2021-02-26   11:04:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Handelsbanken Farum Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Resultat Løb 210 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 210 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Handelsbanken Farum Cup 2017    Udskriftsdato  06 maj 2017   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  10:56   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2017         
 
 
Løb 210, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 25.14 2014-08-20 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26.10 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Jákupsson  1994    755          26.40   
  Farum Svømmeklub  25.43                 
Daniel Christian  1998    542          29.47  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  29.13                 
Mads Ejdrup Hansen  1999    537          29.56   
  Helsingør Svømmeklub  27.92                 
Lucas Bruun Strøbek  2001    535          29.60   
  Gentofte Svømme Klub  30.57                 
Sebastian Tullberg  2000    496          30.35  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  29.70                 
Oliver Schiellerup  2000    488          30.52   
  Sigma Swim Birkerød  29.73                 
Nicklas Andersen  2001    475          30.79   
  Helsinge Svømmeklub  31.05                 
Villads Bomholt Larsen  2001    475          30.79   
  Helsingør Svømmeklub  29.97                 
Anton Borring Andersen  1999    465          31.03   
  Sigma Swim Allerød  31.27                 
10  Kristoffer Buus Langkilde  1999    434          31.74   
  Lyngby Svømmeklub  32.14                 
11  Niklas Broch Thielemann  1994    422          32.05  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  30.08                 
12  August Hertz Bugge  2000    415          32.22   
  VAT Copenhagen-MK31  35.22                 
13  Rasmus Nielsen  2001    404          32.51   
  Sigma Swim Allerød  31.36                 
14  Andreas Thybo Ganzhorn  2001    383          33.08   
  Vest-Brøndby  45.00                 
15  Christian Ong Hansen  2001    371          33.45   
  Farum Svømmeklub  32.84                 
16  Ulrik Blach Petersen  2001    367          33.55   
  Sigma Swim Birkerød  33.98                 
17  Mathias Riff Alexandersen  2001    361          33.75   
  Sigma Swim Birkerød  35.26                 
18  Jannick Hansen  2001    341          34.39   
  Sigma Swim Allerød  34.93                 
Emil Engels Henriksen  1999              DNS   
  Sigma Swim Allerød  29.88                 
Frederik Røgind  2001              DSQ  Neddykket afslutning 
  Sigma Swim Birkerød  33.59                 
Mathias Holm  2001              DSQ  15m+ under vand v.st 
  Sigma Swim Birkerød  34.03                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  06 maj 2017 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner