jyväskylän Aalto IKM alue Keski-/Itä-Suomi DSQ
- Kosti Majava Jyväskylän Aalto IKM alue Keski-/Itä-Suomi DSQ
- Peetu Salmenkangas Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM alue Länsi-Suomi DSQ
- Elias Similä Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM alue Länsi-Suomi DSQ
- Elmo Rajaniemi Kokkolan Uimaseura IKM alue Länsi-Suomi DSQ

2, P12,13,14,15,16 100m RU Finaali, Päivitetty: 2023-11-10 19:27:14
13 - 13

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Toivo Karinen Simmis Wanda ry IKM alue Etelä-Suomi 2 1:13.17
2 Paavo Jokiranta Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM alue Länsi-Suomi 1:13.58
3 Ville Tressel Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:14.90
4 Justus Uutela Uinti Tampere IKM alue HÄME 1:15.48
5 Emil Jungner Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM alue Länsi-Suomi 1:16.06
6 Veeti Ukkola Lappeenrannan Uimarit IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:16.30
7 Anton Kahelin Kuopion Uimaseura IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:16.44
8 Roope Tikkanen Simmis Wanda ry IKM alue Etelä-Suomi 2 1:17.10
9 Aapo Tervo Oulun Uinti 1906 IKM alue Pohjois-Suomi 1:17.12
10 Adam Bazhyna Uinti Tampere IKM alue HÄME 1:17.22
11 Elmo Kyytinen Järvenpään Uintiklubi ry IKM alue Etelä-Suomi 2 1:17.92
12 Emil Peuhkuri Oulun Uinti 1906 IKM alue Pohjois-Suomi 1:18.07
13 Axel Mara Borgå Simmare-Porvoon Uimarit IKM alue Etelä-Suomi 2 1:18.59
14 Lauri Seppälä Uinti Turku - Åbo Simning IKM alue Varsinais-Suomi 1:19.08
15 Daniel Kuismin Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:19.37
16 Nilla Hagelin Simmis Wanda ry IKM alue Etelä-Suomi 2 1:19.67
17 Eino Marela Uinti Turku - Åbo Simning IKM alue Varsinais-Suomi 1:19.79
18 Juuso Hurme Uinti Turku - Åbo Simning IKM alue Varsinais-Suomi 1:20.35
19 Vadim Nikolashin Uimaseura Helsinki IKM alue Etelä-Suomi 1 1:20.44
20 Eetu Ääri Uinti Turku - Åbo Simning IKM alue Varsinais-Suomi 1:20.97
21 Kiril Lopusiev Uinti Tampere IKM alue HÄME 1:21.85
22 Ossi Härkönen Helsingin Uimarit IKM alue Etelä-Suomi 1 1:21.93
23 Kevin Soiramo Borgå Simmare-Porvoon Uimarit IKM alue Etelä-Suomi 2 1:22.44
24 Eelis Hakulinen Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:22.48
25 Hugo Ketola Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM alue Länsi-Suomi 1:22.93
26 Amos Eriksson Helsingfors Simsällskap IKM alue Etelä-Suomi 1 1:23.03
27 Kalle Kemppainen Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:23.09
28 Lucas Girod Kokkolan Uimaseura IKM alue Länsi-Suomi 1:23.17
29 Santtu Lähdeniitty Salon Uimarit IKM alue Varsinais-Suomi 1:23.22
30 Verneri Tenlén Raision Urheilijat IKM alue Varsinais-Suomi 1:23.27
31 Wili Sauhula Uinti Turku - Åbo Simning IKM alue Varsinais-Suomi 1:23.39
32 Julius Lehtojärvi Raision Urheilijat IKM alue Varsinais-Suomi 1:23.43
33 Niklas Kaipainen Hämeenlinnan Uimaseura IKM alue HÄME 1:23.49
34 Aro Härönoja Oulun Lohet IKM alue Pohjois-Suomi 1:23.80
35 Hugo Virtanen Rajamäen Kehitys IKM alue Etelä-Suomi 2 1:23.84
36 Eino Koskinen Lahden Uimaseura IKM alue HÄME 1:24.53
37 Márton Kovács-Balogh Salon Uimarit IKM alue Varsinais-Suomi 1:24.75
38 Samu Auromaa Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:24.97
39 Leo Savolainen Helsingin Uimarit IKM alue Etelä-Suomi 1 1:24.98
40 William Borgmästars Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM alue Länsi-Suomi 1:25.19
41 Axel Paananen Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:25.23
42 Elias Boman Hyvinkään Uimaseura IKM alue Etelä-Suomi 2 1:25.36
43 Eino Kytöjoki Uinti Turku - Åbo Simning IKM alue Varsinais-Suomi 1:26.53
44 Daniel Vinogradoff Helsingfors Simsällskap IKM alue Etelä-Suomi 1 1:26.55
45 Onni Purhonen Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM alue Länsi-Suomi 1:26.79
46 Renne Piironen Loimaan Uimaseura IKM alue Länsi-Suomi 1:26.89
47 Eemeli Järvinen Kokkolan Uimaseura IKM alue Länsi-Suomi 1:27.13
48 Wilhelm Rasinmäki Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:27.24
49 Laban Kiuru Rajamäen Kehitys IKM alue Etelä-Suomi 2 1:27.25
50 Miikka Laitinen Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:27.34
51 Kasper Lehto Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM alue Länsi-Suomi 1:27.36
52 Leevi Kalasniemi Kemin Työväen Uimarit IKM alue Pohjois-Suomi 1:27.72
53 Julius Hyvärinen Kemin Työväen Uimarit IKM alue Pohjois-Suomi 1:27.81
54 Eero Huuska Jyväskylän Aalto IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:27.94
55 Hugo Skants Vanders IKM alue Etelä-Suomi 2 1:28.34
56 Leo Suominen Helsingfors Simsällskap IKM alue Etelä-Suomi 1 1:28.42
57 Elias From Uinti Tampere IKM alue HÄME 1:28.44
58 Lauri Vuori Uinti Turku - Åbo Simning IKM alue Varsinais-Suomi 1:28.45
59 Lenni Kumpulainen Mikkelin Uimaseura IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:28.68
60 Peetu Pulkkinen Oulun Uinti 1906 IKM alue Pohjois-Suomi 1:28.76
61 Leo Kiikka Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:28.83
62 Wilmer Otto Oskari Sjöstrand Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM alue Länsi-Suomi 1:29.07
63 Eelis Kaila Uinti Turku - Åbo Simning IKM alue Varsinais-Suomi 1:29.09
64 Jaro Pyrhönen Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:29.32
65 Markus Ontronen Kajaanin Uimaseura IKM alue Pohjois-Suomi 1:29.38
66 Yefim Koshman Race Club Sveitsi IKM alue Etelä-Suomi 2 1:29.54
67 Veeti Hakulinen Joensuun Uimaseura ry IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:29.80
68 Daniel Salja Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM alue HÄME 1:29.82
68 Benjamin Juusela Helsingfors Simsällskap IKM alue Etelä-Suomi 1 1:29.82
70 Justus Tikkanen TaTu Tampere IKM alue HÄME 1:29.98
71 Anto Loukine Raision Urheilijat IKM alue Varsinais-Suomi 1:30.13
72 Samu Hirvonen Joensuun Uimaseura ry IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:30.36
73 Aatu Satola Rauman Uimaseura IKM alue Länsi-Suomi 1:30.87
74 Nikolai Klevtsov Raision Urheilijat IKM alue Varsinais-Suomi 1:31.05
75 Eero Lähteenmäki ORCA Helsinki IKM alue Etelä-Suomi 1 1:31.13
76 Elias Pirskanen Porin Uimaseura IKM alue Länsi-Suomi 1:31.99
77 Miika Kapulainen Lappeenrannan Uimarit IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:32.58
78 Aapo Teno Lahden Uimaseura IKM alue HÄME 1:33.14
79 Onerva Willberg Kouvolan Uimarit IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:33.39
80 Maxim Zanin Kuopion Uimaseura IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:33.50
81 Lev Burakov Nurmijärven Uinti IKM alue Etelä-Suomi 2 1:33.93
82 Otto Savolainen Kempeleen Pyrintö IKM alue Pohjois-Suomi 1:34.17
83 Jere Koskelainen Lahden Uimaseura IKM alue HÄME 1:34.19
84 Aapo Pakka Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM alue Länsi-Suomi 1:34.52
85 Otto Havana Oulun Uinti 1906 IKM alue Pohjois-Suomi 1:35.32
86 Eemeli Havia Salon Uimarit IKM alue Varsinais-Suomi 1:35.37
87 Lauri Itkonen Hämeenlinnan Uimaseura IKM alue HÄME 1:35.42
88 Elis Williamsson Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM alue Länsi-Suomi 1:35.99
89 Aleksej Kireev HTU Stadi IKM alue Etelä-Suomi 1 1:36.15
90 Aleksandr Rostikov Lappeenrannan Kisa-Toverit IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:36.20
91 Luca-Mikael Juhani Kautto Hämeenlinnan Uimaseura IKM alue HÄME 1:36.21
92 Eli Rosén Ålands Simförening IKM alue Varsinais-Suomi 1:36.65
93 Melker Backlund Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM alue Länsi-Suomi 1:37.13
94 Andre Tuominen Kuopion Uimaseura IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:37.58
95 Venni Alho Uinti Turku - Åbo Simning IKM alue Varsinais-Suomi 1:38.12
96 Veikka Räty Kempeleen Pyrintö IKM alue Pohjois-Suomi 1:38.37
97 Veeti Eskelinen Mikkelin Uimaseura IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:38.63
98 Sami Passinen Riihimäen Uimaseura IKM alue Etelä-Suomi 2 1:38.67
99 Heikki Eskelinen Lahden Uimaseura IKM alue HÄME 1:39.62
100 Aukusti Oinonen Hyvinkään Uimaseura IKM alue Etelä-Suomi 2 1:41.12
101 Jasper Pöytälaakso Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM alue Länsi-Suomi 1:41.16
102 Arttu Rantanen Raision Urheilijat IKM alue Varsinais-Suomi 1:41.40
103 Elias Teikari Kemin Työväen Uimarit IKM alue Pohjois-Suomi 1:41.56
104 Eemeli Mustajärvi TaTu Tampere IKM alue HÄME 1:41.80
105 Valdemar Gates Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:42.08
106 Matias Nieminen Gladius Kirkkonummi IKM alue Etelä-Suomi 1 1:42.19
107 Eetu Rautio Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:42.63
108 August Eliel Perkkiö Kankaanpään Uimarit IKM alue Länsi-Suomi 1:43.10
109 Vertti Lehtiö Hämeenlinnan Uimaseura IKM alue HÄME 1:43.26
110 Elias Hirvonen Raision Urheilijat IKM alue Varsinais-Suomi 1:43.41
111 Konsta Heinonen TaTu Tampere IKM alue HÄME 1:44.50
112 Jalmari Mäkinen Jyväskylän Aalto IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:46.59
113 Aleksi Aakala Riihimäen Uimaseura IKM alue Etelä-Suomi 2 1:47.45
114 Lenni Löytäinen Nurmijärven Uinti IKM alue Etelä-Suomi 2 1:50.39
115 Miro Reiman Race Club Sveitsi IKM alue Etelä-Suomi 2 1:54.70
- Matvei Kaulio Mikkelin Uimaseura IKM alue Keski-/Itä-Suomi DSQ
- William Sirainen Joensuun Uimaseura ry IKM alue Keski-/Itä-Suomi DSQ
- Miro Tuomainen Kuopion Uimaseura IKM alue Keski-/Itä-Suomi DSQ
- Eero Hiekkanen Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 DSQ
- Oskari Mökkönen Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 DSQ
- Felix Oksa Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 DSQ
- Jami Torvikoski Riihimäen Uimaseura IKM alue Etelä-Suomi 2 DSQ
- Oskari Luopajärvi Hämeenlinnan Uimaseura IKM alue HÄME DSQ
- Niko Alatalo Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM alue Pohjois-Suomi DSQ
- Elmer Eepo Mikael Wirth Uinti Turku - Åbo Simning IKM alue Varsinais-Suomi DSQ
- Johannes Lintonen Oulun Uinti 1906 IKM alue Pohjois-Suomi DSQ
- Verneri Skog Uinti Turku - Åbo Simning IKM alue Varsinais-Suomi DSQ

2, P12,13,14,15,16 100m RU Finaali, Päivitetty: 2023-11-10 19:27:14
14 - 14

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Urho Ruuska Jyväskylän Aalto IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:08.79
2 Thomas Salonen Raision Urheilijat IKM alue Varsinais-Suomi 1:10.40
3 Elis Luomala Kokkolan Uimaseura IKM alue Länsi-Suomi 1:12.06
3 Julius Mäntylä Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:12.06
5 Konstantinos Karagiannis Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM alue Länsi-Suomi 1:12.21
6 Paul Pasonen Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:12.46
7 Valtteri Tavast Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM alue Länsi-Suomi 1:12.57
8 Tuure Pikkuhuhta TaTu Tampere IKM alue HÄME 1:13.04
9 Topias Ruuska Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM alue Länsi-Suomi 1:14.32
10 Denis Ivachev Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM alue Länsi-Suomi 1:14.45
11 Eelis Nuutinen Lahden Uimaseura IKM alue HÄME 1:14.55
12 Joel Kontio Riihimäen Uimaseura IKM alue Etelä-Suomi 2 1:14.62
13 Rasmus Myller Tuusulan Uimaseura ry IKM alue Etelä-Suomi 2 1:15.03
14 Oiva Numminen Nurmijärven Uinti IKM alue Etelä-Suomi 2 1:15.24
15 Matti Nurminen Salon Uimarit IKM alue Varsinais-Suomi 1:16.31
16 Jaroslav Hahkonen Race Club Sveitsi IKM alue Etelä-Suomi 2 1:16.59
17 Aaron Rantsi Oulun Uinti 1906 IKM alue Pohjois-Suomi 1:16.62
18 Maxim Zuravljov TaTu Tampere IKM alue HÄME 1:16.67
19 Luka Heikkuri Uinti Tampere IKM alue HÄME 1:16.89
20 Elmeri Osmala Hämeenlinnan Uimaseura IKM alue HÄME 1:17.20
21 Michail Angelos Karagiannis Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM alue Länsi-Suomi 1:17.85
22 Eemeli Pennanen TaTu Tampere IKM alue HÄME 1:17.93
23 Aleksi Kukkola Jyväskylän Aalto IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:18.12
24 Oskari Salo Oulun Uinti 1906 IKM alue Pohjois-Suomi 1:18.59
25 Eeli Lehtinen Uinti Tampere IKM alue HÄME 1:19.18
26 Justus Lipiäinen Simmis Wanda ry IKM alue Etelä-Suomi 2 1:19.68
27 Otto Heinonen Hämeenlinnan Uimaseura IKM alue HÄME 1:19.87
28 Hermanni Huttunen Jyväskylän Aalto IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:20.38
29 Aaro Paasio Lahden Uimaseura IKM alue HÄME 1:20.65
30 Verneri Hietala TaTu Tampere IKM alue HÄME 1:20.74
31 Artemiy Andreev Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:20.80
32 Aleksi Kallioinen Kemin Työväen Uimarit IKM alue Pohjois-Suomi 1:21.17
33 Kasper Virta Rauman Uimaseura IKM alue Länsi-Suomi 1:22.02
34 Maxim Loboda Jyväskylän Aalto IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:22.18
35 Jose Bly Porin Uimaseura IKM alue Länsi-Suomi 1:22.21
36 Alex Ailio Uinti Turku - Åbo Simning IKM alue Varsinais-Suomi 1:22.46
37 Alex Isotalo Uinti Tampere IKM alue HÄME 1:23.09
38 Moritz Kull Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:23.55
39 Onni Mattas Oulun Uinti 1906 IKM alue Pohjois-Suomi 1:23.77
40 Emil Mattila Helsingin Uimarit IKM alue Etelä-Suomi 1 1:23.98
41 Veikko Eemil Ukko Lappalainen Joensuun Uimaseura ry IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:24.35
42 Aukusti Partinen Joensuun Uimaseura ry IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:25.15
43 Martin Kullberg Uinti Imatra IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:25.40
44 Iivari Tihinen Kemin Työväen Uimarit IKM alue Pohjois-Suomi 1:25.81
45 Viljami Karila Nokian Pyry IKM alue HÄME 1:26.69
46 Hugo Heikkilä Nokian Pyry IKM alue HÄME 1:27.84
47 Casper Neste Hyvinkään Uimaseura IKM alue Etelä-Suomi 2 1:27.95
48 Eliel Grönroos Uinti Tampere IKM alue HÄME 1:29.54
49 Joona Talvensaari Jyväskylän Aalto IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:29.67
50 Julius Granith Ålands Simförening IKM alue Varsinais-Suomi 1:30.09
51 Viljami Rautiainen Porin Uimaseura IKM alue Länsi-Suomi 1:30.34
52 Oliver Rantanen Uimaseura Kaarina IKM alue Varsinais-Suomi 1:30.49
53 Fran Klaric Porin Uimaseura IKM alue Länsi-Suomi 1:30.97
54 Aukusti Lempiäinen Raision Urheilijat IKM alue Varsinais-Suomi 1:32.67
55 Axel Kuukkanen Hyvinkään Uimaseura IKM alue Etelä-Suomi 2 1:33.46
56 Santeri Palvanen Lahden Uimaseura IKM alue HÄME 1:34.46
57 Linus Löytäinen Nurmijärven Uinti IKM alue Etelä-Suomi 2 1:34.51
58 Aarne Lehtonen Uinti Turku - Åbo Simning IKM alue Varsinais-Suomi 1:34.53
59 Topi Lemponen Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM alue HÄME 1:34.54
60 Veikka Valtonen Mikkelin Uimaseura IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:35.91
61 Oliver Tavilahti Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:37.13
62 Elian Sainio Raision Urheilijat IKM alue Varsinais-Suomi 1:40.79
63 Emil Myllymaa Raision Urheilijat IKM alue Varsinais-Suomi 1:43.04
64 Markus Rantamäki Kurikan Ryhti IKM alue Länsi-Suomi 1:45.58
65 Pyry Kivioja Kankaanpään Uimarit IKM alue Länsi-Suomi 1:47.82
- Veikka Palo Kempeleen Pyrintö IKM alue Pohjois-Suomi DSQ
- Rasmus Kautto TaTu Tampere IKM alue HÄME DSQ
- Topias Heikkinen Helsingin Uimarit IKM alue Etelä-Suomi 1 DSQ
- Eemil Vilkman Hyvinkään Uimaseura IKM alue Etelä-Suomi 2 DSQ

2, P12,13,14,15,16 100m RU Finaali, Päivitetty: 2023-11-10 19:27:14
15 - 15

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Nicolas Nyström Espoon Kilpauinti IKM alue Etelä-Suomi 1 1:05.15
2 Jeriko Helanen Oulun Uinti 1906 IKM alue Pohjois-Suomi 1:05.66
3 Oskari Juntti Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM alue Länsi-Suomi 1:07.40
4 Kaapo Tuomainen Uinti Turku - Åbo Simning IKM alue Varsinais-Suomi 1:08.27
5 Tuomas Heikkilä Uimaseura Aquila IKM alue Etelä-Suomi 2 1:08.51
6 Pravin Perasath Simmis Wanda ry IKM alue Etelä-Suomi 2 1:09.08
7 Alex Stickler Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:09.49
8 Nikita Maximov Oulun Uinti 1906 IKM alue Pohjois-Suomi 1:09.50
9 Väinö Linnermo Tuusulan Uimaseura ry IKM alue Etelä-Suomi 2 1:10.18
10 Tommi Mosconi Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:10.22
11 Veikka Savonen Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:10.89
12 Alex Wiksten Rajamäen Kehitys IKM alue Etelä-Suomi 2 1:10.91
13 Matti Klümper Espoon Kilpauinti IKM alue Etelä-Suomi 1 1:11.02
14 Oskari Matilainen Oulun Uinti 1906 IKM alue Pohjois-Suomi 1:11.10
15 Niklas Ugolnikov Vanders IKM alue Etelä-Suomi 2 1:11.21
16 Daniil Tirronen TaTu Tampere IKM alue HÄME 1:11.39
17 Kivi Kontinen Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:11.68
18 Otso Johansson Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:12.00
19 Kristian Juutilainen Uinti Tampere IKM alue HÄME 1:12.12
20 Samuli Liikamaa Vanders IKM alue Etelä-Suomi 2 1:12.25
21 Thanh Kiet Lam Uinti Turku - Åbo Simning IKM alue Varsinais-Suomi 1:12.31
22 Emil Koskela Vieskan Uimarit IKM alue Länsi-Suomi 1:12.85
23 Jussi Laine Jyväskylän Aalto IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:13.35
24 Simon Hiltunen Oulun Uinti 1906 IKM alue Pohjois-Suomi 1:13.86
25 Arseni Tielinen Kuopion Uimaseura IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:13.87
26 Wili Laiho Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM alue Länsi-Suomi 1:14.66
27 Tuli Hakkarainen Helsingfors Simsällskap IKM alue Etelä-Suomi 1 1:14.88
28 Joel Wahlman Vanders IKM alue Etelä-Suomi 2 1:15.02
29 Oiva Saarinen Uinti Turku - Åbo Simning IKM alue Varsinais-Suomi 1:15.19
29 Joona Salminen Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:15.19
31 Ahti Kotila Oulun Uinti 1906 IKM alue Pohjois-Suomi 1:15.32
32 Amos Korin Uinti Turku - Åbo Simning IKM alue Varsinais-Suomi 1:15.56
33 Tiitus Nygård Oulun Uinti 1906 IKM alue Pohjois-Suomi 1:15.80
34 Viljam Savolainen Salon Uimarit IKM alue Varsinais-Suomi 1:16.04
35 Niilo Kankainen Jyväskylän Aalto IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:16.11
36 Max Wiksten Rajamäen Kehitys IKM alue Etelä-Suomi 2 1:16.23
37 Herman Sandbacka Kokkolan Uimaseura IKM alue Länsi-Suomi 1:16.60
38 Onni Tuohino Helsingfors Simsällskap IKM alue Etelä-Suomi 1 1:17.21
39 Olli Ruuskanen Jyväskylän Aalto IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:17.61
40 Johannes Felin Lahden Uimaseura IKM alue HÄME 1:17.91
41 Topi Rissanen Pieksän Kuutit IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:18.44
42 Aleksi Leppä Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM alue Länsi-Suomi 1:18.57
43 Samu Tirkkonen Lahden Uimaseura IKM alue HÄME 1:19.28
44 Nooa Valtonen Lappeenrannan Kisa-Toverit IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:19.50
45 Eemeli Nygård Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM alue Länsi-Suomi 1:19.74
46 Elias Suominen TaTu Tampere IKM alue HÄME 1:19.77
47 Konsta Horppu Nokian Pyry IKM alue HÄME 1:20.73
48 Santeri Kotijärvi Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM alue Pohjois-Suomi 1:21.61
49 Eemeli Tihinen Kemin Työväen Uimarit IKM alue Pohjois-Suomi 1:21.94
50 Valtteri Mäkelä Loimaan Uimaseura IKM alue Länsi-Suomi 1:22.71
51 Luka Walter Oulun Uinti 1906 IKM alue Pohjois-Suomi 1:24.08
52 Edvin Pulkkinen Kokkolan Uimaseura IKM alue Länsi-Suomi 1:24.09
53 firat burak böke Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:24.61
54 Juska Nousiainen Uinti Turku - Åbo Simning IKM alue Varsinais-Suomi 1:25.73
55 Miro Järvinen Salon Uimarit IKM alue Varsinais-Suomi 1:27.24
56 Antti Sauroja Hämeenlinnan Uimaseura IKM alue HÄME 1:28.17
57 Elias Eironen Uinti Tampere IKM alue HÄME 1:33.97
58 Eemeli Eloranta Uinti Turku - Åbo Simning IKM alue Varsinais-Suomi 1:35.56
59 Eliel Käkönen Raision Urheilijat IKM alue Varsinais-Suomi 1:37.76
60 Martti Ovaska Hämeenlinnan Uimaseura IKM alue HÄME 1:38.66
61 Tuomas Loponen Kajaanin Uimaseura IKM alue Pohjois-Suomi 1:46.96
- Sami Kummu Oulun Uinti 1906 IKM alue Pohjois-Suomi DSQ

2, P12,13,14,15,16 100m RU Finaali, Päivitetty: 2023-11-10 19:27:14
16 - 16

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Otso Heikkinen Vanders IKM alue Etelä-Suomi 2 1:04.88
2 Juho Rosenström TaTu Tampere IKM alue HÄME 1:06.44
3 Väinö Hinkka Uinti Tampere IKM alue HÄME 1:06.70
4 Carl-Victor Nykvist Simmis Grani IKM alue Etelä-Suomi 1 1:06.72
5 Lauri Jumppanen Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM alue Länsi-Suomi 1:06.75
6 Eetu Niemi Octopus Lohja IKM alue Etelä-Suomi 2 1:07.01
7 Veeti Palo Kempeleen Pyrintö IKM alue Pohjois-Suomi 1:07.36
8 Tomas Morgan-Riley TaTu Tampere IKM alue HÄME 1:07.53
9 Mikael Uitto Uinti Tampere IKM alue HÄME 1:07.61
10 Valtteri Pellinen Uinti Tampere IKM alue HÄME 1:07.64
11 Veikko Moilanen Helsingin Uimarit IKM alue Etelä-Suomi 1 1:07.73
11 Oiva Koppelmäki Hyvinkään Uimaseura IKM alue Etelä-Suomi 2 1:07.73
13 Oskari Tavast Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM alue Länsi-Suomi 1:07.76
14 Elias Salo Vesihelmen Uimaseura IKM alue Varsinais-Suomi 1:07.81
15 Yaroslav Uzlyakov Tuusulan Uimaseura ry IKM alue Etelä-Suomi 2 1:08.05
16 Jasu Nieminen Loimaan Uimaseura IKM alue Länsi-Suomi 1:08.56
17 Niko Kumpulainen Oulun Uinti 1906 IKM alue Pohjois-Suomi 1:09.07
18 Miika Toivonen Race Club Sveitsi IKM alue Etelä-Suomi 2 1:10.30
19 Aapo Alaniska Oulun Uinti 1906 IKM alue Pohjois-Suomi 1:10.74
20 Thomas Jürgens Uinti Tampere IKM alue HÄME 1:11.50
21 Joona Talja Uinti Tampere IKM alue HÄME 1:11.79
22 Alvar Kankare Uinti Turku - Åbo Simning IKM alue Varsinais-Suomi 1:11.87
23 Tero Soukka TaTu Tampere IKM alue HÄME 1:12.60
24 Joonas Keränen Oulun Uinti 1906 IKM alue Pohjois-Suomi 1:12.67
25 Mark Pokidko Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:13.04
26 Gleb Burakov Nurmijärven Uinti IKM alue Etelä-Suomi 2 1:13.53
27 Joonas Pulkkinen Lahden Uimaseura IKM alue HÄME 1:14.09
28 Veikko Hautaniemi Cetus Espoo IKM alue Etelä-Suomi 1 1:14.75
29 Niklas Tikkanen TaTu Tampere IKM alue HÄME 1:15.15
30 Rasmus Talo Lappeenrannan Uimarit IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:15.74
31 Cristian Cannizzaro Kuopion Uimaseura IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:16.48
32 Jesse Suikkanen Lappeenrannan Uimarit IKM alue Keski-/Itä-Suomi 1:16.51
33 Lauri Valtanen Simmis Wanda ry IKM alue Etelä-Suomi 2 1:17.98
34 Viljo Soini Oulun Uinti 1906 IKM alue Pohjois-Suomi 1:19.07
35 Leevi Immonen Lahden Uimaseura IKM alue HÄME 1:19.11
36 Lauri Riitamaa Loimaan Uimaseura IKM alue Länsi-Suomi 1:20.08
37 Aaron Selehov Nurmijärven Uinti IKM alue Etelä-Suomi 2 1:26.15
38 Stepan Steblevskiy Simmis Wanda ry IKM alue Etelä-Suomi 2 1:36.22
- Arttu Ruotsalainen Kajaanin Uimaseura IKM alue Pohjois-Suomi DSQ

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner