2018-12-17   00:12:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Årgangs Mesterskaber Gruppe 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe2    Udskriftsdato  03 december 2011   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2011         
 
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Simon Vingolf Larsen  1998    456  32.39  1:07.83  1:43.19    2:17.82   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Magnus Fallesen  1998    382  33.52  1:10.24  1:48.32    2:26.21   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Frederik Jessen  1998    379  34.61  1:11.84  1:49.88    2:26.60   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Jonas Bruun Sleiman  1998    358  35.85  1:13.87  1:51.81    2:29.38   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Simon Lundby Pedersen  1998    349  36.54  1:14.78  1:53.38    2:30.74   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Tobias B. Bjerg  1998    342  36.28  1:14.16  1:53.71    2:31.80   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Jacob Jensen  1998    293  38.91  1:19.66  2:00.83    2:39.69   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
Johannes Kjærgaard  1998    292  39.10  1:21.06  2:02.68    2:39.92   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Jakob Riisgaard Nielsen  1998    288  37.01  1:17.54  1:59.18    2:40.61   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
10  Holger Boe Krogh  1998    288  38.00  1:18.96  2:00.67    2:40.65   
  Lyseng IF                   
                     
11  Oskar Jørgensen  1998    288  38.07  1:18.90  2:00.39    2:40.71   
  Odder IGF                   
                     
12  Mads Due Kristensen  1998    284  38.49  1:19.61  2:00.97    2:41.35   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
13  Jacob Hougård Nielsen  1998    281  38.81  1:20.31  2:02.17    2:42.09   
  O.S.L.F.                   
                     
14  Nicolai Grene  1998    279  38.68  1:19.35  2:00.97    2:42.32   
  West Swim Esbjerg                   
                     
15  Simon Noesgaard Nielsen  1998    277  38.90  1:20.39  2:02.32    2:42.73   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
16  Martin Larsen  1998    277  38.74  1:20.08  2:02.16    2:42.80   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
17  Emil Houlborg  1998    274  39.82  1:21.32  2:03.02    2:43.46   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
18  Christian Kaul  1998    269  38.96  1:20.85  2:03.61    2:44.39   
  West Swim Esbjerg                   
                     
19  Aksel Alrø Kruhøffer  1998    264  37.89  1:21.05  2:03.89    2:45.47   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
20  Kasper Levring Andersen  1998    261  39.56  1:21.77  2:04.61    2:45.94   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
21  Christian Rasmussen  1998    261  40.22  1:22.02  2:04.34    2:46.05   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
22  Alexander Jensen  1998    261  39.64  1:21.76  2:04.18    2:46.09   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
23  Martin Harder Bruun  1998    246  40.06  1:22.58  2:06.71    2:49.34   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
24  Simon Johannsen  1998    243  39.73  1:23.85  2:07.57    2:50.04   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
25  Toke Cramer  1998    241  40.39  1:24.03  2:07.51    2:50.46   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
26  Mathias Stadsholt  1998    240  40.34  1:24.16  2:08.79    2:50.64   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
27  Jacob Harboe  1998    216  42.00  1:27.66  2:13.59    2:56.72   
  Randers GF Neptun                   
                     
Søren Villumsen  1998              DSQ  Svøm på mave v 75m 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Michael Terp Olesen  1999    352  35.12  1:14.29  1:54.22    2:30.34   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Magnus B. Høgild  1999    298  37.60  1:18.63  1:59.91    2:38.94   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
                     
Lars Lyhne  1999    287  37.23  1:19.50  2:01.85    2:40.79   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
David Hjort  2000    272  37.21  1:19.34  2:02.79    2:43.70   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Sebastian Claydon-Smith  1999    260  37.70  1:19.26  2:02.21    2:46.19   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Gustav Westerlin Larsen  1999    255  39.80  1:22.38  2:05.46    2:47.24   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Nikolaj Isdahl  1999    255  39.70  1:22.40  2:06.05    2:47.36   
  Odder IGF                   
                     
Markus Kjeldsen  2000    253  40.19  1:24.20  2:08.07    2:47.85   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Alexander Jensen  1999    242  39.21  1:21.90  2:06.50    2:50.33   
  Odder IGF                   
                     
10  Jens W. S. Andersen  2000    240  38.81  1:22.38  2:06.83    2:50.80   
  O.S.L.F.                   
                     
11  Troels D. Essendrop  1999    237  41.86  1:25.75  2:09.45    2:51.55   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
12  August Stamp Kirkeby  1999    224  42.32  1:26.46  2:11.41    2:54.76   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
13  Simon Juul Henriksen  2001    223  41.79  1:27.08  2:12.02    2:55.02   
  Frem Odense                   
                     
14  Magnus Boldrup Birn  2000    214  42.35  1:27.61  2:13.00    2:57.32   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
15  Jakob Juul Laursen  2000    206  42.59  1:27.62  2:13.80    2:59.67   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Jakob Knoblauch  1999              DSQ  Tyvstart 
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Tais Andkjær Kristensen  1999              DSQ  Svøm på mave v 150m 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  03 december 2011 
Licens til Swim Team Esbjerg  Udskriftstidspunkt  13:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark