2022-11-28   12:29:10
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntaiaamu

Document
Tulokset
Ikäkausimestaruusuinnit
Paikka: Järjestäjä: OU
Allas: 50m Päivämäärä: 17 06 2022 - 19 06 2022
Laji 27, 200m SU T-13, 14, 15 13 years - Final
IKME 13 2:25.46 Mia Pentti SWIM
IKME 14 2:24.92 Paula Peltola AUi
IKME 15 2:20.69 Vilma Ruotsalainen LrU
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ilona Kallio 2009 Vanders 554 2:30.12
Entry time: 2:34.73 (-4.61)
50m: 34.63
100m: 1:12.39
(37.76)
150m: 1:51.63
(39.24)
200m: 2:30.12
(38.49)
2 Elina Malinen 2009 Hyvinkään Uimaseura 521 2:33.22 +3.10
Entry time: 2:30.10 (+3.12)
50m: 34.67
100m: 1:12.96
(38.29)
150m: 1:53.52
(40.56)
200m: 2:33.22
(39.70)
3 Cecilia Lietzén 2009 Åbo Simklubb 452 2:40.63 +10.51
Entry time: 2:34.28 (+6.35)
50m: 36.72
100m: 1:17.22
(40.50)
150m: 1:58.94
(41.72)
200m: 2:40.63
(41.69)
4 Emma Kaivola 2009 Riihimäen Uimaseura 442 2:41.83 +11.71
Entry time: 2:43.64 (-1.81)
50m: 36.82
100m: 1:19.96
(43.14)
150m: 2:03.22
(43.26)
200m: 2:41.83
(38.61)
5 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 Cetus Espoo 435 2:42.78 +12.66
Entry time: 2:40.20 (+2.58)
50m: 37.54
100m: 1:19.86
(42.32)
150m: 2:02.08
(42.22)
200m: 2:42.78
(40.70)
6 Saimi Lylander 2009 Oulun Uinti 1906 424 2:44.19 +14.07
Entry time: 2:43.38 (+0.81)
50m: 38.31
100m: 1:20.33
(42.02)
150m: 2:03.11
(42.78)
200m: 2:44.19
(41.08)
7 Jenna Tuomainen 2009 Vanders 421 2:44.55 +14.43
Entry time: 2:43.59 (+0.96)
50m: 38.09
100m: 1:20.05
(41.96)
150m: 2:02.62
(42.57)
200m: 2:44.55
(41.93)
8 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb 416 2:45.21 +15.09
Entry time: 2:42.09 (+3.12)
50m: 38.22
100m: 1:20.07
(41.85)
150m: 2:03.83
(43.76)
200m: 2:45.21
(41.38)
9 Helmi Hinkka 2009 TaTu Tampere 414 2:45.42 +15.30
Entry time: 2:41.78 (+3.64)
50m: 37.47
100m: 1:20.17
(42.70)
150m: 2:04.21
(44.04)
200m: 2:45.42
(41.21)
10 Sara Laukkanen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 406 2:46.53 +16.41
Entry time: 2:45.66 (+0.87)
50m: 38.29
100m: 1:19.91
(41.62)
150m: 2:04.14
(44.23)
200m: 2:46.53
(42.39)
11 Kerttu Kiiski 2009 Cetus Espoo 406 2:46.58 +16.46
Entry time: 2:44.26 (+2.32)
50m: 38.09
100m: 1:21.43
(43.34)
150m: 2:05.22
(43.79)
200m: 2:46.58
(41.36)
12 Milda Leppäluoto 2009 Simmis Wanda ry 403 2:46.93 +16.81
Entry time: 2:47.67 (-0.74)
50m: 38.62
100m: 1:20.63
(42.01)
150m: 2:04.25
(43.62)
200m: 2:46.93
(42.68)
13 Lotta Uusikartano 2009 Åbo Simklubb 397 2:47.72 +17.60
Entry time: 2:44.10 (+3.62)
50m: 38.18
100m: 1:21.23
(43.05)
150m: 2:04.85
(43.62)
200m: 2:47.72
(42.87)
14 Lili Kannisto 2009 Porin Uimaseura 395 2:48.08 +17.96
Entry time: 2:44.00 (+4.08)
50m: 37.92
100m: 1:20.28
(42.36)
150m: 2:04.55
(44.27)
200m: 2:48.08
(43.53)
15 Aino-Tuulia Ponto 2009 Oulun Uinti 1906 385 2:49.53 +19.41
Entry time: 2:45.27 (+4.26)
50m: 39.61
100m: 1:21.94
(42.33)
150m: 2:06.07
(44.13)
200m: 2:49.53
(43.46)
16 Anni Eskelinen 2009 Lahden Uimaseura 383 2:49.76 +19.64
Entry time: 2:47.04 (+2.72)
50m: 39.00
100m: 1:21.69
(42.69)
150m: 2:06.35
(44.66)
200m: 2:49.76
(43.41)
17 Ava Herranen 2009 Gladius Kirkkonummi 377 2:50.70 +20.58
Entry time: 2:47.43 (+3.27)
50m: 40.38
100m: 1:24.87
(44.49)
150m: 2:08.64
(43.77)
200m: 2:50.70
(42.06)
18 Nea Hellsten 2009 Helsingfors Simsällskap 362 2:52.99 +22.87
Entry time: 2:46.36 (+6.63)
50m: 40.18
100m: 1:25.42
(45.24)
150m: 2:10.86
(45.44)
200m: 2:52.99
(42.13)
19 Meea Kinnunen 2009 Uinti Tampere 352 2:54.57 +24.45
Entry time: 2:47.71 (+6.86)
50m: 38.84
100m: 1:23.87
(45.03)
150m: 2:10.21
(46.34)
200m: 2:54.57
(44.36)
Laji virallinen: 19.6.2022 11.07.09
Laji 27, 200m SU T-13, 14, 15 14 years - Final
IKME 13 2:25.46 Mia Pentti SWIM
IKME 14 2:24.92 Paula Peltola AUi
IKME 15 2:20.69 Vilma Ruotsalainen LrU
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Anna Emilia Rajakangas 2008 Oulun Uinti 1906 566 2:29.05
Entry time: 2:29.01 (+0.04)
50m: 34.37
100m: 1:11.87
(37.50)
150m: 1:50.49
(38.62)
200m: 2:29.05
(38.56)
2 Selma Laukkanen 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 539 2:31.53 +2.48
Entry time: 2:30.39 (+1.14)
50m: 34.13
100m: 1:11.87
(37.74)
150m: 1:52.27
(40.40)
200m: 2:31.53
(39.26)
3 Amanda Ruusuvaara 2008 Aurajoen Uinti Ry 539 2:31.54 +2.49
Entry time: 2:35.29 (-3.75)
50m: 34.96
100m: 1:13.46
(38.50)
150m: 1:53.21
(39.75)
200m: 2:31.54
(38.33)
4 Lilja Hirsikko 2008 ORCA Helsinki 503 2:35.03 +5.98
Entry time: 2:31.84 (+3.19)
50m: 35.88
100m: 1:15.69
(39.81)
150m: 1:56.08
(40.39)
200m: 2:35.03
(38.95)
5 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti Ry 485 2:36.97 +7.92
Entry time: 2:37.24 (-0.27)
50m: 35.81
100m: 1:15.23
(39.42)
150m: 1:56.46
(41.23)
200m: 2:36.97
(40.51)
6 Lotta Torppa 2008 Kempeleen Pyrintö 481 2:37.43 +8.38
Entry time: 2:32.11 (+5.32)
50m: 35.72
100m: 1:15.02
(39.30)
150m: 1:56.75
(41.73)
200m: 2:37.43
(40.68)
7 Albertiina Kotkaniemi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 460 2:39.68 +10.63
Entry time: 2:34.03 (+5.65)
50m: 35.54
100m: 1:15.66
(40.12)
150m: 1:57.99
(42.33)
200m: 2:39.68
(41.69)
8 Sofia Hämäläinen 2008 Nokian Pyry 450 2:40.92 +11.87
Entry time: 2:39.45 (+1.47)
50m: 35.44
100m: 1:17.37
(41.93)
150m: 2:00.01
(42.64)
200m: 2:40.92
(40.91)
9 Saimi Lanki 2008 Hämeenlinnan Uimaseura 447 2:41.26 +12.21
Entry time: 2:37.23 (+4.03)
50m: 38.61
100m: 1:20.31
(41.70)
150m: 2:01.69
(41.38)
200m: 2:41.26
(39.57)
10 Hilma Mannersalo 2008 Cetus Espoo 437 2:42.50 +13.45
Entry time: 2:36.18 (+6.32)
50m: 37.23
100m: 1:18.40
(41.17)
150m: 2:01.50
(43.10)
200m: 2:42.50
(41.00)
11 Laura Lehtoila 2008 ORCA Helsinki 429 2:43.45 +14.40
Entry time: 2:36.35 (+7.10)
50m: 38.49
100m: 1:19.59
(41.10)
150m: 2:01.79
(42.20)
200m: 2:43.45
(41.66)
12 Viivi Vainoniemi 2008 Vanders 413 2:45.63 +16.58
Entry time: 2:40.00 (+5.63)
50m: 37.74
100m: 1:20.90
(43.16)
150m: 2:04.34
(43.44)
200m: 2:45.63
(41.29)
13 Nana Murtomäki 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 402 2:47.10 +18.05
Entry time: 2:40.83 (+6.27)
50m: 38.00
100m: 1:20.17
(42.17)
150m: 2:04.30
(44.13)
200m: 2:47.10
(42.80)
14 Emma Tieaho 2008 Nokian Pyry 399 2:47.46 +18.41
Entry time: 2:40.08 (+7.38)
50m: 35.58
100m: 1:17.71
(42.13)
150m: 2:03.26
(45.55)
200m: 2:47.46
(44.20)
15 Minni Kovalainen 2008 Cetus Espoo 398 2:47.59 +18.54
Entry time: 2:39.14 (+8.45)
50m: 38.98
100m: 1:21.91
(42.93)
150m: 2:05.39
(43.48)
200m: 2:47.59
(42.20)
Laji virallinen: 19.6.2022 11.07.09
Laji 27, 200m SU T-13, 14, 15 15 years - Final
IKME 13 2:25.46 Mia Pentti SWIM
IKME 14 2:24.92 Paula Peltola AUi
IKME 15 2:20.69 Vilma Ruotsalainen LrU
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Kerttu Rantanen 2007 Åbo Simklubb 651 2:22.31
Entry time: 2:21.96 (+0.35)
50m: 33.86
100m: 1:10.01
(36.15)
150m: 1:46.59
(36.58)
200m: 2:22.31
(35.72)
2 Aliisa Soini 2007 Aurajoen Uinti Ry 579 2:27.93 +5.62
Entry time: 2:30.63 (-2.70)
50m: 34.38
100m: 1:11.44
(37.06)
150m: 1:50.10
(38.66)
200m: 2:27.93
(37.83)
3 Ebba Simberg 2007 Lahden Uimaseura 559 2:29.65 +7.34
Entry time: 2:25.68 (+3.97)
50m: 34.15
100m: 1:11.91
(37.76)
150m: 1:51.70
(39.79)
200m: 2:29.65
(37.95)
4 Nella Imponen 2007 Aurajoen Uinti Ry 534 2:31.97 +9.66
Entry time: 2:33.67 (-1.70)
50m: 34.90
100m: 1:13.18
(38.28)
150m: 1:53.58
(40.40)
200m: 2:31.97
(38.39)
5 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit 515 2:33.79 +11.48
Entry time: 2:26.97 (+6.82)
50m: 35.12
100m: 1:14.52
(39.40)
150m: 1:55.12
(40.60)
200m: 2:33.79
(38.67)
6 Silja Sipovaara 2007 Oulun Lohet 490 2:36.42 +14.11
Entry time: 2:33.11 (+3.31)
50m: 36.98
100m: 1:17.41
(40.43)
150m: 1:58.33
(40.92)
200m: 2:36.42
(38.09)
7 Anna Lindholm 2007 Cetus Espoo 489 2:36.56 +14.25
Entry time: 2:31.68 (+4.88)
50m: 35.64
100m: 1:14.49
(38.85)
150m: 1:54.80
(40.31)
200m: 2:36.56
(41.76)
8 Nella Kortteinen 2007 Uinti Tampere 477 2:37.76 +15.45
Entry time: 2:31.41 (+6.35)
50m: 35.73
100m: 1:16.43
(40.70)
150m: 1:57.73
(41.30)
200m: 2:37.76
(40.03)
9 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry 474 2:38.18 +15.87
Entry time: 2:34.17 (+4.01)
50m: 36.44
100m: 1:16.37
(39.93)
150m: 1:57.56
(41.19)
200m: 2:38.18
(40.62)
10 Hanna Törmä 2007 Porin Uimaseura 473 2:38.27 +15.96
Entry time: 2:37.96 (+0.31)
50m: 36.86
100m: 1:17.66
(40.80)
150m: 1:59.41
(41.75)
200m: 2:38.27
(38.86)
11 Aurora Änäkkälä 2007 Salon Uimarit 473 2:38.28 +15.97
Entry time: 2:37.83 (+0.45)
50m: 35.71
100m: 1:15.90
(40.19)
150m: 1:57.59
(41.69)
200m: 2:38.28
(40.69)
12 Ida Savolainen 2007 Cetus Espoo 467 2:38.93 +16.62
Entry time: 2:26.00 (+12.93)
50m: 37.32
100m: 1:16.96
(39.64)
150m: 1:58.53
(41.57)
200m: 2:38.93
(40.40)
13 Iida Kemppainen 2007 Kajaanin Uimaseura 457 2:40.08 +17.77
Entry time: 2:37.43 (+2.65)
50m: 36.12
100m: 1:16.63
(40.51)
150m: 1:58.95
(42.32)
200m: 2:40.08
(41.13)
14 Aava Näykki 2007 Oulun Lohet 453 2:40.61 +18.30
Entry time: 2:37.69 (+2.92)
50m: 36.42
100m: 1:17.17
(40.75)
150m: 1:59.50
(42.33)
200m: 2:40.61
(41.11)
15 Vieno Tikkanen 2007 Jyväskylän Aalto 432 2:43.17 +20.86
Entry time: 2:39.73 (+3.44)
50m: 37.62
100m: 1:18.28
(40.66)
150m: 2:01.00
(42.72)
200m: 2:43.17
(42.17)
16 Petra Soini 2007 Nokian Pyry 425 2:44.04 +21.73
Entry time: 2:36.19 (+7.85)
50m: 37.67
100m: 1:19.19
(41.52)
150m: 2:02.29
(43.10)
200m: 2:44.04
(41.75)
17 Ellen Krüger 2007 Oulun Lohet 423 2:44.20 +21.89
Entry time: 2:37.30 (+6.90)
50m: 39.39
100m: 1:22.34
(42.95)
150m: 2:05.06
(42.72)
200m: 2:44.20
(39.14)
18 Iina Pasuri 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 408 2:46.21 +23.90
Entry time: 2:39.50 (+6.71)
50m: 38.01
100m: 1:21.09
(43.08)
150m: 2:04.90
(43.81)
200m: 2:46.21
(41.31)
19 Aino Ruottinen 2007 Uinti Tampere 407 2:46.41 +24.10
Entry time: 2:38.09 (+8.32)
50m: 37.86
100m: 1:19.82
(41.96)
150m: 2:03.58
(43.76)
200m: 2:46.41
(42.83)
20 Veera Malmelin 2007 Uinti Tampere 406 2:46.51 +24.20
Entry time: 2:36.01 (+10.50)
50m: 37.00
100m: 1:19.36
(42.36)
150m: 2:03.49
(44.13)
200m: 2:46.51
(43.02)
21 Michelle Fellman 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 394 2:48.23 +25.92
Entry time: 2:39.08 (+9.15)
50m: 36.94
100m: 1:18.91
(41.97)
150m: 2:03.79
(44.88)
200m: 2:48.23
(44.44)
Laji virallinen: 19.6.2022 11.07.09
19-06-2022 11.07.12 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner